sobota, 24 marca 2018 r., imieniny Gabriela, Marka, Gabora

Aktualności

Irena Duchowska z wizytą w Kadzidle (zdjęcia)

Irena Duchowska, fot. Urząd Gminy w KadzidleIrena Duchowska, wilnianka, założycielka Polskiego Zespołu Pieśni na Żmudzi "Issa", prezes Związku Polaków na Laudzie, organizatorka Dni Kultury Polskiej na Litwie, spotkała się z czytelnikami w kadzidlańskiej bibliotece. To nie pierwsza wizyta poetki w Kadzidle.

Irena Duchowska to laureatka kadzidlańskiego Nepomuka, odznaczona tytułem Honorowego Obywatela Gminy Kadzidło.

ReklamaAutorka zaprezentowała tomik poetycki, zatytułowany "W zielonej dolinie". Poetka jest autorką sześciu zbiorów poezji. Za swoją działalność i miłość do Polski została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi RP. Otrzymała również literacką nagrodę im. Witolda Hulewicza.

- Spotkanie było znakomitą okazją do posłuchania wierszy, ale także ciekawej rozmowy o losie Polaków na Kresach, o trudnym trwaniu przy polskości, o relacjach polsko-litewskich, o niszczejącej Rossie i społecznikach podejmujących mozolny trud jej renowacji, Wilnie, nazywanym czule Miłym Miastem, o Żmudzi, Kiejdanach, Szetejnach Miłoszów, Kiejdanach Radziwiłłów. Irena Duchowska wspominała dom rodzinny, lata szkolne, bolesną sowietyzację i ateizację, osobisty opór przed utratą cennej tożsamości, potrzebę codziennego świadectwa - czytamy w relacji z wydarzenie.

Spotkanie odbyło się w piątek 2 marca br.

Zobacz zdjęcia na stronie Urzędu Gminy w Kadzidle.

Odsłon: 510 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 09:14, 13.03.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

PartnerAGD
DietMed
LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja