niedziela, 21 października 2018 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Aktualności

Kadzidlański Festiwal Potraw Wigilijnych

W sali widowiskowej Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle odbędzie się pierwszy Festiwal Potraw Wigilijnych dla Kół Gospodyń Wiejskich. Pierwsza edycja nie będzie miała formy konkursu, dlatego wszyscy uczestnicy, którzy zaprezentują potrawy, otrzymają nagrody.

Celem festiwalu jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kulinarnych i artystycznych świąt Bożego Narodzenia.

Reklama To także chęć zaprezentowania niepowtarzalnych smaków potraw wigilijnych, aktywizacja i pobudzenie inicjatywy środowisk lokalnych poprzez zaangażowanie w aranżacje elementów dekoracji związanych z tematyką bożonarodzeniową i ożywianie poczucia obowiązku pielęgnowania zwyczajów i obrzędów.

W festiwalu mogą wziąć udział koła gospodyń wiejskich z gminy Kadzidło. Każda grupa przygotowuje dwie polskie potrawy wigilijne i jedno ciasto (mogą to być również ciasteczka czy pierniki). Ponadto, każde koło wykona i przywiezie ze sobą pięć tradycyjnych kurpiowskich ozdób choinkowych.

Reklama - Podczas spotkania wspólnie ubierzemy choinkę, na której zawiesimy ozdoby przygotowane przez panie z KGW. Każde koło powinno przygotować przynajmniej jedną kolędę w gwarze kurpiowskiej. Z uwagi na to, że jest to pierwszy taki festiwal w naszej gminie, nie będzie miał on formy konkursu. Wszystkie koła gospodyń, które wezmą w nim udział i spełnią wymogi regulaminowe, otrzymają nagrody pieniężne - informują organizatorzy.

Informacje dodatkowe, szczegółowe informacje i zapisy: Urszula Łaszczych, numer tel. (29) 717-61-89 lub 602-238-976.

Festiwal odbędzie się w czwartek 14 grudnia br. w sali widowiskowej CKK w Kadzidle. Początek o godz. 18.30. Wstęp wolny.

Wyświetleń: 1079 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 03.12.2017, 07:40r. Drukuj
Powrót