sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Jest wiele pytań w związku z bezpłatnymi przejazdami MZK

Miejscy radni, większością głosów, przyjęli podczas październikowej sesji uchwałę znoszącą opłaty za przejazdy komunikacją miejską. W toku obrad oraz dyskusji, która rozgorzała na sali, padło wiele pytań od zaniepokojonych mieszkańców miasta i powiatu.

Podjęcie decyzji o bezpłatnej komunikacji na terenie miasta wywołało wiele spekulacji oraz niepokojów, szczególnie wśród mieszkańców ościennych gmin, do których dojeżdżają autobusy MZK.

ReklamaProblemem zainteresował się radny Maciej Kleczkowski, który na sesji odczytał pytania mieszkańców. Niestety, z uwagi na ich ilość i szeroki zakres tematyczny, prezydent nie udzielił na nie odpowiedzi. Radny wystąpił zatem z interpelacją, w której zawarł wszystkie zagadnienia. W oficjalnym wniosku prosi włodarza o odpowiedź na poniższe pytania i spostrzeżenia:

1. Czy jest możliwość, aby autobus linii nr 13 jeździł częściej ulicą Hallera? Mieszkańcom osiedla Łazek jest teraz bardzo potrzebny, od momentu przeniesienia SP nr 5 na ul. Hallera.

2. Bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy autobusy za szybko odjeżdżają z przystanku. Warto by było poczekać. Ludzie po prostu biegną do autobusu.

3. Mieszkańcy na osiedlu Stacja uważają, że zbyt mało autobusów kursuje spod SP nr 3 w kierunku Ostrołęki.

4. Linia nr 23 - przydałoby się zwiększyć liczbę kursów. Myślę że dwa autobusy po godzi. 7.00 i 13.00 to za mało dla tylu mieszkańców, mieszkających w okolicach ulicy Słonecznej oraz Muszyństwa - zwłaszcza dzieci dojeżdżających do szkoły.

5. Czy możliwe jest puszczenie autobusów ul. Chętnika i postawienie tam przystanku?

6. Linia nr 13 w kierunku Siemnochy - dużym ułatwieniem dla mieszkańców Białobieli, Siemnochy i Zabrodzia byłoby, aby autobus zawracał na pętli "Siemnocha" i kierował się ul. Zagórną, a w Zabrodziu skręcał w ul. Bielską ku szkole w Białobieli. Obecnie w tych rejonach powstało wiele domów, byłoby to spore ułatwienie dla osób starszych jak i dzieci uczęszczających do szkół.

7. Czy jest możliwość dodania autobusu z osiedla OTBS na osiedle Sienkiewicza? Chodzi o ul. Korczaka i szkołę ZSZ nr 3.

8. Czy dałoby radę przywrócić autobus nr 18 na Korczaki, bo ludzie o godz. 16.00 kończą pracę i nie wszyscy posiadają prawo jazdy i nie maja po prostu jak wracać.

Reklama9. Jeśli chodzi o funkcjonowanie MZK to prosiłbym poruszyć temat skomunikowania różnej części miasta ze wszystkimi pociągami Kolei Mazowieckich. Zdaję sobie sprawę, że może to być trudne do wykonania, chociażby przez częste zmiany rozkładu jazdy pociągów, ale na pewno nie jest to niemożliwe do wykonania. Wiele osób z miasta i okolic dojeżdża do Warszawy autobusami m.in. dlatego, że nie ma dobrego połączenia miasta z dworcem. Wystarczy, że autobus będzie przyjeżdżał na dworzec PKP 15 minut przed planowym odjazdem pociągu. Tak samo z pociągami przyjeżdżającymi z Warszawy, żeby autobus odjeżdżał w stronę miasta 15 minut po przyjeździe każdego pociągu.

10. Czy będzie możliwość przedłużenia linii nr 21 do miejscowości Łątczyn gm. Troszyn? Sporo osób musi dotrzeć do Rozwór na przystanek autobusowy oddalony o prawie 4 km na piechotę albo innymi środkami transportu szczególnie dzieci, które uczęszczają do szkół oraz seniorzy do szpitali lub lekarzy w różne warunki pogodowe niekoniecznie sprzyjające. Wielu mieszkańców by skorzystało z usług MZK, jest to też bardzo duża wieś.

11. Proszę o dodanie rozkładu jazdy autobusów do google maps. Sporo miast już ma taką możliwość.

12. Może warto pętlę autobusów z Wojciechowice 3 przenieść na PGO. Te 2 kilometry nie robią wielkiej różnicy dla MZK, a ludzie mieliby lepszy dojazd na cmentarz oraz mieszkańcy osiedla lepszą komunikację z miastem. Autobusy do PGO jeżdżą, ale raz na godzinę. Jak nie zdążę, to godzina stania albo marsz do Wojciechowic.

13. Linia nr 18 została bardzo ograniczona. Myślę, że była to przydatna linia, a zmiana na kursowanie jedynie w niedziele i święta, w dodatku w dwóch godzinach, stała się sporym utrudnieniem. Druga prośba odnośnie tej samej linii: Proszę o przywrócenie linii nr 18 do Korczak. Z Ostrołęki nie ma powrotu, jest tylko jeden autobus PKS o 11.50. Ludzie z pracy nie mają czym wrócić, a młodzież ze szkoły.

14. W stronę Wojciechowic, zaraz po godz. 8.00 jest mnóstwo ludzi, dosłownie dramat. Autobusy poranne potrzebują reorganizacji.

15. Linia nr 7 z ul. Bohaterów Warszawy o godz. 7.26 - straszny tłok, a trasa długa.

16. Ogromny tłok na liniach nr 21 do Rozwór, nr 5 - ul. Prusa i linie do Rzekunia.

17. W niektórych autobusach przecieka z zadaszenia.

18. Kończę prace o godz. 14.35, jak i wielu innych pracowników szpitala. Pierwszy autobus jaki jedzie w stronę miasta to linia 4 - dopiero o godz 15.00. Może ktoś mógłby się przyjrzeć dokładniej obowiązującym rozkładom i dostosować je do potencjalnych pasażerów z dużych zakładów pracy.

Reklama19. Linią nr 23 jeżdżą głownie uczniowie, ale żeby był do nich dostosowany, bo jeździ za późno. Warto, aby jechał 10 minut wcześniej. I kursów linii nr 23 jest bardzo mało.

20. Czy będzie możliwość w przyszłości, aby autobusy MZK funkcjonowały na trasie Ostrołęka-Antonie?

21. Brak jest połączenia z ul. Goworowskiej za most.

22. Brak połączenia bloki OTBS - Przedszkole nr 18 na Stacji.

Zebrane pytania mieszkańców na pewno wymagają rozpatrzenia, nie tylko przez włodarza miasta, ale także przez zarząd spółki MZK, która pracuje nad reorganizacja kursów oraz nowych rozkładów jazdy.

Czekamy na informacje. Prezydent ma 14 dni na wystosowanie odpowiedzi na interpelację.
Wyświetleń: 6637 komentarze: -
12:27, 16.10.2017r. Drukuj