czwartek, 13 grudnia 2018 r., imieniny Łucji, Otylii, Włodzisławy

Renault

Aktualności

Trwają policyjne działania "Niechronieni"

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w mieście oraz na terenie powiatu ostrołęckiego.

Do docelowej grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego należą piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Osoby te są szczególnie narażone na tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych. W związku z tym od godzin porannych na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego policjanci prowadzą działania prewencyjno-kontrolne pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Reklama - Funkcjonariusze drogówki będą zwracać uwagę na wykroczenia popełniane w rejonie przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej, miejsc niebezpiecznych, będą stanowczo reagować w miejscach gdzie nagminnie łamane są przepisy prawa. Mundurowi obejmą nadzorem odcinki dróg, w których nie ma wydzielonych chodników. Egzekwowane będzie także obowiązkowe używanie elementów odblaskowych przez pieszych poza terenem zabudowanym oraz właściwe oświetlenie jednośladów. W ramach akcji funkcjonariusze zwracać będą uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego. Pamiętajmy, że dojeżdżając do przejść dla pieszych powinniśmy zawsze zachować szczególną ostrożność - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Mundurowi zwracają się także z apelem do pieszych, aby dokładnie rozglądali się zanim wkroczą na jezdnię, nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych.

- Zbliżając się do przejścia zwiększmy naszą koncentrację, zdejmijmy kaptur, czy np. odsłońmy parasolkę, która utrudnia nam widoczność - podkreśla oficer prasowy.

Działania potrwają do późnych godzin wieczornych.

Wyświetleń: 1033 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 12.03.2018, 16:01r. Drukuj
Powrót