niedziela, 23 września 2018 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Aktualności

Konkurs kulinarny dla seniorów w Lipiance

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie zaprasza seniorów z Mazowsza do udziału w najpyszniejszym konkursie w regionie. Po raz kolejny w Lipiance odbędzie się konkurs kulinarny pod hasłem "Więcej życia w życiu. Tradycje kulinarne seniorów".

Celem konkursu jest umożliwienie seniorom pełnego korzystania z istniejących form aktywności kulturalnej poprzez organizowanie i udział w konkursach, przeglądach twórczości, ożywienie działalności klubów seniora, kół gospodyń wiejskich na terenie Mazowsza oraz przekazanie wiedzy i doświadczenia w przygotowywaniu tradycyjnych potraw młodemu pokoleniu.

Reklama Ocenie konkursowej będą poddane potrawy charakterystyczne dla regionu. Uczestnik wykonuje jedną potrawę z jednej kategorii wykonawczej:
1. danie pochodzenia roślinnego, zwierzęcego - danie główne,
2. potrawy słodkie - deser,
3. napoje bezalkoholowe i alkoholowe,
4. przystawki.

- Jednym z najważniejszych kryteriów oceny jest zgodność prezentowanej potrawy z występowaniem jej w regionie. Seniorzy muszą dołączyć pisemną informację z historią pochodzenia dania lub legendę wraz z recepturą. Zwycięzcy konkursu "Więcej życia w życiu. Tradycje kulinarne seniorów" zostaną wyłonieni przez komisję konkursową i uhonorowani nagrodami samorządu województwa mazowieckiego, powiatu ostrołęckiego i wójta gminy Goworowo. Seniorów, którzy zechcieliby spotkać się w miłej atmosferze i poznać tradycyjne potrawy zapraszamy na spotkanie, które rozpoczniemy o godz. 13.00 - zapraszają organizatorzy.

Uczestnicy proszeni są o jak najszybszy wybór prezentowanej potrawy i zgłoszenie jej do organizatora do 12 października br. (ul. Szkolna 16a, tel. (29) 761-52-46, goksirgoworowo@op.pl.) Uwaga - ilość miejsc jest ograniczona i liczy się kolejność zgłoszeń.

Reklama Plan spotkania:
12.00-13.00 - przyjazd i rejestracja uczestników, przygotowanie prezentacji potrawy konkursowej,
13.00 - oficjalne otwarcie spotkania, obiad,
14.00 - prezencje klubów, rozpoczęcie konkursu kulinarnego,
15.00 - rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego, wręczenie nagród dla zwycięzców i uczestników, biesiada.

Informacji udziela koordynator konkursu – instruktor kultury Agata Majk, pod numerem tel. (29) 761-52-46. Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie Urzędu Gminy Goworowo.

Konkurs odbędzie się 18 października br. w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance.

Wyświetleń: 1229 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 08.10.2017, 05:27r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Zbyszko
Neo
MKKK