piątek, 22 czerwca 2018 r., imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Aktualności

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów z Mazowsza (zdjęcia, wideo)

Właśnie rozpoczynają się nabory do jedenastej edycji programu stypendialnego samorządu Mazowsza dla najzdolniejszej młodzieży oraz czwartej edycji dla młodych ludzi uczących się w szkołach zawodowych. Konferencja na ten temat odbyła się w środę w Ostrołęce.

Tylko do tej pory z tego typu stypendiów skorzystało blisko 7 tys. uczniów. W tym roku wnioski do obu programów można składać od 22 czerwca.

ReklamaW spotkaniu wzięli udział m.in. Janina Ewa Orzełowska - wicemarszałek, Elżbieta Lanc - członek zarządu województwa mazowieckiego, Mariusz Popielarz - dyrektor ostrołęckiej delegatury urzędu marszałkowskiego oraz Anna Maksimowska - dyrektor ILO im. gen. J. Bema w Ostrołęce.

- Mam pewność, że wśród naszych stypendystów są przyszli lekarze, fizycy, naukowcy czy odkrywcy. Pomagając im, inwestujemy nie tylko w ich rozwój, ale też w rozwój naszych społeczności i regionu - podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

ReklamaUczestnikami spotkania byli także najzdolniejsi uczniowie z naszego regionu - stypendyści poprzednich edycji programów. To oni badają Shakespeare’a, programują SmartDomy, symulują koszty kard kredytowych, mówią w wielu językach, a nauki ścisłe nie mają przed nimi żadnych tajemnic. Są ponadprzeciętnie uzdolnieni i w pełni zasłużyli na marszałkowskie stypendia.

Teraz rusza kolejna edycja programów stypendialnych i warto zgłosić do nich uczniów z naszych szkół, którzy wykazują się wiedzą i pasją, mają wyjątkowe zdolności i warto w nich inwestować.

Nabór do tegorocznej edycji rusza 22 czerwca i potrwa tylko do 1 lipca. Program to dla ok. 476 uczniów szansa na stypendium o wartości 4760 zł. Jednak zgodnie z wymogami programu co najmniej 70 proc. stypendystów powinno pochodzić z obszarów wiejskich lub średnich miast. Wsparcie trafi do uczniów w dwóch transzach w roku szkolnym 2018/2019. Na realizację całego programu zaplanowano w sumie 2,6 mln zł.

ReklamaSzczegóły naboru na stronach stypendia oraz stypendia zawodowe. Dodatkowe informacje można uzyskać w Biurze Wspierania Szkolnictwa Zawodowego w Departamencie Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, przy ulicy B. Brechta 3 lub pod nr tel. (22) 59-79-443, 437, 440, 419.

Briefing prasowy dotyczący tematu stypendiów odbył się w środę 13 czerwca br. przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Bema w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
Briefing prasowy przy I LO dotyczący stypendiów marszałka

Odsłon: 4301 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 14:16, 13.06.2018r. Drukuj
Powrót


Niewolnik umysłu @ 07:34, 14.06.2018

IP: *.*.172.49

Spójrzcie na ich twarze przyjaciele to są mózgi dzisiejszego świata

katarzyna @ 14:54, 14.06.2018

IP: *.*.*.*.*.de77.a89b.537d

Gratulacje.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Diamentowa
LUSAR
Kucharski
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt