wtorek, 26 maja 2020 r., imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Skrzynka skarg: blokują nam parkingi i wyjazd z garaży

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Od wielu lat jestem mieszkanką Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Chciałabym poruszyć problem, który jest od dawna bagatelizowany przez zarząd spółdzielni, pomimo licznych próśb mieszkańców.

Chodzi o parkingi wokół bloków 12 i 12A przy ul. Fieldorfa "Nila". Z uwagi na fakt, że są one bezpłatne, wszyscy okoliczni kierowcy oraz kurierzy różnych firm uciekają przed strefą płatnego parkowania i parkują swoje samochody wokół naszych bloków.

Reklama Być może ktoś pomyśli, że to przesada i wyolbrzymiam ten problem. Absolutnie nie. Zarówno w dzień, jak i w nocy brakuje miejsc parkingowych na auta. Wiele samochodów było też uszkodzonych przez te parkujące rzekomo "na chwilę". Notorycznie zastawiane są też garaże. Dochodzi do takich sytuacji, że ludzie nie mogą wjechać do swojego garażu ani rano wyjechać do pracy. Proszę postawić się w naszej sytuacji. Inne spółdzielnie radzą sobie z tym problemem stawiając np. szlabany. Władze OSM były o tym informowane słownie i pisemnie, ale reakcji brak. Z czego to wynika? Ponadto po każdej ulewie garaże pod blokami są zalewane z uwagi na brak odpowiedniego odpływu. Czasami stoi w nich 30 cm wody. Pomimo zgłoszeń, także nie udało się od tylu lat tego rozwiązać. Aby nie pisać tylko źle, pragnę pochwalić za bieżące naprawy, bloki są czyste i zadbane. Prosimy jednak, jako mieszkańcy, o montaż szlabanów i pomoc zarządu w tej sprawie.

Reklama Odpowiada zarząd Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Budynki przy ul. gen. Fieldorfa "Nila" 12 i 12A zlokalizowane są na kilku działkach gruntu o niewielkiej powierzchni, na których zlokalizowane są również budynki mieszkalne przy ul. Goworowskiej 11, 13 oraz budynek hydroforni, osłona śmietnikowa, zespół garaży, plac zabaw i ciągi pieszo-jezdne niezbędne do obsługi ww. nieruchomości. Od 1 kwietnia 2014 r. na wspomnianych nieruchomościach funkcjonuje tzw. zamknięta strefa parkowania. Przy budynkach, na wolnych miejscach postojowych, mogą parkować swoje samochody tylko osoby posiadające identyfikatory (z logo i pieczątką spółdzielni). Spółdzielnia wydała takie identyfikatory uprawnionym mieszkańcom ww. budynków oraz poinformowała mieszkańców, jeżeli zauważą, że przy ich budynku zaparkowany jest samochód, który nie ma identyfikatora wyłożonego na desce rozdzielczej za szybą pojazdu, winni ten fakt zgłosić do Straży Miejskiej w Ostrołęce, która jest właściwa do podjęcia interwencji w tej sprawie. Ponadto, w zamkniętej strefie parkowania, przy wjazdach do garaży ustawione są znaki drogowe - zakaz zatrzymywania się i postoju. Przypadki parkowania samochodów na wjazdach do garaży należy zgłaszać do straży miejskiej lub policji. Za łamanie przepisów o ruchu drogowym grozi mandat.

Reklama Jednocześnie nadmieniamy, że w najniższym punkcie wjazdu do garaży przy ul. Fieldorfa "Nila" 12 i 12A, znajduje się studzienka ściekowa połączona z kanalizacją deszczową w ulicy Konopnickiej. Pomimo, że studzienka jest systematycznie czyszczona, zdarza się, że przy obfitych opadach deszczu, czasowo występują zastoiny wody na wjeździe. Informujemy również, że spółdzielnia rozpoczęła przygotowania do inwestycji polegającej na rozbudowie parkingu zlokalizowanego między ulicą Konopnickiej a budynkiem przy ul. Goworowska 11, w celu uporządkowania terenu oraz zwiększenia liczby miejsc postojowych. Jednak z uwagi na ograniczony teren, spółdzielnia nie ma możliwości budowy takiej ilości miejsc postojowych, która zapewniłaby co najmniej jedno miejsce postojowe dla każdego lokalu w bezpośrednim sąsiedztwie wymienionych budynków.

Wyświetleń: 5623 komentarze: 11
05.08.2018, 11:45r. Drukuj
Powrót


Bolek @ 13:33, 05.08.2018

IP: 94.254...3

A niby gdzie kurierzy maja stawac? Nie zamawiaj jeden z drugim przesylek to i kurierow tam nie bedzie.

Edziu @ 15:40, 05.08.2018

IP: 72.229...9

Zlikwidować płatne strefy parkowania bo i tak miasto ma z tego guzik a pieniądze wędrują do zewnętrznej firmy, wtedy starczy miejsc parkingowych dla wszystkich. Parkingi były budowane za pieniądze podatników i im się po prostu należą.

ten @ 16:34, 05.08.2018

IP: 37.47...156

jeśli wam blokują wjazd i wyjazd to u nas na osiedlu jest taki jeden co jak twierdzi na rozległe znajomości - tu i tam -i bardzo lubi robić porządki z samochodami zaparkowanymi przed blokiem , po naszym osiedlu lata jak nakręcony i wydzwania tu i tam -no oczywiście On może parkować wrzędzie-my mieszkańcy możemy chętnie wypożyczyć tego nadgorliwego użytecznego idiotę za darmo

Nzn @ 17:47, 05.08.2018

IP: 37.47...253

I co że jest strefa jak nikt tego nie przestrzega. Wstyd mega że taka spółdzielnia nie może pomóc i ustawić szlabany. Inne mogły..a te parkingi to budujecie dla kolejnych wosow co za darmo będą parkowali.. także szkoda zachodu. Myślenie 5 latka

zatroskany @ 22:20, 05.08.2018

IP: 37.248...121

NA REJON WYBODOWAN przy dawnej GORBACZoWA 12 powinny wjezdzac tylko rejestracje WGM pozdrawiam tomek

sdf @ 23:38, 05.08.2018

IP: 217.23...91

Ale kazdy pewnie ze dwa samochody ma. To czego się dziwicie, że nie ma gdzie zaparkować? Zamiast martwić sie gdzie te VW za 5000 postawić zastanówcie się, gdzie dzieciaki mają w gałę grać albo się ganiać w berka.

Do sdf @ 08:21, 06.08.2018

IP: 95.49...61

Teraz ważniejszee niż dzieci są psy - grunt że one mają gdzie "słać" a dzieci???? A niech w domu siedzą....😉

NN @ 10:51, 06.08.2018

IP: 5.184...209

Pani Prezes nie prosimy, ale błagamy o zamontowanie nam szlabanów. Prosimy Prezeydenta o pomoc, bardzo. Niech Pan zainterweniuje w naszej sprawię.

do sdf @ 12:22, 06.08.2018

IP: 5.184...85

gdzie mają dzieci się w berka bawić i się wydzierać albo grać w piłkę-- ano w mieszkaniu niech tam gęby drą ile wlezie albo wsiochy co udają mieszczuchów niech na wieś do babci wywiozą, a nie pod blokami się wydzierać i blużnić ile wlezie a mama z tatą wezmą 500+ i zadowolone

do do sdf @ 16:23, 06.08.2018

IP: 77.252...253

A my co robiliśmy za małolata? Kazdy z nas stał kilka razy dziennie pod blokiem i wołał mame na całe gardło żeby zrzuciła piłkę albo cos do picia. Nie moge was słuchac, ledwo skonczyliscie po 30 lat i juz wam wszystko przeszkadza i pozapominaliscie jak to bylo jak my bylismy dziecmi. Oczywiscie zgadzam sie ze coraz wiecej ludzi nie dba o dzieci i woli je puscic samopas ale nie popadajmy ze skrajnosci w skrajnosc, jak dzieci siedza w domu to narzekacie ze rosnie wirtualne pokolenie ale nie daj boze ktores wyjdzie na dwor to zaraz wam przeszkadza ze krzyki... szkoda slow

obywatel @ 22:25, 06.08.2018

IP: 94.254...74

Ja też tam stawiam a co! Jestem mieszkańcem Ostrołęki i tutaj płacę podatki. Wara wam ode mnie!