wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Sadowniczy.pl

Aktualności

Radio "Oko" zaprasza na koncert zespołu "Romanca" (wideo, konkurs)

Radio "Oko" zaprasza na wrześniowy koncert romskiego zespołu Romanca. Grupa wcześniej występowała pod nazwą "Baro Drom" i istnieje od 1956 r. Inicjatorem powstania grupy był Przewodniczący Rady Starszyzny Romów - Zbigniew Bilicki.

W muzyce zespołu wiele nowych brzmień, poszukiwań artystycznych w wielu krainach cygańskiego folkloru. W ich muzyce słychać prawie całe Bałkany i Hiszpanię, Rosję i skandynawskich Kale. Pełne, czyste skrzypce lidera zespołu - Rolanda Bilickiego - grają węgierskie czardasze i jazzujące utwory w klimacie epoki Django Reinhardta. Oczywiście nie brakuje też w koncertowych programach "Romancy" znanych i mniej znanych, ale tradycyjnych utworów.

Dynamikę zespołu kształtuje znakomita grupa taneczna, a wokale budują niepowtarzalną atmosferę. W przypadku "Romancy" to już szóste pokolenie kontynuuje artystyczną wędrówkę.

Zespół występował i występuje na największych festiwalach w Polsce i za granicą. Możne też ich zobaczyć min. w programie "Jaka to melodia".

Radio "Oko" zaprasza na koncert w poniedziałek 18 września, w siedzibie kina Jantar, początek o godzinie 19.00, wstęp 25 zł, bilety do nabycia w kawiarni kina i pod numerem telefonu 694-370-255.

Więcej na stronie zespolromanca.pl lub na profilu facebookowym.

Konkurs:
Dla czytelników mamy trzy podwójne wejściówki na koncert. Pierwsze trzy osoby, które przyjdą do naszej redakcji i powiedzą o konkursie otrzymają bilety. Spieszcie się.Artykuł sponsorowany

Odsłon: 1895 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 13:40, 12.09.2017r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Bowling
LCE Roboty
Sklep Enter
Konwersatorium

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl
WSJO