piątek, 23 marca 2018 r., imieniny Oktawiana, Pelagii, Zbisława

Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego ostrołęczanina (zdjęcia)

79-letni ostrołęczanin, który wczoraj wyszedł z domu i zgubił się w lesie na terenie naszego powiatu został odnaleziony. W akcję poszukiwawczą mężczyzny zaangażowali się policjanci, strażacy, członkowie grupy ratowniczej "Nadzieja" oraz rodzina.

Zgłoszenie o zaginięciu dotarło do ostrołęckiej komendy wczoraj około godziny 20.00. Według informacji przekazanych przez członków rodziny senior wyjechał na rowerze z domu i się zgubił w lasach prawdopodobnie na terenie gminy Olszewo-Borki. Sprawę potraktowano bardzo poważnie, gdyż wiek mężczyzny oraz warunki atmosferyczne mogły zagrażać jego życiu.

- Do poszukiwań natychmiast skierowano policjantów ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy, strażaków oraz grupę ratowniczą "Nadzieja" z Łomży, którzy przeczesywali okoliczne lasy i łąki w poszukiwaniu mężczyzny. Teren poszukiwań został podzielony na sektory. Komunikat wraz ze zdjęciem zaginionego trafił też do mediów - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Reklama Policjanci prowadzili poszukiwania przez kilkanaście godzin od zakończenia ich służby.

- Dziś około godziny 8.00 rano mężczyzna został odnaleziony w rejonie leśnym kilka kilometrów od swojego miejsca zamieszkania w miejscu trudno dostępnym. Był wycieńczony, przemoknięty oraz wyziębnięty. Ostrołęczaninowi natychmiast udzielono pomocy. 79-latek w oczekiwaniu na przyjazd karetki pogotowia został ogrzany i okryty suchymi ubraniami w policyjnym radiowozie. Ostatecznie został zabrany do szpitala przez załogę karetki pogotowia. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w poszukiwania - informuje oficer prasowy.

Zdjęcia z prowadzonych działań można obejrzeć na stronie ostrołęckiej komendy policji.

Wyświetleń: 6316 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 13.09.2017, 11:45r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
DietMed
LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja