sobota, 9 grudnia 2023 r., imieniny Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Bez propagandy Putina!

Mamy wspólny cel - ograniczenie w przestrzeni publicznej szerzenia antyukraińskich treści i ksenofobicznych narracji dystrybuowanych przez fejkowe strony i fikcyjne konta, które są powielane przez część internautów. Gdy w Ukrainie trwa wojna, my musimy sprzymierzyć się przeciwko wojnie informacyjnej.

Za naszą wschodnią granicą trwa krwawa wojna, w której nasi sąsiedzi Ukraińcy walczą o zachowanie ojczyzny. Przelewają krew w imię najwyższych wartości i zasad. Wspomagamy ich jak możemy i przyjmujemy w Polsce z otwartymi rękami. Jednak nie jest to jedyna wojna, którą prowadzi Putin.

Trwa też wojna informacyjna

Służby Putina, za pomocą internetowych trolli i "pożytecznych idiotów", robią wszystko, by podzielić społeczeństwa Europy. Także nas, Polaków. Tak jak wcześniej wspomagały antyszczepionkową falę, tak teraz próbują grać na antyukraińskich nastrojach. Podzielić i skłócić. I nas samych, i nas z naszymi gośćmi - Ukraińcami. Bo w skłócone społeczeństwo łatwiej uderzyć.

Reklama

Możemy wspólnie walczyć z dezinformacją!

Ta antyukraińska wojna rozgrywa się także w internecie. Portale i media społecznościowe mogą być pożywką dla putinowskiej antyukraińskiej propagandy, ale wspólnie możemy ją zastopować. Do ogólnopolskiej kampanii przystępują kolejne wydawnictwa, gazety i czasopisma lokalne, serwisy i portale, w tym także "Moja Ostrołęka".

W tych trudnych czasach, pamiętając, że propaganda nie równa się wolności słowa, kierujmy się trzema zasadami:

Pierwsza: usuwamy ksenofobiczne antyukraińskie komentarze w naszych serwisach internetowych.

Druga: blokujemy na naszych profilach w mediach społecznościowych strony i profile, które taką propagandę rozpowszechniają.

Trzecia: dokładamy wszelkich starań, by nie ograniczać dyskusji, a jedynie eliminować fake newsy i próby wzniecania nienawiści.

Wprowadźmy te zasady w życie! Stop dezinformacji i powielaniu fake newsów!

Zachęcamy do korzystania z narzędzia służącego do zgłaszania komentarzy pod naszymi artykułami. Wystarczy kliknąć przy danym wpisie odnośnik "zgłoś" i zatwierdzić prosty formularz. Administratorzy "Mojej Ostrołęki" otrzymają dzięki temu powiadomienie i sprawdzą zgłoszoną treść. Jeżeli komentarz będzie niestosowny, zostanie usunięty.

Wyświetleń: 18988 komentarze: -
19:21, 16.04.2022r. Drukuj