sobota, 24 marca 2018 r., imieniny Gabriela, Marka, Gabora

Aktualności

Trwają policyjne działania "Niechronieni"

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w mieście oraz na terenie powiatu ostrołęckiego.

Do docelowej grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego należą piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Osoby te są szczególnie narażone na tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych. W związku z tym od godzin porannych na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego policjanci prowadzą działania prewencyjno-kontrolne pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Reklama- Funkcjonariusze drogówki będą zwracać uwagę na wykroczenia popełniane w rejonie przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej, miejsc niebezpiecznych, będą stanowczo reagować w miejscach gdzie nagminnie łamane są przepisy prawa. Mundurowi obejmą nadzorem odcinki dróg, w których nie ma wydzielonych chodników. Egzekwowane będzie także obowiązkowe używanie elementów odblaskowych przez pieszych poza terenem zabudowanym oraz właściwe oświetlenie jednośladów. W ramach akcji funkcjonariusze zwracać będą uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego. Pamiętajmy, że dojeżdżając do przejść dla pieszych powinniśmy zawsze zachować szczególną ostrożność - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Mundurowi zwracają się także z apelem do pieszych, aby dokładnie rozglądali się zanim wkroczą na jezdnię, nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych.

- Zbliżając się do przejścia zwiększmy naszą koncentrację, zdejmijmy kaptur, czy np. odsłońmy parasolkę, która utrudnia nam widoczność - podkreśla oficer prasowy.

Działania potrwają do późnych godzin wieczornych.

Odsłon: 891 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 16:01, 12.03.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

PartnerAGD
DietMed
LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja