poniedziałek, 24 lutego 2020 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Mieszkańcy zbulwersowani nowym rozkładem jazdy MZK

Radny Maciej Kleczkowski otrzymuje od mieszkańców liczne skargi dotyczące wprowadzenia nowego rozkładu jazdy MZK. Wiele osób jest zbulwersowanych faktem, że poważne zmiany wprowadzono bez uprzednich konsultacji społecznych. Do naszej redakcji także docierają głosy niezadowolenia.

Radny Kleczkowski zwrócił się do prezydenta Ostrołęki o wstrzymanie się z decyzją wprowadzenia nowego rozkładu jazdy MZK od 1 listopada br. Różnica do obecnie obowiązującego rozkładu będzie diametralna, gdyż wszystkie kursy będą zaczynać się i kończyć przy dworcu PKS.

Reklama - Od 1 listopada br. ma obowiązywać nowy rozkład jazdy MZK. Otrzymałem od mieszkańców ogromną ilość sygnałów o fatalnie przygotowanym nowym rozkładzie. Ostrołęczanie są po prostu zbulwersowani. W związku z powyższym proszę o niewprowadzanie nowego rozkładu jazdy, tak jak to dzieje się w innych miastach - przeprowadzenie konsultacji społecznych z mieszkańcami i dopiero wówczas wprowadzenie nowego rozkładu jazdy - pisze radny Kleczkowski.

W sprawie poczynionych zmian, do naszej redakcji napływają kolejne skargi niezadowolonych mieszkańców. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

- Dowiedziałam się, że od 1 listopada 2017 z rozkładu jazdy znikają wszystkie połączenia MZK pomiędzy osiedlem Centrum i Wojciechowicami. Po skontaktowaniu się z przedstawicielem MZK zostałam poinformowana, że spowodowane jest to małą ilością przewożonych pasażerów. Według słów przedstawiciela MZK zlikwidowanymi liniami przewożono jest średnio 2 osoby na jeden kurs. Korzystam z tych połączeń od roku codziennie w godzinach 7.20-7.35. W tym czasie jadą z osiedla Centrum trzy autobusy linii nr 1, 7 i 17. Każdym z tych autobusów dojeżdżają uczniowie do szkół i dorośli do pracy, do Wojciechowic. Proszę o interwencję w sprawie pozostawienia przynajmniej jednej linii na tej trasie - prosi pasażerka.

Reklama - Chciałabym zapytać prezesa MZK lub prezydenta naszego miasta, dlaczego zniknęły kursy autobusów linii nr 1, godz. 6.41 i nr 12 o godz. 6.32 z przystanku na ul. Sienkiewicza, które umożliwiały dojazd do pracy na godzinę 7.00? Chciałabym podkreślić, iż nowe godziny odjazdów, tuż po godzinie 6.00, wydają się nieprzemyślane i kto ma z nich korzystać? Czy aby na pewno pasażerowie dojeżdżający do pracy na godzinę 7.00? Darmowy bilet być może jest swego rodzaju udogodnieniem, ale godziny odjazdów na pewno nie sprzyjają przejazdom pasażerów. Mam nadzieję, że MZK jeszcze raz, tym razem bardziej przemyśli i dopracuje rozkłady jazdy, biorąc pod uwagę swoich pasażerów - pisze inny czytelnik.

Problem dotyczy nie tylko mieszkańców Ostrołęki, ale też ościennych miejscowości, na teren których dojeżdżają autobusy MZK.

Reklama - Wiele połączeń zostało zlikwidowanych lub skrócono ich trasę. Podam interesujący mnie przykład: trasa autobusu nr 13. Zlikwidowano kurs autobusu, którym jeździły moje dzieci do SP nr 5 przy ul. Hallera (na godz. 8.00). Obecnie dzieci muszą jechać wcześniejszym kursem, który dojedzie tylko do dworca PKS, wcześniej jeździł na ul. Hallera. Wniosek: zamiast korzystać z komunikacji miejskiej (zakładałem, że taki jest motyw działania urzędu miasta) trzeba będzie dzieci wozić autem do szkoły. Dano darmową komunikację miejską, z której skorzysta znacznie mniej ludzi, kosztem oczywiście zlikwidowania kursów i długości tras. Mniejsza ilość kursów - mniejsze koszty, a i kierowców oraz autobusów pewnie będzie potrzeba mniej - pisze zdenerwowany mieszkaniec.

Bezpłatne przejazdy będą obowiązywały od soboty 28 października. Jeśli nowy rozkład jazdy wejdzie w życie 1 listopada, tylko przez cztery dni będziemy mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów ze starym rozkładem. Później każdy będzie zmuszony gruntownie przeorganizować swój dzienny plan i dostosować się do nowej oferty MZK.

Radny Maciej Kleczkowski na Facebooku prosi mieszkańców i podpisy pod petycją do prezydenta Ostrołęki i nie wprowadzanie nowego rozkładu jazdy w życie.
Wyświetleń: 14719 komentarze: 102
26.10.2017, 11:28r. Drukuj
Powrót


MZKs @ 11:37, 26.10.2017

IP: 109.241...46

Klekot jak zwykle na posterunku Glosowal za darmowa komunikacja aby podlizac sie mieszkancom a teraz jest przeciw bo rozklad jest zmieniony .
Gdzie byles jak trwalo glosowanie . Wiedziales ze rozklad sie zmieni a mimo to podniosles lape a teraz ,,zbawca narodu miasta '' .
Śmieszny człowiek z planem pod publiczke ...przed wyborami tongue

Kamil33332 @ 12:00, 26.10.2017

IP: 2a00:f41...d7b

Ten klekot to gląb wszedzie go dużo beznadzieja

realista @ 12:04, 26.10.2017

IP: 78.88...10

Nie wazne , kto jak głosował. Istotne jest że rozkład jazy autobusów robił dyletant totalny. Bezmyślność az boli

Anna @ 12:05, 26.10.2017

IP: 31.0...248

Te nowe rozkłady jazdy to jakieś nieporozumienie jest. Prezydent może stracić sporo głosów w wyborach na tym zamiast zyskać. Jest jeszcze czas na zmianę. Ze Stacji SP3 ilosć autobusów jest bardzo ograniczona w porównaniu z poprzednim rozkładem. Ludzie woleliby zapłacić a dojechać na czas niż być 1 godzinę przed czasem.

... @ 12:06, 26.10.2017

IP: 2a01:110f...c543

Ach te glosy niezadowolenia...A kogo to obchodzi... laughing

Pasażer @ 12:08, 26.10.2017

IP: 81.15...1

Powtórzę komentarz z innego portalu:

"Czy przedstawiciele UM mogą uzasadnić taki rozkład jazdy? Ew. czym się kierowano wybierając takie trasy i godziny a nie inne. Wystarczy po kilka zdań do każdej linii.

Z komentarzy (z moich odczuć również) wynika, że to utrudnienie życia mieszkańcom a nie ułatwienie. Komunikacja będzie darmowa ale my mieszkańcy stracimy na tym znacznie więcej pieniędzy niż na bilety do tej pory.

Wiem, że pracownicy UM czytają komentarze pod artykułami z nimi związanymi (i nie tylko) więc bardzo Was proszę - uzasadnijcie to co zrobiliście."

..... @ 12:11, 26.10.2017

IP: 94.254...17

Niech sie zajmnie moprem czemu rodzinnego i 500plus nie wyplacaja tylko kawka goni kawke w moprze suweren zglasza

Nie do wiary @ 12:26, 26.10.2017

IP: 83.28...97

Prezes MZK dochody ponad 200 tysięcy na rok z pieniędzy podatnika, a przyjaznego rozkładu jazdy dla pracujących i uczących się mieszkańców nie potrafi dopilnować. Wszędzie poustawiane na stołkach "święte krowy" , rada miasta podporządkowana prezydentowi tylko podnoszą sobie wypłaty, wypłacają premie, ogłaszają sukcesy, umarzają podatki biznesmenom, jeżdżą na wycieczki za pieniądze podatnika, a mieszkańcy za minimalne krajowe całe te towarzystwo utrzymują od 4 kadencji. Jeszcze im pasibrzuchom emerytury dożywotnio będą wypłacać z pracy naszych dzieci i wnuków. Ci wszyscy uprzywilejowani żyją kosztem pracy uczciwych Polaków, którzy czasami nie wiedzą jak koniec z końcem związać. Wszyscy prezydenci, wiceprezydenci, prezesi spółek, członkowie zostali milionerami za pieniądze ciężko pracujących, działki kamienice galerie, luksusowe samochody gdy normalny człowiek zastanawia się czy mu starczy do końca miesiąca, nie wiadomo czy dziecku kupić buty czy opłaty porobić, a oni komorników nasyłają, w jakim my kraju żyjemy?

Gdzie te prawo i sprawiedliwość?

Jerzy Brojek @ 12:29, 26.10.2017

IP: 95.160...166

Wierzę że ostrołęckie MZK od dawna obserwuje tak zwane "potoki pasażerskie",
w poszczególnych porach doby, na konkretnych liniach i przystankach. Tak czynią
w s z e l k i e liczące się miejskie zakłady komunikacyjne. Układanie rozkładów
jazdy nie jest sprawą łatwą, w myśl starego mądrego przysłowia że "jeszcze się taki
nie urodził, który by wszystkim dogodził". W przeszłości ( w Zespole Elektrowni
Ostrołęka ) korzystaliśmy z wiedzy specjalistów d.s. ruchu z Centralnej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Warszawie. Byli to inżynierowie po Politechnikach, posługujący się modelami matematycznymi odcinków sieci . Twierdzili że coroczne
okresy układania rozkładów jazdy - stanowiły dla Nich s z c z e g ó l n e obciążenie.
Jeżeli mogę coś postulować do dyrekcji MZK - to o powołanie o t w a r t e g o
numeru kontaktowego - uwidocznionego we wszystkich autobusach - gdzie pasażerowie mogliby zgłaszać swoje uwagi do nowego rozkładu jazdy. Propozycja
ewentualnych konsultacji społecznych - wydaje mi się n i e t r a f i o n a.
Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki dnia 26.10.2017 roku

jarek @ 12:43, 26.10.2017

IP: 194.50...50

według nowego rozkładu jazdy z ulicy przemysłowej ludzie którzy kończą pracę o godz, 22.00 nie będą mieli czym wrócić do miasta a przypominam że na tej ulicy jest parę sporych zakładów pracy ( pozostaje rower o ile pogoda dopisze ???? lub samochód !!!! )
wielkie brawa

Pytanie? @ 12:49, 26.10.2017

IP: 83.28...97

niech mnie ktoś oświeci co kasta rządząca 4 kadencje najpierw pod wodzą pana prezydenta Czartoryskiego, a teraz pod wodzą pana Kotowskiego zrobiła przyjaznego dla mieszkańców Ostrołęki?

Czego się nie dotkną to spier.dolą, winnych nie ma, ale premie i sukcesy są.

Miasto to ruina ekonomiczna i kulturalna ruina + zadłużenie na uczciwie pracujących na 130 milionów.

W ten oto sposób katolicy w Ostrołęce, zrobili sobie z najbiedniejszych i uczciwych Polaków niewolników podatkowych i parobków.

Wkurzona @ 12:54, 26.10.2017

IP: 2a00:f41...ad3d

Niech zostawią linie 8 i 5 bo dzieci i dorośli nie mają jak dojechać do szkół i pracy ze stacji do wojciechowic

Dolek @ 12:58, 26.10.2017

IP: 31.0...136

Drodzy państwo , tu już trzeba pominąć wszelkie animozje polityczne i osobowe tylko apelować do władz miasta o nie wprowadzanie nowego rozkładu jazdy, bo to jest ewidentna porażka ze szkodą dla podróżujących miejską komunikacją. Jeżeli nas nie stać na darmowa komunikację to zostańmy na starych zasadach, bo to chyba będzie dużo korzystniejsze dla dojeżdżających.

myk @ 12:58, 26.10.2017

IP: 83.31...73

A dlaczego nie możecie pieszo się poruszać?
W "odległe" trasy jak Wojciechowice to rozumiem, ale po co jechać z np. Bursztynowej na dworzec? Ruszcie du-py, to tylko 15-20 minut spokojnym chodem.

won-tły @ 12:59, 26.10.2017

IP: 194.50...205

... chyba można się przesiadać przy dworcu PKS na inne linie ... skoro za darmo

sąsiad @ 13:27, 26.10.2017

IP: 212.160...195

jakieś działanie oszczędnościowe musiały pójść za decyzją o darmowej komunikacji miejskiej wassat

... @ 13:30, 26.10.2017

IP: 94.254...59

Mopr nie wyplaca nadal a dzieci glodne kurtek i butów nie maja a robi sie coraz imniej ludzie dzwonią a oni nie odpowiadają konkretnie tylko ze trzeba czekać a dzieci niech gloduja

zofia @ 13:40, 26.10.2017

IP: 194.50...58

A co z dziećmi dojeżdżającymi z Borek do szkół średnich?
Zmniejszenie liczby kursów do 14 to skandal!
Moje dziecko musiałoby czekać 2 godziny na autobus powrotny do domu a ja nie mam możliwości, żeby odebrać je samochodem angry

Do ... @ 13:40, 26.10.2017

IP: 2a00:f41...8e2a

Weź się do roboty a nie czekasz na pieniążki z mopru na dzieci, ale jak widać lepiej liczyć że wszystko da państwo...

Mieszkanka @ 13:43, 26.10.2017

IP: 94.254...109

Niech Pan Maciej da znać czy udało mu się coś wskórać w tej sprawie...

... @ 13:45, 26.10.2017

IP: 94.254...59

Ja pracuje jak każdy a mopr nie wyplaca a ludzie czekają i ich dzieci i chciałby by mama kupiła kurtkie czy buty lub obiad zrobilaza ich a nie panstwa nie wrzucaj ludzi pracujących jako nierobów

Mieszkaniec @ 13:56, 26.10.2017

IP: 92.43...2

Ostrołęka dziura zabita dechami, wkrótce będzie bez komunikacji miejskiej, bo rozkład jazdy jest tak napisany, żeby nikt nie mógł jeździć. Wprowadzili darmową komunikację tylko po to, żeby nie móc nią jeździć tylko wynajmować od MZK autobusy za dodatkową sowitą opłatą. No cóż na czymś muszą zarobić, żeby sobie premie wypłacać.
Komunikacja miejska ma służyć mieszkańcom, a nie pracownikom MZK

ostrołęczanin @ 14:03, 26.10.2017

IP: 176.109...236

Nowy rozkład jazdy to porażka.Nie wzięto pod uwagę ludzi pracujących , uczniów którzy mają dojechać o określonych godzinach.Zastanawiam się komu ma służyć ten rozkład? Chyba propagandzie,jest darmo , jest i fama pójdzie w eter.A ,że mieszkańcy nie zadowoleni ,kogo to obchodzi, na pewno nie tych co rządzą i układali rozkład. wink

Roman @ 14:06, 26.10.2017

IP: 31.11...6

KONIECZNE JEST PRZYWRÓCENIE LINII NR 12 !!!!
Z UL. SIENKIEWICZA NIE MA JAK DOJECHAĆ NA ŁAWSKĄ A JEST TAM DUŻY ZAKŁAD PRACY. TAK SAMO Z CENTRUM NIE DOJEDZIE SIĘ DO MOPR-U A JEŻDŻĄ TAM PRZEWAŻNIE LUDZIE STARSI I UBODZY.

. @ 14:06, 26.10.2017

IP: 37.248...144

A Pomian?! Niech naprawią wreszcie drogę!!

R @ 14:12, 26.10.2017

IP: 37.47...182

PANIE PREZYDENCIE ZROBIĆ WSZĘDZIE CHODNIKI I ŚCIESZKI ROWEROWE, A MZK ZLIKWIDOWAĆ JAK NIE MOGĄ DOBREGO ROZKŁADU OPRACOWAĆ BĘDZIEMY CHODZIĆ PIESZO LUB JEŹDZIĆ ROWEREM.

ja pieszy, ale rozkład mnie nie cieszy @ 14:27, 26.10.2017

IP: 176.109...156

sad
rozkłady mzk powinny być ustawiane pod uczniów i ludzi którzy pracują na zmiany i wtedy będzie mniej samochodów na drogach, a ktoś ustawia sobie rozkład pod mniejsze zużycie paliwa w mzk
i teraz w nagrodę będziemy jeździć z przesiadkami

Ania Mk @ 14:32, 26.10.2017

IP: 176.109...93

Szanowny Panie jakby się Pan na.........ł na nogach 8-10 godz to odechcialoby się pieszych tras

. @ 15:00, 26.10.2017

IP: 94.254...94

Panie Brojek, myśli Pan, że oni tam mają inżynierów transportu albo logistyki?

A @ 15:19, 26.10.2017

IP: 178.42...112

Plac MZK MA A DWORCOWY KTO ZA PLAC ZPŁCI

Iwo @ 15:22, 26.10.2017

IP: 78.152...145

Ja pier..Olę znowu coś sPiSdzili.

ktoś @ 15:30, 26.10.2017

IP: 188.146...107

Szkoda gadać, dzieci ze znanymi nazwiskami pojawiły się w zakładzie,ale jak zadbać o mieszkańców to wpływowi tatusiowie już nie wiedzą.To ma być dobra zmiana???

I. @ 16:01, 26.10.2017

IP: 78.88...181

Panie Jerzy, rzeczywiście, jeszcze się taki nie urodzil, co by wszystkim dogodzil, ale w tym przypadku nie ma nawet jednego zadowolonego pasażera.
Mzk twierdzi, ze polikwidowalo kursy, ktorymi jeździ dwie osoby. Ciekawe ktore? Bo na pewno nie poranne z Centrum w kierunku Wojciechowic, w których czesto jest tlok. Również nie te popoludniowe, ktorymi z Wojciechowic wracaja pracownicy i uczniowie. Ha, moze w tym, ktory dojeżdża do Olszewa - Borek o 25.50?
Nie jest również prawdą, że problem leży w przymusowych przesiadkach przy Pks-ie. Problemem jest zupelny brak synchronizacji godzin przyjazdu i odjazdu. To nie jest kwestia czekania 5 minut, tylko często godziny i dluzej. Gdzie mają czekać dzieci? W tym oblesnym, śmierdzącym, pelnym obszczanych zuli budynku, zwanym szumnie dworcem PKS? O liczbie autobusów w kierunku Wojciechowic szkoda nawet pisać. Tam uczy się lub pracuje mnostwo Ostroleczan, ktorym teraz MZK funduje po dlugim dniu pracy czy nauki kilkadziesiąt minut czekania na autobus. Są również mieszkańcy Wojciechowic, w wiekszosci ludzie starsi, schorowani, którym ktoś - w pijackim widzie chyba- uniemożliwił bezposredni dojazd do szpitala. Wstyd, po prostu wstyd..
Rozsmieszyl mnie również zarzut, ze Pan Kleczkowski walczyl o bezpłatną komunikacje, a teraz gardluje. I slusznie, nie sądzę bowiem, zeby podejrzewal, ze MZK, spolka miejska w koncu, tak konkursowo zrobi mieszkancow w ch...A teraz walczy o nas, pasazerow. Życzę Jemu i nam powodzenia w tej walce

KK @ 16:19, 26.10.2017

IP: 83.6...190

Podpisuje się pod tymi skargami. Darmowe bilety a rozkład wyjęty z kosmosu. Dzwoniłam również do MZK ze skarga na zmianę Lini Nr 7. Nie wzięto w ogóle pod uwagę dzieci oraz nauczycieli którzy tam uczęszczają do szkoły. Rozkład w ogóle nie współgra z dzwonkami szkolnymi, a ponadto zabrano Linię nr 12. Na pewno darmowe przejazdy przy takim rozkładzie, gdzie każdy będzie musiał iść pieszo, bo przecież nie będzie czekał na połączenie godzinę, przyniosą większą liczę podróżujących laughing. Zastanawia mnie tylko podtekst tych darmowych przejazdów. Może jednak warto zostać przy starym rozkładzie i płatnych biletach.

4czesciej @ 16:22, 26.10.2017

IP: 94.254...87

4 z pomianu powinna czesciej jezdzic

mm @ 16:34, 26.10.2017

IP: 79.184...163

wole płacić niż mieć takie zmiany w rozkładzie

~~ostr @ 16:54, 26.10.2017

IP: 78.88...242

Kto do niego pisze ha ha i tak nie zostanie prezydentem darme przylizanie

zz @ 17:12, 26.10.2017

IP: 94.254...136

Popieram prezydenta Kotowskiego w większości spraw ale tutaj przyznaję, aby wziął pod rozwagę odłożenie w czasie wprowadzenie nowego rozkładu i przeprowadzenie wcześniej konsultacji. A czy jest ktoś komu podoba się nowy rozkład?

Do ZZ @ 17:15, 26.10.2017

IP: 78.88...181

Jest -autor tego przyjaznego mieszkańcom rozkładu i jego pracodawca.

@ @ 17:21, 26.10.2017

IP: 37.47...76

Tygodnik ostrołęcki wstrzelił się ze zdjęciem z którego można wywnioskować jakle czeka nas podróżowanie autobusami MZK wink

ak @ 17:22, 26.10.2017

IP: 185.166...9

dzieci nawet nie maja dojazdu do szkoly 21 wiek to jest kary godne z kolobrzeskiej do starego szpitala idzie zima nie da sie tego nawet opisac co sie wyrabia

tekst @ 17:26, 26.10.2017

IP: 5.172...14

tak to jest w MZK i Urzędzie jak się jeden z drugim zasiedzą ileś kadencji i zapomną komu mają służyć, czyje interesy reprezentować

PONURAK @ 17:49, 26.10.2017

IP: 77.255...158

I TAK WAS WŁODARZE NIE SŁUCHAJĄ NIE CZYTAJĄ,, MO'' ZNAM JEDNEGO Z WŁODARZY CO MAJA WAS W D.U.P.I.E CO OPISUJECIE I WSZYSTKIE KOMENTARZE NA ICH TEMAT,, MO''TO DLA NICH WRAK TEJ KORESPONDENCI INFORMACYJNEJ

Daniel Fronczak @ 18:07, 26.10.2017

IP: 95.49...100

Xd Ja to se kupiłem autobus i se jezdzę sam ale prawka niemam

Jerzy Brojek @ 18:09, 26.10.2017

IP: 95.160...244

do IP**30.181 - pozdrawiam. Z pewnością poruszył Pan bardzo w a ż n y problem
poczekalni dla pasażerów dworca autobusowego, która w wyniku zmian w komunikacji miejskiej - s t a n i e się w dużym stopniu t a k ż e poczekalnią dla podróżujących autobusami MZK. Nie wierzę w to, że uda się "wymusić" na firmie MOBILIS poprawę standardu tej poczekalni. Nie widzę więc przeszkód, aby a d m i n i s t r o w a n i e tą poczekalnią przejął ostrołęcki Ratusz ( podległa spółka MZK ). Tam też wzorem innych dużych miast - winien dyżurować p r z e d s t a w i c i e l (kontroler ruchu) MZK. Nie jest także wykluczonym, że natężony ruch w tej części miasta - w y m u s i likwidację miejsc postojowych osobowych aut. To wszystko jest przed nami.
Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki dnia 26.10.2017r

MZKs i Kamil 33332 @ 19:15, 26.10.2017

IP: 31.0...72

Pan Kleczkowski nie jest z mojej bajki ale na pewno jest razem z Panem Kulikiem radnym który zadaje pytania w imieniu mieszkańców O-ki.Głosowali za darmową komunikacją ale nie za debi.lnym rozkładem jazdy.W przeciwieństwie do was nie brak im odwagi i troski o miasto.Wam się dobrze pierdzi w stołki za podatki które płacą mieszkańcy i od tego inteligencji ani rozumu nie kupicie.Mam tylko nadzieję że w wyborach mieszkańcy wybiorą innych radnych i prezydenta który przewietrzy urząd i miejskie spółki z Galanków ,Juchniewiczów,Maciaków,Romanów itp.itd.
Krzyś

mieszkaniec @ 19:31, 26.10.2017

IP: 77.112...254

pokręciło ich wszystkich ,autobusy mzk powinny być tylko do mostu to nie będzie korków linia nr3 beznadzieja dzieci chodzą do 5 która jest na hallera od dworca będą biegły ale mają czas bo autobus teraz będzie wcześniej o 7,00 rano to do 8 dojdą .zawsze się robi tak żeby mieszkańcom było lepiej,a tu proszę jaka niespodzianka!!!!!

karol @ 19:32, 26.10.2017

IP: 178.235...157

Czy we wszystkich szkołach pierwsza lekcja musi rozpoczynać się o godz. 8.00. Skoro będą problemy z dajeżdzającymi uczniami i nauczycielami niech szkoły rozważą zmiany np. od 7.30, 7.45 , 8,15, 830 itd. To samo dotyczyć może kilku zakładów pracy, np. 6.20, 6.40. 720 II zmiana kończyć o 21.15 21.30 itd.

Gosia @ 19:42, 26.10.2017

IP: 95.160...163

Ciekawa jestem czy to co piszemy My Mieszkańcy skłoni MZK do jakichkolwiek zmiany rozkładu jazdy czy piszemy palcem po wodzie. Chcemy takiej komunikacji aby Nasze dzieci dojeżdżające do lub ze szkoły bezpiecznie docierały do szkół oraz dostosowanie rozkładów jazdy do dzwonków w szkole oraz godzin pracy mieszkańców. Jeśli "radni" podnoszą ręce za czymś to nie po to aby przewietrzyć pachy ale niech pomyślą za czym głosują i czemu to ma służyć.

Krzyś @ 19:43, 26.10.2017

IP: 31.0...72

Jestem pełen podziwu dla arogancji prezentowanej przez UM i MZK i tak kulejącą komunikację miejską sprowadzić do nikomu niepotrzebnej oprócz urzędników zabawki.
Największe osiedle Centrum,największa dzielnica przemysłowa Wojciechowice,dur-ny urzędas postanowił pozbawić bezpośredniego połączenia.Wybudowano bloki socjalne w których mieszkają ludzie z zasady niezbyt majętni,wspomnę tylko przy okazji blok mieszkaniowy i zakłady pracy na ul.Kołobrzeskiej.Tak się składa że korzystam z autobusu linii nr.1 i tak dziś autobus z godz.16'38 odjechał o 16'42 z przed Celulozy w autobusie jechało 12 osób,dwoje młodych wysiadło przy basenie na Hallera wsiadło 4 osoby wysiadłem jako jedyny na Sikorskiego.Wczoraj autobus linii nr.1.ul. Kołobrzeska 10'26 do szpitala w autobusie ok.11 osób na Hallera wsiada następnych kilkanaście robi się trochę tłoczno.Większość osoby starsze,sądząc po treści prowadzonych rozmów a rozmawiają dość głośno jadą do szpitala.Jestem gotów przyjąć każdy zakład od urzędnika który twierdzi że średnia na tej linii to dwóch pasażerów.Im mniej kursów tym większa pewność że ludzie przestają korzystać z komunikacji jeżeli ma czekać na autobus 2 godziny a tak jest w przypadku 1-ki w soboty i niedziele to oczywiste jest że odwyk pasażerów od komunikacji miejskiej jest skuteczny w 99%.Dokładniej ten fenomen mógłby wyjaśnić miejskim urzędnikom Pan Jerzy Brojek,chociaż wątpię żeby zechcieli skorzystać z jego rady.

Podatnik @ 19:53, 26.10.2017

IP: 176.109...185

Darmowe przejazdy .... tak będą darmowe te przejazdy potrącone z naszej kieszeni .
Firma , pracownik itd ...
Nic nie ma za darmo w tych czasach ...
poczekajmy do stycznia ...
podwyżki itd ...
a urząd miasta zaciera raczki podwyszki...
a w MZK pewnie redukcja etatu będzie , bo kursy autobusów zmniejszone ...
czasami lepiej zapłacić za ten bilet moje zdanie ...
Niż później urząd miasta podniesie podatki na wszystkim obnp opłata za parking w mieście ...
Pamiętajcie nic nie ma za darmo w tych czasach !!!!!!!!!!

A @ 20:04, 26.10.2017

IP: 94.254...5

Czemu nikt nie pisze o redukcji zatrudnienie w MZK?

ja @ 20:08, 26.10.2017

IP: 78.88...217

I dobrze Wam tak laughing laughing laughing To dopiero początek. Niebawem MZK zlikwiduje większość kursów, a potem upadnie i w ogóle nie będzie komunikacji miejskiej. A żeby chcieli laughing Najpierw za darmo, a potem w ogóle. Z całego serca życzę, aby wkrótce komunikacja zniknęła z miasta. Wtedy na pewno poczujecie zmianę. Za darmo to boli gardło. laughing laughing laughing laughing

A @ 20:10, 26.10.2017

IP: 94.254...5

Czemu nikt nie pisze o redukcji zatrudnienie w MZK?

mop @ 20:26, 26.10.2017

IP: 95.160...170

Bulwersuje to mopr jakt ktos wyżej napisal gdzie są rodzinne i te 500 plus naszych dzieci to niete czasy ludzie widza ze ich się olewa szczególnie dzieci którym sie należą i co nadal maja tynk ze ściany jeść ale mopr nie widzi biedy

elżbieta @ 20:27, 26.10.2017

IP: 83.31...76

Darmowe przejazdy dla meneli i spacerowiczów, bo dla ludzi pracujących i uczących się lub mających jakiekolwiek zajęcia to przystosować się to takiej oferty MZK niestety nie można, Ten nowy rozkład to można o kant .... potłuc.

wkurzony @ 20:37, 26.10.2017

IP: 188.146...116

Tylko czarnowidztwo jak w trakcie kampanii wyborczej " 21 paź 2015 - Jacek Rostowski: nie ma pieniedzy na obietnice PiS-u ... pieniędzy nie ma i w ciągu czterech najbliższych lat nie będzie. ... że w budżecie nie ma pieniędzy na realizację obietnic, o których mówi Prawo i Sprawiedliwość." i co teraz jaka jest wiarygodność jednej z najważniejszych osób PO- podobnie i teraz za pół roku niektórzy nie przyznają się do obecnie pisanych opinii "Wielu mieszkańców, za pośrednictwem radnych wyrażało wdzięczność za wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej. Część osób miało jednak wątpliwości dotyczące nowego rozkładu jazdy. Prezydent Janusz Kotowski zapewnił, że wszystkie sugestie będą zbierane i przekazywane do spółki MZK, która tego typu działaniami bezpośrednio się zajmuje. "

Przyszły wyborca @ 20:39, 26.10.2017

IP: 178.213...84

Autobusów ze Stacji to chyba o 1/3 obcięli:( Spod szkoły odjeżdża już tylko 7 i 8 i to o takich godzinach że trzeba 2 godz. przed czasem wyjechać z domu. Co to ma być? To ma być ta darmowa komunikacja? Wnioskuję o przywrócenie linii 12 i zwiększenie ilości autobusów 7 i 8.

Bb @ 20:42, 26.10.2017

IP: 185.166...174

Ja pracuje w banku jezdzilem i będę jeździł swoim autem(kamazem)

do mop @ 21:08, 26.10.2017

IP: 78.88...217

Wystarczy zrezygnować z alkoholu i papierosów i dzieci będą miały co jeść wink

mop @ 21:19, 26.10.2017

IP: 95.160...170

Nie róbcie z biednych ludzi meneli bo każdy pracuje i nie każdy pije i pali a widac kto sobie z i ich dzieci sobie w kulki wali uchodca to juz by dostał a polskie dziecko to kopa w d..e zawsze od mopru zamiast niby walczyć z bieda to mopr ja tworzy z wlekajac

Andrzej @ 21:29, 26.10.2017

IP: 79.185...60

MZK zrobiła rozkład jazdy dla siebie.
Jak darmo to nie macie prawa narzekać. Zadarmo nie ma nic.
Zapłacimy w podatku.
Wniosek za przejazdy należy płacić.
Natomiast cena powina być na przyzwoitym poziomie.

V @ 21:29, 26.10.2017

IP: 37.47...234

Komu przeszkadzał stary rozkład? Komu przeszkadzał ostatni przejazd na linii nr 13 o 22.25 z dworca PKS ? O tej godzinie wracają ludzie z II zmiany. a to, że są to jednostki, to w tym momencie jest najmniej ważne. Ważniejsze jest to ,że mogły spokojnie po ciężkiej pracy dojechać do domu. Tylko ,że jeśli chodzi o tę linię trzeba"podziękować" władzom gminnym. Ich ciepłe posadki tak wcisnęły w fotel ,że nic nie widzą poza czubkiem własnego nosa i najwyraźniej nie interesuje ich los mieszkańców,dzięki którym te posadki otrzymali. No bo po co dopłacać za coś, czego ich nie dotyczy, ;)

Ja@wp. @ 21:32, 26.10.2017

IP: 2a00:f41...81f7

To dopiero głupotę wymyślili

Ja@wp. @ 21:34, 26.10.2017

IP: 2a00:f41...81f7

Ale za darmo😂

do mop @ 21:38, 26.10.2017

IP: 78.88...217

Faktycznie, nawet po sposobie wypowiedzi wszystko jest już zrozumiałe. Pracujesz, nie pijesz, nie palisz, a Twoje dzieci nie mają co jeść. Bardzo dziwne, oj bardzo. Dobrze wiesz, dlaczego wink

mop @ 22:17, 26.10.2017

IP: 95.160...170

Dlaczego😩

aaa @ 23:20, 26.10.2017

IP: 94.254...19

a czy pan kleczkowski pomyslal o dzieciach z padlewskiego tam jest dopiero duzo dzieci nie wszystkie dzieci jedzcza tym autobusem 7;13 bo ten autobus jest rano zapchany to najlepiej zlikwidowac autobus 7;32 co tym autobusem zezdzi cale osiedle lazek to jak ma byc 13 7;32 zlikwidawana to moze dacie na 3 bloki prywatny autobus z mzk dla dzieci zeby zdazyly do szkoly na czas

ak @ 23:23, 26.10.2017

IP: 185.166...9

jak patrze na swoje dzieci jak placza ze nie dojada na czas do szkoly to prowadzi do patologi opuszczania sprawdzianow gdzie szkola technikum jest wazna poprostu jako matce wywala mi watrobe mam ambitne dzieci idzie zima kolobrzeska to wydmuchowo nie rece sie zalamuja dziecko zamarznij dotrzyj na czas 21 wiek tu nie ma nic bo na wojciechowicach jada linie u nas dotrzesz albo nie i co nie idz nie zamarzniesz patologia rosnie a tu sa tez ambitne opuszczone dzieci gdzie wszedzie maja daleko panie prezydencie niech pan pomoze naszym dzieciom niech chodzi ta 1 niech jada do szkoly czemu tak pan na tym krancu nas zostawil dbamy o dzieci placze jako matka opuszczam strone boli serce to ulica przemyslowa co powiedziec dzieciom my pana prezydenta kochamy niech pan spojzy oczami dziecka one tu walcza maja daleko i nie maja nic moje corki z tad na 8 ,10.9-40 roznie jak maja dotrzec do technikum na sienkiewicza gdzie maja powazne przedmioty pedzic do stora enzo 6 .30 w mrozy niech pan prezydent prosimy przemysli ten swiat na kolobrzeskiej dlatego ze wszedzie daleko prowadzi do zaniedban dziekujemy i tak za wszystko ale serca matki panie prezydencie przepraszam anna kicka i dziekuje panu za wszystko jest pan wielkim czlowiekiem dla mojej rodziny naszym aniolem dziekuje

ak @ 23:30, 26.10.2017

IP: 185.166...9

placilam dzieciom za bilety tyle lat do szkoly dojezdzaly na czas a teraz nie dojada na czas

sygnalista @ 05:01, 27.10.2017

IP: 83.28...137

Dotyczy sprzedaży działki miejskiej części ulicy Targowej
Panie Kulik proszę sprawdzić pierwotne w miejscowym planie przeznaczenie tych działek miasta, które chce kupić Targor. . Wiem na pewno, że te działki to rezerwa terenu na poszerzenie ulicy Targowej. Dowodem na to jest szerokość pasa drogowego ul. Targowej na odcinku od ul. Witosa do obwodnicy gdzie szerokość jest duża. Sprzedaż tej działki spowoduje wąskie gardło jak w wielu innych miejscach w naszym mieście.

sygnalista @ 05:16, 27.10.2017

IP: 83.28...137

Panie Kulik sprawdź Pan w internecie na poniższej stronie GEOPORTAL działki na targowej jasno tam widać że są to rezerwy pod ulicę. Tak samo może miasto sprzedać rondo obok.

mapy .geoportal.

I @ 06:47, 27.10.2017

IP: 78.88...181

W mediach społecznościowych można znaleźć link do petycji sprzeciwiajacej się wprawadzeniu nowego rozkladu jazdy. Podpisujcie

do I @ 07:50, 27.10.2017

IP: 78.88...75

Sprzeciwiać to Wy się możecie laughingChcieliście za darmo, to teraz będziecie chodzić pieszo laughing laughing laughing I bardzo dobrze laughing MZK powinno ograniczyć kursy autobusów do minimum, a najlepiej wynieść się z tego miasta. Teraz zostaje Wam TAXI, które de facto nie jest zapewne droższe, niż MZK... Ale jednak trzeba zapłacić. Tam nie będzie za darmo laughing laughing laughing

Do *.*29.75 @ 08:06, 27.10.2017

IP: 94.254...22

Owszem, możemy się sprzeciwiać, bo nikt inny, tylko my utrzymujemy MZK. A za darmo nie musi oznaczać do d.py

mieszkaniec @ 08:07, 27.10.2017

IP: 83.0...253

ja nie jestem zbulwersowany

Piotr @ 08:38, 27.10.2017

IP: 94.254...15

Komu mają służyć nowe rozklady jazdy MZK? Napewno nie nam mieszkańcom. Jest to strzal w kolano dla pana prezydenta

xxx @ 08:47, 27.10.2017

IP: 212.244...24

Jak Wam sie nie podoba za darmowa komunikacja MZK, to TAXI i skończyć narzekanie.

sygnalista @ 08:58, 27.10.2017

IP: 83.28...137

Dotyczy sprzedaży działki miejskiej części ulicy Targowej
Panie Kulik proszę sprawdzić pierwotne w miejscowym planie przeznaczenie tych działek miasta, które chce kupić Targor. . Wiem na pewno, że te działki to rezerwa terenu na poszerzenie ulicy Targowej. Dowodem na to jest szerokość pasa drogowego ul. Targowej na odcinku od ul. Witosa do obwodnicy gdzie szerokość jest duża. Sprzedaż tej działki spowoduje wąskie gardło jak w wielu innych miejscach w naszym mieście.

do 164.22 @ 08:59, 27.10.2017

IP: 78.88...75

Widzisz... My to utrzymujemy wink Z tym, ze ja w ostatnich dwudziestu pięciu latach nie korzystałem z usług MZK. Takich jak ja jest wielu. Po co mi to utrzymywać ? Jestem za jak najszybszą likwidacją MZK. Ponadto po wprowadzeniu darmowych przejazdów zapłacę jeszcze więcej, żeby patologia mogła za darmo "skoczyć po denaturat". ZLIKWIDOWAĆ I JUŻ !

sygnalista @ 08:59, 27.10.2017

IP: 83.28...137

Panie Kulik sprawdź Pan w internecie na poniższej stronie GEOPORTAL działki na targowej jasno tam widać że są to rezerwy pod ulicę. Tak samo może miasto sprzedać rondo obok.

mapy .geoportal.

olo @ 09:15, 27.10.2017

IP: 77.253...149

NA STRONIE PETYCJE ONLINE jest petycja w sprawie nie wprowadzania nowego rozkładu. Każdy niezadowolony może podpisać ...

Karolina @ 09:37, 27.10.2017

IP: 194.50...202

niektórzy pracują na 7:00 zabrali kursy które zajezdzaly na zakłady mięsne (po 6 rano) tak samo zabrany został autobus po godz 19:00 z zakladow. teraz mamy jezdzis o 5:40 ? lekka przesada
jak Ci ludzie maja dojezdzac?

złoty @ 09:57, 27.10.2017

IP: 81.15...1

Dawno już zrezygnowałem z ostrołęckiego MZK. Przypomniałem sobie o karcie. Ciekawe czy oddadzą kaucję?

IKS @ 10:09, 27.10.2017

IP: 83.31...55

Ten rozkład jazdy uwidacznia niedorozwój umysłowy prezesa MZK, prezydenta i części radnych z radykalnego ugrupowania PiS

radny @ 10:12, 27.10.2017

IP: 176.109...156

wwwpetycjeonlinecomniedlanowegorozkadujady
mzk

Zły @ 10:12, 27.10.2017

IP: 83.6...153

Może w nowym rozkładzie 7 uwzględnić godz 6.30 i10.30 odjazdu z ul.Słowackiego do szpitala

Prośba @ 10:50, 27.10.2017

IP: 83.28...97

Już 616 osób podpisało petycję, iż nie zgadza się na wprowadzenie nowego rozkładu jazdy komunikacji miejskiej w Ostrołęce, proszę się dopisywać, aby bronić interesu mieszkańców, aby pracujący mogli dojechać do pracy, młodzież do szkoły, a starsze i potrzebujące osoby do szpitala czy opieki społecznej.

Jak mieszkańcy nie wezmą sprawy w swoje ręce to nikt nam nie pomoże.

stłuczka! @ 10:51, 27.10.2017

IP: 95.49...73

Dziś w Laskowcu na skrzyżowaniu ulic Sosnowej i Środkowej doszło do stłuczki. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Był to młody ok. 20-letni chłopak, włosy blond. ubrany był w spodnie robocze koloru niebieskiego. Samochód to ciemny volkswagen a numery rejestracyjne to WOS 5767 lub WOS 6757 ( brakuje jednej cyfry gdyż sprawca uciekał i ciężko było dokładnie rozczytać).
Natomiast cyfry 5767 bądź 6757 to pewniaki.
Volkswagen ma uszkodzoną lewy przedni reflektor!!!!!
Bardzo proszę o pomoc i kontakt z komendą policji

Ostrołęczanin @ 11:06, 27.10.2017

IP: 5.172...67

Bardzo dobrze. Sprawą normalną jest, że miasto nie zapłaci za wszystkie kursy. Zrobili za darmo, ale mniej. To logiczne. MZK może dać tyle kursów, za ile miasto zapłaci. Resztę finansowali pasażerowie opłacając bilety. Nie pomogą Wam żadne petycje. Jak podrożeje paliwo, to kursó będzie jeszcze mniej. To jest właśnie dobra zmiana. Może kiedyś cebulaki zrozumieją. Ciekawe ile będzie musiało jeszcze upłynąć wody w Narwi do tego czasu ?

Ostrołęczanin @ 11:07, 27.10.2017

IP: 5.172...67

kursów smile

Jak zgłosić swój sprzeciw online @ 12:23, 27.10.2017

IP: 95.49...48

Wszystkich rozczarowanych zmianami w rozkładzie jazdy autobusów MZK od 01.11.2017 prosimy o odwiedzenie poniższej strony i złożenie podpisu. Proszę pamiętać, że dwa myślniki w podanym poniżej adresie internetowym należy zmienić na kropki.
www-petycjeonline-com/nie_dla_nowego_rozkadu_jady_mzk

ja @ 12:42, 27.10.2017

IP: 31.11...184

jeden ze sposobów żeby pokazać gdzie władza ma emeryta ,robola za 1500,głosujcie na nich dalej

Maskara @ 12:49, 27.10.2017

IP: 78.88...122

Chcieliście darmową komunikację oto jest .
Ciężko było wydać 1.40 na bilet to teraz wydacie więcej na paliwo .

do Maskara @ 13:08, 27.10.2017

IP: 185.137...56

hasło brzmiało
"darmowa komunikacja"
a nie
"darmowa komunikacja - likwidacja tras i zmniejszenie ilości kursów"
widzisz różnicę?

ehh @ 13:18, 27.10.2017

IP: 46.101...172

nie 1,40 tylko 2,80, to raz, no chyba że jesteś dzieciakiem
a dwa, to pomysłodawcy powinni powiedzieć, że owszem darmowa komunikacja będzie, ale kursy będą wykonywane tak rzadko i na takich beznadziejnych trasach, że połowę z tego co do tej pory jeździliście to teraz będziecie pokonywać pieszo

Tekst @ 13:22, 27.10.2017

IP: 5.172...222

Kondensacja sardynek nastąpi od jutra ż przerzutem przy Dw Pks

Krzysztof Wołosz @ 14:05, 27.10.2017

IP: 92.43...2

oj nie ładnie Panie Prezydencie nie ładnie ja myślałem, że Pan to równy gość, a Pan własnych wyborców okradasz. Jak tak można, darmowa komunikacja od 28-10-2017, a brak komunikacji od 1-11-2017. Nie będę już na Pana głosował

Małgorzata @ 16:07, 27.10.2017

IP: 94.254...86

Jak z Olszewa Borek dojechać na 8 rano do szkoły?autobus o 7 rano.?

generał @ 17:07, 27.10.2017

IP: 87.205...234

MZK kiepsko spełnia swoje zadanie ale " pikniki " niczym igrzyska dla biednych potrafi zorganizować.Bo od wiosny juz nad tym mysli.

Antoni @ 19:40, 27.10.2017

IP: 178.213...4

Cieszę się, że kupiłem sobie samochód, bo już nie muszę tracić życia na czekanie na przystankach MZK. Tylko jak wiele osób tak zrobi to miasto się zakorkuje. I tak ulice są wąskie, a parkingów nie przybywa. Komunikacja miejska powinna być dostosowana do godzin pracy i zajęć szkolnych dzieci i młodzieży z uwzględnieniem ludzi starszych, którzy muszą również dojechać chociażby do lekarzy i na zakupy. To wszystko trzeba przemyśleć jak coś się robi to na lepsze, a nie na gorze. Komu ma ona służyć, chyba, że likwidacji. Tak robi władza, która mówi, że wspiera ludzi ubogich. Coś się chyba zapędzili z tym oszczędzaniem na ubogich. W zimę to postawią koksowniki na przystankach, aby ludzie nie zamarzli, czekają na przesiadkę godzinę, albo dłużej. Jak coś się robi to z głową, a jak się nie umie to trzeba nie robić wcale. Weście przykład z W-ce Premiera Mateusza Morwieckiego i naszej Pani Premier Beaty Szydło to ludzie z których jesteśmy dumni w Polsce i za granicą. Nie psujcie ich wysiłku i takim postępowaniem szkodzicie PiS -owi.

do Małgorzaty @ 20:55, 27.10.2017

IP: 78.88...148

Ty się ciesz, że możesz za darmo ze wsi przyjechać. Jest czarter o 7.00, będziesz w szkole o 7.20. Możesz poczekać, ale masz za darmola laughing Jak chcesz być dopiero o 7.55 w szkole, to niech Ci tata kupi jakieś auto lub zawiezie do szkoły. Jeśli te opcje są niemożliwe, to TAXI albo kamasz laughing PROSTE