piątek, 22 czerwca 2018 r., imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Aktualności

Czerwiec w Ostrołęckim Centrum Kultury

Interesujące propozycje kulturalne oraz rozrywkowe przygotowało Ostrołęckie Centrum Kultury w czerwcu. Zaplanowano między innymi spotkania muzyczne, wystawy i widowiska sceniczne. Szczegółowy program przedstawiamy poniżej.

6 VI (środa)
Król Midas w rękach bogów
Quasi opera w dwóch aktach autorstwa Piotra Wróbla na podstawie scenariusza Katarzyny Podlasińskiej. Powstały w 2017 roku "Król Midas..." jest operą komiczną, na przekór tradycji przedstawiania wątków mitologicznych z całą powagą i dostojeństwem. Król Midas jest jedną z najbardziej znanych postaci w mitologii. Jego losy z jednej strony pokazują naiwność i słabość natury ludzkiej, z drugiej zaś spryt i moc bogów, w rękach których człowiek okazuje się prawdziwą igraszką.
- spotkania z muzyką, przedstawienie w kostiumach, godz. 13.15 i 14.15, sala OCK, bilet 5 zł.

Reklama7 VI (czwartek)
Wojciech Sadley - Tkanina Artystyczna
Wojciech Sadley ur. w 1932 roku w Lublinie. Studia w Wyższej Szkole Muzycznej w Lublinie, a następnie na wydziałach Architektury Wnętrz i Malarstwa ASP w Warszawie. Ukończył je kolejno w 1954 i 1959 r. W latach 1960-68 pracował w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Od 1968 r. wykłada w macierzystej uczelni, od 1973 kieruje Katedrą Tkaniny Eksperymentalnej na Wydziale Malarstwa, od 1983 r. jest profesorem. Równocześnie od 1988 r. pracuje na Wydziale Artystyczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczy też w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej w Poznaniu, prowadząc tam Katedrę Malarstwa. Wystawiał wielokrotnie w kraju i za granicą, w tym na ważnych przeglądach, jak I-IV Międzynarodowe Biennale Tkaniny, Lozanna 1962-1973, VIII i XI Biennale Sztuki, Sao Paulo 1965 r. i 1971 r., "Exempla" Monachium 1970 r. Tworzy rozbudowane struktury przestrzenne na pograniczu malarstwa, rzeźby i tkaniny. Poszczególne ich typy czy odmiany układają się w cykle, których tytuły często nawiązują do tradycji antycznej.
- wernisaż wystawy, godz. 19.00, Galeria Ostrołęka.

8 VI (piątek)
Wolność ... Kocham i rozumiem
Każdy okres w historii ma zawsze odzwierciedlenie w sztuce. W Polsce lata 70, 80, 90 to czas autorskiej piosenki literackiej oraz twórczości rockowej. Artyści przeciwstawiali się systemowi, w jedyny możliwy sposób - tworząc utwory, w których oprócz warstwy muzycznej bardzo ważną część stanowił tekst. Piosenki, które organizatorzy chcą przedstawić są ważne i reprezentatywne dla okresu, w którym powstawały. Warto je przypomnieć, kolejne pokolenia powinny je znać.
Zaśpiewają je: Monika Batogowska, Agnieszka Drabot, Aneta Żebrowska, Stanisław Orłowski, Tomasz Samsel oraz wokalistki Studia Piosenki: Iza Duszak, Natalia Sadocha, Natalia Kleczkowska.
Zagra zespół w składzie: Konrad Drabot - gitara, Krzysztof Lewandowski - gitara basowa, Adam Karpiński - perkusja, Tomasz Rybacki - instrumenty perkusyjne, Tadeusz Kowalewski - piano. Światła - Jakub Bendarski, dźwięk - Mateusz Grzybowski, kierownictwo muzyczne - Tadeusz Kowalewski.
- godz. 18.00, scena przy "Kupcu".

8 VI (piątek)
Moja szkoła i ja
Zdjęcia wykonała młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz oddziału gimnazjalnego, która zgłosiła się do udziału w projekcie o tym samym tytule. A dokładnie ci uczniowie, którzy zdecydowali się na zajęcia w pracowni fotografii analogowej.
- wernisaż wystawy fotografii, godz. 18.00, hol OCK.

9 VI (sobota)
Wolna Grupa Bukowina
Jeden z najbardziej znanych zespołów z kręgu piosenki poetyckiej i turystycznej. Wolna Grupa Bukowina od ponad 40 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy.
Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to: Grażyna Kulawik - śpiew, Wojciech Jarociński - śpiew, gitara, Wacław Juszczyszyn - śpiew, gitara, Marek Zarankiewicz - instrumenty perkusyjne, Krzysztof Żesławski - gitara elektryczna.
- koncert z cyklu Nastroje we Dwoje, godz. 17.00, sala OCK, bilet 30 zł.

10 VI (niedziela)
Fabryka zabawek
Agencja Artystyczna PrymArt z Katowic przedstawi dzieciom musicalową bajkę pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji. Zaskakujące postaci zabiorą najmłodszych do świata zabawek. To niebywała historia o tajemniczej pracowni i poczciwym panu Stanisławie, który tworzy zabawki dla wszystkich dzieci. Powstają tu lalki, misie, pajacyki, kolejki, które nocą ożywają.
- spektakl z cyklu Godziny dla Rodziny, godz. 12.00 sala OCK, bilety 7 zł (dziecko) i 15 zł (osoba dorosła).

Reklama10 VI (niedziela)
Baśniowy ambaras
Zobaczymy dwa spektakle - "Baśniowy ambaras" wg scenariusza Doroty Dankowskiej, w reżyserii Anny Filochowskiej, wystąpią: Maja Kowalska, Hubert Laskowski, Patrycja Laskowska, Paweł Mazurek, Andżelika Parzych, Oliwia Półtorak, Miłka Zyskowska, Miłka Napiórkowska, Klaudiusz Półtorak oraz "Przez dziurkę od klucza" na podstawie książki Krystyny Siesickiej, wystąpią: Julia Jankowska, Amelia Kosowska, Gabrysia Laskowska, Oliwier Potocki, Marcin Protas, Adrian Szostak, Antoni Wawrzyński, Zofia Zyśk, Alicja Obuchowska, scenariusz i reżyseria - Anna Filochowska.
- premierowy spektakl Dziecięcego Teatru Amatorskiego "Niewidzialni", godz. 16.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

14-16 VI (czwartek-sobota)
63 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Co roku w czerwcu gościmy znakomitych recytatorów z całej Polski, laureatów konkursów eliminacyjnych. Rywalizują oni z sobą w czterech koncertach konkursowych. Zmaganiom turniejowym towarzyszą warsztaty dla uczestników i instruktorów.
- 14 VI (czwartek) godz. 13.30 - pierwszy koncert, godz. 17.45 - drugi koncert,
- 15 VI (piątek) godz. 13.30 - trzeci koncert, godz. 17.45 - czwarty koncert,
- 16 VI (sobota) godz. 12.00 - koncert galowy, ogłoszenie wyników.
- mała sala OCK, wstęp wolny.

20 VI (środa)
Na wakacje ruszamy, bezpiecznie wracamy
Spotkanie, na którym uczestnicy będą rozmawiać o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Nie zabraknie też czasu na zabawę. Pomogą w tym: Komenda Miejskiej Policji w Ostrołęce, Grupa Ratownicza "Nadzieja" i WOPR-OS Ostrołęka.
- godz. 10.00, Kultownia, aleja Wojska Polskiego 40, wstęp wolny.

Reklama21 VI (czwartek)
Rodzinny dzień planszówek
Druga edycja imprezy, gdzie każdy może pograć w ulubione gry, albo takie, których nie znał wcześniej. Organizatorzy zapraszają całe rodziny - świetna zabawa gwarantowana. Dla stałych bywalców przewidziane są niespodzianki, zatem warto odwiedzać Kultownię co miesiąc.
- w godz. 17.30-20.00, Kultownia, aleja Wojska Polskiego 40, wstęp wolny.

23 VI (sobota)
Na powitanie lata
Zapraszamy na podsumowanie rocznej pracy Zespołu Tańca Współczesnego De-eM czyli spektakl taneczny, w którym wystąpią wszystkie grupy wiekowe. Na scenie pojawią się również wokalistki Studia Piosenki z klubu "Oczko", które zaśpiewają letnie, słoneczne piosenki.
- spektakl taneczny, godz. 11.30, sala widowiskowa OCK, wstęp wolny.

Odsłon: 3001 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 11:00, 04.06.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Diamentowa
LUSAR
Kucharski
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt