czwartek, 13 grudnia 2018 r., imieniny Łucji, Otylii, Włodzisławy

Renault

Aktualności

Marzec w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ostrołęckie Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców miasta wiele interesujących atrakcji w marcu. Organizatorzy zaplanowali m.in. wernisaże wystaw, koncerty czy spektakle teatralne, w tym również dla dzieci. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

1 III (czwartek)
Portrety
Wernisaż wystawy malarstwa Teresy Adamowskiej. Artystka jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Studia z zakresu malarstwa i grafiki użytkowej ukończyła na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom uzyskała w pracowni malarstwa prof. Janusza Kaczmarskiego w 1987 r. W czasie studiów odbyła praktykę pedagogiczną w Comunita di Capodarco w Rzymie. W dorobku artystycznym ma około 30 wystaw indywidualnych i uczestnictwo w ponad 50 wystawach zbiorowych, otrzymała nagrody i wyróżnienia w dziedzinie malarstwa, rysunku, tkaniny artystycznej w konkursach środowiskowych, w wystawach ogólnopolskich i plenerach międzynarodowych.
- godz. 19.00, Galeria Ostrołęka.

Reklama 6 III (wtorek)
"Miejsce urodzenia" 2018
Eliminacje miejskie Ostrołęckiego Konkursu Recytatorskiego. Celem OKR "Miejsce urodzenia" jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej twórczości literackiej związanej z regionem Kurpiowszczyzny oraz doskonalenie warsztatu recytatorskiego.
Uczestnicy konkursu występują w trzech kategoriach: młodzieży szkół podstawowych, młodzieży szkół gimnazjalnych, młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Eliminacje rejonowe odbędą się 20 marca o godz. 9.00 w klubie "Oczko".
- godz. 9.00, klub "Oczko".

7 III (środa)
Mali czarodzieje
Koncert z cyklu spotkania z muzyką. Małym melomanom pragniemy podarować czarodziejski kufer. Gdzie go znajdziemy? Kto go nam otworzy? Co kryje się w jego wnętrzu? Zapraszamy do wspaniałej, niezwykłej przygody z muzyką i tańcem - zachęcają organizatorzy. W programie koncertu znajdą się kompozycje Andrzeja Brzuchala-Sikorskiego, Krystyny Krahelskiej, Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka Chopina.
- godz. 13.15 i 14.15, sala OCK, bilet 5 zł.

8 III (czwartek)
Sansara Nepal
Wernisaż wystawy fotografii Wojtka Moskwy.
Wojtek Moskwa - urodzony w Ełku w roku 1976. Fotografuje od 1991 roku. Jest autorem dwóch wystaw indywidualnych i książek będących ich dopełnieniem:
"Sansara Nepal" - to efekt wyprawy do Nepalu w 2012 r.,
"Kraina opowieść o wąskim torze" - to owoc wędrówki śladami toru kolejki wąskotorowej we wschodniej części Mazur.
Pozostając w tematyce pojęcia sansary przygotowuje ekspozycję materiału pt. "Wędrówka dusz" tworzonego od 2006 roku w Polsce. Choć jeszcze nie było oficjalnej premiery, prace z tego cyklu zostały już wyróżnione w konkursach: Pilzner Urquell International Photography Awards 2008 r. oraz Grand Prix Fotofestiwal 2015. Fotografia "Na pamiątkę spotkania" została wybrana do wystawy IPA Best of Show w Nowym Yorku.
Sansara - w hinduizmie i buddyzmie termin dosłownie oznacza nieustanne wędrowanie, czyli kołowrót narodzin i śmierci, cykl reinkarnacji, któremu od niezmierzonego okresu podlegają wszystkie żywe istoty włącznie z istotami boskimi.
- godz. 19.00, Galeria Ostrołęka.

9 III (piątek)
Ballada na trzy biurka (2)
Spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej
Pani dyrektor, kadrowa tuż przed emeryturą, księgowa po czterdziestce i 20-letnia maszynistka to bohaterki sztuki Izabeli Degórskiej. Co łączy panie oprócz tego, że razem pracują? Na to pytanie odpowie spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej (grupa dorosła).
Wystąpią: Marta Dąbrowska, Ewa Krupka, Monika Dębek, Monika Geburt, reżyseria - Wojciech Kraszewski.
- godz. 19.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

Reklama 10 III (sobota)
Harlem
Początki zespołu sięgają roku 1993, ale właściwy kształt - zarówno pod względem charakterystycznego brzmienia, jak i składu - zespół osiągnął w 1994 roku wraz z przyjściem do Harlemu Stanisława Czeczota. W roku 1995 zespół wydał pierwszą płytę "Lustra", a trzy lata później następną "Bezsenne noce", gdzie swojego głosu użyczył Krzysztof Cugowski. Kolejna płyta "Amulet" z udziałem Macieja Balcara - wokalisty zespołu "Dżem" - ukazała się w 2000 roku. Natomiast w 2004 roku Harlem zagrał historyczny koncert na stadionie Legii w Warszawie jako support zespołu Deep Purple. Do dorobku zespołu, oprócz pięciu wydanych płyt, należy zaliczyć tysiące koncertów na największych scenach w Polsce oraz najbardziej prestiżowych festiwalach (Opera Leśna w Sopocie, Przystanek Woodstock w Żarach, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu).
Zespół gra w składzie: Krzysztof "Dżawor" Jaworski - gitary, Jakub "Qbek" Weigel - wokal, Wojciech "Puzon" Kuzyk - gitara basowa, Jarosław "Jarcyś" Zdankiewicz - perkusja, wokal, Cezary "Kaz" Kaźmierczak - instrumenty klawiszowe.
- koncert z cyklu Nastroje we Dwoje, godz. 17.00, sala OCK, bilet 30 zł.

16 III (piątek)
Holy Land - moimi oczami
Wernisaż wystawy fotografii Marka Syguły. Pierwsze dwie indywidualne wystawy Marka Syguły organizowane przez Galerię Ostrołęka poświęcone były przyrodzie. Tym razem autor zabiera nas do Izraela, w podróż po Ziemi Świętej.
"Jak widzowi pokazać Izrael, Ziemię Świętą nie tylko dla chrześcijan, ale też dla muzułmanów i wyznawców judaizmu? Zadanie dość karkołomne, ale pomocą staje się świecka wycieczka z doskonałym żydowskim przewodnikiem (Dawid Wajntraub), któremu napotkani księża i Arabowie biją pokłony do samej ziemi. Galilea, Jerozolima, Judea, Wzgórza Golan, Morze Martwe, wszystko naznaczone historią i dotknięciem Boga. Pod niegodnymi stopami kamienie, po których stąpali Jezus z uczniami, Mojżesz, Abraham, Mahomet i zamiast wędrówki na klęczkach, ja z niepasującym, wielgaśnym aparatem, łapię dane mi chwile i próbuję zatrzymać wspomnienia widziane przez soczewkę obiektywu. Pojadę kiedyś jeszcze raz, ale z nieuzbrojonym okiem, bez żadnych optycznych zabawek. Tylko ja, Arabowie i Żydzi. Pełna koegzystencja. Tyle akceptacji można się nauczyć od mieszkańców Palestyny. I cóż, że czasem wrze. Gorący to przecież klimat i gorący wspaniali ludzie."
- godz. 18.00, hol OCK.

16 III (piątek)
Czekoladki
Spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej. Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz co ci się trafi. Spektakl jest idealnym tego odzwierciedleniem. Z wyglądu słodkie i niewinne, w środku ... Sztuka autorstwa Bożeny Kupis-Kucharskiej.
Wystąpią: Aleksandra Gąska, Oliwia Kruczyk, Justyna Kita, Małgorzata Śmiarowska, Paulina Zawadzka, reżyseria - Wojciech Kraszewski.
- godz. 18.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

Reklama 18 III (niedziela)
Pippi Pończoszanka
Spektakl dla dzieci z cyklu Godziny dla Rodziny. Teatr Lalki i Aktora z Łomży przedstawi historię najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynki świata. Pippi mieszka samotnie w Willi Śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpką, ma walizkę pełną złotych monet i nie chodzi do szkoły. Jej niekonwencjonalne zachowanie jest wyzwaniem dla mieszkańców miasteczka: budzi zgorszenie dorosłych oraz zachwyt rówieśników.
Spektakl dla dzieci od 4 roku życia
- godz. 12.00, sala OCK, bilety: 7 zł (dziecko) i 15 zł (osoba dorosła).

20 III (wtorek)
"Miejsce urodzenia" 2018
Eliminacje rejonowe to finał 37 edycji Ostrołęckiego Konkursu Recytatorskiego.
- godz. 9.00, klub "Oczko".

23 III (piątek)
"Tak to już z nami jest"
Pożegnalny koncert maturzystów Studia Piosenki. Wystąpią: Sylwia Czernysz, Łucja Nalewajk, Marta Niźnik, akompaniament - Tomasz Mikulski (gitara), kierownictwo muzyczne - Tadeusz Kowalewski, reżyseria - Wojciech Kraszewski.
- godz. 19.00, klub Oczko.

27 III (wtorek)
63 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Co roku w czerwcu gościmy znakomitych recytatorów z całej Polski, którzy rywalizują w finale OKR w turniejach: recytacja i wywiedzione ze słowa. Aby recytator mógł wystąpić w finale, najpierw musi przejść przez konkursy eliminacyjne. I to jest właśnie pierwszy ich etap.
- Pragniemy, aby przeglądy wszystkich stopni były miejscem nie tylko prezentacji, ale też rozmów i spotkań poszerzających i pogłębiających znajomość literatury, przestrzenią doskonalenia warsztatu twórczego, budowania wspólnoty ludzi złączonych pasją pracy nad doskonaleniem ojczystego języka. Służąc twórczo wielkiej sprawie, wyjdziemy z tego działania mądrzejsi i bogatsi - podkreślają organizatorzy.
- godz. 10.00, klub "Oczko".

Aktualizacja
Termin eliminacji miejskich 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego został przeniesiony na 6 kwietnia godz. 10.00. Zgłoszenia można przesyłać do 5 kwietnia za pośrednictwem e-mail: oczko@ock-ostroleka.pl, osobiście w klubie Oczko OCK ul. Sikorskiego 6 O-ka, lub faxem tel. (29) 764-21-71.

Wyświetleń: 2979 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 01.03.2018, 13:06r. Drukuj
Powrót