piątek, 22 marca 2019 r., imieniny Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Ubieram

Aktualności

Maj w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ciekawe propozycje kulturalne oraz rozrywkowe przygotowało Ostrołęckie Centrum Kultury w maju. Zaplanowano między innymi spotkania muzyczne, wystawy i widowiska sceniczne. Ponadto odbędą się Dni Ostrołęki. Szczegółowy program poniżej.

8 V (wtorek)
Pyza Wędrowniczka
Spektakl taneczny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Kurpie". Tytułowa Pyza przybliży widzom piękne polskie stroje i tańce ludowe do muzyki Adama Markiewicza. Scenariusz: Aleksandra Nałęcz, Agnieszka Jakubiak, Jacek Wójcik.
Reżyseria i choreografia - Jacek Wójcik, opracowanie muzyczne - Witold Krukowski, przygotowanie wokalne - Agnieszka Jakubiak, kostiumy - Mariola Władysławska, scenografia - Grażyna Kulesik, oświetlenie - Jakub Bednarski, nagłośnienie - Tomasz Bednarczyk.
- godz. 10.00 i 12.00, sala widowiskowa OCK, bilet 5 zł, zamówienia biletów dla grup zorganizowanych - tel. (29) 766-45-91.

Reklama 10 V (czwartek)
Wakacje z Dom Perignonem
Wernisaż wystawy malarstwa Włodzimierza Tyca. Włodzimierz Witalis Tyc urodzony 12 maja 1959 r. w Bielsku Podlaskim. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Borysowskiego w 1988 roku. Tworzy malarstwo sztalugowe, linoryty, rysunki, monotypie olejne, pastele, fotografie. Eksperymentuje z rzeźbą. Wyznaje zasadę, że każdy nowy obraz musi być inny, dużą wagę przywiązuje do tytułu pracy. Stworzył około 2600 większych obrazów. Prace prezentował na 22 wystawach indywidualnych. Brał udział w około 150 wystawach zbiorowych, pokonkursowych, przeglądach. Prace w zbiorach prywatnych w Polsce, USA, Belgii, Niemczech, Kanadzie, Szwecji, Indiach oraz w trzech polskich muzeach.
- godz. 19.00, Galeria Ostrołęka.

11 V (piątek)
18 Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich
Celem festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych Mazowsza, inspirowanie instruktorów do poszukiwania nowych form pracy ze swoim zespołem oraz pobudzenie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży. W festiwalu mogą brać udział zespoły prezentujące różne formy (małe i większe formy teatralne, teatry dźwięku, światła, ruchu). Zespoły ocenianie są w kat. teatrów dziecięcych (szkoła podstawowa) oraz w kat. teatrów młodzieżowych (gimnazja, licea).
- godz. 9.00, sala OCK, półfinał konkursu.

12 V (sobota)
Konwój Country 2018
Majówka na stadionie. Po kilkunastu latach nieobecności zawita do Ostrołęki Konwój Country. Za sprawą Wojciecha Dudkowskiego w Ostrołęce zagrają najgorętsze nazwiska tego gatunku muzyki, czołówka polskiej sceny country. Nie zabraknie oczywiście zespołu Droga na Ostrołękę.
- godz. 13.00, stadion miejski.

12-16 V (sobota-środa)
Rywale na boisku, przyjaciele na co dzień
Wystawa planszowa Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie. Ekspozycja przedstawia niezwykle ciekawą historię sportowego współzawodnictwa obu państw. Jej główne motywy to piłka nożna i szermierka, ponieważ właśnie w tych dwóch dyscyplinach Polacy mają z Węgrami najwięcej wspólnych wspomnień. Pierwszy wyjazdowy mecz polskiej reprezentacji odbył się 18 grudnia 1921 roku w Budapeszcie. Historyczne spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Ponadto na wystawie znajdą się materiały na temat pierwszych olimpijskich zmagań zawodników z obu krajów. Poznamy historię polsko-węgierskiej rywalizacji m.in. w boksie amatorskim i kajakarstwie.
- hol OCK.

16 V (środa)
Trzej muszkieterowie
Klarnet, fagot i fortepian, muzyczni "trzej muszkieterowie" posiadają odmienne właściwości, ale z powodzeniem grają razem, zarówno w duetach jak i w trio. Najmłodszym słuchaczom proponujemy pełną przygód muzyczną podróż po Europie. Dzięki tej wyprawie dzieci poznają tradycyjne tańce z Francji, Irlandii, mroźnej Skandynawii oraz naszego rodzimego Podhala.
Wykonawcy: Jerzy Matysiak, Piotr Ptak - klarnet, Łukasz Matusiak - fagot, Tomasz Pawłowski i Małgorzata Marczyk - fortepian
- spotkanie z muzyką, godz. 13.15 i 14.15, sala OCK, bilet 5 zł.

18 V (piątek)
Lost station
Wernisaż wystawy fotografii Sylwii Zery. Sylwia Zera mieszka i pracuje w Ostrołęce. To pasjonatka fotografii, górskich wędrówek, ciszy i niezwykłych historii; miłośniczka mnogości interpretacji, eksperymentująca z różnymi technikami fotograficznymi (np. polaroid, cyfra, analog, pinhole, etc.). Wyrażanie siebie, emocjonalność i treść stawia ponad technikę. Wystawa "Lost station" opowiada o jednym ze składów legendarnego pociągu "Orient Express", porzuconego 10 lat temu na terenie zapomnianej bocznicy w lubelskich Małaszewiczach, niedaleko przejścia granicznego w Terespolu.
- hol OCK (wystawa czynna do 18 czerwca).

18 V (piątek)
Lata dwudzieste, lata trzydzieste
Program artystyczny w wykonaniu grupy wokalno-teatralnej klubu "Oczko" przeniesie uczestników w klimat przedwojennych teatrzyków i filmów, w niesamowitą atmosferę tamtych lat.
Wystąpią: Iza Duszak, Karolina Milewska, Natalia Sobocińska, Julia Gwiazdowska, Natalia Rama, Olga Kiersnowska.
Akompaniament - Tadeusz Kowalewski - pianino, Olga Kiersnowska - skrzypce.
- godz. 19.00, klub "Oczko".

Reklama 19 V (sobota)
Katarzyna Groniec
Publiczność kocha Katarzynę Groniec - nikt tak nie potrafi wzruszyć, zastanowić, zachwycić interpretacją i muzykalnością daleką od efekciarstwa. Jej śpiewanie i bycie na scenie to kwintesencja tzw. piosenki aktorskiej - piosenki, która pozwala odegrać słowa, wcielić się w postać z zupełnie innej bajki, zbudować teatralny spektakl wokół utworu, trwającego zaledwie kilka chwil. Laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988), debiutowała rolą Anki w musicalu "Metro" w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała "Zdemaskowanie piosenki" Hemara oraz "Amsterdam" Brela.
- koncert z cyklu Nastroje we Dwoje, godz. 17.00, sala OCK, bilet 30 zł.

Od 19 V do VIII
Ostrołęka dawniej i dziś
Wystawa plenerowa od 19 V do VIII na placu gen. Józefa Bema. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości zaprezentowanych zostanie 20 zdjęć archiwalnych z początku XX wieku ze współczesnymi fotografiami przedstawiającymi te same miejsca Ostrołęki. Organizatorzy wystawy: Galeria Ostrołęka i Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne.

20 V ( niedziela)
O rybaku i Złotej Rybce
Spektakl Olsztyńskiego Teatru Lalek. "W pewnej wiosce była chata, taka jakie wszędzie, niezbyt duża, niebogata, jakoś to się przędzie. A w tej chacie izba była, dawno nie bielona, a w tej izbie parka miła: Rybak […], jego żona. A w tej Babie były chęci, żeby być bogatą. Cóż się stanie? Cóż się święci? Spójrzmy wszyscy na to."
Pełna humoru adaptacja sceniczna znanej wszystkim dzieciom legendy "O Rybaku i Złotej Rybce" oparta na motywach baśni Aleksandra Puszkina, napisana na nowo lekkim, współczesnym językiem przez młodą dramatopisarkę Martę Guśniowską, której twórczość cieszy się ostatnio ogromnym powodzeniem. Scenografię do spektaklu zaprojektował Ireneusz Salwa. Muzykę skomponowali Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski. Urzeka pięknem teatru cieni i animacją dużych form teatralnych. Czas trwania - 50 minut.
- godz. 12.00, sala OCK, bilety 7 zł (dziecko) i 15 zł (osoba dorosła).

21 V (poniedziałek)
Kto ty jesteś? Gdzie ty mieszkasz?
Program poetycki słuchaczy OUTW. Słuchacze OUTW zapraszają na spektakl wpisujący się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Usłyszymy najpiękniejsze strofy poezji patriotycznej, m.in. Adama Mickiewicza, Edwarda Kupiszewskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
- godz. 18.00, klub "Oczko".

25 V (piątek)
Festiwal piosenki przedszkolnej
Zaprezentują się dzieci z ostrołęckich przedszkoli. Każdy występ zostanie nagrodzony. Fundatorem nagród jest Ostrołęckie Centrum Kultury.
- godz. 10.00, sala kinowa nr 2, OCK.

25 V (piątek)
Zacznij od Bacha
Koncert piosenek Zbigniewa Wodeckiego. Artystki Studia Piosenki przypomną piosenki Zbigniewa Wodeckiego - wszechstronnego muzyka wirtuoza, kompozytora, aranżera, wybitnego wokalisty obdarzonego mocnym głosem o szlachetnym brzmieniu i czystej barwie, którego wszystkie piosenki stawały się przebojami.
Wystąpią: Martyna Dulewicz, Wiktoria Dobrowolska, Gabriela Laska, Weronika Popiołek, Katarzyna Staśkiewicz. Akompaniament - Tadeusz Kowalewski - pianino i Katarzyna Staśkiewicz - skrzypce.
- godz. 19.00, klub "Oczko".

26 V (sobota)
Spotkania Klubów Seniora 2018
Kluby zaprezentują się w ciekawym programie artystycznym składającym się z wierszy, monologów i piosenek. Na scenie OCK zobaczymy Kluby Seniora: Jesienne Róże, Pogodna Jesień, Złoty Wiek, Modry Len, Wrzos i seniorów z Dziennego Domu Pobytu Seniora. Chcesz spotkać znajomego lub dawno nie widzianą przyjaciółkę, usłyszeć jak śpiewa - przyjdź a spędzisz czas w miłej atmosferze. Ostrołęckie Spotkania Klubów Seniora są od kilkunastu już lat jednym z elementów dni naszego miasta przypadających na maj.
- godz. 10.00, sala OCK.

28 V (poniedziałek)
Zakończenie 25 Konkursu Plastycznego "Miejsce Urodzenia"
Podsumowanie jubileuszowego konkursu, który zbiega się z jubileuszem 100-lecia niepodległej Polski. Aby upamiętnić tę ważną rocznicę organizatorzy zaproponowali dzieciom i młodzieży wykonanie plakatu o tej tematyce.
- podsumowanie i wręczenie nagród, godz. 11.00, hol OCK.

Reklama 28 V (poniedziałek)
Matka - Kobieta - Przyjaciółka
Słuchacze OUTW zapraszają na program artystyczny dedykowany wszystkim mamom. - Opowiemy coś ciekawego, zaśpiewamy coś wesołego i życzenia mamom złożymy - zapowiadają organizatorzy.
Matka jest synonimem miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, wierności i przywiązania, przyjaźni i wiary w to, co piękne i szlachetne. Była natchnieniem dla poetów, artystów i kompozytorów. Opiewano ją w pieśniach, utrwalano na płótnie. I tę spracowaną, zmęczoną, i tę uśmiechniętą, radosną, dumną ze swego macierzyństwa, i tę, która radość życia oddała swoim dzieciom.
- godz. 18.00, klub "Oczko".

29 V (wtorek)
Koncert Roberta Mroza
Z okazji Dnia Działacza Kultury prezydent miasta i OCK zapraszają na koncert dedykowany wszystkim środowiskom artystycznym Ostrołęki. Wystąpi Robert Mróz, pochodzący z Ostrołęki lekarz pulmonolog i muzyk, były członek grupy teatralnej Arka działającej w klubie "Oczko", który obecnie pracuje w Białymstoku. Robert Mróz - to wielka siła i niezwykła barwa, rozpoznawalna już po kilku taktach. To lekka, męska szorstkość, ale i tajemniczy blask. To miłośnik bogatej w meandry melodii, odwołującej się do zasad klasycznego piękna. To osobowość sceniczna. Artyście towarzyszyć będzie najbardziej wzięty w tej chwili aranżer, Marcin Partyka wraz z doskonałym zespołem i chórzystkami oraz niezwykłym wokalem Iwony Loranc. Wstęp dla gości z zaproszeniami.
- godz. 18.00, sala OCK.

Wyświetleń: 6180 komentarze: 4 Wrzuć na Facebooka 04.05.2018, 15:05r. Drukuj
Powrót


czcigodny @ 09:05, 07.05.2018

IP: 83.3...193

i co, tyle?

mieszkaniec @ 20:40, 10.05.2018

IP: 83.6...134

No jeszcze kilka razy odprawią mszę laughing

on @ 21:59, 19.05.2018

IP: 94.254...38

koncert...jak tak można
"Wstęp dla gości z zaproszeniami" to żenujące "dobra zmiana"
- godz. 18.00, sala OCK.

Bajka @ 21:20, 20.05.2018

IP: 37.47...232

Gdzie można otrzymać zaproszenie na koncert Pana Roberta Mroza?

Reklama

Polbram
LUSAR
Toyota
SubWay
Carpexim
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Hydraulika
KurpiaArte
NestBank