środa, 20 marca 2019 r., imieniny Klaudii, Eufemii, Cyriaki

Aktualności

Trwają działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Działania potrwają do późnych godzin nocnych.

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego - pod tym pojęciem kryją się piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Ta grupa jest szczególnie narażona na tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych. W związku z tym dziś o godzinie 6.00 rano na terenie Ostrołęki i powiatu policjanci rozpoczęli działania prewencyjno-kontrolne pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Reklama - Funkcjonariusze drogówki podczas prowadzonej akcji zwracają uwagę na wykroczenia popełniane w rejonie przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej, miejsc niebezpiecznych. Będą także stanowczo reagować w miejscach, gdzie nagminnie łamane są przepisy prawa. Mundurowi obejmują nadzorem odcinki dróg, w których nie ma wydzielonych chodników. W ramach akcji funkcjonariusze zwracają uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Policjanci zwracają się też z apelem do pieszych, aby dokładnie rozglądali się zanim wkroczą na jezdnię, nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych.

Reklama - Zbliżając się do przejścia zwiększmy naszą koncentrację, zdejmijmy kaptur czy np. odsłońmy parasolkę, która utrudnia nam widoczność. Ważnym jest, aby podczas przekraczania jezdni skupić się na tym co dzieje się wokół nas, a nie np. na pisaniu SMS-ów bądź przeglądaniu portali społecznościowych. Niestety takie sytuację również mają miejsce. Przypominamy, że pieszy w starciu z pojazdem jest na przegranej pozycji. Konfrontacja niechronionego uczestnika ruchu drogowego z samochodem, w najlepszym wypadku skończy się dla niego ogólnymi potłuczeniami ciała - zaznacza oficer prasowy.

Działania potrwają do późnych godzin wieczornych.

Wyświetleń: 705 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 15.05.2018, 09:27r. Drukuj
Powrót


olo @ 07:09, 16.05.2018

IP: 94.254...180

I co ?ile mandatów wystawiliście,ja w jedna godzinę mam nagrane chyba z piętnaście rowezystow którzy jeżdżą po pasach

skutek @ 12:17, 16.05.2018

IP: 91.199...2

I co z tego, że jeżdżą ? Jak nikomu nie przeszkadzają i nie stwarzają żadnego zagrożenia to niech sobie jeżdżą. Co im żałujesz konfidencie ?