środa, 23 stycznia 2019 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Aktualności

Egzamin na kursie samoobrony "Bądź Bezpieczna" (zdjęcia)

Fot. KMP w OstrołęceOdbyły się ostatnie już zajęcia w ramach szesnastej edycji kursu samoobrony "Bądź Bezpieczna". Uczestniczki pod czujnym okiem policyjnego instruktora i pozorantów mogły sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Egzamin przeprowadzono w podziemiach SP nr 10.

Podczas prowadzonych symulacji pod okiem instruktora sierż. Daniela Zaręby z ostrołęckiej komendy oraz trzech doświadczonych pozorantów m.in. Joanny Stefens, Bartłomieja Laskowskiego oraz Filipa Jamrozik uczestniczki miały możliwość wykorzystania wszystkich umiejętności, które nabyły podczas szkolenia.

Reklama - Początkowym scenariuszem egzaminu końcowego był napad agresora lub kilku na samotną kobietę w ciemnym pomieszczeniu. W tym celu w podziemiach ostrołęckiej "dziesiątki" przygotowano symulacje realnych sytuacji, z jakimi każda z kobiet może spotkać się na co dzień. Chcąc, aby symulacja, czyli walka z potencjalnymi napastnikami była bardziej wiarygodna, przeprowadzono ją w piwnicach SP nr 10. Po wejściu do ciemnych pomieszczeń uczestniczki czekały na to, jak potoczą się dalsze wydarzenia. Były napady, rozboje, próby kradzieży. Śmiało można powiedzieć, że panie bardzo uważnie pracowały podczas szkolenia. Dowodem na to są obrażenia, jakie zadały pozorantom. Pierwszy raz w historii kursu jednym z trzech pozorantów była przedstawicielka płci pięknej - relacjonuje asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Nad dobrym samopoczuciem psychicznym uczestniczek w trakcie trudnego egzaminu czuwał - śmiało można powiedzieć - wieloletni przyjaciel kursu, czyli psycholog Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu podkom. Anna Szymańska.

Reklama Po przeprowadzonym egzaminie należy podkreślić, że każda z pań biorących udział w szkoleniu poza nabytymi wysokimi umiejętnościami wykazała się dużą odwagą i determinacją. Za kilka dni nastąpi oficjalne zakończenie kursu, gdzie uczestniczki otrzymają z rąk organizatorów, partnerów oraz organizatorów w pełni zasłużone dyplomy i certyfikaty.

Kolejna edycja kursu odbędzie się jeszcze w tym roku. Egzamin przeprowadzono w poniedziałek 11 czerwca. Więcej zdjęć znajduje się na stronie KMP w Ostrołęce.

Wyświetleń: 1480 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 12.06.2018, 12:59r. Drukuj
Powrót


Reklama

Polbram
LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Hydraulika
ŻAK