czwartek, 18 października 2018 r., imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła

Aktualności

Z młodzieżą o bezpieczeństwie

Fot. KMP w OstrołęceMundurowi z ostrołęckiego zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii spotkali się z uczniami klas ponadgimnazjalnych w Ostrołęce. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do tego celu wykorzystano także symulator do jazdy na motorowerze.

W ubiegły czwartek ostrołęccy policjanci przeprowadzili spotkania z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych nr 4, którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo na drodze.

Reklama- Było to tym bardziej ważne i potrzebne, gdyż część uczniów posiada już prawo jazdy i porusza się pojazdami mechanicznymi. Podczas spotkania poruszone zostały tematy związane zarówno z bezpieczeństwem pieszych, jak i kierowców. Młodzież i kadra pedagogiczna obejrzała prezentację ukazującą przykłady tragicznych zdarzeń drogowych, statystykę wypadków i wysłuchała policjantów, którzy wskazywali najczęstsze błędy popełniane w ruchu drogowym - informuje asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckich policjantów.

Po zajęciach teoretycznych był też czas na praktykę. Do tego celu doskonale posłużył symulator jazdy na motorowerze, dzięki któremu w sposób całkowicie bezpieczny przedstawiono różne zagrożenia w ruchu drogowym na które mogą natknąć się zarówno kierowcy, jak i piesi.

Spotkanie odbyło się w czwartek 9 listopada.

Wyświetleń: 446 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 13.11.2017, 10:27r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Kurpia
NestBank