środa, 23 stycznia 2019 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Aktualności

Czerwiec w Ostrołęckim Centrum Kultury

Interesujące propozycje kulturalne oraz rozrywkowe przygotowało Ostrołęckie Centrum Kultury w czerwcu. Zaplanowano między innymi spotkania muzyczne, wystawy i widowiska sceniczne. Szczegółowy program przedstawiamy poniżej.

6 VI (środa)
Król Midas w rękach bogów
Quasi opera w dwóch aktach autorstwa Piotra Wróbla na podstawie scenariusza Katarzyny Podlasińskiej. Powstały w 2017 roku "Król Midas..." jest operą komiczną, na przekór tradycji przedstawiania wątków mitologicznych z całą powagą i dostojeństwem. Król Midas jest jedną z najbardziej znanych postaci w mitologii. Jego losy z jednej strony pokazują naiwność i słabość natury ludzkiej, z drugiej zaś spryt i moc bogów, w rękach których człowiek okazuje się prawdziwą igraszką.
- spotkania z muzyką, przedstawienie w kostiumach, godz. 13.15 i 14.15, sala OCK, bilet 5 zł.

Reklama 7 VI (czwartek)
Wojciech Sadley - Tkanina Artystyczna
Wojciech Sadley ur. w 1932 roku w Lublinie. Studia w Wyższej Szkole Muzycznej w Lublinie, a następnie na wydziałach Architektury Wnętrz i Malarstwa ASP w Warszawie. Ukończył je kolejno w 1954 i 1959 r. W latach 1960-68 pracował w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Od 1968 r. wykłada w macierzystej uczelni, od 1973 kieruje Katedrą Tkaniny Eksperymentalnej na Wydziale Malarstwa, od 1983 r. jest profesorem. Równocześnie od 1988 r. pracuje na Wydziale Artystyczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczy też w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej w Poznaniu, prowadząc tam Katedrę Malarstwa. Wystawiał wielokrotnie w kraju i za granicą, w tym na ważnych przeglądach, jak I-IV Międzynarodowe Biennale Tkaniny, Lozanna 1962-1973, VIII i XI Biennale Sztuki, Sao Paulo 1965 r. i 1971 r., "Exempla" Monachium 1970 r. Tworzy rozbudowane struktury przestrzenne na pograniczu malarstwa, rzeźby i tkaniny. Poszczególne ich typy czy odmiany układają się w cykle, których tytuły często nawiązują do tradycji antycznej.
- wernisaż wystawy, godz. 19.00, Galeria Ostrołęka.

8 VI (piątek)
Wolność ... Kocham i rozumiem
Każdy okres w historii ma zawsze odzwierciedlenie w sztuce. W Polsce lata 70, 80, 90 to czas autorskiej piosenki literackiej oraz twórczości rockowej. Artyści przeciwstawiali się systemowi, w jedyny możliwy sposób - tworząc utwory, w których oprócz warstwy muzycznej bardzo ważną część stanowił tekst. Piosenki, które organizatorzy chcą przedstawić są ważne i reprezentatywne dla okresu, w którym powstawały. Warto je przypomnieć, kolejne pokolenia powinny je znać.
Zaśpiewają je: Monika Batogowska, Agnieszka Drabot, Aneta Żebrowska, Stanisław Orłowski, Tomasz Samsel oraz wokalistki Studia Piosenki: Iza Duszak, Natalia Sadocha, Natalia Kleczkowska.
Zagra zespół w składzie: Konrad Drabot - gitara, Krzysztof Lewandowski - gitara basowa, Adam Karpiński - perkusja, Tomasz Rybacki - instrumenty perkusyjne, Tadeusz Kowalewski - piano. Światła - Jakub Bendarski, dźwięk - Mateusz Grzybowski, kierownictwo muzyczne - Tadeusz Kowalewski.
- godz. 18.00, scena przy "Kupcu".

8 VI (piątek)
Moja szkoła i ja
Zdjęcia wykonała młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz oddziału gimnazjalnego, która zgłosiła się do udziału w projekcie o tym samym tytule. A dokładnie ci uczniowie, którzy zdecydowali się na zajęcia w pracowni fotografii analogowej.
- wernisaż wystawy fotografii, godz. 18.00, hol OCK.

9 VI (sobota)
Wolna Grupa Bukowina
Jeden z najbardziej znanych zespołów z kręgu piosenki poetyckiej i turystycznej. Wolna Grupa Bukowina od ponad 40 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy.
Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to: Grażyna Kulawik - śpiew, Wojciech Jarociński - śpiew, gitara, Wacław Juszczyszyn - śpiew, gitara, Marek Zarankiewicz - instrumenty perkusyjne, Krzysztof Żesławski - gitara elektryczna.
- koncert z cyklu Nastroje we Dwoje, godz. 17.00, sala OCK, bilet 30 zł.

10 VI (niedziela)
Fabryka zabawek
Agencja Artystyczna PrymArt z Katowic przedstawi dzieciom musicalową bajkę pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji. Zaskakujące postaci zabiorą najmłodszych do świata zabawek. To niebywała historia o tajemniczej pracowni i poczciwym panu Stanisławie, który tworzy zabawki dla wszystkich dzieci. Powstają tu lalki, misie, pajacyki, kolejki, które nocą ożywają.
- spektakl z cyklu Godziny dla Rodziny, godz. 12.00 sala OCK, bilety 7 zł (dziecko) i 15 zł (osoba dorosła).

Reklama 10 VI (niedziela)
Baśniowy ambaras
Zobaczymy dwa spektakle - "Baśniowy ambaras" wg scenariusza Doroty Dankowskiej, w reżyserii Anny Filochowskiej, wystąpią: Maja Kowalska, Hubert Laskowski, Patrycja Laskowska, Paweł Mazurek, Andżelika Parzych, Oliwia Półtorak, Miłka Zyskowska, Miłka Napiórkowska, Klaudiusz Półtorak oraz "Przez dziurkę od klucza" na podstawie książki Krystyny Siesickiej, wystąpią: Julia Jankowska, Amelia Kosowska, Gabrysia Laskowska, Oliwier Potocki, Marcin Protas, Adrian Szostak, Antoni Wawrzyński, Zofia Zyśk, Alicja Obuchowska, scenariusz i reżyseria - Anna Filochowska.
- premierowy spektakl Dziecięcego Teatru Amatorskiego "Niewidzialni", godz. 16.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

14-16 VI (czwartek-sobota)
63 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Co roku w czerwcu gościmy znakomitych recytatorów z całej Polski, laureatów konkursów eliminacyjnych. Rywalizują oni z sobą w czterech koncertach konkursowych. Zmaganiom turniejowym towarzyszą warsztaty dla uczestników i instruktorów.
- 14 VI (czwartek) godz. 13.30 - pierwszy koncert, godz. 17.45 - drugi koncert,
- 15 VI (piątek) godz. 13.30 - trzeci koncert, godz. 17.45 - czwarty koncert,
- 16 VI (sobota) godz. 12.00 - koncert galowy, ogłoszenie wyników.
- mała sala OCK, wstęp wolny.

20 VI (środa)
Na wakacje ruszamy, bezpiecznie wracamy
Spotkanie, na którym uczestnicy będą rozmawiać o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Nie zabraknie też czasu na zabawę. Pomogą w tym: Komenda Miejskiej Policji w Ostrołęce, Grupa Ratownicza "Nadzieja" i WOPR-OS Ostrołęka.
- godz. 10.00, Kultownia, aleja Wojska Polskiego 40, wstęp wolny.

Reklama 21 VI (czwartek)
Rodzinny dzień planszówek
Druga edycja imprezy, gdzie każdy może pograć w ulubione gry, albo takie, których nie znał wcześniej. Organizatorzy zapraszają całe rodziny - świetna zabawa gwarantowana. Dla stałych bywalców przewidziane są niespodzianki, zatem warto odwiedzać Kultownię co miesiąc.
- w godz. 17.30-20.00, Kultownia, aleja Wojska Polskiego 40, wstęp wolny.

23 VI (sobota)
Na powitanie lata
Zapraszamy na podsumowanie rocznej pracy Zespołu Tańca Współczesnego De-eM czyli spektakl taneczny, w którym wystąpią wszystkie grupy wiekowe. Na scenie pojawią się również wokalistki Studia Piosenki z klubu "Oczko", które zaśpiewają letnie, słoneczne piosenki.
- spektakl taneczny, godz. 11.30, sala widowiskowa OCK, wstęp wolny.

Wyświetleń: 3294 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 04.06.2018, 11:00r. Drukuj
Powrót


Reklama

Polbram
LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Hydraulika
ŻAK