sobota, 16 grudnia 2017 r., imieniny Albiny, Zdzisławy, Adelajdy

Aktualności

Kadzidlański Festiwal Potraw Wigilijnych

W sali widowiskowej Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle odbędzie się pierwszy Festiwal Potraw Wigilijnych dla Kół Gospodyń Wiejskich. Pierwsza edycja nie będzie miała formy konkursu, dlatego wszyscy uczestnicy, którzy zaprezentują potrawy, otrzymają nagrody.

Celem festiwalu jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kulinarnych i artystycznych świąt Bożego Narodzenia.

ReklamaTo także chęć zaprezentowania niepowtarzalnych smaków potraw wigilijnych, aktywizacja i pobudzenie inicjatywy środowisk lokalnych poprzez zaangażowanie w aranżacje elementów dekoracji związanych z tematyką bożonarodzeniową i ożywianie poczucia obowiązku pielęgnowania zwyczajów i obrzędów.

W festiwalu mogą wziąć udział koła gospodyń wiejskich z gminy Kadzidło. Każda grupa przygotowuje dwie polskie potrawy wigilijne i jedno ciasto (mogą to być również ciasteczka czy pierniki). Ponadto, każde koło wykona i przywiezie ze sobą pięć tradycyjnych kurpiowskich ozdób choinkowych.

Reklama- Podczas spotkania wspólnie ubierzemy choinkę, na której zawiesimy ozdoby przygotowane przez panie z KGW. Każde koło powinno przygotować przynajmniej jedną kolędę w gwarze kurpiowskiej. Z uwagi na to, że jest to pierwszy taki festiwal w naszej gminie, nie będzie miał on formy konkursu. Wszystkie koła gospodyń, które wezmą w nim udział i spełnią wymogi regulaminowe, otrzymają nagrody pieniężne - informują organizatorzy.

Informacje dodatkowe, szczegółowe informacje i zapisy: Urszula Łaszczych, numer tel. (29) 717-61-89 lub 602-238-976.

Festiwal odbędzie się w czwartek 14 grudnia br. w sali widowiskowej CKK w Kadzidle. Początek o godz. 18.30. Wstęp wolny.

Odsłon: 916 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 07:40, 03.12.2017r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl