piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Podsumowanie działań "Pomocna dłoń"

Fot. KMP w OstrołęceOd kilku miesięcy były prowadzone działania pn. "Pomocna dłoń". Niesienie pomocy osobom bezdomnym, starszym oraz mieszkającym samotnie i niezaradnym życiowo stanowi jedne z głównych działań policji i nie tylko. Akcja była możliwa dzięki porozumieniu pomiędzy instytucjami.

W ramach prowadzonych czynności, każdego dnia wspólne patrole kontrolowały miejsca w których osoby, często bezdomne i nieporadne życiowo zagrożone wychłodzeniem organizmu mogą przebywać.

Reklama- Z ramienia ostrołęckiej komendy policji zadania były realizowane w głównej mierze przez policjantów tzw. pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowych, którzy bardzo dobrze znają swoje rejony służbowe. Ostrołęccy policjanci sporządzili specjalną mapę, z naniesionymi punktami miejsc, gdzie osoby bezdomne mogą przebywać oraz został napisany algorytm postępowania policjantów na wypadek ujawnienia potrzebujących osób. Wychodząc naprzeciw zagrożeniu Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański powołał w strukturach ostrołęckiej komendy specjalnego koordynatora odpowiedzialnego Reklamaza realizację zadań z zakresu problematyki żebractwa i bezdomności wśród małoletnich oraz dorosłych osób - mówi asp. Tomasz Żerański, KMP Ostrołęka.

Mundurowych cieszy fakt, że dzięki podjętej kampanii pn. "Pomocna dłoń" można było uratować to co jest najcenniejsze, czyli ludzkie życie. W okresie trzech miesięcy z terenu miasta Ostrołęki do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zostały doprowadzone trzy osoby bezdomne celem wytrzeźwienia.

Reklama- Funkcjonariusze doprowadzili także czternaście osób nie mających miejsca zamieszkania do noclegowni przy ul. Kołobrzeskiej w Ostrołęce. Jednak najważniejszym jest fakt, że na naszym terenie nie odnotowano żadnej ofiary mrozu. Jednocześnie dziękujemy mieszkańcom za sygnały, dzięki którym jeszcze szybciej mogliśmy zareagować na zagrożenie - dodaje oficer prasowy.

W podsumowaniu działań udział wzięli: I zastępca komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce, Prezydent Miasta Ostrołęki, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, zastępca komendanta Straży Miejskiej, wiceprzewodnicząca Grupy Ratowniczej Nadzieja z Łomży wraz wolontariuszami z ostrołęckiego oddziału, w którym uczestniczy trzydzieści osób oraz policjanci biorący bezpośrednio udział w działaniach.

Czynności trwały od środy 20 grudnia 2017 roku, natomiast podsumowanie odbyło się we wtorek 17 kwietnia br.
Wyświetleń: 487 komentarze: -
10:45, 21.04.2018r. Drukuj