poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Skrzynka skarg: zniszczona altana

Fot. czytelnikSkrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Trzy lata temu w Przytułach Starych (gm. Rzekuń) powstała altana, która miała służyć mieszkańcom. Koszt wynosił około 30 tys. zł. Proszę zobaczyć jak dziś prezentuje się ten obiekt w centrum wsi.

Kilka tygodni temu w naszej miejscowości odbyło się zebranie wiejskie. Przyjechał wójt i była pani sołtys. Wójt zapewniał, że postawi kosze na śmieci i uporządkuje ten plac. Od tamtej pory nic się nie zmieniło. Czy tak wyglądają wszystkie pana obietnice? Chcę zapytać pana wójta czy zamierza uporządkować ten plac? Czy zamierza naprawić altanę i zadbać o porządek?

Reklama Odpowiada Stanisław Godzina, wójt gminy Rzekuń:
Informuję, że wypowiedź jest w znacznej części kłamliwa. Zebranie wiejskie odbyło się 17 czerwca, w którym niestety nie mogłem uczestniczyć. Kłamstwem jest też bym składał kiedykolwiek obietnice bez pokrycia. Staram się zawsze dotrzymywać słowa i składać tylko takie deklaracje, na które mam realny wpływ. Kosze stawiamy przy obiektach użyteczności publicznej. Ten przy altanie w Przytułach Starych został niestety skradziony.

Natomiast co do aktu wandalizmu dokonanego na ww. altanie sprawą zajmuje się ostrołęcka policja. Z informacji uzyskanej od mieszkańców wynika, że znane są nazwiska sprawców, więc nie powinno stanowić trudności ich ustalenie i wymierzenie kary. Obiekt jest objęty ubezpieczeniem. Po zakończeniu procedur związanych z ustaleniem odszkodowania i wprowadzeniu środków do budżetu możliwa będzie naprawa altany.

Dodam z przykrością, że Rada Gminy Rzekuń zdjęła wszystkie środki z bieżącego utrzymania tego typu obiektów, więc trzeba czekać, aż rada zechce wprowadzić zmiany w budżecie.

Wyświetleń: 7051 komentarze: 76
05.07.2018, 14:52r. Drukuj
Powrót


nnn @ 15:29, 05.07.2018

IP: 188.146...119

Nieźle...a jak wcześniej byly sygnały ze trzeba pogonić niektórych to czemu tego nie zrobili?

akk @ 15:43, 05.07.2018

IP: 77.253...149

LUDZIE CO Z WAMI!!!!! Czy wy rąk nie macie, przecież to wasze wspólne, trochę gwoździ trzeba i trochę pracy. WSTYD !!!!!

Ggh @ 15:49, 05.07.2018

IP: 94.254...87

Jakoś nie przypadł mi do gustu ten wójt ale te Wasze żale i pretensje o wszystko że to wina wójta są słabe, nudne i żałosne. ptak na drogę narobi ku skargi na MO bo to wójta wina... Ogranijcie się. Rada blokuje wszystko, ok chcą wywalić wójta ale to nie są ich prywatne sprawy i powinno współpracować nawet jak już nie mają na siebie patrzenia. Na tym polega praca państwowa, jednak widać że biorą przykład z sejmu

Mieszkaniec @ 15:59, 05.07.2018

IP: 2a00:f41...de75

Bałagan w całej gminie. Zmiana wójta potrzebna, bo obecnego nasza gmina poprostu przestała interesować. Tak jest jak się wybierze wójta z innej gminy.

kłamstwa wójta @ 16:10, 05.07.2018

IP: 188.146...141

Dlaczego w naszej gminie zupełnie nie widać działalności ZOGu? Przecież Wójt wsadził tam swego kolegę z Kadzidła. Dlaczego ZOG nie dba o porządek w gminie tak jak to ma miejsca we wszystkich innych gminach. Wszystko po pewnym czasie ulega zniszczeniu, trzeba drewno konserwować, wichury niszczą ...A nie ma nikogo, kto naprawiałby choćby altany, place zabaw, przystanki, wszędzie bałagan.

A co do wójtowych obietnic to ja znam tylko takie których realizacji nie widzę. Widzę natomiast zwalanie na radę wszystkiego, co możliwe. Wór z pieniędzmi się skończył i nie ma czym rządzić. Łatwiej było rozrzutnie gospodarzyć, a teraz problem z byle czym. Wstyd.

Nie bywa Pan Wójt na zebraniach tam, gdzie nie ma poparcia. Dlatego nie było go w Przytułach. Za chwilę nie będzie go już nigdzie.

mieszkaniec @ 16:22, 05.07.2018

IP: 188.146...14

Ale o jakich pieniądzach mówi wójt?Czy do przybicia tych kilku dranek i wykoszenia wokół altanki potrzebne są przesunięcia w budżecie? Przecież to śmiechu warte! Ludzi na interwencyjnych robotach to już w ogóle nie widać. A wójt chciał kwiatki sadzić? Kto by je podlewał? Całkowity brak gospodarności.

Obiektywny @ 16:25, 05.07.2018

IP: 31.0...45

A Pani Serdelek jako sołtys tej wsi nie widziała że ta altana już od zimy tak wygląda.Wszedzie jej pełno,a to na Ukrainie,a to w Wąchocku,pcha się na siłę wszędzie byle by się pokazać.Choc wyglądu bozia poskromila,ale się pcha.A pod nosem bałagan.

- @ 16:28, 05.07.2018

IP: 188.146...119

W tej gminie to nikt nic nie egzekwuje.drogi zagradzaja,grunt graniczny zaoraja i wszystko.mozna niszczyc,zlom skladowac gdzie sie da.tak jest nikt nic nie egzekwuje bo wojta to nie obchodzi. Ma sygnały od ludzi,dzwonia i nic.fajnie rozmawia i zero reakcji.

P.Mierzejewski @ 16:32, 05.07.2018

IP: 188.146...178

Po artykule o zniszczonym placu zabaw udałem się do przewodniczacego rady z zapytaniem czy są pieniążki w budżecie na utrzymanie w gminie tego typu obiektów. Pokazał mi w budżecie że pieniądze są, a gdyby zabrakło wójt może zrobić przesunięcia między paragrafami bez zgody rady do kwoty 20 tyś zł jeśli dobrze pamiętam i te możliwość bardzo często wykorzystuje ale na to, co sam uzna za stosowne. Tak więc odpowiedź wójta mija się z prawdą po raz kolejny. Jestem zbulwersowany taką postawą wójta.

brak reakcji @ 16:44, 05.07.2018

IP: 188.146...157

Wójta nie ma ma zebraniach, nie ma w Urzędzie Gminy, odsyłają od pokoju do pokoju gdy człowiek pójdzie z jakimś problemem. Tu chyba chodzi o to żeby się sfotografować na tle obiektu, wstęgę przeciąć, do mediów dać informacje a potem niech się dzieje wola nieba. Więc i mieszkańcy informują jak wygląda marnotrawienie majątku gminy. Bardzo dobrze bo to nie jest tylko problem Przytuł. Pobocza są tak pozarastane że tylko patrzeć jak zdarzy się wypadek. Brak widoczności na skrzyżowaniach zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Wójt celowo zrzuca wszystko na radę. Przecież to nie rada wydaje dyspozycję pracownikom gospodarki komunalnej. Wstyd.

Mieszkaniec @ 16:54, 05.07.2018

IP: 5.172...220

Wójt to już całkowicie odleciał.Za wszystko odpowiedzialna jest w jego mniemaniu rada.Tylko patrzeć jak jeszcze będzie udowadniał że to radni zniszczyli altanę.On jak zawsze chce ,tylko rada nie daje.Wszdzie widzi zło w innych,w sobie tylko dobroć.Kobiete która sól rozsypała zwolnił bo zła,konkursy na dyrektorów szkół tak przeprowadza żeby to on sam dokonywał wyboru,bo nawet członkowie tej komisji odmówili ślepego posłuszeństwa.Ale każda Godzina się kończy,ta też dobiega już swego kresu.Ostatnio często bywa u Sołtysa z Ław,ten jak wiadomo naprawia i kolekcjonuje zegary,ale tego zegara już nie naprawi.Choc sołtys raz chce naprawić ,innym razem mówi że zegar już nie do naprawy.W końcu zostanie chłop sam z tym zegarem, inni będą omijać ,bo staje się mało wiarygodny.

wyborca @ 17:13, 05.07.2018

IP: 188.146...104

Kilkakrotnie dzwoniłem do gminy w sprawie zarośniętych chodników i od kwietnia nic nikt nie zrobił. Chwasty po kolana.
Gdy Pan Wójt startował na swój stołek mówił na zebraniach że Pana Tyszkę już czas zmienić bo się z radą nie może dogadać i traci na tym cała gmina. Teraz Pan się nie może dogadać więc i Pana pora zmienić. Tylko że Pan miał w radzie większość gdy wszedł ma stołek a zostało troje, a Pan Tyszka gdy został wójtem miał przeciw sobie całą niemal radę z przegranym kontrkandydatem na czele. Jego brak możliwości działania można zrozumieć bo nie miał wpływu na układ sił. Pan miał i nie wykorzystał. Sprawił że odwróciła się rada, sołtysi i dyrektorzy szkół, których Pan po swojemu powymieniał. Na szczęście radnych i sołtysów wymienić Pan nie może. Natomiast mieszkańcy mogą wymienić Pana. Zapewne tak uczynią.

Popieram @ 17:13, 05.07.2018

IP: 31.0...177

Mieszkańcy Borawego czekają na rozwiązanie problemu .Czy wójt i jego pracownicy nie wiedzieli że od paru lat na naszym terenie próbuje się zalegalizować składowisko odpadów, w środku wsi?Czy za każdym razem wójt próbuje coś naprawić dopiero po fali krytyki?Dobrze że działają media społecznościowe w innym przypadku wójt by nie wiedział co dzieje się w gminie.

Xxz @ 17:34, 05.07.2018

IP: 37.248...55

Ostatni jechałem z Rzekunia do Drweczy , wzdłuż drogi znajduje się ogrodzona działka betonowym płotem.Jak zbliża się do tego ogrodzenia zaczyna się straszny odór, aż nos wykręca.Wczesniej za wójta Tyszki radny Kazimierz na każdej sesji atakował włodarza obwiniając go za taki stan.Teraz ani słowa,czy zatem Radnego nos teraz jest mniej czuły,czy fakt że rodzinka obsadzona w gminie na posadach powoduje że koledze wójtowi niechce się narażać?

Wójt @ 18:01, 05.07.2018

IP: 94.254...186

Wójt nie ma żadnych szans w tych wyborach. Czekam tylko na jesień. Zobaczymy kto odejdzie w nieslawie.

Cała ta kadencja to jedna wielka porażka wójta. Konflikt z radnymi i sołtysami. Konflikt z pracownikami co widać po sprawach sądowych.

Myślę że dość już tego wstydu

pytanie @ 18:17, 05.07.2018

IP: 188.146...49

A czy nasz włodarz nie mógłby jak Nawałka złożyć na stole rezygnacji z funkcji? Przecież zawodnicy ewidentnie wybrali innego trenera. Postawili jak Boniek na swieżą młodą krew. Nawałka postąpił honorowo, wziął na siebie całą odpowiedzialność za błędy na mundialu. W naszej gminie też rozgrywa się mecz o najwyższą stawkę i rezultat będzie taki sam. Część wróci do domu z nosem na kwintę. Tylko nasz wójt nawet schodząc z boiska będzie szukał winnych w każdym tylko nie w sobie. W samobójach to już jest mistrzem. Co nie wymyśli, obraca się przeciw niemu. Skarży radę do RIO, a RIO poucza wójta. Czerwoną kartkę dostanie na jesieni od sędziów-wyborców. Tylko po nim nie będzie takiej żałoby jak po przegramym meczu z Kolumbią. Płakać będzie garstka i nie po nim, po stołkach. Przykre ale prawdziwe. Nawałka odszedł z klasą, w gminnym przypadku na klasę nie liczymy.

Xxx @ 18:29, 05.07.2018

IP: 31.0...200

Wójt teraz siedzi i kręci film w którym chce być postacią nr.1.Chce się jawić jako Stanisław wielki,sam historyk więc na bazie Kazimierza Wielkiego będzie próbował tworzyć mit swego sukcesu.Ale jako historyk powinien wiedzieć że ocena należy do ludzi,to ludzie tworzą historię a ludzie wiedzą że zastał miliony,pozostawia uszczuplona gminę o tereny z których pochodziły te miliony.Poprzednicy dbali,zabiegali o inwestycję na tym terenie,a obecny wójt wydał kasę , stracił tereny i jeszcze każe się chwalić.Kreci filmy,zmieniać chce historię gminy,ale ludzie jeszcze pamiętają , widzą i wiedzą kto się ostatnio przypodobuje Posłowi,kto na paluszkach chodził by nie obrazić obecnej władzy jak grabili gminę.Pamietamy i przy urnach podziękujemy!

lekarz @ 18:33, 05.07.2018

IP: 188.146...159

Wójt tłumaczy że kosz przy altanie skradziony? A po co komu taki kosz? W całej gminie stoją a tam ukradli? Pewnie radni ukradli. Te pobocza to też radni użyźniają i dlatego tak szybko zielicho rośnie. Sam widziałem jak Wysocki wywoził gnojowicę. I te lampy co w centrum Rzekunia nie świecą to też pewnie radni wyłączają. To już zakrawa na obsesję.

mieszkaniec @ 18:33, 05.07.2018

IP: 83.3...166

A co robi radny z tego okręgu ? Sołtys nie ma aż tak dużego wpływu na inwestycje w miejscowości ale radny jak najbardziej.

obiektywnie @ 18:40, 05.07.2018

IP: 178.42...125

Rzecz biorąc obiektywnie to trzeba powiedzieć ze skarżący na pewno nie ma na mytśłi dobra i nie wykazuje się co najwyżej fałszywa troska.

Kłamie że wójt był na zebraniu że obiecał.... JAk sie okazuje ZERO wiarygodnosći
. Teraz ta sama osoba zapewne pisze co drugi komentarz w tej samej sprawie Czyli aby przyłożyć wójtowi

Jednak obiektywnie rzecz biorąc gmina przeszłą bardzo duże zmiany na lepsze i wciąż przechodzi. Panowi eradni WSTYD że utrudniacie realziacje zadań na rzecz mieszkańców blokując inwestycje i zabierajac środki z tak istotnych zadań.
Myślicie że coś na tym zyskacie? Odwrotnie.. Zablowkaliscie budzet na ostatniej sesij?? Zablokowoliście PLAN ZAGOSPODAROWANIA. Komu to służy. Jeśli myślicie że wam to sie tez mocno mylicie.

JAk ktoś na poczatku napisał. Ciągle ujadacie na wójta zamiast podjac współpracę w interesie mieszkańców.
Straszycie wójta rachunkiem w wyborach? Nie wiem jaki bedzie wynik ale z tego co słyszę to raczej to wy bedziecie zdziwieni. Tyszka był niedobry i ten też niedobry? JAk mu nie przeszkadzaliście to wszsytko szło pięknie.

do wyżej @ 18:47, 05.07.2018

IP: 188.146...8

Jestem mieszkańcem Przytuł i zapewniam że był wójt na zebraniach wielokrotnie. 17 jak podaje nie był ale wcześniej tak i wiele obiecał dla naszego okręgu. Nie zrobił nic.

Abv @ 18:58, 05.07.2018

IP: 94.254...13

To prawda. Nagonka na wójta. Brzydula kampania wyborcza.

Ogólniki. Wiele obiecał itp. Nie było na zebraniu,ale kiedyś był. Takie okłamywanie.

Ludzie nie kupią niskiego krytykanctwa. Widza co wójt zrobił jak nie przeszkadzaliście

Piękny parking. Droga. Altana tez za tego Wójta.

Jak nisko trzeba upaść panie mlody radny żeby wandalizm wykorzystać do wałki wyborczej

do ABv @ 19:13, 05.07.2018

IP: 188.146...63

Odejdź Pan od komputera i sam siebie nie tłumacz!


Co Pan takiego zrobił?
Bylejakie asfalty które już trzeba reperować. Oświetlenie uliczne które już nie działa. Odwodnienia takie, że po każdym deszczu baseny, kanalizacja - smród w samym Urzędzie Gminy! Tu nic nie ma dobrze zrobionego! Wszystko aby oczy zalepić.

Komu Pan te kity wciskasz i czemu znów czepiasz radnego?

Pan nisko upadł! Tak nisko, że już nikt nie chce schodzić w ten muł i pomóc się wydostać.

Przypomnę @ 19:20, 05.07.2018

IP: 94.254...186

Proszę zajrzeć do budżetu gminy to zobaczycie które inwestycje radni wprowadzili a wójt robić nie chciał. Proponuje zajrzeć do dokumentów bo wiele się tu pomawia radę.

To radni wprowadzili halę w Dzbeninie, place zabaw np. Ławy, remont straży w Rzekuniu i zabielu, strefa aktywności w Rzekuń i wiele innych. Dlaczego więc wójt nie chce robić tych inwestycji?

do obiektywny @ 19:41, 05.07.2018

IP: 188.146...75

Jak można być wobec siebie obiektywnym Panie Wójcie? Pomawia Pan radnych że nie dają Panu na to, co Pan sobie wydumał. Przecież to rada uchwala budżet,wprowadza inwestycje. A Pana obowiązkiem jest je wykonać. Tymczasem Pan ich nie wykonuje by to nie radnym mieszkańcy dziękowali. Sprytne. Tylko jak długo można liczyć że w gminie Rzekuń mieszkają ćwierćinteligenci? Paru jeszcze jest ale to za mało żeby wygrać wybory.

Wcale mnie nie dziwią te skargi @ 19:42, 05.07.2018

IP: 2a01:110f...7180

Mnie jakoś nie dziwi to że mieszkańcy swoją frustrację wylewają na łamach forum. Bo niby gdzie mają to robić? Na stronie UG nie można nic skomentować, ani oczekiwać obiektywizmu. Wójt nie odpowiada Radnym na interpelacje. Nie odpowiada merytorycznie mieszkańcom na zapytania w trybie dostępu do informacji - są dwa wyroki sądow.

Piszecie tu, że wójt to taki dobry gospodarz - ja tego nie widzę.
Niewykoszone pobocza stwarzają zagrożenie dla ruchu.
Niewykoszone place zabaw z przepełnionymi koszami i śmieciami wkoło świadczą właśnie o gospodarzu - przecież te kosze trzeba opróżniać.
Zwalone drzewa tarasujące drogi
Dziurawe drogi i tarki na drogach żwirowych
błąkające się psy po wsiach - pogryzienie w Drwęczy,
coraz więcej dzikich wysypisk śmieci czy choćby składowisk - przykład: Ławy, Borawe, Drwęcz

Inwestycje:
Dlaczego wójt nie wykonuje odnowienia straży w Rzekuniu i Zabiel? - przecież tu pieniądze są - proszę sprawdzić w budżecie
Co z placami zabaw na Ławach - przecież są pieniądze na dwie działki i co?
DLaczego czarna dróżka jest w takim stanie ? Dlaczego wójt nie robił skweru na którym było tyle pieniędzy?

Niektórzy wspominają że kiedyś wójt coś zrobił. Fajnie, że kiedyś coś zrobił, a co robi od 4 lat?
W gminie panuje chaos i bałagan. Wszędzie jakieś konflikty. Wójt skonfliktowany z radnymi i sołtysami, sądzi się z pracownikami np. w sprawie soli, sądzi się z wykonawcami inwestycji. Gmina straciła 5000 ha ziemi i kilka mln dochodów.

Takie to zasługi? Przecież mieszkańcy to widzą wójcie

Mieszkaniec przytuł @ 19:53, 05.07.2018

IP: 31.2...148

Super wójt asfalt zrobił który kończy się zaraz za więzieniem , kosza nigdy nie było w altance , a wodę poprowadził oczywiście dlatego że kupił kilka działek na przytułach. Sołtysowej mam nadzieję że też skończy się ten stołek bo jedynie co robi to wywozi piach nie wiadomo gdzie razem z sołtysem z rozwor. A później jak są jakieś pieniądze na wieś to niby przeznacza na żwirowanie dróg , hm tylko gdzie ? Mam nadzieję że ktoś się za to wszystko weźmie

jasne @ 20:06, 05.07.2018

IP: 188.146...75

Wszyscy widzimy dlaczego niektórzy włażą w d...ę wójtowi. Własny interes. Boją się że stracą po wyborach więc rwą ile wlezie. Bez opamiętania.

? @ 20:10, 05.07.2018

IP: 94.254...227

Co za chamski sposób działania
Jak ktoś odważy się napisać coś co nie podoba się klubowi
To winny wójt bo pewnie sam napisał.
Ludzi którzy zagłosują na wójta nie na klub jest znacznie więcej niż klubowiczom się zdaje

ostrołęczanin @ 20:12, 05.07.2018

IP: 185.166...91

Była ładną altaną ,powinni sami mieszkańcy dbać o nią bo to im służy.G= wno św. ojca wam dać,jeśli nie potraficie uszanować.Dlaczego gmina ma to naprawiać ? Można tak w koło Macieju . Jak sami naprawią to może dotrze do nich , że to dla was pobudowane. angry

Włączmy myślenie @ 21:09, 05.07.2018

IP: 83.28...159

Kłamliwe to jest prawie każde zdanie wójta.
I proszę nie myśleć nawet, że przez radę wójt nie może realizować budżetu, bo to jest bzdura.
Rada uchwala budżet, w tym wyznacza inwestycje najpotrzebniejsze mieszkańcom i przeznacza na te zadania środki. Wójt powinien to realizować. A dlaczego nie realizuje? Bo nie chce, po prostu nie chce. I pisze skargi na radę do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie. W 2016 r. napisał 5 skarg, w 2017 r. napisał 17 skarg, w 2018 r. 4 skargi, razem 26 skarg napisał wójt. RIO po rozpatrzeniu tych skarg stwierdziło, że wszystkie są bezzasadne. Rozumiecie to??!!? Proszę poczytać na stronie RIO w WaRSZAWIE. nawet NA rio NAPISAŁ SKARGĘ DO mINISTERSTWA sPRAW wewnętrznych I administracji - również bezzasadną.

Włączcie myślenie. Trzeba przychodzić na sesje, posłuchać, popatrzeć i wiedzieć, znać fakty. Gdy radni mówią wójtowi o skargach na sesji to on odpowiada, że musi informacje wysyłać do RIO - koń by się uśmiał. Fałsz, obłuda sięga zenitu.
Nie ośmieszaj się wójcie, nie wciskaj ciemnoty bo mieszkańcy czytać potrafią.

Jeśli ktoś chciałby widzieć to na papierze - to proszę zapytać radnych z klubu. Oni chętnie rozmawiają z mieszkańcami, w przeciwieństwie do wójta, i pokażą lub wskażą jak znaleźć w budżecie gminy - w internecie,, ew. zypytać tych, którzy wiedzą..
Wójt wykorzystuje niewiedzę mieszkańców wszędzie, gdzie się da. Skłóca ludzi podając nieprawdziwe informacje.. Nie dajmy się zwariować. Włączmy myślenie!
Ten człowiek nie powinien być nigdy wójtem!!! Dość krzywd ludzi i lekceważenia nas.

Do ostroleczanin : mieszkaniec przytuł @ 21:33, 05.07.2018

IP: 31.2...148

Tak oczywiscie powinni dbac i dbali ale jak w nocy przesiaduje tam mlodziez ktora to doprowadzila do takiego stanu altanki. A co najlepsze wiadomo kto to zrobił ale tatus chlopaka jest na wysokim stanowisku wiec sprawa sie ciagnie i ciegnie. Mial placic,naprawiac ale... Przed altano jest plac zabaw dla dzieci.Ładny nowy i co z tego jak trawa po kolana. Dzieciom tylko czapki widac. :) a kosz moze i byl ale co z tego jak nikt go nie oproznial. A temat z Pania softys i jej ukladami z wojtem to temat rzeka.Pozdrawiam
Mieszkaniec Przytuł

bajzel widoczny na każdym kroku @ 22:02, 05.07.2018

IP: 188.146...75

Proponuję by wójt zamiast samochodem przemierzał naszą gminę na rowerze. Wtedy będzie lepiej widział w jakim stanie są asfalty, jak wyglądają pobocza, śmieci dostrzeże łatwiej i przede wszystkim pooddycha tym śmierdzącym powietrzem.

Cudów nie ma. Żeby ładnie było trzeba dbać. W mieście prezydent nie pyta, kto zniszczył przystanek tylko wymienia na nowy.

Jak dziecko ubrudzi w domu ściany to trzeba mu ręce obciąć? Czy na nowo pomalować? Jeśli coś jest ogólnodostępne to z założenia będzie trzeba co jakiś czas naprawić. Trzeba brać się do roboty a nie siedzieć przed komputerem i się samemu chwalić. Znamy ten styl, ten szelest klawiszy i ten arogancki dryg do opluwania. Rozwichrzona łepetyna siedzi i duma jakiego jeszcze zabiegu użyć by kadencję przedłużyć. Ot i cały nasz chytrusek.

rower @ 22:58, 05.07.2018

IP: 178.42...182

Tak sie składa że przemierzam na rowerze sporo kilometrów i to po óznych gminach z obu stron miasta

Z całą pewnością mogę stwierdzić że gmina Rzekuń jest obecnie jedną z najbardziej zadbanych gmin w oklolicy miasta. Do wyżej co to niby trawa im przeszkadza.
Nie można by było zamiast narzekać sie wziać do roboty i własnym dzieciom wykosić trawę??
Tyle placów zabaw i siłowni co w widze w gminie RZekuń nigdzie nie ma.

Więc zamiast narzekać na wójta troche inicjatywy i chęci do działania.
Do roboty

Hulajnoga @ 23:08, 05.07.2018

IP: 94.254...115

Popieram rower
Gmina Rzekuń na tyle innych prezentuje się bardzo przyzwoicie. Jest bardziej zadbana niż okoliczne
Swietlice siłownie place dla dzieci tego jest wyraźnie więcej niż gdzie indziej.
Zdecydowanie widoczna zmiana w ostatnich latach

Hih @ 23:42, 05.07.2018

IP: 94.254...186

Proponuję przejechać się do sąsiednich gmin. Wtedy zobaczycie i porównacie jak tam jest. Rzekuniowi jeszcze sporo brakuje choćby do gminy Troszyn

- @ 23:46, 05.07.2018

IP: 188.146...119

Jeszcze nie tak dawno widać bylo pijaczkow spod sklepu. Siedzieli do poznych godzin i balowali i nikt nie widzial rzekomo a wszyscy wiedzą kto.i co wy zrobiliscie jak widzieliście? Siedza menele i pija.w rozworach u rumianego to chociaz altanke buce maja i nie siedza w dobodowce na skrzynkach a w przytulach wala w sklepie i w altance

do wyżej @ 23:48, 05.07.2018

IP: 188.146...83

Gmina zadbana? Czy może posesje mieszkańców? Bo z tym się zgodzę. Ludzie w ostatnich latach bardzo dbają o swoje ogródki ale niestety, to, co poza czyli pas zieleni należący do gminy .....woła o pomstę do nieba.

Niestety, place zabaw mało widoczne, mało uczeszczane, zarośnięte, znaki drogowe niewidoczne, przejazdy kolejowe zarośnięte niestety, pobocza z odłamkami asfaltów, dziury a chodniki tam, gdzie nie mieszkają ludzie tak porośnięte że nie widać kostki. Mieszkańcy widząc że nikt się nie interesuje zaczęli już zamiatać ulice przy krawężnikach. Nie dość że koszą pasy zieleni miedzy chodnikami to jeszcze wyrywają zieleń z kostki. Gorzej tam, gdzie przy chodniku nikt nie mieszka.

Może stąd takie spostrzeżenia obu panów "rowerzystów" z Zabrodzia.

Tam, gdzie czysto, zasługa mieszkańców. Nie wójta.

Hm.. @ 23:54, 05.07.2018

IP: 94.254...186

Tak sobie myślę a od czego w tej wsi jest sołtys? Co niedziela do kościoła lata a tego brudu nie widzi? To sołtys ma dbać o porządek we wsi. Może trzeba trochę więcej chęci?
A wójt taki dobry gospodarz i co?
Wszystko po pas porośnięte. Z koszy aż się wylewa, drzew złamanych nie ma komu usunąć, w gminie bałagan jakich mało. I wy tu piszecie jak jest pięknie? Rzeczywiście ktoś tu jest ślepy

strach na wróble @ 00:05, 06.07.2018

IP: 188.146...44

Sportowiec z tego naszego wójta. O
22.58 podawał się za rowerzystę a o 23.08 już sam siebie poparł jadąc na hulajnodze. Pozazdrościć kondycji. Do 24.00 objawi się nam jako skejter i poprze tego od hulajnogi.Rozhulał się na dobre. Jak to musi być okropnie tak samotnie podróżować w tym internecie.

A kask jest? Taki umysł trzeba chronić.

he @ 05:09, 06.07.2018

IP: 188.146...175

Chamstwo we wsi.😄

30 tyś za altane @ 06:25, 06.07.2018

IP: 94.254...227

Dajcie mi te siano to ja wam ze 4 takie postawie i jeszcze połowę $ mi zostanie

do wyżej @ 07:50, 06.07.2018

IP: 188.146...249

Masz rację ale nasz wójt bogaty, tyle milionów od elektrowni, a kto bogatemu zabroni? Inne gminy tak zazdrościły nam budżetu a tu kasy już nie ma i nie bardzo ją gdziekolwiek widać.Rozp.....po kątach. Bezmyślnie i rozrzutnie.

głupota @ 08:07, 06.07.2018

IP: 188.146...26

Wójt z przykrością zawiadamia że rada zdjęła środki na utrzymanie tego typu obiektów...czytam w odp.wójta. To ile jeszcze takich bezsensownych obiektów w gminie postawił? Przecież dziś niemal każdy ma swoją altanę na podwórku. Ogniska obok nie zapali, grilla nie zrobi, bo nie ma. Po co taki wydatek? Za co 30 tyś? Kto zarobił? Tu nie ma wykonawców z przypadku. Brak słów na taką głupotę. Może pożegnanie wójt tam zrobi jesienią. Zmieszczą się zwolennicy i z tą kiełbasą nie będzie trzeba biec daleko.

Ps.

fizjoterapeuta @ 08:35, 06.07.2018

IP: 188.146...89

To już jest frustrat. Nie panuje nad sobą - tak mówi najbliższe jego otoczenie. Ma manię stanowiska czyli pora zaproponować inne. Może kolega prezydent coś zaradzi po porażce wyborczej.

Mieszkaniec @ 09:02, 06.07.2018

IP: 83.28...159

Wydaje mi się, że wójt chciał celowo doprowadzić naszą gminę do bankructwa, następnie przejecia w całości przez miasto. Gdyby były realizowane pomysły wójta typu - skwer za miliony, basen za miliony, nikomu nie potrzebny i w złej lokalizacji,
gok przy straży, gdzie też zła lokalizacja, brak warunków i bez uzgodnień z radą i mieszkańcami, i to wszystko z własnych środków, bo pozyskać nie potrafi jak w innych gminach, potem aneksja naszych ziem i utrata wpływów z tego tytułu -- ---- to bylibyśmy teraz zadłużeni ogromnie, …. ………….. aż strach pomyśleć.

Dzięki świadomości radnych z klubu, których nazwiska są często wymieniane, będziemy nadal mieszkać w gminie Rzekuń. Dzięki Wam Panowie.

Teraz wyciągnijmy wnioski …… i bądźmy razem. Dla dobra naszego wspólnego.

desperacja @ 09:20, 06.07.2018

IP: 188.146...84

Wójt nie ma czasu na altanki bo na siłę szuka kandydata na dyrektora w Dzbeninie. Co kto o pracę zapyta, propoonuje dyrektorowanie. Wymaga jedynie slużalczości i posłuszeństwa. Tak te swoje myszki wyćwiczył że swoim pracownikom każą za wszystko dziękować panu wójtowi. Chore do granic absurdu. Wyuczone jak zaoszczędzić na pracownikach. A o pracy pojęcia nie mają zielonego. Nowa dyr z biblioteki wiedzie prym. Zero pojęcia nawet o prawie pracy. Wstyd. Pośmiewisko tylko w całej gminie.

Zaniepokojony @ 09:42, 06.07.2018

IP: 188.146...42

Pies jak zły to gryzie co popadnie. Współczuć tylko pracownikom UG jak oni wytrzymają do wyborów. Może rada jakiś kaganiec zakupi bo i sam sobie krzywdę zrobi.

Ps. Jakby kaganiec nie wystarczył to w Przytyłach coś się znajdzie, jakaś większa altana z metalową kratą.

rafai @ 09:59, 06.07.2018

IP: 91.229...26

a place zabaw na Olszewie Borkach tak samo albo i gorzej

- @ 14:36, 06.07.2018

IP: 188.146...119

Brac sie soltysowa do roboty a nie lansowac

maria @ 14:51, 06.07.2018

IP: 37.47...27

altana sama się zniszczyła? W Troszynie jest mądra rada .Proszę wyciągnąć
wnioski i działać dla dobra lokalnej społeczności .W okolicy mają ubaw że w Rzekuniu
w drugiej kadencji radni piorą się z włodarzem gminy .To już taki zwyczaj

do wyżej @ 14:55, 06.07.2018

IP: 188.146...180

Tę sołtysową waszą to wójt w podzięce za oddanie do Zaścianka Mazowsza wsadził. Jakie ta Pani ma wykształcenie? Jaką wiedzę wniesie do tejże organizacji? Co sobą reprezenuje? Zaścianek nie zajmuje się produkcją baleronu.

Tak właśnie działa wójt. Nadaje się czy nie nadaje, ważne że się słucha i będzie robić co każą. A potem rozpacza że wszystko źle. Dobrze z takimi współpracownikami jakich sobie dobiera to nie będzie. On nie ma nikogo kto by mu coś mądrze doradził. Skekretarz przecież nie powie: Co Ty człowieku odpierd...sz! Ona nauczona formuły: Tak jest panie wójcie.
Slużalczość sięga zenitu. Nic może się czegoś wreszcie dorobi żeby choć w oświadczeniu wpisać.

Zmiana @ 15:02, 06.07.2018

IP: 83.28...159

Właśnie to wymaganie jedynie służalczości i posłuszeństwa, wymuszanie odejść z pracy ludzi zaangażowanych, dobrych pracowników różnymi niedopuszczalnymi metodami, w sposób bezpośredni a najczęściej pośredni a także złe traktowanie pracowników - dyskwalifikuje całkowicie osobę do piastowania stanowiska, gdzie m.in. pełni rolę pracodawcy.
Jeśli jest też brak przejrzystości w działaniu, brak informacji, nierealizowanie inwestycji bez merytorycznych powodów a jednocześnie składanie w sposób nieprawdziwy winy na innych, np. na radę - to osoba taka zdecydowanie nie nadaje się do sprawowania swojej funkcji.
Traktowanie mieszkańców jak "ciemnogrodu" i lekceważenie jest niedopuszczalne.

Wójt powinien realizować zadania służące poprawie warunków życia mieszkańców - zgodnie z ustawą i realizować inwestycje wskazane w uchwałach Rady Gminy.
Powinien jednoczyć lokalną społeczność a nie dzielić.

Uważam, że w naszej gminie jest bardzo żle. Dobrze, że wybory blisko. Mieszkańcy będą mieli swoje 5 minut.
Zmiana na stanowisku wójta jest konieczna.

do marii @ 15:04, 06.07.2018

IP: 188.146...180

W Troszynie Marysiu to jest przede wszyskim bardzo mądry wójt, który ma szacunek dla radnych, potrafi z nimi współpracować i rozumie zapisy ustawy o samorządzie gminnym. Rozumie który organ ma jakie kompetencje. Realizuje inwestycje uchwalone przez radę.
Nasz wójt ma kłopot ze zrozumieniem zasad demokracji.

Dlatego Marysiu Pan Edwin nie musi się obawiać wyborów. Szacunek do ludzi po pierwsze. Wraca podwójnie. A nasz żąda szacunku. Nie rozumie, że na poważanie człowiek musi sobie zapracować. Kijem nie wymusi. Posłuszeństwo tak, i też tylko na tych mniej rozgarniętych bez poczucia własnej wartości.
Marysiu nie masz racji.

do wyżej @ 15:19, 06.07.2018

IP: 188.146...167

A czemu Ty nie wspierasz naszych 10-ciu wspaniałych krasnoludków tylko wolisz Gargamela? Chyba zjadłaś zatrute jabłko? Każdy krasnoludek może Ci odstąpić nawet własny kubeczek, talerzyk, a Gargamel? Spróbuj tylko zaparkować na jego kopercie!
Przemyśl jeszcze, spójrz w lustereczko, niech Ci powie czy Gargamel najpiękniejszy na świecie. Moje mi mówi że ja. Pozdrawiam.

- @ 15:22, 06.07.2018

IP: 188.146...119

A to juz w gminie nie ma wykształconego coby do zascianka mazowsza sie nadal?brak ludzi kultury w tej gminie ci maja pojecie o regionalizmie i jakas wiedze na temat mazowsza,historii czy kultury artystycznej??? A coz ta niewiasta wie na temat mazowsza?organizacji?

profity dla sołtysowej? @ 16:06, 06.07.2018

IP: 2a01:110f...750f

W związku z tą informacją wyżej odnośnie Zaścianka Mazowsza to mam pytanie czy ta funkcja jest płatna? Członkowie tej instytucji mają chyba jakieś wynagrodzenie więc rozumiem, że naszej pani sołtys też coś skapło?

No no ładnych rzeczy można się tu dowiedzieć. Zaczynam mieć wrażenie, że końcówka tej kadencji dla naszego włodarza wygląda jak w tym filmie: " komu jeszcze komu, bo jadę do domu"

bolo @ 21:16, 06.07.2018

IP: 176.109...35

wojt jest super gospodarz tylko trzeba by bylo popracowac nad panamy pracujacymy w zgk ani to pracownicynauczyli sie tylko tym samochodem kursowac tam i z powrotem czyz bysmy mieli wlasny gminny cpn..a moze ktorys z panow jak sie czegos obpije to pozniej leje do zbiornika i mamy darmo paliwo..pan ktory obsluguje ten pojazd i majacy sie za jakiegos kierowniczka nie wezmie sie troche za prace a nie porozwozi panie zeszczotkami a pozniej co dalej ..to najgorsze ze tam sa wszyscy kierownikamy tam nie ma pracownikow.a wizerunek czyjs wtedy cierpi..panowie radni nie szukajcie dziury w calym nie sadzil bym ze jestescie tacy swieci..a moze sie myle moze jestescie..dlaczego wszyscy mowia o zmianie wojta a nie radnych..z poprzednim wojtem bylo podobnie jak zaczal sie odcinac od niektorych radnych wymyslili ze wojt jest niedobry obecnie jest tak samo..nie mysleliscie nad tym ze moze cos chcieli a wojt nie zgodzil sie aby jeden tylko korzystal;;to sa moje tylko przemyslenia ..no i wy panstwo przemyslcie angry

do wyżej @ 23:49, 06.07.2018

IP: 188.146...203

Tu nie ma nad czym mysleć. Wójt do wymiany. Powsadzał właśnie takich panów do ZOGu jak kolega Grzegorczyk którzy pojęcia nie mają o robocie w terenie. Przecież ten człowiek to w kuratorium pracował. Tak wszystkie stołki wójt obsadza. Nikt się na niczym nie zna.
Do radnych nic nie mam bo widzę że właściwie reagują na głupie pomysły wójta. Zagłosuje za Panem Bartkiem. Najlepszy kandydat. Bez polityki w tle.

Ja do pani B.z dobrą radą @ 23:51, 06.07.2018

IP: 176.109...171

Pani B. co robi kiełbasy...Nie bawi się pani w tę politykę z panem G. Po co to pani. Chyba jest pani przyzwoitą kobietą. Po starcie z tym człowiekiem w jego komitecie pozbawiona pani będzie godności, kręgosłupa. On potrzebuje głupków do swojego komitetu. Czy pani jest takim głupkiem, czuje się pani takim głupkiem ??? Chyba pani widzi co on robi z ludzi- traktuje ich jak tępe narzędzia .Maja być posłuszni, bezmyślni, bezwolni i ślepo oddani. Jak pani spojrzy swoim sąsiadom w oczy, wspierając takiego drania? Proszę się zastanowić, godność człowieka to ważna rzecz, chyba się pani maluje- potem będzie ciężko spojrzeć w lustro.Z tych kiełbas pani wyżyje... , ale godności nie kupi. Proszę się przyjrzeć tym oddanym- to karły moralne, wraki, sfrustrowane i zaszczute....

Popieram @ 00:14, 07.07.2018

IP: 5.172...213

Pani sołtys zamiast gospodarką się zajmować w politykę uderzyła.A mąż jak ślepy koń zasuwa na dwóch etatach, a dama na Ukrainie ,a to w Wachocku ,a to w Zaścianku, wszędzie się rozpycha myśli że karierę zrobi.Stasiek podpuszcza,chwali ,a ona naiwna.Ale czego się spodziewać po tej kobiecie.Naiwna jak dziecko.

Mieszkaniec @ 00:25, 07.07.2018

IP: 5.172...54

A może pani sołtys przywiozła te słynne koło z Wąchocka by wskazało przyszłego wójta i podczas próby generalnej koło zamiast wskazać wójta trafiło w altankę.I dlatego tak zdemolowana .

Xxx @ 01:04, 07.07.2018

IP: 188.146...188

30 tyś? Za taką altane chyba sobie żarty ktoś robi, porządny dwustanowiskowy garaż i to jeszcze gromada pieniedzy zostanie, to się do telewizji nadaje...

Re @ 07:49, 07.07.2018

IP: 94.254...161

Cóż. Zasada jest tutaj jedna. Opluć wszystkich co nie z klubem.
Jak ktoś myśli samodzielnie czyli inaczej niż klubowicze to głupi, zły, nieprzyzwoity. Ktoś tam napisał że to radni do wymiany!!!
Boicie się. Więc piszecie że to wójta trzeba.
Prorokiem nie jestem ale wyniki będzie taki że klubowicze bardzo mocno się zdziwią

Jak byście wiedzieli co to przyzwoitość to byście klubowicze wcale nie startowali

do wyżej @ 09:39, 07.07.2018

IP: 188.146...203

Samodzielnie to właśnie radni klubu potrafią myśleć i stąd wójtowi nie pasują. Woli bezmyślnych i pozbawionych przyzwoitości by nie reagowali na krzywdę. Dziwię się że ktokolwiek staje obok tego człowieka. Daje o sobie świadectwo. W Laskowcu mówi się o nim okropnie po tym jak wyrzucił z pracy kobietę, wieloletniego pracownika, to samo w Nowej Wsi bo wszyscy wiedzą jak to naprawdę było z ziemią i komu poseł jest wdzięczny za współpracę.Może w oczach PISu wójt zyskał ale w gminie jego notowania są bliskie zeru. Nie da rady się Kotowskiemu kłaniać a mieszkańcom gminy d...u nie wypinać i wszystkie sroki za ogon trzymać.
Brawa dla tych którzy w porę przejrzeli na oczy i odsunęli się widząc co desperat wyprawia. Jak ktoś ma wątpliwości niech się zgłosi do Klubu i posłucha nagrań jak wójt się wypowiada, zastrasza i szantażuje. Gdy nagrania ujrzą światło dzienne wstyd będzie wszystkim tym którzy wystartują z komitetu wójta.
Proszę więc się zastanowić żeby potem spokojnie wyjść na wieś i nikt w g.ę.b.ę nie dał w podzięce. W polityce obowiązuje zbiorowa odpowiedzialność. Tylko sukcesy wójt sam sobie przypisuje, ale porażką wyborczą obarczy swój komitet.

Uuu @ 10:19, 07.07.2018

IP: 94.254...161

Jasne zasad jedna. Próba zastraszenia wszystkich co inaczej myślą niż klub. Klubowi nie chodzi o żadne dobro. Chodzi o zajęcie wojtowego stołka

Już nawet przemocą straszycie. Komu dasz w g.e.b.e
To jest poziom. Cechy które zarzucacie wójtowi są waszymi.Strsch was.

Strach @ 11:41, 07.07.2018

IP: 94.254...7

Strach przed wyborami. Wójtowi ludzie szaleją bo widzą że koniec jest już bliski. Jaką wójt ma opinię i poparcie to wszyscy wiedzą

Zenek @ 12:11, 07.07.2018

IP: 94.254...80

Rozczaruje cię.
Wójt poza klubem. Wśród ludzi ma bardzo dobrą opinię.

Chcecie mu ją zepsuć.

Mierzycie go własną miarą.
Niestety dla was klubowicze. Wszystkich was przewyższa i dlatego was boli

do wyzej @ 15:26, 07.07.2018

IP: 188.146...203

Wójt to sobie sam opinię zepsuł, nikt nie musiał ingerować, przewyższa jedynie ssaki parzystokopytne, jak to mówią: ślepemu koniowi w pędzie nie można przeszkadzać bo wciągnie za sobą w przepaść.

N @ 18:20, 07.07.2018

IP: 94.254...6

Nie kolego.
Ty i tobie podobni chcą zepsuć mu opinie.
Jak ktoś inaczej niż klub to od razu atak i agresja

Do wyżej @ 20:00, 07.07.2018

IP: 5.172...54

Jak komuś takiemu można zepsuć opinię,On sam pracował na to i dalej pracuje.Wiec niech ma pretensję do samego siebie.W całym powiecie ,a śmie twierdzić że i w województwie nie znajdziesz wójta który by tak skłócił mieszkańców gminy.

Opinie? @ 21:12, 07.07.2018

IP: 94.254...35

Niedługo wybory myślę że wójt bardzo dotkliwie przekona się jak niskie ma poparcie w gminie. Mieszkańcy mają dość tego bałaganu.

Dużo po gminie się kręce. Wójt skończy jak poprzedni

Ha @ 22:08, 07.07.2018

IP: 94.254...6

Zdziwisz się.
4 lata temu też tak wam się zdawało.
Wójt to jednak wykształcony z doświadczeniem odpowiedzialnościa i zasadami
A co klub? Zawiść mściwość opluwanie kłamstwa
Taka różnica

bolo @ 23:36, 07.07.2018

IP: 176.109...35

juz zescie przed poprzednimy wyborami mowili ze przegra ..ale teraz juz naprawde mowicie ze przegra??pluliscie se po poprzednich wyborach w brode ze wygral i jeszcze widac ze wam tej sliny zostalo bo opluwacie zacznego czlowieka dalej..jedynie wojt nie ma poparcia w tych co pogonil ..a mysle ze duzo ludziom ktorzy startowali z wojtem narobiliscie tylko wstydu bo przegrywali za kazdym razem ,,nie robcie wiec nie tylko sobie wstydu ale rowniez innym

Bobek @ 09:40, 08.07.2018

IP: 94.254...112

Nie wiem czy ładnie tak samemu sobie pisać komentarze. Wójcio opluwa wszystkich wkoło. Myśli że na populizmie wybory wygra. Nie wygra! Mieszkańcy nie da głupi u widzą do czego doprowadził tę gminę.
Zostanie na długo zapamiętany jako ten co utracił ziemie, stracił pieniądze w kasie, do tego afera z ziemią i afera z solą. Ciągle sprawy sądowe...

Rzeczywiście takiego tu jeszcze nie było. Pisać o wyborach możesz ale zobaczysz jaki będzie wynik Stasiu

Agresjs @ 09:42, 08.07.2018

IP: 94.254...112

Jak chcesz zobaczyć agresję to przyjdź na sesję i zobacz jak zachowuje się wójt. Agresja w czystej postaci. Wszystkich oskarża ov swoją porażkę