środa, 23 września 2020 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Władze miasta ogłaszają budowę nowej elektrowni w Ostrołęce

Eksperci pukali się w czoło, a lokalni przedstawiciele PiS właśnie rozpoczęli odliczanie dni do rozpoczęcia budowy nowej elektrowni w Ostrołęce.

W czwartek (5 lipca br.) prezydent Janusz Kotowski i przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski odtrąbili na Facebooku sukces związany z budową nowego bloku energetycznego w Ostrołęce.

Reklama Oznacza to, że spełniają się słowa ministra Tchórzewskiego (posła PiS z naszego okręgu), który w marcu br. obiecał ostrołęczanom rozpoczęcie budowy elektrowni w czasie trwania kampanii przed tegorocznymi wyborami samorządowymi. Jeżeli budowa nie zostanie wstrzymana (co stało się już w 2012 roku), za kilka lat w Ostrołęce będzie spalanych aż 200 wagonów węgla na dobę (!).

- Przed Ostrołęką stoją bardzo poważne wyzwania, bowiem to tu powstanie największa inwestycja wschodniej Polski od 30 lat. Będzie to duży blok 1000-megawatowy, to ogromne wyzwanie. Aby mogła ona produkować prąd, do Ostrołęki musi wjeżdżać codziennie cztery składy pociągowe z 70 wagonami. Ta elektrownia będzie spalała na dobę od 9 do 11 tysięcy ton węgla - mówił minister Tchórzewski podczas wizyty w Ostrołęce w marcu br.

Nowy blok energetyczny ma być ostatnią w Polsce elektrownią węglową. W prasie branżowej regularnie pojawiają się nieprzychylne jej budowie komentarze. Specjaliści twierdzą, że inwestycja jest całkowicie nieopłacalna. Tymczasem lokalni politycy liczą na to, że budowa nowego bloku energetycznego to szansa dla regionu na nowe miejsca pracy. To tylko krótkotrwała wizja, bo nowa elektrownia zatrudniać będzie mniej pracowników, niż obecna. Samorząd liczy za to na wysokie wpływy z podatków i spłatę zaciągniętego ponad stumilionowego długu Ostrołęki.
Aby walczyć o pieniądze z podatków miasto od 1 stycznia 2018 r. ma nowe granice. Ostrołęka powiększyła się o prawie 500 ha. Miasto powiększyło się o trzy sołectwa z gminy Rzekuń, na terenie i w pobliżu których budowana ma być nowa elektrownia.

Reklama Euforia w ratuszu
Prezydent miasta Janusz Kotowski i przewodniczący rady Jerzy Grabowski nowinę o budowie elektrowni przekazali na Facebooku.

- Po niedzieli Ostrołęka będzie świadkiem wydarzenia, które na dziesięciolecia pozytywnie wpłynie na rozwój gospodarczy miasta i regionu. Dziś wiem, że pokonaliśmy ostatnie przeszkody. Najbliższe lata to wielki plac budowy. Przed Ostrołęką piękna gospodarcza przyszłość. Cieszę się, że mogłem być w grupie tych, którzy podjęli walkę - czytamy na facebookowym profilu prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego.

Bardziej emocjonalnie sprawę opisał Jerzy Grabowski.

- Tym wszystkim, którzy wierzyli od początku - dziękuję... Osobom, które uwierzyły w trakcie - podczas walki o tę inwestycję, w trakcie kompletowania dokumentacji, negocjowania z Energą, Rządem, Ministrem i tak dalej - dziękuję... Osobom, które Nas w tym procesie wspierały - działaniami, spostrzeżeniami, informacją, czy choćby dobrym słowem - dziękuję... Blok C Elektrowni w Ostrołęce powstanie, a milowe kroki, ku rozpoczęciu tej budowy dzieją się na naszych oczach! Tym wszystkim, którzy jeszcze nie wierzą gwarantuję - niedługo się przekonacie... Ci, którzy firmowali te kilka lat zaniechania oraz opóźnienia tej niezbędnej dla Polski inwestycji powinni czuć wstyd... a Ci, którzy podcinają Nam skrzydła, szkodzą Ostrołęce i tej ważnej sprawie, muszą wiedzieć, że ich przykre marzenia się nie spełnią. Zobowiązania Rządu Mateusza Morawieckiego Kancelaria Premiera i Ministra Krzysztof Tchórzewski w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski stają się rzeczywistością - z wielkim udziałem Ostrołęki! - czytamy na facebookowym profilu Jerzego Grabowskiego.

Reklama Ostrołęka jak Śląsk
Budowa nowej elektrowni w Ostrołęce miała ruszyć już dawno. Plac pod jej budowę przygotowano sześć lat temu. Wycięto około 100 ha lasów i wydano na przygotowanie terenu pod inwestycję około 200 mln zł. We wrześniu 2012 roku Energa ogłosiła wstrzymanie budowy nowego bloku energetycznego w Ostrołęce ze względu na jej nieopłacalność. Niemal identyczna sytuacja z rozpoczętymi pracami pod budowę nowego bloku energetycznego znajduje się na Śląsku. W Rybniku francuska firma EDF po wydaniu 100 mln zł na przygotowanie inwestycji ostatecznie wstrzymała budowę nowych bloków.

Zmiany pojawiły się po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Politycy zaczęli wpływać na państwowe spółki, by budowa elektrowni w Ostrołęce ponownie ruszyła. Nie brakowało licznych problemów, z których najważniejsze to oczywiście pieniądze. Prasa branżowa informowała bowiem, że banki mogą niechętnie chcieć kredytować budowę elektrowni, która już w założeniach jest nieopłacalna.
Wyświetleń: 12891 komentarze: 168
06.07.2018, 00:19r. Drukuj
Powrót


A to ciekawe :) @ 00:46, 06.07.2018

IP: 5.172...94

Ciekawe ?
Tylko dlaczego ENERGA jeszcze o tym nie wie ?
Biuro Prasowe i zarząd ENERGI pewnie dowie się z ostrołęckiej prasy i Facebooka kotowskiego ;)

Zabrze09 @ 01:24, 06.07.2018

IP: 31.175...136

Projekt skazany na porażkę, w dobie odchodzenia od węgla, cieszą się z tego ze beda mogli spalac ileś ton wegla dziennie. Absurd. Nieekologiczne bo CO2, nieekonomiczne bo koszmarnie drogie i nienowoczesne bo świat odchodzi od węgla

do Zabrze09 @ 02:10, 06.07.2018

IP: 31.0...37

To nie ma znaczenia.
W dobie zbliżania się do wyborów trzeba wciskać kit lemingom.
Lemingi czekają na ten kit jak rośliny na deszcz... Elektrownia nie musi powstać, ona ma być jedynie wciąż obiecana idiotom którzy nawet nie wiedzą po co im ona.

Rebeliant Remek @ 04:40, 06.07.2018

IP: 188.146...133

Gang katechetów musiał dobrze dać w gaźnik wysokooktanowej, do tego mógł dojść jakiś dopalacz😀

Wiążący komunikat wydaje inwestor, przedstawia też harmonogram prac i źródła finansowania.

brexit @ 06:14, 06.07.2018

IP: 82.28...1

Jeżeli to prawda to jest to świetna wiadomość dla regionu i dla Polski.
Od węgla w energetyce nie ucieknie się ani łatwo, ani szybko.Budowa nowych elektrowni to dla Polski sprawa kluczowa.Już obecnie musimy importować prąd.
Inwestycja jak najbardziej opłacalna.

obserwator @ 06:17, 06.07.2018

IP: 95.49...125

Już się nie mogą doczekać kasy z podatków
Taka manna będzie się sypała, sypała, sypała a nic nie trzeba robić
Można będzie budować 10 następnych fontann po min 10 mln / szt ( z filtrami takimi jakie ja mam pod zlewem) laughing laughing laughing laughing
P.S. Ciekawe czy płacą OPWiK za ciągłe czyszczenie tego cudu technicznego ???

_Said @ 06:29, 06.07.2018

IP: 37.248...198

Jeżeli nie zobaczę i nie dotkne nie uwierzę.

Lecz trzymam kciuki za budowę....

Smok wawelski @ 06:32, 06.07.2018

IP: 176.109...212

No to będziemy mieli w końcu upragnione następne kominy i węglowe powietrze tylko oddychać co tam ludzie którzy może? i zdążą wziąć ze dwie emerytury chyba że uwierzymy w bajeczki o filtrach i ich niemalże 100%skutecznosci i fakt ludzie będą mieli pracę... tylko się cieszyć!!!!!!

Sdgh @ 06:46, 06.07.2018

IP: 188.146...32

Co najwyżej wiatrową postawią 😉

Gość @ 06:56, 06.07.2018

IP: 2a01:110f...593b

Jeszcze niech obiecają, że przed wyborami postawią.

kiełbasa wyborcza @ 06:57, 06.07.2018

IP: 178.42...3

TVP milczy, a taki sukces rządu? A nasi dobroczyńcy już trąbią? wassat
Czyżby kolejna dezinformacja przedwyborcza? wassat
Tonący nawet brzytwy się złapie tongue laughing

nacjonal. @ 07:19, 06.07.2018

IP: 176.109...126

...aby się lewakom znowu nie ckniło przyzywać rząd o niespełnione obietnice;będzie swoja elektrownia,będzie swój prąd niezależnie od gospodarczej''korzystnej''fanaberii wschodniej kacapi,czy od zachodniej szwabi.
Doskonale wiemy,że w planach strategicznych rozwoju przemysłu zbrojeniowego,nie można uzależniać się od ich''zbawczej''energii,która była dla PL niejako''hamulcową'', za nią już im dziękujemy.
Huty,stalownie,walcownie,cementownie i ogólnie przemysł ciężki musi bazować li tylko i wyłącznie na rodzimej energii.
Jakże nam dzisiaj brakuje ciężkiego uzbrojenia,potężnych haubic,czołgów i
transporterów do szybkiego przerzutu wojska na tereny wroga.
Prąd i jeszcze raz własny prąd postawi nas militarnie na nogi i ostudzi wobec nas''przyjacielskie''zapędy a to znamy z historii,która nie ma nic innego do roboty,jak
się powtarzać.Bądźmy czyjni,bo znowu obłożylismy się sztucznymi traktatami
pisanymi na wodzie,czyli gie wartymi a''przyjaciele''cały czas mają niecne wobec nas zamiary.To aż za nadto da się odczuć.

Niech dymią kominy pl.elektrowni,niech dymią kominy stalowni wzorem przedwojennych fabryk Opla,czy Kruppa,bo tylko dzięki takim fabrycznym kominom zdołamy''przyjaciołom''spojrzeć w oczy,których wyłączając oczywiście Jankesów, dookoła nam nie brakuje.

nacjonal. @ 07:42, 06.07.2018

IP: 176.109...126

...do tego porzućmy jeszcze ten je..ny chiński szlak,który serwuje plastikowe buty,ubrania,niebezpiezne dziecięce zabawki i Bóg wie co jeszcze a z budową CPK niech od nas wyp...dalają,bo potem dla jego ochrony sprowadzą kilka pociągów swojego wojska... i będzie centralny port chiński.
Polak musi być mądry przed szkodą.Amen.

Musimy hodować bydło rzeźne i zaopatrywać się od stóp do głów w skórzaną(byczą) galanterię,(do tego też jest potrzebny prąd)abyśmy wyglądali elegancko i szykownie i jak ludzie pierwszego sortu a nie jak ciapciuchy obleczone w chińską tandetę,powodującą tylko żenadę i POśmiewisko,
oraz wszelkie wysypki i uczulenia na ciele.

Silas @ 07:43, 06.07.2018

IP: 83.22...47

Piewcy dojnej zmiany już pieją z zachwytu. Zaprawdę powiadam wam, że nic nie zostanie zbudowane z korzyścią dla przyrody i zdrowia. To jest typowa propaganda. Wyznawcy dymiących kominów życzę wam zdrowia.... psychicznego.

nacjonal. @ 07:51, 06.07.2018

IP: 176.109...126

Silas,chcesz abyśmy byli pariasami jewropy?,energia to żywioł,dzięki niej zapiszemy
sie dumnie w naszej historii a mamy ogromnę szansę''zreflektować''się za lata
kacapsko-szwabskiego kopania nas w dude.

Elektron @ 07:54, 06.07.2018

IP: 194.50...50

10 tyś ton węgla na dobę to prawie 4 miliony na rok. - zbrodnia na na biednej Ziemi i kolejny gwóźdź do trumny dla naszych wnuków. Zwykła budowa propagandowa nie mająca nic wspólnego z rachunkiem ekonomicznym i zdrowym rozsądkiem.

ketuks @ 07:57, 06.07.2018

IP: 2a00:f41...71eb

A co mają władze lokalne z ta inwestycją poza tym że mają tylko dać teren i nie przeszkadzać? Taki komunikat podaje ewentualnie główny wykonawca.

Do Nacjonal @ 07:59, 06.07.2018

IP: 188.146...132

Haubice, czołgi, transportery to w dzisiejszych czasach możesz na polu postawić jako eksponaty. Wystarczy że wróg pierdyknie w system komputerowy kraju albo rozpyli pył węglowy nad elektrownią i jej rozdzielniami by zrobiło się wielkie bum i po prądzie a co za tym idzie - po wszystkim i nawet antosiowa armia OTK nas nie obroni tak jak kiedyś gospodarki nie zbudowały hufce OHP.

Trymial @ 08:00, 06.07.2018

IP: 2a00:f41...d9ce

A gdzie autor newsa wyczytał, że chodzi o elektrownię? Rozumiem, że między wierszami!

Smok wawelski @ 08:04, 06.07.2018

IP: 176.109...212

Całe miasto zadymione
To kominy upragnione
Dają pracę i nadzieję
ale

zaraz co sie dzieje???
Co się działo do tej pory??!!
Nic... a teraz są wybory

No to dumny kurp ustanie
W końcu szynka na śniadanie
Wstaną z kolan, wyjdą z roli
i wzbogacą się powoli.
Będą mieli elektrykę
Bąbki na prund i szpargały
Chawalił bedzie ich świat cały
A na końcu sami stwierdzą
a na hooy nam z taką twierdzą
Bo Kurp to jest taka bestia ćwana
Lubi dmuchnąć dymem z rana....

Mieszkaniec @ 08:10, 06.07.2018

IP: 195.176...23

HURA! ostatni akt desperacji przeszlego bylego prezydenta tego miasta. jakis tak przemowca napisal ze bedziemy niezalezni energetycznie. od razu widac ze troll pisowski. wegiel bierzemy w tej chwili w ok. 35-40% z rosji. skad wiem? od ludzi co tam pracuja. w PL wegiel sie konczy i jest drogi dlatego idzie ze wschodu. oczywiscie nie w taki bezposredni sposob tylko przez posrednikow i na koncu wyglada ze jest z PL. nie musicie wierzyc to fakt.

teraz jak ktos moze powiedziec ze nowa elekrownia weglowa da nam jakakolwiek korzys? ja widze takie ale to wady a nie zalety.
nowy miejski truciciel
malo miejsc pracy bo mniej jak 100 osob
ogromna inwestycja w technologie od ktorej wszyscy uciekaja
kolejna mozliwosc zeby wladze mialy z czego reklamowki wynosic
maksymalne uzaleznienie w przeslosci od wschodniego wegla
wieksza zachorowalnosc na choroby oddechowe (katary kaszel astmy i gorzej)

zamiast tak duze srodki poswiecic od strorzenie jakiegos ogromnego zakladu pracy jak EKO pomidory czy fabryka guzikow albo suwakow do jeansow (jak pod przasnyszem). na tym skorzystaja wszyscy. setki miejsc pracy. ostroleccy transportowcy beda mieli co wozic. i przede wszystkim nie bedzie nowego truciciela. tylko ze to nigdy nie powstanie bo tu by ciezko bylo reklamowki wcisnac tak wypchane jak sa wszyscy przyzwyczajeni.

jeszcze jedno pytanie na koniec? kiedy zaczynaja budowe obiecanego 10 lat temu PORTU? juz chyba nabral mocy prawnej?

PISOWSKIE trolle do ataku :)

do brexit @ 08:30, 06.07.2018

IP: 37.47...100

Brexit, już coś paliłeś?? Czy dałeś sobie w żyłę. crying crying crying crying crying

do brexit @ 08:32, 06.07.2018

IP: 37.47...100

Przepraszam, chodziło mi o "nacjonala"

Wwedr @ 08:32, 06.07.2018

IP: 188.146...174

Wybory idą, wybory 😡

Sierżant Pieprz @ 08:36, 06.07.2018

IP: 80.53...142

Elektrownia pochłonie tyle węgla przez rok co 730.000 domów jednorodzinnych.

brexit @ 08:38, 06.07.2018

IP: 82.132...48

"Redaktorze" Qrzysiu.

Ponawiam pytanie z forum.
Czy da się na szerzeniu propagandy zarobić?

Mieszkancy @ 09:03, 06.07.2018

IP: 2a00:f41...8aa4

Mieszkancy żądają spotkania z władzami i inwestorem w celu informacyjnym odnośnie tej inwestycji! Gdy ktoś buduje takiego molocha, to chociaz organizuje przeprowadza jakies rozmowy z lokalna społecznością, gdzie POZWALA na zadawanie pytan.

normalny @ 09:33, 06.07.2018

IP: 94.254...85

Wydaje mi się że te wpisy to tylko swego rodzaju usprawiedliwienie działań dotychczasowych i nadzieja przedwyborcza . Jeżeli zostali oszukani przez kogoś z góry to są w tym samym rzędzie co my , lecz jeżeli to wymysł własny to żle by świadczyło o naszych włodarzach
Elektrownia nie powinna powstać i pewnie nie powstanie - powstanie jej to nie jest sukces a klęska
ekonomiczno -ekologiczna . Myślę że tam na górze ktoś myśli jeszcze rozsądnie

Polka kalkulująca @ 09:35, 06.07.2018

IP: 91.226...2

No to teraz widać jak na dłoni, że to projekt czysto POLITYCZNY! Wiadomo, że jest nieopłacalny, niepotrzebny i szkodliwy ale Kotowski ma to gdzieś, liczy się jego stołek. Panowie robią sobie kampanię wyborczą kosztem mieszkańców regionu . angry

tępiciel lemingów @ 09:42, 06.07.2018

IP: 188.146...238

Polka kalkulująca, krytyka budowy elektrowni jest czysto polityczna.

"ada nadzorcza Energi zdecydowała, że spółka na NZW Elektrowni Ostrołęka będzie głosować za wyrażeniem zgody na zawarcie umowy z konsorcjum GE Power i Alstom Power Systems.

Parę dni temu informowaliśmy, że zgromadzenie wspólników Energa Elektrownie Ostrołęka SA wystosowało do zarządu Energi wniosek o wyrażenie zgody na zawarcie umowy z generalnym wykonawcą bloku C elektrowni w Ostrołęce. Jak już wiemy, zgoda zostanie udzielona.

Jednak jak pisaliśmy przed kilkoma dniami, "wystąpienie przez zarząd Spółki z przedmiotowym wnioskiem do zgromadzenia wspólników Spółki, jak również ewentualne podjęcie przez zgromadzenie wspólników Spółki przedmiotowej uchwały, nie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wydanie polecenia rozpoczęcia prac". W praktyce oznacza to, że budowa elektrowni jest o krok bliżej, ale nie jest to krok milowy. "

St. Cypis @ 09:51, 06.07.2018

IP: 2a02:a31c...8d90

Już raz ta inwestycja została uznana za nieopłacalną. Teraz opłaca się podgrzać tę kiełbasę przed wyborami. Więcej miejsc pracy, czystsze powietrze i ochrona przyrodniczego potencjału pod kątem turystycznym - to odnawialne źródła energii.

Rebeliant Remek @ 09:55, 06.07.2018

IP: 188.146...133

O ile pojawi się szpadel na terenie pod budowę to jak jestem realistą tak łyknę ten kit😀 A jak dwa złożę gratulację 😀

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:56, 06.07.2018

IP: 176.109...118

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale właśnie z końcem czerwca, skończył sie termin zezwolenia na tę inwestycję, a więc, gdyby komuś przyszło do głowy, ją realizować, to cała procedura musiałaby ruszyć od nowa, bowiem na chwilę obecną jest "tabula rasa".

Przy okazji, proponuję pamiętać, kto chce mieszkańcom Ostrołęki wprowadzić "konia trojańskiego", dzięki któremu zwiększy się wskaźnik zachorowalności, a w jego efekcie umieralności - mam jedynie nadzieję, że Wasz sprawiedliwy Bóg, zacznie od tych, którzy tak się domagają tego truciciela.

P.S.
Czy Polonus ujawnił już rozkłady jazdy?

Hmm @ 10:00, 06.07.2018

IP: 2a00:f41...4faf

Dziwię się, ze mieszkancy (ci przeciwbi budowie) jeszcze nie protestują. Widocznie im to nie przeszkadza...

WKurzony @ 10:15, 06.07.2018

IP: 37.47...76

WIEKSZOSC TYCH NEGATYWNYCH KOMENTARZY O BUDOWIE ELEKTROWNI POCHODZI OD OSÓB Z INNYCH MIAST KTÓRZY OSTROLECE ZWYCZAJNIE ZAZDROSZCZA, PALENIE PLASTYKU W PIECU JEST 100 RAZY SZKODLIWSZE NIŻ PALENIE WEGLA. TA ELEKTROWNIA MUSI POWSTAC, BO TO DLA OSTROŁĘKI SKOK W LEPSZA PRZYSZLOSC. A WRACAJAC DO WYBOROW, WSZYSCY KANDYDACI I CI DOBRZY I CI ŹLI WIEDZA, ŻE DLA OSTROŁĘKI SA 3 SWIETOSCI, SĄ TO HANDEL, PRZEMYSL PAPIERNICZY I ENERGETYKA I JAK KTÓRY KANDYDAT NA PREZEDENTA OLEJE TE SPRAWY TO SAM BĘDZIE SKONCZONY!!!!!!!!

tępiciel lemingów @ 10:18, 06.07.2018

IP: 188.146...238

Hmm, przecież w mieście jest elektrownia, nie słyszałem o protestach przeciwko starej elektrowni.

Przeciwnicy nowej elektrowni chcą, by stara elektrownia nadal działała.

leonek @ 10:29, 06.07.2018

IP: 31.1...71

Wiatry u nas wieją z zachodu, także w ciągu kilku godzin wszystkie te smogi będą poza naszymi granicamy

Rebeliant Remek @ 10:35, 06.07.2018

IP: 188.146...133

Tępy i przyjaciele. Co to jest? Jakieś dziecinne pobożne życzenia twoich pracodawców i nic ponadto. Jak pytam o komunikat inwestora, harmonogram prac, źródła finansowania, Jan Kowalski pyta o aktualne procedury to ty wbijasz kit lemingom. To jest wasza pisowska strategia przedwyborcza, czy może zwidy po dopalaczach?

Max_Vroom @ 10:37, 06.07.2018

IP: 83.82...179

"Eksperci pukali się w czoło..." Ci sami eksperci klaskali w ręce gdy Pawlak kupował gaz od ruskich?

XXX @ 10:41, 06.07.2018

IP: 176.109...150

Zróbmy referendum, czy mieszkańcy są zainteresowani taką inwestycją, czy chcemy się dalej truć

ciocia Julii @ 10:43, 06.07.2018

IP: 85.11...4

"...lokalni politycy liczą na to, że budowa nowego bloku energetycznego to szansa dla regionu na nowe miejsca pracy".
Świetnie, tymczasem na Zachodzie nowe miejsca pracy powstają w sektorze energii odnawialnej.

. @ 10:43, 06.07.2018

IP: 94.254...101

Hehe ale ujadanie dywersantów. Teraz to możecie nam possać

Rebeliant Remek @ 10:44, 06.07.2018

IP: 188.146...133

Tępy. Jedyne co wam wyszło to ogień na wysypiskach śmieci które Szyszko ściągał do Polski nawet z Afryki i wycinka puszczy. Brawo wy!

Leoo @ 10:49, 06.07.2018

IP: 31.1...71

Może ktoś wyjaśnić mi , co to jest "energia odnawialna"?Bo k...wa nie rozumię palenie drzewem jest nieodnawialne, jak te dzewo co roku sie odnawia

do Rebeliant Remek @ 10:51, 06.07.2018

IP: 2a01:110f...5197

I patrz,przez osiem lat nie potrafili sie totalni ze smieciami ogarnac....a wystarczylo nowe przepisy wprowadzic,jak teraz...Za to kase z OFE przykleili sobie raz dwa... tongue

ja jestem @ 10:55, 06.07.2018

IP: 178.183...131

Richard Pipes z Washington Times powoli przyzwyczaja miedzynarodową opinię publiczną i Polakow do mysli, ze Zydzi z Europy zachodniej zasiedlą Polskę. (link się nie da wkleić)
Jednakowoż.... wink
.....Od Letniego Przesilenia nieodwracalnie przesiliła się również sytuacja na linii Polacy vs. Okupant.
Odtąd okupacyjna wobec nas rasa będzie już tylko tracić. Po kolei tracić swoje dotychczas zdobyte przyczółki. Oczywistym jest, że im bardziej będą tracić, tym głośniej będą ujadać „aj, waj!”
Dla nas więc znak:
im głośniejsze międzynarodowe ujadania, tym większe nasze sukcesy…

olo @ 10:55, 06.07.2018

IP: 2a01:110f...5197

No i o co tyle krzyku tych pseudo ekspertow od Sorosa...?Przecierz elektrowni nie bedzie... tongue

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:01, 06.07.2018

IP: 176.109...118

Leoo, jak nie wiesz co to jest "energia odnawialna", to nic prostszego, jak wpisać do hasło w google i natychmiast, będziesz wszystko wiedział - tak, tylko gwoli ścisłości - drewno z jednego drzewa pali się, no powiedzmy... tydzień, ale żeby ono się przez tydzień paliło, musi rosnąć przez 50 - 70 lat - rozumiesz, dlaczego nie jest to źródło odnawialne? - ano dlatego, że przez te pozostałe tygodnie, do tych 50 - lat, nie miałbyś czym palić.

Anna - Kurpiowska Panna @ 11:05, 06.07.2018

IP: 84.40...68

Dzień dobry! Witam Państwa serdecznie po krótkiej przerwie, spowodowanej wojażami do wód! (Prześliczne, ino nieco niepogodne, Mazury).

Najmilsi!

Parę dni bez was i jakowaś okrutna tęsknica ogarnęła całą moją duszę, zatruwając serce niepokojem i obawami o wasze zdrowie. Ach, z wami niedobrze - bez was zupełnie do kitu.
Nie będę ukrywała, ze ckniło mi się do was. A wy - moi drodzy - tęskniliście do swojej Anny - Kurpiowskiej Panny? Widzę oczyma duszy mojej, że potwierdzacie swoją tęsknotę za mną, więc obiecuję wam, że już nie opuszczę was, na tak długi czas...

Kochani!

Pauzowałam tutaj parę dobrych dni i widzę, niestety, pewien marazm i zastój w komentarzach. Temat nośny a jakoś nie widzę "ikry" i pełnokrwistej dyskusji. Serwery ani przegrzewajom się ani zatykajom się. Zawodzicie mnie. Czyż mam was, huncwoty, rozruszać i pobudzić do większej aktywności?
Niezawodny jest ino mój przyjaciel gnidon, ale i on (z ubolewaniem stwierdzam), polubił szczególnie "Pana Rydzyka", namiętnie i z wielkiem upodobaniem "tykając" go w swoich ponadczasowych komentarzach pod innym artykułem.

Ach, frasuję się, nieboga, że mój przyjaciel gnidon, miast zwracać uwagę na kobiety, polubił wchodzić w dyskusję z mężczyznami. Hmm... Czyżby gnidon miał nieco odmienne preferencje co do płci, bo ino mu w głowie albo "Pan Rydzyk", albo "Pan Prezydent Kotowski", albo jakiś inszy Pan?

Drogi przyjacielu!

Jako że lubię cię nad życie, (jak widzę - bez wzajemności), może chociaż w pewnym stopniu zdobędę twoje względy odpowiadając ci na twoje liczne pytania i wątpliwości, które żeś utrapieńcze wyartykułował w swojem jakże odkrywczem poście o godz. 09:56.

Cyt."Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale właśnie z końcem czerwca, skończył sie termin zezwolenia na tę inwestycję"

Poprawiam cię, drogi przyjacielu - mylisz się: z końcem czerwca nie minął termin zezwolenia na tę inwestycyję...

Cyt. "gdyby komuś przyszło do głowy, ją realizować, to cała procedura musiałaby ruszyć od nowa, bowiem na chwilę obecną jest "tabula rasa".

Realizującego tę inwestycyję nie będą obowiązywały procedury "od nowa", bowiem na chwilę obecną (6 lipca 2018, godz. 11:00) inwestycyja nie jest ani "tabula rasa", ani "tabula plemię" ani nawet "tabula lud"...

Cyt. "Przy okazji, proponuję pamiętać, kto chce mieszkańcom Ostrołęki wprowadzić "konia trojańskiego",

Twoja propozycja, drogi przyjacielu, jest dla nas rozkazem: pamiętamy, oj pamiętamy, któż to chce mieszkańcom wprowadzić "konia trojańskiego". To wredne, przeniewiercze PiSiory, będąc na wakacjach w Troi, przywiozły nam bez opłat celnych, tego wierzchowca.

Cyt. "Czy Polonus ujawnił już rozkłady jazdy?"

A juści, miły przyjacielu - jeszcze Polonus przebrzydły nie ujawnił rozkładu jazdy, ale lada dziń po niedzieli ma go ujawnić wszemu ludowi.

Pozdrawiam serdecznie... Kłaniam się nisko... smile

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:07, 06.07.2018

IP: 176.109...118

olo, a Ty jesteś pseudo ekspertem od kogo, chyba od Kotowskiego, bo do chwili obecnej, nie przedstawiłeś żadnego argumentu, a co za tym idzie, nie podważyłeś żadnego, przeciw tej inwestycji - zresztą, nie po to tu jesteś.

Leoo @ 11:09, 06.07.2018

IP: 31.1...71

Wielkie dzięki za objaśnienie, mam 1ha lasu i muszę robić co roku przecinkę prościej wycinać dzrewai je spalać.To nie spełniam warunku eko?

lel @ 11:11, 06.07.2018

IP: 94.254...38

I bardzo dobrze przy takim deficycie enerig.... wszyscy pie*rza o tej energii odnawialnej a Niemcy na potęgę budują elektrownie węglowe

btw poczytajcie o: Zgazowanie węgla

i nie słuchajcie ludzi którzy mówią że energia z węgla jest nieopłacalna... nie mają pojęcia o tym temacie

Leoo @ 11:18, 06.07.2018

IP: 31.1...71

lel masz 100 % rację

Anna - Kurpiowska Panna @ 11:19, 06.07.2018

IP: 84.40...68

Najmilsi!

Co te wstrętne PiSiory wyprawiajom, to we głowie się nie mieści. Będąc we Mikołajkach, słyszałam ino szum kaskad wodnych, nastrojową muzyczkę sączącą się z dyskretnie ukrytych głośników, świergot ptastwa we koronach drzew i zarośli i gwar intelektualnych rozmów... Gdy jeno wjechałam do rodzinnej Ostrołęki, usłyszałam tak niesamowity hałas z naszej elektrowni, który nieomal wywracał moje wnętrzności na drugą stronę.

Kto tak rządzi elektrownią, że para miast na łopatki turbin, idzie w powietrze? Gdzie tu sens, gdzie gospodarność, gdzie logika?

Pozdrawiam...

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:19, 06.07.2018

IP: 176.109...118

Leoo, wpisałeś w google, to o czy Ci mówiłem?

Co robiłeś na lekcjach fizyki, kiedy była mowa o spalaniu, czyli gwałtownym utlenianiu i jego produktach?

My tu nie mówimy, o jednym, czy drugim głębie, który pali patykami w piecu, ale o źródłach energii, pozwalającej utrzymać bilans energetyczny w Polsce, którego Ty, ze swoimi patykami z 1 ha lasu, nie jesteś elementem - jesteś nim, jako odbiorca energii elektrycznej, bowiem o tyj właśnie jest dyskusja, a nie o Twoich patykach z 1 ha lasu, spalanych w kuchni kaflowej, bo chyba nie spalasz tego w piecu, zasyfiając układ odprowadzenia spalin, czyli popularny przewód kominowy, wraz z kominem.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:23, 06.07.2018

IP: 176.109...118

Cyt.:
"i nie słuchajcie ludzi którzy mówią że energia z węgla jest nieopłacalna... nie mają pojęcia o tym temacie"

A, kogo mamy słuchać, Ciebie - Ty masz pojęcie w tym temacie?

Przedstaw nam więc wyliczenia, takie jakie przedstawił profesor AGH, od kilkudziesięciu lat, zajmujący się tą problematyką - czekam, na Twoją analizę, bo być może, to właśnie ta Twoja będzie bardziej wiarygodna niż ta jego, ale żeby o tym zdecydować, musimy znać je obie - tę, profesora znamy, czekamy na tę Twoją.

Lew y @ 11:27, 06.07.2018

IP: 107.167...143

Tylko lewactwo używa żydowskich wynalazków typu pejsbuk.

empi56 @ 11:33, 06.07.2018

IP: 77.111...13

Cały normalny Świat odchodzi od węgla i przechodzi na OZE.
Ale u nas jak zwykle zacofanie,smród,smog i wszystko to czego nie powinno być :(

normalny @ 11:39, 06.07.2018

IP: 94.254...85

Bardzo proszę nie słuchajcie bełkotu kurpiowskiej panny facet nie wie o czym mówi to poza i gra ,a sam tępy do bólu tylko musi bo mu płacą

Do jan kowalski @ 11:39, 06.07.2018

IP: 31.1...71

Żenada, jeszcze raz żenada. Kim ty człowieku jesteś żeby tak pisać?Mam nie tylko 1ha lasu ale i wiele więcej.Patykami nie palę"chociaż na rozpałkę są super" Czlowieku zastanów sie co piszesz

Racjonalista @ 11:40, 06.07.2018

IP: 195.38...110

" (..) wszyscy Ci co nie widzieli a uwierzyli (..)"

Anna - Kurpiowska Panna @ 11:48, 06.07.2018

IP: 84.40...68

Do normalny @ 11:39,

Dzień dobry!

Cyt. "Bardzo proszę nie słuchajcie bełkotu kurpiowskiej panny facet nie wie o czym mówi to poza i gra ,a sam tępy do bólu tylko musi bo mu płacą"

Mój drogi!

Do szkoły miałam pod górkę, więc ani wykształceniem ani inteligencją nikogo na kolana nie rzucę, a z czegoś muszę przecież żyć... A, że płacą całkiem dobry pieniądz, więc czemu miałbym nie pisać bełkotliwych tekstów? Trolluję ile wlezie...

Zapraszam na herbatkę z kruchym ciasteczkiem...

Pozdrawiam, Anna - Kurpiowska Panna - troll tępy do bólu...
smile

Dd @ 12:11, 06.07.2018

IP: 94.254...101

Tych ekologów to do wywieźć gdzieś w piz.du i będzie po problemie

olo @ 12:20, 06.07.2018

IP: 2a01:110f...5197

A gdzie byli ci pseudo ekolodzy,jak setki tysiecy litrow sciekow splywaly do zatoki gdanskiej...?Ano POchowali sie po norach,bo tam swojak rzadzi,i nie wolno go krytykowac.... laughing

do Jan Kowalski z Ostrołęki @ @ 12:21, 06.07.2018

IP: 2a01:110f...5197

A twoj komentarz dotyczacy kasy wyplacanej gazecie michnika..?Jakos nie widzialem...

janek @ 12:28, 06.07.2018

IP: 185.166...213

szykujcie płuca :-)

do tępiciel lemingów @ @ 12:28, 06.07.2018

IP: 178.42...3

Pijaku już wytrzeźwiałeś? Czy nadal cię trzyma ruska wódka? laughing
Bo tego twojego kolesia do kieliszka olo @ ostro trzyma. Razem na wpisach może dzisiaj urobicie na wódę laughing ale trzeba wam posunąć tematy tongue

Mural @ 12:30, 06.07.2018

IP: 89.65...225

Wiele lat temu mąż mojej siostry mówił: nim zobaczysz O-kę, już ją poczujesz./Celuloza/. Teraz tak będzie też, jak się wjedzie do O-ki z drugiej strony.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:30, 06.07.2018

IP: 176.109...118

Jeszcze raz Ci tłumaczę, jak komu dobremu, to czym palisz w piecu, nie ma żadnego wpływu na bilans energetyczny kraju - rozumiesz?

Rozumiesz również to, że paląc/rozpalając patykami, zanieczyszczasz środowisko, czy nadal nie potrafisz tego pojąć?

Nie wiem ile masz lasu i mało mnie to interesuje, napisałeś o 1 ha - jeśli, nadal nie wiesz o czym mówię, to zbierz kiedyś te wszystkie patyki na jedną wielką kupę i je podpal - to wszystko, co z nich powstaje, to są zanieczyszczenia, bowiem ich sprawność energetyczna jest żadna - mam Ci to jeszcze jaśniej tłumaczyć, że Twoje palenie patyków, ma się nijak do bilansu energetycznego, czy już pojąłeś?

olo, no jusz tak jest, że dopóki o czymś nie wiemy, to nie jesteśmy w stanie tego, ani chwalić ani potępiać, ale komu ja to tłumaczę?

Gdyby wycinka Puszczy Białowieskiej odbyła się w tajemnicy, to też by nie było protestów, bo niby przeciw czemu?

tank102 @ 12:33, 06.07.2018

IP: 79.184...12

smile Mówić, a wykonać czyli wybudować to dwie różne sprawy. smile
Obserwując rynek pracy i ewentualnych podwykonawców , dochodzę do wniosku że elektrowni nie będzie- na szczęście dla Ostrołęczan i okolicy. smile wink

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:36, 06.07.2018

IP: 176.109...118

Cyt.:
"A twoj komentarz dotyczacy kasy wyplacanej gazecie michnika..?"

Mój komentarz, jest dokładnie taki sam - państwo, nie powinno w żaden sposób partycypować w kosztach prywatnych mediów, a jeśli to czyni, jako reklamodawca, to powinno czynić to, w miarę równo - wyobraź sobie, że to samo pisałem, za rządów PO + PSL - dokładnie to samo.

Jednakże jest pewna różnica, te pieniądze, które dostały geszefty Pana Rydzyka, były przekazane tak, żeby obejść obowiązujące prawo, bowiem nie było możliwości zamieszczania w nich reklam, a więc, za pieniądze publiczne, sfinansowano program, emitowany w TVTRWAM - rozumiesz różnicę?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:44, 06.07.2018

IP: 176.109...118

Poza tym wszystkim, jak słusznie napisał, ktoś wyżej - mieliśmy mieć przecież dobrą zmianę, a nie tylko zmianę beneficjentów państwowej kasy - te 750 tys., o których pisałem, to jest przecież kropla w morzu kasy przekazanej Panu Rydzykowi, bo ta przekroczyła już 100 mln - tylko w 2015 roku, było to około 73 mln złotych - kudy Michnikowi, do takiego szmalu?

Darek @ 12:44, 06.07.2018

IP: 94.254...149

Jeśli to prawda, to niech od razu stawiają kolejny szpital. Będzie niezbędny Ostrołęczanom.

Leoo @ 12:44, 06.07.2018

IP: 31.1...71

Myslicielu Janie. ja nie spalam chrustu na kupce tyklko w kotle, który spelnia PN.a z tego spalania mam energię, jaką chcę. może być cieplna . Może być mechaniczna

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:51, 06.07.2018

IP: 176.109...118

I, co ten kocioł, ma jakiś zaczarowany obieg, który nie powoduje emisji spalin - uważasz, że PN, nie przewidują emisji spalin?

Ale zaraz, bo już się pogubiłem, najpierw piszesz, że używasz tylko do rozpalania, a teraz nagle, że nimi palisz, pozyskując energię - to, jak to wreszcie jest?

Nie, nie może być cieplna, bowiem tę energie cieplną, możesz wykorzystać, co najwyżej do kąpieli, albo prania - chodzi o energię elektryczną - jeśli tę również możesz pozyskiwać, to napisz nam, ile musisz spalić tego chrustu, żeby uzyskać np. 1kW energii elektrycznej i co robisz z wygenerowanym prądem.

nacjonal. @ 12:59, 06.07.2018

IP: 176.109...126

Krajobraz swojskich,dymiących kominów elektrowni,to potęga naszej Polski a tylko nieprzyjaciel będzie pozornie dbał o naszą ekologię.
Nie wierzmy suto opłacanym ekoterrorystom,im nie zależy na naszych płucach,im
zależy na naszych pieniądzach,dużych pieniądzach.

Leoo @ 12:59, 06.07.2018

IP: 31.1...71

Co do Rydzyka, on robi swoje ty rób swoje. Nie jestem jakimś fanatykiem ale mam zasady.A Chrześcijańskie mi odpowiadają.Trochę tolerancji panie Janie

nacjonal. @ 13:03, 06.07.2018

IP: 176.109...126

...do diaska!!!!!..... -jutro szabas a wszędzie pełno tego koszerniaka.

nie istotne @ 13:12, 06.07.2018

IP: 178.42...150

nic wam nie pasuje niemieckie istotki. Wyjedźcie stąd i pozwólcie robić dobrą robotę. Amen.

kiełbasa wyborcza @ 13:19, 06.07.2018

IP: 178.42...3

do nie istotne @ 13:12,

Pomyśl zaczem coś napiszesz głupiego!!!! Jak wszyscy uczciwi wyjadą to kto będzie utrzymywał z podatków tych przy korycie nacjonal. @, olo@, tępiciel lemingów@, Anna - Kurpiowska Panna @ przecież oni całe życie na utrzymaniu pracujących.

Wystarczy spojrzeć na ich majątki, a wszystko za pieniądze innych Polaków wink tongue

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:41, 06.07.2018

IP: 176.109...118

Leoo, a czy ja mam coś przeciwko temu, żeby Pan Rydzyk robił swoje?, ale skoro robi swoje, to niech również robi za swoje, a nie moje - co Ci podpowiadają chrześcijańskie (z małej, bo to jest przymiotnik), zasady - żeby doić skarb państwa - to są Twoje zasady?

Smok wawelski @ 13:45, 06.07.2018

IP: 176.109...212

Gadanina, marudzenie
wciąż to samo niestrudzenie.
Polemiki, egzaltacje....
Jest pytanie kto ma rację?
Gdzie ta prawda jest jedyna
masz ją kurpiu przed oczyma.
Oceń, rozważ, wymedytuj
Więcej tutaj nie krytykuj
Bo to portal jest miejscowy
pełny, barwny i wzorcowy
Tutaj są już celebryty
tu nie pisze nieobyty
Mamy Anki i Gwidony
z różnej frakcji z każdej strony
Jak się komuś nie podoba
to jest Łomża nieopodal
Życzę wczystkim powodzenia
miłych wspomnień powonienia
Niech kominy nam budują
ludzie pracy potrzebują
Kładę na to wielki h.....
Ostrołęka to nie Zdrój.

wd 40 @ 13:50, 06.07.2018

IP: 2a01:110f...4147

Te 200!!!! wagonów na dobę to skąd wzięli ci "eksperci"...Cimermans im POwiedział czy może kapusie z oszalałek anty Polskiej oPOzycji??? A poza tym to może w/w "eksperci"niech wlną sie w czoło ale czymś bardzo ciężkim, w tych lewackich, ekoterrorystycznich łbach POgorszyć to się już nie może - taki tam bałagan. A elektrownie włglowe to jedyny sposób na niezależność energetyczną Polski - i to zapewne tak boli tych szmalcowników. Bo jak nie to co???: 1) gaz - a jak Putin zakręci ??? 2) atom ??? nie mamy uranu...3) wiatraki itp. - zawodne, najdroższe i urządzenia kupujemy na zachodzie - same urządzenia i sewis bardzo drogie !!!. Więc.....????? A spalanie węgla jest obecnie znacznie czystsze i wydajniejsze jak w zakładach budowanych w latach 60 i 70 ubiegłego wieku. Ale wątpie żeby te argumenty dotarły do zaczadzonych anty Polskich łepetyn!!!

pyra @ 14:08, 06.07.2018

IP: 109.173...38

inwestycja jest nieopłacalna i szkodliwa zarówno w skali lokalnej jak i globalnej - oczywiście z tego żadnego polityka już się nie da rozliczyć a stracimy wszyscy

Leoo @ 14:11, 06.07.2018

IP: 31.1...71

panie Janie, jesteś katolikiem?

do Leoo @ 14:15, 06.07.2018

IP: 46.170...202

Uwierz mi, naprawdę nie warto.

stalker malina @ 14:23, 06.07.2018

IP: 2a00:f41...e107

Kto jest przeciwko budowie bloku energetycznego to niech sobie koreczki na pionie odkreci i żyje bez prądu!!! Wali hipokryzją na cała Galaktykę. 200 wagonów?! pff 400 ma SCHODZIĆ!!! Wy się bardziej od palenia Swoich śmieci potrujecie

Anna - Kurpiowska Panna @ 14:23, 06.07.2018

IP: 84.40...68

Do kiełbasa wyborcza @ 13:19


Dzień dobry!

Cyt. "Pomyśl zaczem coś napiszesz głupiego!!!! Jak wszyscy uczciwi wyjadą to kto będzie utrzymywał z podatków tych przy korycie nacjonal. @, olo@, tępiciel lemingów@, Anna - Kurpiowska Panna @ przecież oni całe życie na utrzymaniu pracujących.
Wystarczy spojrzeć na ich majątki, a wszystko za pieniądze innych Polaków"


Miły panie!

Jako dziewczyna dyskretna i dobrze wychowana, nie zaglądam na konta, czy to szlachetnego nacjonala, czy to zacnego olo, czy to czcigodnego tępiciela lemingów. Na swój temat nie muszę jednak zachowywać krępującej dyskrecji.
NaPiSzę więc tak: biedy nie klepię, lecz nie mam również ścian wytapetowanych banknotami z podobizną króla Jagiełły, Kazimierza Wielkiego ani nawet Bolesława Chrobrego. Ot, stać mnie ledwo na dwukrotny, tygodniowy pobyt w roku kalendarzowym w "Gołębiewskim" i przez trzy tygodnie, tylko raz w roku nad czystym, ciepłym, modrym Bałtykiem.

Jak widzisz, szanowny kawalerze - nie żyję ekstrawagancko i bardzo szanuję - jak zupełnie słusznie zauważyłeś - "pieniądze innych Polaków"...

Pozdrawiam cieplusio, a chłopakom cielakom-lewakom, dziewczynom cielaczynom-lewaczynom, zaś powiadam skromnie i niewyzywająco: nie spinajcie się, moje drogie ludki, bo nic to wam nie da. Możecie ino dostać wysypki na ciele z tych nerwów a Elektrownia C i tak powstanie, na pożytek całej Polsce, ku uciesze autochtonicznej ludności i korzyści całej Kurpiowskiej Krainy...

do wd 40 @ 13:50 @ 14:25, 06.07.2018

IP: 178.42...3

Aby mogła ona produkować prąd, do Ostrołęki musi wjeżdżać codziennie cztery składy pociągowe z 70 wagonami. Ta elektrownia będzie spalała na dobę od 9 do 11 tysięcy ton węgla - mówił minister Tchórzewski podczas wizyty w Ostrołęce w marcu br.

Wystarczy czytać po polsku ze zrozumieniem tongue laughing

Jak nam Rosja odetnie węgiel to czym będziecie palić w elektrowni? wassat wink

do Anna - Kurpiowska Panna @ @ 14:28, 06.07.2018

IP: 178.42...3

Dziewczyna? laughing laughing laughing To już panie rzeczniku jesteś po operacji wassat a waginę i cycki też ci zrobili? laughing To chyba nie po katolicku z chłopa na babę się przerobić tongue

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:35, 06.07.2018

IP: 176.109...171

Leoo, nawet gdybym był, to byłbym przeciw napychaniu kieszeni Panu Rydzykowi - wiara nie ma tu nic do rzeczy - jeśli chcesz wspierać inicjatywy i geszefty Pana Rydzyka, to rób to ze swoich.

Anna - Kurpiowska Panna @ 14:38, 06.07.2018

IP: 84.40...68

Do do Anna - Kurpiowska Panna @ @ 14:28,


Cyt. "Dziewczyna? To już panie rzeczniku jesteś po operacji? To chyba nie po katolicku z chłopa na babę się przerobić"

Dzień dobry!

Daj spokój, dobry człeku. Nie znęcaj się nade mną. Jaki tam ze mnie "chłop"? Co z tego, że posiadam wszystkie "atrybuty" męskości, skoro zniewieściała baba jestem, i tyla...

Pozdrawiam...

wójt Rzekunia na prezesa @ 14:40, 06.07.2018

IP: 188.146...180

Proponuję by w podzięce za te trzy sołectwa gminy Rzekuń miasto zadbało o nową funkcję dla Godziny.
Należy mu się, a mieszkańcom gminy należy się spokój i wolność od jego rządów.

200 wagonów @ 14:40, 06.07.2018

IP: 83.17...138

200 wagonów węgla dziennie.
Skutek tego ze wygaszano niektóre nitki kolejowe są spore zatory na węzłach kolejowych.
Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa domaga się przesadzenia pasażerów kolejowych do autobusów, by transport towarowy miał priorytet.
Nam najkrótszą linię kolejową do złóż węgla w Lubelskim rozebrano, by zbudować tam drogę. Czyli droga z tych złóż wydłużyła się o 90%.

do Anna - Kurpiowska Panna @ @ 14:42, 06.07.2018

IP: 178.42...3

No to jak panie rzeczniku szef pozwala w pracy w damskie ciuszki przebierać się? laughing laughing Czy non stop w garniturze, a pod spodem bielizna damska dla szefa? wassat

Krzyś @ 14:59, 06.07.2018

IP: 83.12...25

Może ktoś z tu piszących Pisdzielców wie gdzie będą składowane"nie pylące" popioły(efekt spalania węgla).Skutek znany jest z już istniejacych.

V @ 15:01, 06.07.2018

IP: 194.50...77

Polecam mój sposób czytania komentarzy:

czytam czytam patrzę Anna-K......................................
...... omijam i czytam dalej
Szczerze polecam !

Anna - Kurpiowska Panna @ 15:08, 06.07.2018

IP: 84.40...68

Do do Anna - Kurpiowska Panna @ @ 14:42,

Cyt. "No to jak panie rzeczniku szef pozwala w pracy w damskie ciuszki przebierać się? Czy non stop w garniturze, a pod spodem bielizna damska dla szefa?"

Mój drogi!

Szaf jest bardzo wyrozumiały dla ludzkich słabości. Odrobinka "pieprzyku" w pracy jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a wprost przeciwnie - wpłynęła pozytywnie na wydajność i miłą atmosferę. A przecież tylko to liczy się w pracy. Szef też człowiek - lubi miłą odmianę. Lubi więc popatrzeć sobie na damskie desusy na męskim ciele. (Mam tylko kłopoty z żoną: jak to baba, ciągle coś marudzi, a to że "zginęły jej czerwone podwiązki", a to że "jej nowe figi jakieś takie rozciągnięte", a to że "nowiutkie pończochy a już pozaciągane"... Ach, niedogodzona ta moja żona)...

Pozdrawiam... smile

Anna - Kurpiowska Panna @ 15:18, 06.07.2018

IP: 84.40...68

Do V @ 15:01,

Dzień dobry!

Cyt. "Polecam mój sposób czytania komentarzy:
czytam czytam patrzę Anna-K......................................

...... omijam i czytam dalej
Szczerze polecam !"


Brzydal jesteś, ale i tak lubię ciebie. Wpadnij w poniedziałek do mnie, to pogadamy o starych Polakach, wymienimy się ostatnimi ploteczkami, napijemy się dobrej herbatki...

Przekonasz się, że obiegowa a zupełnie niesprawiedliwa opinia na mój temat, nie ma żadnych podstawa w rzeczywistości i jest wielce krzywdząca dla mnie... Zapewniam cię, że przy bliższym, osobistym spotkaniu, wiele zyskuję.

Pozdrawim cieplusio... Życzę miłego popołudnia i... odmeldowuję się na pewien czas... Pa... Buziaczki... smile

tępiciel lemingów @ 15:46, 06.07.2018

IP: 188.146...249

Krzyś, jeśli nie chcesz mieć popiołów to odłącz się od prądu z węgla. Podpowiadam, wykręć bezpieczniki przed licznikiem.

Dolek @ 16:00, 06.07.2018

IP: 37.248...151

Z czego się tu cieszyć, wody coraz mniej, klimat robi się coraz cieplejszy i bardziej suchy a na dodatek ten śmierdziel będzie " ekologicznie " spalał 4 miliony ton węgla rocznie. Chiny zamknęły program budowy wielu nowych bloków węglowych bo ludzie najnormalniej w świecie zaczęli się truć ich wyziewami. A przyrównywanie się do Niemców gdzie istnieje wiele alternatywnych źródeł energii i gdzie ponad jej połowa pochodzi z OZE a możliwości inwestycyjne Polski mają się nijak do gospodarki Niemiec jest co najmniej nie na miejscu. Przyszłość to energetyka atomowa z OZE jako jej uzupełnieniem. Innej drogi po prostu Nie Ma. Wychodzi na to, że eksperci od energetyki i jej przyszłości to nieuki a tylko prezes Jarosław wraz z PiS-em są wybitnymi specjalistami - od wszystkiego. Już według Morawieckiego staliśmy się potęgą w produkcji samochodów elektrycznych bo listów intencyjnych w światłach fleszy prezentowanych w TVP-Info było co nie miara, - LISTÓW !!!

tępiciel lemingów @ 16:05, 06.07.2018

IP: 188.146...245

Dolek, przyszłość Niemiec to energetyka węglowa z OZE jako jej uzupełnieniem.

xyz @ 16:11, 06.07.2018

IP: 2a00:f41...27cb

Nie wierzcie ludzie w te brednie.. od 6 m-cy same cuda w naszym pięknym mieście wszystko by przykryć nieudacznictwo prezydenta i schyłek rozwojowy,zaglosujecie a za 3 mce po wyborach wmowia wam że to jednak nie rentowny biznes tylko najpierw każdy przytuli co trzeba a wy wyborcy poradzccie sobie sami z wokół panująca bieda.. powinno raz na zawsze oddzielic się kościół od państwa, prezydentem powinien być człowiek z pojęciem przedsiębiorcy a nie katechet.. wszystkie newsy to Większość ludzi myślących ma dość obecnej władzy.. Fajnie jest tylko tym którzy lubią biedę i kościółek oni oddadzą swoje pieniądze i życie za ta cała bujde na kółkach

nacjonal. @ 16:16, 06.07.2018

IP: 176.109...126

...a co będzie,kiedy zmienią się czasy i przyjdzie odlać z metali kolorowych POpiersie
jakiegoś''zasłużonego''KODziarza,czy też POdobiznę prowincjonalnego bajarza gnidona(za zasługi na MO),bez prądu owa niebanalna rzecz stałaby się niewykonalna.

Chyba nie chceta lewaki zakłamywać historii odczyszczając z psich odchodów stare podobizny''zaslużonych''komuchów walające się po wysypiskach i wlec ich nazad na cokoły,zresztą byłoby to niehigieniczne fekaliowanie teraźniejszości dobrej zmiany. PiSowski''sanepid''by nie pozwolił,tak więc nie drzyjta japy,musimy mieć własną energię.

ona @ 16:16, 06.07.2018

IP: 46.76...218

BĘDĄ ODLICZAĆ DO LISTOPADA A PO WYBORACH ZNÓW " SIĘ NIE UDAŁO "
PISUARY MAM NADZIEJĘ ŻE TO JUŻ wasz KONIEC !!!!!!!!!

Dolek @ 16:19, 06.07.2018

IP: 37.248...151

Węgla mamy coraz mniej, węgla o wysokiej kaloryczności, niezasiarczonego mamy jeszcze mniej. Nowe pokłady i pełne ściany wydobywcze już się kończą i trzeba ponosić coraz większe koszty urobku węglowego w byłych pokładach kopalnianych oraz na dużych głębokościach. Dobre gatunki węgla kupujemy już od Rosjan na Ukrainie w USA, Australii, Kolumbii i Czechach. Nikt rozsądny by nie postawił bloku węglowego do którego trzeba dopłacać ( bo dopłacimy my wszyscy z własnej kieszeni ) . To tylko potężne lobby górniczych związków zawodowych i strach rządu przed ich gniewem i niepokojami spowodował uległość i taką politykę energetyczną. Taka jest prawda.

JW23 @ 16:28, 06.07.2018

IP: 95.49...211

Ja się tak zastanawiam.Zjadą się chłopaki z całej Polski do roboty. Za chłopakami zjadą się panny (też do roboty). Tylko , gdzie ich zakwaterować?. Na Wojtkach wzrośnie sprzedaż piwa, złotówy będą kursować. Jednym słowem będzie się działo.

nacjonal. @ 16:30, 06.07.2018

IP: 176.109...126

xyz szczęść Boże!.Synu,niech ci kudlate myśli nie przychodzą do głowy,że oto miastem będzie rządzić inna niż PiSowska opcja.
Waszym opcjom nieprzychylnym nie tylko Kościołowi,ale i całej PL już POdziękowaliśmy 12 lat temu.
z Panem Bogiem...

Janek @ 16:36, 06.07.2018

IP: 31.0...69

A ja na delegacji kiedyś miałem kobitę co miała obie nogi umyte.

Silas @ 17:03, 06.07.2018

IP: 78.10...5

Zaprawdę powiadam wam naiwni ci którzy uwierzyli w dobrą zmianę. Piewcy socjalistycznej partii PiS albo mają coś z tego albo nie grzeszą inteligencją. Słuchają z rozdziawionymi buziami kłamstw Morawieckiego i klaszczą niczym poddani w Korei Północnej. Powiadam wam, ten rząd nic nie zbuduje. Po prostu nie potrafi. Eh, Polsko czym zasłużyłaś sobie na takie traktowanie.

Xxx @ 17:07, 06.07.2018

IP: 37.248...176

Czytam te rewelacje tych katechetów jak się podniecają że nareszcie długi będzie czym pospłacać.Ale zapomnieli już co mówi siódme przykazanie . Okradali sąsiada a teraz są w euforii jacy to bogaci będą.Wstyd panowie,w pierwszych ławkach w kościele a po cudze ręce wyciągnęliście i jeszcze się chwalicie.To gmina Rzekuń przygotowała wszystkie pozwolenia by ta elektrownia mogła powstać.A Wy jak ten ze wschodu, dokonaliście aneksji i teraz się chwalicie .WSYD!!!!

Xxx @ 17:11, 06.07.2018

IP: 37.248...176

WSTYD!!!!!!

tępiciel lemingów @ 17:45, 06.07.2018

IP: 178.213...239

Dolek, jeśli tak krucho z węglem to dlaczego jeszcze działa elektrownia w Ostrołęce? Jeśli się dopłaca do bloku węglowego należało by to zamknąć starą elektrownię. Dlaczego tego nikt nie chce?

tępiciel lemingów @ 17:51, 06.07.2018

IP: 178.213...239

Xxx, przecież wystarczy napisać wniosek o przyłączenie do gminy Rzekuń i będzie tak jak było. W czym problem?

Dolek @ 17:55, 06.07.2018

IP: 37.248...151

Bo ta elektrownia już istnieje a innej alternatywy jak na razie nie ma i prąd trzeba skądś pozyskiwać. Mówimy tu o budowie Nowej Elektrowni i tego dotyczy temat tego artykułu. Chyba to zauważyłeś.

Do tepiciel @ 17:56, 06.07.2018

IP: 176.109...113

Serio to takie proste? W poniedzialek skladam wniosek.

Do V @ 18:20, 06.07.2018

IP: 37.47...132

Ja myślałem że tylko ja tak robię,dobre😀
Polecam!😀

Dolek @ 18:24, 06.07.2018

IP: 37.248...151

Tu chyba już większość zaczyna tak robić bo wnioskuję to z braku odpowiedzi na zaczepki i głupawe wpisy tegoż osobnika.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:28, 06.07.2018

IP: 176.109...118

A, niby skąd, Wy PiSowskie lebiegi, weźmiecie na to kasę?

Już wychodzą na jaw wałki, jakie PiSi rząd, szykuje przy okazji budowy CPK - jak próbuje wydymać ludzi z ich ziemi, na podstawie specustawy, która w ich przypadku nie ma zastosowania.

Dolek @ 18:48, 06.07.2018

IP: 37.248...151

Tak na marginesie budowy tegoż Mega-Lotniska w Baranowie ( Łódzkim ) ciśnie się kilka refleksji. Wyniki referendum przeprowadzonego pośród mieszkańców tej gminy ' nie będą wiążące " dla decyzji podejmowanych w tej sprawie ( mieszkańcy zdecydowanie odrzucili budowę tegoż lotniska w swojej okolicy ) powiedział rzecznik rządu. Odszkodowania dostaną tylko Ci, których teren będzie bezpośrednio uczestniczył w infrastrukturze około lotniskowej. Cała reszta doświadczy olbrzymiego spadku cen terenu położonego wiele kilometrów od lotniska. Proszę sobie wyobrazić hałas samolotów znajdujących się na niewielkich wysokościach w najbliższej okolicy oraz smród i spaliny pochodzące z tysięcy silników lotniczych. Ja nie wiem czy budowa ta to dobrze czy źle ale ludziom tam mieszkającym pozostanie tylko bezsilny zgrzyt zębów.

brexit @ 19:04, 06.07.2018

IP: 82.28...1

wd 40 @ 13:50, 06.07.2018

Praktycznie wszystko to prawda.Ja dodam jeszcze, że w Polsce nie ma warunków dla uzyskania więcej niż kilku procent pokrycia zapotrzebowania na energię z elektrowni wodnych.

I dwie istotne sprawy.Nie ma alternatywy OZE albo elektrownie konwencjonalne.
Gdy nie będzie wiatru i nie będzie słonecznie i tak MUSZĄ być pobudowane i gotowe w każdym momencie do produkcji energii elektrownie konwencjonalne.
Więc bez względu na to ile by się nie nastawiało wiatraków i paneli , to muszą być w systemie elektrownie konwencjonalne o mocy takiej ,żeby wytworzyć 100 % zapotrzebowania na energię.Tu nie ma alternatywy.Nie ma albo albo.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 19:14, 06.07.2018

IP: 176.109...118

brexit, PiSowska pacynko, a jakie to są "elektrownie konwencjonalne"?

brexit @ 19:15, 06.07.2018

IP: 82.28...1

Elektrownie atomowe mają problem z pracą ze zmiennym obciążeniem.Tylko jest tak jak napisał wd40.

tępiciel lemingów @ 19:15, 06.07.2018

IP: 178.213...239

Dolek, piszesz, że krucho z węglem, więc to dotyczy wszystkich elektrowni węglowych.

Polska musi wymienić stare elektrownie na nowe, bo wieczne nie są. Prąd trzeba skądś pozyskiwać, a inne alternatywy są bardziej nieopłacalne.

Skąd Wy, antyPiSowskie lebiegi, weźmiecie kasę na elektrownie nie węglowe?

brexit @ 19:16, 06.07.2018

IP: 82.28...1

.Nie dość ,że nie mamy ur anu to jeszcze nie mamy technologii budowy.

brexit @ 19:18, 06.07.2018

IP: 82.28...1

Będziemy zależni, a nie można tak jak w wypadku bura ków lub marchwi zmienić dostawcy z dnia na dzień.Praktycznie w ogóle nie można.A tylko kilka krajów jest w stanie wybudować taki obiekt.Więc jeżeli mamy być niezależni - a musimy być- to ucieczki od węgla nie ma.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 19:28, 06.07.2018

IP: 176.109...118

Tępy, póki co, to Wy, PiSowskie lebiegi macie ten problem - wszystkie banki, pokazały Wam, środkowy palec - ale, cóż to, nagle zacząłeś odpowiadać na pytania? - czyżby instrukcje z centrali nadeszły?
Czekam więc na odpowiedzi, na te wcześniejsze.

brexit @ 19:29, 06.07.2018

IP: 82.28...1

I druga sprawa.Ponieważ przepisy obowiązujące w UE nakazują operatorom kupić wszystką wyprodukowaną energię elektryczną z OZE to generuje to problemy: z infrastrukturą.Żeby kupić cały prąd gdy jest silny wiatr i silne nasłonecznienie trzeba mieć wybudowane linie do przesyłu tego prądu.

Dobrym porównaniem jest warunek , aby w Ostrołęce nigdy nie było korków.
Żeby nigdy korków nie było to praktycznie główne ulice to musiałyby być autostradami o 8 pasach.Koszty budowy takiej infrastruktury byłyby gigantyczne.
I byłyby to pieniądze wyrzucone w błoto.
Ta sytuacja ma teraz miejsce w Niemczech.Od kilkunastu lat rozbudowywana jest tam infrastruktura do przesyłania prądu, gdy go czasami OZE zbyt dużo wyprodukują.Koszty idą w setki miliardów euro.
Z obliczeń wynika ,że średnio każda 4 osobowa rodzina w Niemczech rocznie musi za prąd zapłacić o 1300 euro więcej , aby te koszty pokryć.
To samo byłoby w Polsce.Każda rodzina musiałaby zapłącić około 500 złotych więcej za prąd CO MIESIĄC.
I żeby było śmieszniej gdy do takich sytuacji będzie dochodzić to prądu będzie nadmiar i trzeba będzie dopłącać odbiorcom , aby go ktoś kupił.Kto dopłaci wybranym ? Podatnicy przecież , a nie euromatoły , które wymyślają tę ekozabawę w pisakownicy.

Obserwator @ 19:49, 06.07.2018

IP: 188.146...74

Inwestycję sfinansuje zapewne SKOK Wołomin w konsorcjum że SKOK Pruszków. Edek wstydu nie masz żeby jeszcze dalej wciskać ludziom kit i doić kasę.

Dolek @ 20:00, 06.07.2018

IP: 37.248...151

W stosunku do obecnie stosowanej technologii elektrowni jądrowych korzyści zastosowania reaktorów jądrowych 4-ej generacji obejmują

- odpady jądrowe, których aktywność znacznie maleje w ciągu dekad zamiast mileniów,
- 100-300 razy większy uzysk energii z takiej samej ilości paliwa jądrowego,
- możliwość wykorzystania odpadów jądrowych do produkcji energii elektrycznej (co jest możliwe również w wielu użytkowanych reaktorach wcześniejszych generacji przy zastosowaniu zamkniętego cyklu paliwowego),
- zwiększone bezpieczeństwo użytkowania.
- w Polsce jest dosyć uranu do uruchomienia własnego programu budowy energetyki atomowej a większa część złóż tegoż pierwiastka znajduje się światowych na terenach stabilnych politycznie i gospodarczo
- należy przyjąć, że przez cały czas będzie się odbywał rozwój nowych technologi jądrowych o wiele wydajniejszych w pozyskiwaniu energii od dotychczasowych
- brak naszego uczestnictwa w tej dziedzinie spowoduje wieloletnie opóźnienia i wręcz uniemożliwienie dostępu do tych technologi, pozostanie w prymitywnym spalaniu konwencjonalnych kopalin, których to złoża się kończą oraz całkowity brak doświadczonej kadry naukowej i technicznej w dziedzinie atomistyki.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 20:07, 06.07.2018

IP: 176.109...118

brexit, czy Ty w ogóle masz coś ponad korpusem?

Cyt.:
"Ponieważ przepisy obowiązujące w UE nakazują operatorom kupić wszystką wyprodukowaną energię elektryczną z OZE to generuje to problemy: z infrastrukturą.Żeby kupić cały prąd gdy jest silny wiatr i silne nasłonecznienie trzeba mieć wybudowane linie do przesyłu tego prądu."

No, to chyba oczywiste, że jeśli nie ma wiatru, ani słońca, to żadne linie przesyłowe, potrzebne nie są, bo niby czemu miałyby służyć - posiadywaniu ptaków???

Jeśli są źródła OZE, to ich oczywista częścią składową, jest infrastruktura przesyłowa - nikt nie stawia sobie wiatraka, po to, żeby mu się tylko kręcił - bez linii przesyłowych, te urządzenia, warte miliony złotych, potrzebne byłyby jak rybie ręcznik - k...wa, wiedziałem, że z Tobą jest coś nie tak, ale nie przypuszczałem, że aż tak, nie tak.

Cyt.:
"Z obliczeń wynika...", czyich, gdzie??? - wskaż źródła i autorów tych wyliczeń.

To tak, jakbyś napisał, że za wodę i ścieki płacimy ileś tam więcej, bo ktoś, kiedyś musiał wybudować infrastrukturę.

Ursus @ 20:10, 06.07.2018

IP: 37.47...161

Zapachniało komunistyczną propagandą.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 20:13, 06.07.2018

IP: 176.109...118

wdek, a Niemcy, Francja, czy Japonia, mają uran, czy może muszą go kupić, Polska ma ropę naftową, bo jeśli nawet, to nie w ilości zaspokajającej potrzeby, czyli co, rezygnujmy z transportu?

Cyt.:
"Zasoby uranu w Polsce

Zawartość uranu w zbadanych do tej pory złożach uranu wynosi od 250 do 1100 ppm. W chwili obecnej wydobycie w Polsce uranu, ze względu m.in. na jego nierównomierne rozłożenie w złożach i wielkość pól wydobywczych, byłoby nieopłacalne, bo tańszy uran można kupić za granicą.

Niemniej jednak w dyskusji nad aspektami strategicznymi należy brać pod uwagę fakt, iż Polska ma własne złoża uranu, które może w przyszłości wykorzystywać.

Polskie złoża należą do złóż ubogich, ale niektóre z nich (Wambierzyce, Grzmiąca, Okrzeszyn) mają szczególną zaletę. Są to złoża pokładowe, o w miarę jednolitym charakterze, co umożliwia ich regularną eksploatację przez dziesiątki lat.

W Polsce możliwy jest także odzysk uranu występującego jako domieszka do pokładów miedzi w rejonie Lubina-Sieroszowic. Zawartość uranu w rudzie wynosi tam ~ 60 ppm, przy zawartości miedzi 2%. Całkowite zasoby rudy to 2400 mln ton - miedzi 48 mln ton, a uranu 144 tys. ton. Stanowi to ekwiwalent ~ 900 GWe-lat. Dodatkową zaletą byłaby redukcja promieniotwórczości w odpadach powstających z oczyszczania miedzi."

Znowu ten Wasz przekaz do "ciemnego ludu".

. @ 20:39, 06.07.2018

IP: 94.254...101

Ale opłacone psy ujadają. Nie w smak im, że Polacy mogą być samodzielni.

Do .@ @ 21:54, 06.07.2018

IP: 31.0...220

Siła twoich argumentów jest porażająca a ich merytoryczny wydźwięk właściwy PiS-owskiemu prostactwu.

Jarek @ 22:25, 06.07.2018

IP: 2a01:110f...f809

Cyt. ,,Aby mogła ona produkować prąd, do Ostrołęki musi wjeżdżać codziennie cztery składy pociągowe z 70 wagonami." Wobec powyższego pytam Państwa decydentów politycznych, komentujących i ekspertów z dziedziny kolejnictwa czy ktoś z Was widział kiedyś w Polsce ciągnięte lokomotywą składy węgla z 70 wagonami.

tępiciel lemingów @ 22:42, 06.07.2018

IP: 178.213...239

Dolek, na elektrownię atomową wszystkie banki pokazały środkowy palec.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 22:50, 06.07.2018

IP: 176.109...118

Tępy, podaj źródło tej informacji.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 23:11, 06.07.2018

IP: 176.109...118

Wstępna umiwa z Bogdanka, opiewa na 2 mln ton węgla rocznie, na wagon wchodzi około 40 ton, a tzw, wahadło to jest do 48 wagonów - teraz możecie ro, dzielić, mnożyć, dodawać odejmować, całkować, wyciągać pierwiastki i co tylko orzyjdzie wam do pustych głów - lepsza cisza próby myślowe niż to męczące echo w waszych korkach do korpusów.

PGo @ 23:44, 06.07.2018

IP: 94.254...32

Pgo pozdrawia 😏😏

JA @ 00:34, 07.07.2018

IP: 83.6...61

obrzydliwe pachołki jednej i drugiej strony - zmienników złodziejskich - Tępiciel, Anka, Jan, rebeliant i nacjonal - mam nadzieję, że kiedyś ten naród mądrze wybierze i doczekacie się swojego. Śmierdzące, opłacane z naszych podatków złotouste, tłuste szambo, godzicie się na to ludzie i płacicie za to, że te śmieci drwią z Was w oczy. Jedni podniecają się stroną złamasów, drudzy bardziej zielonych złamasów. Brzydzę się wami trolle partyjne. Kiedyś przyjdzie na was czas. jest IP nikt nie jest anonimowy.

Tępiciel tępiciela lemingów @ 01:06, 07.07.2018

IP: 95.40...224

Nie dziwię się, że tak im śpieszno,w końcu trzeba gdzieś pchać ten ruski węgiel, którego importujemy rekordowe ilości. PiS tak nadawał na PO, że nie wspierają polskich kopalń a teraz ciągną więcej węgla ze wschodu niż poprzednicy..

Rebeliant Remek @ 05:17, 07.07.2018

IP: 188.146...196

I po co te nerwy i bicie piany. Elektrowni nie będzie, będą za to nieustające, pozorne ruchy dla celów wyborczych. Ile by ich nie było to i tak będą dla PiS mniej kosztowne niż moloch kopciuch.

Słuszna uwaga Krzysia. W razie cudu. Co z popiołem? Wskazano już miejsce składowania? U Grabowskiego na działce, czy u Kotowskiego w ogródku?

tępiciel lemingów @ 05:36, 07.07.2018

IP: 178.213...239

Tępiciel tępiciela lemingów , nie wiedziałem, że w Bogdance jest "ruski węgiel".

"Wstępna umiwa z Bogdanka, opiewa na 2 mln ton węgla rocznie, na wagon wchodzi około 40 ton, a tzw, wahadło to jest do 48 wagonów"

Ale uważam, że jeśli będzie tańszy węgiel za granicą, to należy go kupować, by nasz został dla następnych pokoleń i nasze lobby górnicze dostało trochę po głowie ("To tylko potężne lobby górniczych związków zawodowych i strach rządu przed ich gniewem i niepokojami spowodował uległość i taką politykę energetyczną.")

Kopalniak @ 06:44, 07.07.2018

IP: 194.50...50

Przy obecnym stanie zasobów geologicznych, wydobycia i zapotrzebowania na obecnym poziomie, węgiel kamienny wystarczyłby licząc matematycznie na ponad 860 lat. Jednak wystarczalność zasobów operatywnych (dostępnych i opłacalnych wydobywczo ) węgla kamiennego w Polsce jest dużo niższa i wynosi 35-45 lat w zależności od wysokości strat przy eksploatacji, a przy wykorzystaniu zasobów niezagospodarowanych – na około 85 lat i to ponosząc olbrzymie koszty wtórnej eksploatacji wyrobisk.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 07:58, 07.07.2018

IP: 176.109...118

Czekałem do chwili obecnej, ale dłużej czekać nie mogę, wprawdzie próbowałem Was trochę na zagadnienie naprowadzić, ale jak widzę, nikt się nie zorientował, że nasz forumowy kolega - jeszcze będzie o nim w Świecie głośno, a mianowicie brexit - PiSowska pacynka, dokonał wiekopomnego odkrycia na miarę..., ja wiem, wynalezienia prochu, a może nawet koła...
brexit - PiSowska, pacynka, odkrył rzecz niebywałą, za którą powinien dostać nominację w ramach, każdej z kategorii nagrody Yobla, nie wyłączając żadnej, mało tego, wszystkie powinien wygrać i to bezapelacyjnie i jednogłośnie - myśliciel ten, doszedł do jednego możliwego wniosku, a brzmi on tak:
"żeby odebrać prąd od jego wytwórcy, potrzebna jest infrastruktura przesyłowa, którą trzeba zbudować" - czy to nie jest genialne? Mamy XXI wiek i nie wiemy tak prostych rzeczy, a tu masz, samorodny geniuś, brexit - PiSowska pacynka, sam jeden podjął taki trud intelektualny i... wymyślił.
Jak już wymyślił tę, oczywistą oczywistość, to miał już prostą drogę do zrozumienia tego, że wybudowanie takiej infrastruktury, kosztuje - kolejne genialne odkrycie.

Na deser wymyślił również, posługując się swymi liczydłami, że te koszty ktoś będzie musiał ponieść, a kto - no oczywiście - odbiorca końcowy, bo któżby inny?

Nie wiem czym sobie MO i wszyscy jej czytelnicy zasłużyli, ale macie możliwość dyskutowania z przyszłym laureatem, wszelkich możliwych nagród, jakie tylko człowiek wymyślił, od nagrody Yobla poczynając, a na Malinach kończąc - to jest człowiek godny tytułu "Człowieka XXI" wieku.

Kiedyś dawno temu, w jakimś piśmie satyrycznym, czytałem artykuł o facecie, który był narkomanem - człowiek ten, po zażyciu odpowiedniej dawki narkotyku, a przed utratą świadomości, miał wrażenie, jakby w tym ostatnim momencie świadomości, przychodziła mu do głowy jakaś genialna myśl, która zrewolucjonizuje cały Świat - niestety, stan ten, do stanu utraty świadomości był tak krótki, że nie mógł on tego zapamiętać - poprosił więc swojego kumpla, żeby asystował mu przy eksperymencie i zapisał tę genialną myśl, którą on, ostatnim wysiłkiem świadomości, mu podyktuje, a on to zapisze na kartce - tak też się stało, podjęli kilka nieudanych prób, ponieważ utrata świadomości przychodziła zanim, zdążył wyartykułować swą genialną myśl - pewnego ranka, budzi się jednak - kumpla brak, a na stole leży kartka z genialną myślą, która brzmi "skórka jest większa od banana", a kudy temu, tfu, narkomanowi do naszego forumowego kolegi - brexita - PiSowskiej pacynki.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:08, 07.07.2018

IP: 176.109...118

Tak sobie kombinuje, że kolejnym wiekopomnym odkryciem, tego, jakże ambitnego myśliciela, będzie wynalezienie technologii, przesyłania energii elektrycznej, bez infrastruktury przesyłowej - coś na kształt teleportacji energii elektrycznej, ale nie tylko na odległość - również w czasie - ambicja zobowiązuje.

Do tepiciel @ 08:19, 07.07.2018

IP: 176.109...113

Pamietam, jak jeszcze kilka miesiecy temu zarzekales sie, ze elektrownia weglowa musi powstac, bo mamy złoża wegla, bedzie niezalezni, to nasz rodzimy surowiec, miejsca pracy górników bla bla bla.

Jak to sie punkt widzenia zmienia jak wiatr zawieje z innej strony.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:46, 07.07.2018

IP: 176.109...118

Dziwisz się, to u niego norma - przykładów jest bez liku - pierwszy lepszy z brzegu - po ichwaleniu, PiSowską większością rady miasta, podwyżki dla Kotowskiego, tępy na forum przeżywał na tym forum, orgazm za orgazmem, a w jego wPiSach, Kotowski jawił się jakimś współczesnyn Mesjaszem - teraz kiedy Yaro obniżył Kotowskiemu zarobki, Tępy po raz kolejny, tylko z dokładnie odwrotnej przyczyny, nadal doznaje orgazmów.

Rebeliant Remek @ 09:23, 07.07.2018

IP: 188.146...196

Dobre😀😀😀

Do Jana Kowalskiego @ 09:28, 07.07.2018

IP: 176.109...212

Chłopie coś z tobą nie teges, latasz po wszystkich wpisach na MO udetchnij, wyluzuj i przeżyj w końcu i ty z jeden orgazm na dwa lata... Także..... Zwolnij śrubkę...

krcik @ 11:09, 07.07.2018

IP: 37.47...94

wybory, wybory, stara dobra metoda rzucić kawałek kiełbasy wyborczej, a że zatruta i smogiem jedzie? Liczy się nęcenie... Szkoda, że zamiast elektrowni rajcy nie wymyślili fabryki np. ogniw fotowoltaicznych albo innych źródeł OZE. Bo przecież, każdy kto myśli wie, że przyszłości w węglu nie ma.

do brexit @ 19:29 @ 11:31, 07.07.2018

IP: 83.28...41

Chłopie, ale ty bzdury piszesz. Ktoś ci to dyktuje czy ty tak sam? Uciekłeś z Polski jak szczur i lekcji udzielasz, mieszkając w slamsach z emigrantami z Afryki. laughing

Maria @ 12:44, 07.07.2018

IP: 188.146...65

11 tysięcy ton węgla na dobę. Pomyślcie ile tego będą musieli wciągnąć w płuca mieszkańcy Ostrołęki i ościennych gmin. Z czego się cieszyć?

tępiciel lemingów @ 13:13, 07.07.2018

IP: 178.213...239

Maria, nie używaj prądu, to mniej ton węgla będziesz miała w płucach.

Rebeliant Remek @ 13:23, 07.07.2018

IP: 188.146...196

A ty tępy zrób sobie przy chałupie składowisko popiołów to będziesz prądu miał w ch idioto.

Rebeliant Remek @ 13:24, 07.07.2018

IP: 188.146...196

A ty tępy zrób sobie przy chałupie składowisko popiołów to będziesz prądu miał w ch idioto.

Papik @ 13:39, 07.07.2018

IP: 159.205...32

Elektrownie atomowe są bardziej ekonomiczne od elektrowni węglowych. Owszem, koszt ich budowy jest wysoki, ale za to są o wiele niższe koszty eksploatacji.
Wadą elektrowni atomowych jest mała elastyczność. W obecnej elektrowni nie raz widziałem bloki jadące z mocą 140MW zamiast 200. W elektrowni atomowej ten numer już nie przejdzie. Trzeba by budować elektrownie przepompowo-szczytowe.

A odnośnie samego artykułu - czy władze Energii już wiedzą, że będą budować elektrownię C? Odnoszę wrażenie, że nie wiedzą, a sama wypowiedź naszych włodarzy jest kiełbasą wyborczą.

rf @ 14:44, 07.07.2018

IP: 94.254...48

Rok 2027. Antoni Macierewicz zakończył oficjalnie śledztwo smoleńskie, przedstawiając niezbite dowody na to, że za zamachem z 2010 stał Tusk z Putinem. Na intencyjnym nabożeństwie prowadzonym przez samego papieża, wzruszające "te deum" odśpiewali wspólnie Barack Obama z królową Elżbietą II. Podniosły nastrój zepsuła nieco nieobecność Chrystusa. Niestety. Dzień wcześniej przeniesiono go na inny oddział...

. @ 17:23, 07.07.2018

IP: 94.254...30

Ej, redaktorku! Czemu piszesz o tym, jakby to było coś złego?
Na forum ładnie podsumowano twoje kłamstwa o elektrowni.
Tak więc: ile ci zapłacili?

brexit @ 18:32, 07.07.2018

IP: 82.28...1

Jeszcze z tak zwanym "redaktorem"o nicku Qrzysio zabawa na forum nie jest skończona.
Na razie udowodniliśmy mu tylko pisanie nieprawdy.
Jeżeli robił to świadomie -to znaczy ,że manipuluje.Jeżeli pisał nieprawdę nieświadomie, to mówiąc delikatnie zbyt inteligentny nie jest.
Ale "redaktor" Qrzysio nie chce odpowiedzieć, czy na pisaniu nieprawdy da się zarobić czy nie.

Skk @ 00:04, 08.07.2018

IP: 188.146...22

Do Tepiciela. idąc twoim tokiem rozumowania jeśli nie chcesz przeciwników elektrowni węglowych wyjedź z kraju.

tępiciel lemingów @ 07:19, 08.07.2018

IP: 178.213...239

krcik, czyli Niemcy nie myślą, skoro dla nich przyszłość jest w węglu?

Wybory, wybory, stara dobra metoda rzucić kawałek kiełbasy wyborczej, a że jedzie starą elektrownią? Przeciwnicy nowej elektrowni chcą, by w Polsce były same stare elektrownie.

Skk, przeciwnicy nowej elektrowni, budujcie elektrownie nie węglowe.

Dolek @ 07:36, 08.07.2018

IP: 31.0...87

W Australii w 100 kopalniach zatrudnionych jest ok. 30 tys. górników. Australia jest największym eksporterem węgla na świecie (ok. 300 milionów ton). U nas odwrotnie, na 30 kopalń zatrudnionych jest 125 tys. górników.
Jeszcze gorzej porównanie to wygląda w ilości wydobytego węgla na jednego zatrudnionego górnika. Oto górnik wydobywa rocznie w Australii ponad 10 tys. ton węgla. Polski górnik przeciętnie wydobywa ok. 0,5 tys. ton rocznie, przy znacznie jeszcze wyższych kosztach. Przy zachowaniu szacunkowego charakteru tych porównań, to jakby na to nie patrzeć jest to DWUDZIESTOKROTNIE wyższa wydajność australijskiego górnictwa! Taka sytuacja jest chora a różnice wynikają stąd, że w Australii nikt nie dopłaca nawet dolara do całkowicie prywatnych kopalń a w Polsce Państwowy właściciel ładuje kolejne miliardowe dotacje w górnictwo aby zaspokoić wybujałe żądania pazernych związków zawodowych i zapewnić sobie społeczny spokój kosztem reszty obywateli.

tępiciel lemingów @ 07:42, 08.07.2018

IP: 178.213...239

Dolek, należy kupować tani węgiel za granicą, aby w Polsce Państwowy właściciel nie ładował kolejnych miliardowych dotacji w górnictwo, by zaspokoić wybujałe żądania pazernych związków zawodowych i zapewnić sobie społeczny spokój kosztem reszty obywateli. Co już się dzieje.

Rebeliant Remek @ 08:02, 08.07.2018

IP: 188.146...196

Będziecie ładować miliardy tępy durniu bo boicie się jak ognia Dudy związkowca. Będziesz palił dziadostwem z importu, a hanysy będą leżały bykiem i będą doić kasę przez takich idiotów jak ty.

Dolek @ 08:24, 08.07.2018

IP: 31.0...87

W czerwcu tego roku górnicy Kompanii Węglowej ( państwowej )dostali po 900 złotych podwyżki za pierwszy kwartał i po 250 zł w następnych miesiącach. Oczywiście inne holdingi i kompanie też chcą kasę.
Rząd z kasy Państwa (znaczy się z naszych pieniędzy ) przeznaczy na dopłatę do górnictwa w roku 2018 około 2 mld złotych.
Pozostawiam to bez komentarza.

Skk @ 15:40, 08.07.2018

IP: 188.146...56

Do Tepiciela. Niestety nie możemy bo takich jak Ty jest więcej.