sobota, 24 marca 2018 r., imieniny Gabriela, Marka, Gabora

Aktualności

Literacki marzec w ostrołęckiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza na literackie spotkania w marcu. Oferta jest dość szeroka, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Będą m.in. warsztaty, wieczory autorskie czy cykliczne wydarzenia, takie jak np. Karol Samsel i jego gość.

Program literackich imprez:
- 2 marca (piątek), godz. 18.00 - spotkanie z cyklu Karol Samsel i jego gość: Katarzyna Zwolska-Płusa, klub "Przy Studziennej" (biblioteka, ul. Gomulickiego 13).
Katarzyna Zwolska-Płusa - poetka, urodzona w 1986 roku w Częstochowie, absolwentka filologii polskiej i filozofii, doktorantka na studiach w dyscyplinie literaturoznawstwo. Od 2010 roku pracuje jako nauczycielka języka polskiego, etyki i filozofii w Zespole Szkół Artystycznych i Akademickich ALA w Częstochowie, członkini zespołu częstochowskiej fundacji Centrum Dialogu Międzykulturowego. Debiutowała tomikiem "Cud i Anomalia" (Stowarzyszenie Żywych Poetów 2017). Laureatka Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. D. Maliszewskiego w 2016 r.

Reklama- 3 marca (sobota), w godz. 10.00-13.00 - warsztaty literackie, poprowadzi je dr Karol Samsel, klub "Przy Studziennej" (biblioteka, ul. Gomulickiego 13).

- 6 marca (wtorek), godz. 18.00 - spotkanie z cyklu Karol Samsel i jego gość: Marcin Królikowski, klub "Przy Studziennej" (biblioteka, ul. Gomulickiego 13).
Marcin Królikowski - poeta, autor tomiku "Opowieść dwunastopiętrowa. Grozy poetyckie". Miłośnik literatury, historii i sztuki. Zakochany w rodzinnym mieście. Jego marzeniem jest konserwacja wszystkich reliktów twierdzy Warszawa i twierdzy Modlin. Z niecierpliwością czeka na otwarcie Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli. Uczestnik Dionizji w 2017 r.

- 9 marca (piątek), godz. 18.00 - Romantyczna i Niepodległa. O wizerunkach walki Polaków o niepodległość w polskiej literaturze epoki romantyzmu. Prelekcja dr Karol Samsel, klub "Przy Studziennej" (biblioteka, ul. Gomulickiego 13).

- 15 marca (czwartek), godz. 18.00 - prezentacja książki pt. "Kurpiowszczyzna. Kultura, historia, gospodarka", wydanej przez Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe, Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce, ul. Głowackiego 42.

Reklama- 16 marca (piątek), godz. 17.00 - spotkanie z Anetą Prymaka-Oniszk, autorką książki pt. "Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy", klub "Przy Studziennej" (biblioteka, ul. Gomulickiego 13).
Książka to rzetelny dokument historyczny, piękna opowieść, dowód współczującej pamięci.
Bieżeństwo - masowa ewakuacja, w polszczyźnie nazywana też wygnaniem, przesiedleniem lub wysiedleniem ludności z zachodnich guberni Imperium Rosyjskiego w głąb Rosji, po przerwaniu linii frontu przez wojska niemieckie w okresie od 3 maja do września 1915 roku. Z Ostrołęki i okolic ewakuowano przymusowo niemal wszystkich mieszkańców w głąb Rosji, wywieziono również wyposażenie zakładów pracy, a następnie miasto podpalono.

- 20 marca (wtorek), godz. 18.00 - spotkanie regionalne pt. "Powstanie styczniowe 1863 r. w powiecie ostrołęckim". Prelekcja - Grzegorz Korsak, klub "Przy Studziennej" (biblioteka, ul. Gomulickiego 13).

Reklama- 22 marca (czwartek), godz. 18.00 - wieczór autorski z Iloną Gołębiewską, Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce, ul. Głowackiego 42.
Ilona Gołębiewska (ur. 24 marca 1987 r.) - w wieku pięciu lat postanowiła, że w przyszłości zostanie nauczycielem oraz będzie pisać książki i słowa dotrzymała. Na co dzień pracuje ze studentami, prowadzi zajęcia terapeutyczne dla dzieci i młodzieży, a także skutecznie szkoli dorosłych i odkrywa nowe smaki życia wraz z seniorami. Jest poetką, debiutowała w 2012 r. tomem poezji "Traktat życia", należy do Światowego Stowarzyszenia Poetów. Autorka wielu książek i artykułów oraz bajek, baśni, opowiadań dla dzieci i młodzieży. Autorka trylogii o starym domu. Ostatnia część pt. "Pamiętnik ze starego domu" czeka na premierę (14 marca 2018 w Warszawie). Mieszka w Warszawie, ale gdy pisze, ucieka do starego drewnianego domu w okolicach Pułtuska, w którym czas się zatrzymał. W swojej twórczości łączy romantyzm Nory Roberts, tajemniczość Danielle Steel oraz psychologiczny realizm postaci Alice Munro.

- 23 lutego (piątek), godz. 18.30 - Dyskusyjny Klub Książki, klub "Przy Studziennej" (biblioteka, ul. Gomulickiego 13).

Odsłon: 1092 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 08:47, 02.03.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

PartnerAGD
DietMed
LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja