wtorek, 21 maja 2019 r., imieniny Kryspina, Wiktora, Jana

Fat-Bike

Aktualności

Dzień dawcy szpiku dla Emilii i innych (zdjęcia)

W Ostrołęce, powiecie ostrołęckim oraz Makowie Mazowieckim i Ostrowi Mazowieckiej prowadzona będzie, zakrojona na szeroką skale, rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Fundacja DKMS po raz kolejny będzie szukała genetycznych bliźniaków dla najbardziej potrzebujących.

Akcja dedykowana jest Emilii Tomczak, funkcjonariuszce komendy policji w Ostrołęce. Wydarzenie jest będzie trwało trzy dni - od 2 do 4 lutego br. w różnych miejscach i miastach.

Reklama Na spotkaniu zorganizowanym w wydziale promocji miasta, pojawili się przedstawiciele fundacji DKMS, urzędu miasta, komendy policji, a także dwoje dawców, którzy już sprawili, że inne osoby otrzymały szansę na dalsze życie. Podczas konferencji mąż pani Emilii - Marcin Tomczak, opowiedział historię swojej żony - diagnozę oraz walkę z chorobą. Teraz przed nimi długa i trudna droga, ale jak powiedział - "Patrzymy z optymizmem w przyszłość".

Aby ich historia zakończyła się szczęśliwie, potrzeba naszego wsparcia. Możemy dołączyć do grona potencjalnych dawców. Zarejestrować może się każda zdrowa osoba, miedzy 18 a 55 rokiem życia, bez dużej nadwagi i niedowagi - min. 55 kg., można mieć kolczyki i tatuaże, mogą też zgłaszać się kobiety w ciąży. Proces rejestracji trwa niespełna 10 minut i polega na pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka, nie boli i jest bezpłatne.

- Pobrania można dokonać na dwa sposoby - pobranie komórek krwiotwórczych macierzystych z krwi obwodowej oraz pobranie szpiku z talerza kości biodrowej - w znieczuleniu ogólnym, chirurdzy wkłuwają się symetrycznie w talerz kości biodrowej i pobierają szpik. Obie metody są bezpieczne i nie mają powikłań - objaśniał przedstawiciel DKMS.

Osoby, które zdecydują się na rejestrację, będą mogły to zrobić m.in. w wybranych ostrołęckich szkołach, komendzie policji, w centrach handlowych i sklepach, a także na terenie powiatu - w Kadzidle i Baranowie oraz w trzech pobliskich miastach - Ostrowi Mazowieckiej, Pułtusku i Makowa Mazowieckiego.

Reklama Rejestracji będzie można dokonać w poniższych terminach i miejscach:
2 lutego (piątek), w godz. 8.00-16.00

- Zespół Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce,
- Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce,
- Komenda Miejska Policji Ostrołęce,
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce,
- Komenda Powiatowa Policji w Makowie Mazowieckim,
- Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku,
- Zakład Karny w Przytułach Starych,
- Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

3 lutego (sobota), w godz. 9.00-16.00
- Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle,
- Sklep E. Leclerc w Ostrołęce,
- Galeria Alius w Ostrołęce,
- Galeria Bursztynowa w Ostrołęce,
- Sklep Mila w Ostrołęce.

Reklama 4 luty (niedziela) w godz. 08.00-18.00
- Parafia w Baranowie (salka katechetyczna)
w godz. 10.00-18.00
- Sklep E. Leclerc w Ostrołęce,
- Galeria Alius w Ostrołęce,
- Galeria Bursztynowa w Ostrołęce,
- Sklep Mila w Ostrołęce.

Więcej informacji na temat rejestracji oraz procesu pobierania szpiku na stronie fundacji DKMS. Dołącz też do wydarzenia na Facebooku.

Akcja DKMS będzie trwała od 2 do 4 lutego br.

Zobacz zdjęcia:
Konferencja DKMS dotycząca akcji "Dzień dawcy szpiku dla Emilii i innych"

Wyświetleń: 2750 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 30.01.2018, 16:51r. Drukuj
Powrót