piątek, 4 grudnia 2020 r., imieniny Barbary, Krystiana, Berny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Profilaktyka nowotworów głowy i szyi. Bezpłatne badania w Ostrołęce

"Wspólnie pokonamy raka" - pod takim hasłem rusza Program Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi dla 10 tysięcy pacjentów z czterech województw, w tym także z Mazowsza, obejmując swoim zasięgiem również mieszkańców Ostrołęki. To niepowtarzalna okazja dla wielu pacjentów.

Badania będą bezpłatne, a ich cel to przede wszystkim edukacja oraz jak najwcześniejsze wykrywanie nowotworów głowy i szyi, na które każdego roku umiera coraz więcej Polaków.

- Dla wielu ludzi może to być jedna z niewielu szans skorzystania z porady specjalisty laryngologa i wykonania specjalistycznych badań, bez wielomiesięcznych kolejek. Radomskie Centrum Onkologii we współpracy z Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim w Warszawie oraz Mazowieckim Porozumieniem Pracodawców Ochrony Zdrowia realizuje program profilaktyczny dotyczący wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi. Program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Dofinansowanie projektu wynosi z UE wynosi 1 mln 857 tys. 520,25 zł - czytamy w informacji Radomskiego Centrum Onkologii.

Reklama Każdego roku coraz więcej Polaków zapada na nowotwory głowy i szyi. W ciągu 10 lat zachorowało ponad 10 tysięcy Polaków. Wśród osób najbardziej zagrożonych zachorowaniem są osoby między 40 a 65 rokiem życia, które palą, spożywają alkohol oraz mają wiele kontaktów seksualnych. Najbardziej niepokojące objawy utrzymujące się przez co najmniej trzy tygodnie to:
- ból gardła,
- pieczenie języka,
- niegojące się owrzodzenie oraz czerwone lub białe naloty w jamie ustnej,
- przewlekła chrypka,
- guz na szyi, niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa,

Aby trafić do lekarza, można zgłosić się do jednej z ponad 70 przychodni, które biorą udział w tym programie - wykaz placówek lub bezpośrednio do Szpitala Bródnowskiego w Warszawie lub Radomskiego Centrum Onkologii, gdzie trzeba wypełnić ankietę i otrzymać skierowanie na wizytę u laryngologa.

Reklama W Ostrołęce i okolicach do programu zakwalifikowało się ponad 30 przychodni. 28 września 2017 roku lekarze i pielęgniarki z Ostrołęki i okolic przejdą specjalistyczne szkolenie z zakresu wiedzy o nowotworach głowy i szyi. Od tej pory będą mogli kierować pacjentów na badania. Celem projektu współfinansowanego ze środków unijnych jest edukacja lekarzy oraz pacjentów oraz wykrywanie nowotworów w jak najwcześniejszym stadium, kiedy jeszcze są one niemal całkowicie wyleczalne. Więcej na stronie www.profilaktyka-nowotworow.pl lub u koordynatorów projektu: Mazowieckie Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia - Aleksandra Szparaga 531-370-370, Radomskie Centrum Onkologii - Joanna Fąfara 790-314-821, Szpital Bródnowski w Warszawie - Danuta Gołębiewska (22) 326-54 -94.

W najbliższy czwartek 28 września w Ostrołęce odbędzie się szkolenie dla lekarzy i pielęgniarek, którzy będą kierować pacjentów na badania. Następnie rozpocznie się akcja informacyjna dla pacjentów. Program obejmie 10 tysięcy Polaków.
Wyświetleń: 3630 komentarze: 4
26.09.2017, 11:29r. Drukuj
Powrót


Adjam @ 12:31, 26.09.2017

IP: 188.146...24

Wczesne wykrywanie raka hahaha dobre sobie . Moja znajoma ma czekać na operację około 3 m-cy. Oczywiście ma raka złośliwego.

Świadom @ 13:18, 26.09.2017

IP: 37.8...163

Badania są badaniami, nie profilaktyką.
Profilaktyka wychodzi z wiedzy na temat tego, co tworzy zachwiania organizmu.
Może czas się zainteresować? :)

kaktus @ 11:02, 27.09.2017

IP: 176.109...152

Badania są podstawową formą profilaktyki i głownie w tym celu się je wykonuje i nawet nazywają się "badaniami profilaktycznymi", bowiem są w stanie wskazać, nawet potencjalne zagrożenia czy skłonności do zapadania na określone choroby, zanim jeszcze na nie zapadniemy.

Profilaktyka jest efektem z wiedzy, to prawda, ale jest to wiedza ogólna, natomiast podstawową formą wykrycia potencjalnego zagrożenia, dla konkretnego organizmu, są wszelkiego typu badania.

sara @ 17:29, 27.09.2017

IP: 2a01:110f...2e01

"Bezpłatne badania"...Ciekawe na czym będą polegać...?Na rozmowie i omacaniu głowy i szyi?No to rzeczywiscie warto pójść!!Bo jakoś wątpię ,żeby przeprowadzano prawdziwe i mające wartość badania(tomograf,rezonans),które pozwolą zajrzeć do wnętrza ww częsci ciała z ocenic czy coś nam tam rośnie czy nie..

Reklama

Emagos
Toyota
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
iparts.pl
HydroDev
Ynet.pl
Sklep Enter