środa, 23 stycznia 2019 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Aktualności

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów z Mazowsza (zdjęcia, wideo)

Właśnie rozpoczynają się nabory do jedenastej edycji programu stypendialnego samorządu Mazowsza dla najzdolniejszej młodzieży oraz czwartej edycji dla młodych ludzi uczących się w szkołach zawodowych. Konferencja na ten temat odbyła się w środę w Ostrołęce.

Tylko do tej pory z tego typu stypendiów skorzystało blisko 7 tys. uczniów. W tym roku wnioski do obu programów można składać od 22 czerwca.

Reklama W spotkaniu wzięli udział m.in. Janina Ewa Orzełowska - wicemarszałek, Elżbieta Lanc - członek zarządu województwa mazowieckiego, Mariusz Popielarz - dyrektor ostrołęckiej delegatury urzędu marszałkowskiego oraz Anna Maksimowska - dyrektor ILO im. gen. J. Bema w Ostrołęce.

- Mam pewność, że wśród naszych stypendystów są przyszli lekarze, fizycy, naukowcy czy odkrywcy. Pomagając im, inwestujemy nie tylko w ich rozwój, ale też w rozwój naszych społeczności i regionu - podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Reklama Uczestnikami spotkania byli także najzdolniejsi uczniowie z naszego regionu - stypendyści poprzednich edycji programów. To oni badają Shakespeare’a, programują SmartDomy, symulują koszty kard kredytowych, mówią w wielu językach, a nauki ścisłe nie mają przed nimi żadnych tajemnic. Są ponadprzeciętnie uzdolnieni i w pełni zasłużyli na marszałkowskie stypendia.

Teraz rusza kolejna edycja programów stypendialnych i warto zgłosić do nich uczniów z naszych szkół, którzy wykazują się wiedzą i pasją, mają wyjątkowe zdolności i warto w nich inwestować.

Nabór do tegorocznej edycji rusza 22 czerwca i potrwa tylko do 1 lipca. Program to dla ok. 476 uczniów szansa na stypendium o wartości 4760 zł. Jednak zgodnie z wymogami programu co najmniej 70 proc. stypendystów powinno pochodzić z obszarów wiejskich lub średnich miast. Wsparcie trafi do uczniów w dwóch transzach w roku szkolnym 2018/2019. Na realizację całego programu zaplanowano w sumie 2,6 mln zł.

Reklama Szczegóły naboru na stronach stypendia oraz stypendia zawodowe. Dodatkowe informacje można uzyskać w Biurze Wspierania Szkolnictwa Zawodowego w Departamencie Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, przy ulicy B. Brechta 3 lub pod nr tel. (22) 59-79-443, 437, 440, 419.

Briefing prasowy dotyczący tematu stypendiów odbył się w środę 13 czerwca br. przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Bema w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
Briefing prasowy przy I LO dotyczący stypendiów marszałka

Wyświetleń: 4500 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 13.06.2018, 14:16r. Drukuj
Powrót


Niewolnik umysłu @ 07:34, 14.06.2018

IP: 94.254...49

Spójrzcie na ich twarze przyjaciele to są mózgi dzisiejszego świata

katarzyna @ 14:54, 14.06.2018

IP: 2003:c8...537d

Gratulacje.

Reklama

Polbram
LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Hydraulika
ŻAK