poniedziałek, 20 listopada 2017 r., imieniny Anatola, Rafała, Edmunda

Aktualności

Z młodzieżą o bezpieczeństwie

Fot. KMP w OstrołęceMundurowi z ostrołęckiego zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii spotkali się z uczniami klas ponadgimnazjalnych w Ostrołęce. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do tego celu wykorzystano także symulator do jazdy na motorowerze.

W ubiegły czwartek ostrołęccy policjanci przeprowadzili spotkania z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych nr 4, którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo na drodze.

Reklama- Było to tym bardziej ważne i potrzebne, gdyż część uczniów posiada już prawo jazdy i porusza się pojazdami mechanicznymi. Podczas spotkania poruszone zostały tematy związane zarówno z bezpieczeństwem pieszych, jak i kierowców. Młodzież i kadra pedagogiczna obejrzała prezentację ukazującą przykłady tragicznych zdarzeń drogowych, statystykę wypadków i wysłuchała policjantów, którzy wskazywali najczęstsze błędy popełniane w ruchu drogowym - informuje asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckich policjantów.

Po zajęciach teoretycznych był też czas na praktykę. Do tego celu doskonale posłużył symulator jazdy na motorowerze, dzięki któremu w sposób całkowicie bezpieczny przedstawiono różne zagrożenia w ruchu drogowym na które mogą natknąć się zarówno kierowcy, jak i piesi.

Spotkanie odbyło się w czwartek 9 listopada.

Odsłon: 360 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 10:27, 13.11.2017r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl