sobota, 21 października 2017 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Aktualności

Konkurs kulinarny dla seniorów w Lipiance

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie zaprasza seniorów z Mazowsza do udziału w najpyszniejszym konkursie w regionie. Po raz kolejny w Lipiance odbędzie się konkurs kulinarny pod hasłem "Więcej życia w życiu. Tradycje kulinarne seniorów".

Celem konkursu jest umożliwienie seniorom pełnego korzystania z istniejących form aktywności kulturalnej poprzez organizowanie i udział w konkursach, przeglądach twórczości, ożywienie działalności klubów seniora, kół gospodyń wiejskich na terenie Mazowsza oraz przekazanie wiedzy i doświadczenia w przygotowywaniu tradycyjnych potraw młodemu pokoleniu.

ReklamaOcenie konkursowej będą poddane potrawy charakterystyczne dla regionu. Uczestnik wykonuje jedną potrawę z jednej kategorii wykonawczej:
1. danie pochodzenia roślinnego, zwierzęcego - danie główne,
2. potrawy słodkie - deser,
3. napoje bezalkoholowe i alkoholowe,
4. przystawki.

- Jednym z najważniejszych kryteriów oceny jest zgodność prezentowanej potrawy z występowaniem jej w regionie. Seniorzy muszą dołączyć pisemną informację z historią pochodzenia dania lub legendę wraz z recepturą. Zwycięzcy konkursu "Więcej życia w życiu. Tradycje kulinarne seniorów" zostaną wyłonieni przez komisję konkursową i uhonorowani nagrodami samorządu województwa mazowieckiego, powiatu ostrołęckiego i wójta gminy Goworowo. Seniorów, którzy zechcieliby spotkać się w miłej atmosferze i poznać tradycyjne potrawy zapraszamy na spotkanie, które rozpoczniemy o godz. 13.00 - zapraszają organizatorzy.

Uczestnicy proszeni są o jak najszybszy wybór prezentowanej potrawy i zgłoszenie jej do organizatora do 12 października br. (ul. Szkolna 16a, tel. (29) 761-52-46, goksirgoworowo@op.pl.) Uwaga - ilość miejsc jest ograniczona i liczy się kolejność zgłoszeń.

ReklamaPlan spotkania:
12.00-13.00 - przyjazd i rejestracja uczestników, przygotowanie prezentacji potrawy konkursowej,
13.00 - oficjalne otwarcie spotkania, obiad,
14.00 - prezencje klubów, rozpoczęcie konkursu kulinarnego,
15.00 - rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego, wręczenie nagród dla zwycięzców i uczestników, biesiada.

Informacji udziela koordynator konkursu – instruktor kultury Agata Majk, pod numerem tel. (29) 761-52-46. Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie Urzędu Gminy Goworowo.

Konkurs odbędzie się 18 października br. w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance.

Odsłon: 1087 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 05:27, 08.10.2017r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Toyota
Bowling
LCE Roboty
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl