sobota, 24 marca 2018 r., imieniny Gabriela, Marka, Gabora

Aktualności

Marzec w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ostrołęckie Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców miasta wiele interesujących atrakcji w marcu. Organizatorzy zaplanowali m.in. wernisaże wystaw, koncerty czy spektakle teatralne, w tym również dla dzieci. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

1 III (czwartek)
Portrety
Wernisaż wystawy malarstwa Teresy Adamowskiej. Artystka jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Studia z zakresu malarstwa i grafiki użytkowej ukończyła na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom uzyskała w pracowni malarstwa prof. Janusza Kaczmarskiego w 1987 r. W czasie studiów odbyła praktykę pedagogiczną w Comunita di Capodarco w Rzymie. W dorobku artystycznym ma około 30 wystaw indywidualnych i uczestnictwo w ponad 50 wystawach zbiorowych, otrzymała nagrody i wyróżnienia w dziedzinie malarstwa, rysunku, tkaniny artystycznej w konkursach środowiskowych, w wystawach ogólnopolskich i plenerach międzynarodowych.
- godz. 19.00, Galeria Ostrołęka.

Reklama6 III (wtorek)
"Miejsce urodzenia" 2018
Eliminacje miejskie Ostrołęckiego Konkursu Recytatorskiego. Celem OKR "Miejsce urodzenia" jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej twórczości literackiej związanej z regionem Kurpiowszczyzny oraz doskonalenie warsztatu recytatorskiego.
Uczestnicy konkursu występują w trzech kategoriach: młodzieży szkół podstawowych, młodzieży szkół gimnazjalnych, młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Eliminacje rejonowe odbędą się 20 marca o godz. 9.00 w klubie "Oczko".
- godz. 9.00, klub "Oczko".

7 III (środa)
Mali czarodzieje
Koncert z cyklu spotkania z muzyką. Małym melomanom pragniemy podarować czarodziejski kufer. Gdzie go znajdziemy? Kto go nam otworzy? Co kryje się w jego wnętrzu? Zapraszamy do wspaniałej, niezwykłej przygody z muzyką i tańcem - zachęcają organizatorzy. W programie koncertu znajdą się kompozycje Andrzeja Brzuchala-Sikorskiego, Krystyny Krahelskiej, Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka Chopina.
- godz. 13.15 i 14.15, sala OCK, bilet 5 zł.

8 III (czwartek)
Sansara Nepal
Wernisaż wystawy fotografii Wojtka Moskwy.
Wojtek Moskwa - urodzony w Ełku w roku 1976. Fotografuje od 1991 roku. Jest autorem dwóch wystaw indywidualnych i książek będących ich dopełnieniem:
"Sansara Nepal" - to efekt wyprawy do Nepalu w 2012 r.,
"Kraina opowieść o wąskim torze" - to owoc wędrówki śladami toru kolejki wąskotorowej we wschodniej części Mazur.
Pozostając w tematyce pojęcia sansary przygotowuje ekspozycję materiału pt. "Wędrówka dusz" tworzonego od 2006 roku w Polsce. Choć jeszcze nie było oficjalnej premiery, prace z tego cyklu zostały już wyróżnione w konkursach: Pilzner Urquell International Photography Awards 2008 r. oraz Grand Prix Fotofestiwal 2015. Fotografia "Na pamiątkę spotkania" została wybrana do wystawy IPA Best of Show w Nowym Yorku.
Sansara - w hinduizmie i buddyzmie termin dosłownie oznacza nieustanne wędrowanie, czyli kołowrót narodzin i śmierci, cykl reinkarnacji, któremu od niezmierzonego okresu podlegają wszystkie żywe istoty włącznie z istotami boskimi.
- godz. 19.00, Galeria Ostrołęka.

9 III (piątek)
Ballada na trzy biurka (2)
Spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej
Pani dyrektor, kadrowa tuż przed emeryturą, księgowa po czterdziestce i 20-letnia maszynistka to bohaterki sztuki Izabeli Degórskiej. Co łączy panie oprócz tego, że razem pracują? Na to pytanie odpowie spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej (grupa dorosła).
Wystąpią: Marta Dąbrowska, Ewa Krupka, Monika Dębek, Monika Geburt, reżyseria - Wojciech Kraszewski.
- godz. 19.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

Reklama10 III (sobota)
Harlem
Początki zespołu sięgają roku 1993, ale właściwy kształt - zarówno pod względem charakterystycznego brzmienia, jak i składu - zespół osiągnął w 1994 roku wraz z przyjściem do Harlemu Stanisława Czeczota. W roku 1995 zespół wydał pierwszą płytę "Lustra", a trzy lata później następną "Bezsenne noce", gdzie swojego głosu użyczył Krzysztof Cugowski. Kolejna płyta "Amulet" z udziałem Macieja Balcara - wokalisty zespołu "Dżem" - ukazała się w 2000 roku. Natomiast w 2004 roku Harlem zagrał historyczny koncert na stadionie Legii w Warszawie jako support zespołu Deep Purple. Do dorobku zespołu, oprócz pięciu wydanych płyt, należy zaliczyć tysiące koncertów na największych scenach w Polsce oraz najbardziej prestiżowych festiwalach (Opera Leśna w Sopocie, Przystanek Woodstock w Żarach, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu).
Zespół gra w składzie: Krzysztof "Dżawor" Jaworski - gitary, Jakub "Qbek" Weigel - wokal, Wojciech "Puzon" Kuzyk - gitara basowa, Jarosław "Jarcyś" Zdankiewicz - perkusja, wokal, Cezary "Kaz" Kaźmierczak - instrumenty klawiszowe.
- koncert z cyklu Nastroje we Dwoje, godz. 17.00, sala OCK, bilet 30 zł.

16 III (piątek)
Holy Land - moimi oczami
Wernisaż wystawy fotografii Marka Syguły. Pierwsze dwie indywidualne wystawy Marka Syguły organizowane przez Galerię Ostrołęka poświęcone były przyrodzie. Tym razem autor zabiera nas do Izraela, w podróż po Ziemi Świętej.
"Jak widzowi pokazać Izrael, Ziemię Świętą nie tylko dla chrześcijan, ale też dla muzułmanów i wyznawców judaizmu? Zadanie dość karkołomne, ale pomocą staje się świecka wycieczka z doskonałym żydowskim przewodnikiem (Dawid Wajntraub), któremu napotkani księża i Arabowie biją pokłony do samej ziemi. Galilea, Jerozolima, Judea, Wzgórza Golan, Morze Martwe, wszystko naznaczone historią i dotknięciem Boga. Pod niegodnymi stopami kamienie, po których stąpali Jezus z uczniami, Mojżesz, Abraham, Mahomet i zamiast wędrówki na klęczkach, ja z niepasującym, wielgaśnym aparatem, łapię dane mi chwile i próbuję zatrzymać wspomnienia widziane przez soczewkę obiektywu. Pojadę kiedyś jeszcze raz, ale z nieuzbrojonym okiem, bez żadnych optycznych zabawek. Tylko ja, Arabowie i Żydzi. Pełna koegzystencja. Tyle akceptacji można się nauczyć od mieszkańców Palestyny. I cóż, że czasem wrze. Gorący to przecież klimat i gorący wspaniali ludzie."
- godz. 18.00, hol OCK.

16 III (piątek)
Czekoladki
Spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej. Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz co ci się trafi. Spektakl jest idealnym tego odzwierciedleniem. Z wyglądu słodkie i niewinne, w środku ... Sztuka autorstwa Bożeny Kupis-Kucharskiej.
Wystąpią: Aleksandra Gąska, Oliwia Kruczyk, Justyna Kita, Małgorzata Śmiarowska, Paulina Zawadzka, reżyseria - Wojciech Kraszewski.
- godz. 18.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

Reklama18 III (niedziela)
Pippi Pończoszanka
Spektakl dla dzieci z cyklu Godziny dla Rodziny. Teatr Lalki i Aktora z Łomży przedstawi historię najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynki świata. Pippi mieszka samotnie w Willi Śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpką, ma walizkę pełną złotych monet i nie chodzi do szkoły. Jej niekonwencjonalne zachowanie jest wyzwaniem dla mieszkańców miasteczka: budzi zgorszenie dorosłych oraz zachwyt rówieśników.
Spektakl dla dzieci od 4 roku życia
- godz. 12.00, sala OCK, bilety: 7 zł (dziecko) i 15 zł (osoba dorosła).

20 III (wtorek)
"Miejsce urodzenia" 2018
Eliminacje rejonowe to finał 37 edycji Ostrołęckiego Konkursu Recytatorskiego.
- godz. 9.00, klub "Oczko".

23 III (piątek)
"Tak to już z nami jest"
Pożegnalny koncert maturzystów Studia Piosenki. Wystąpią: Sylwia Czernysz, Łucja Nalewajk, Marta Niźnik, akompaniament - Tomasz Mikulski (gitara), kierownictwo muzyczne - Tadeusz Kowalewski, reżyseria - Wojciech Kraszewski.
- godz. 19.00, klub Oczko.

27 III (wtorek)
63 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Co roku w czerwcu gościmy znakomitych recytatorów z całej Polski, którzy rywalizują w finale OKR w turniejach: recytacja i wywiedzione ze słowa. Aby recytator mógł wystąpić w finale, najpierw musi przejść przez konkursy eliminacyjne. I to jest właśnie pierwszy ich etap.
- Pragniemy, aby przeglądy wszystkich stopni były miejscem nie tylko prezentacji, ale też rozmów i spotkań poszerzających i pogłębiających znajomość literatury, przestrzenią doskonalenia warsztatu twórczego, budowania wspólnoty ludzi złączonych pasją pracy nad doskonaleniem ojczystego języka. Służąc twórczo wielkiej sprawie, wyjdziemy z tego działania mądrzejsi i bogatsi - podkreślają organizatorzy.
- godz. 10.00, klub "Oczko".

Odsłon: 2796 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 13:06, 01.03.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

PartnerAGD
DietMed
LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja