piątek, 17 sierpnia 2018 r., imieniny Jacka, Anity, Mirona

Aktualności

Woda w Narwi bezpieczna. Można się kąpać

Woda w Narwi na wysokości plaży miejskiej jest bezpieczna i można się w niej kąpać. Tak orzekł po badaniach ostrołęcki sanepid. Jak informuje ratusz, kontrole są przeprowadzane regularnie, by mieszkańcy mogli bez obaw korzystać z uroków wyznaczonego miejsca do kąpieli.

Na plaży miejskiej każdego dnia bezpieczeństwa strzegą ratownicy z WOPR-OS.

Reklama- Miejsce do kąpieli jest pod ich nadzorem od godziny 10.00 do 18.00, a teren przeznaczony do pływania jest odpowiednio oznakowany. Woda jest także regularnie poddawana kontroli przez sanepid, który pobiera jej próbki do badania. Jak wynika z ostatniej kontroli, woda jest przydatna do kąpieli w miejscu wykorzystywanym do kąpieli na rzece Narew w mieście Ostrołęka przy ul. Wioślarska - plaża miejska - czytamy na stronie Urzędu Miasta Ostrołęki.

Z miejskiego kąpieliska można jednak korzystać tylko w sposób okazjonalny, czyli przez okres nie dłuższy niż trzydzieści dni w roku. Będą to piątki, soboty, a także niedziele, do 26 sierpnia. Ma to związek z przyjętą w maju br. przez radę miasta uchwałą.

ReklamaSezon kąpielowy w Ostrołęce w 2018 r. - według przyjętej uchwały - w sierpniu przedstawia się następująco:
- 10, 11, 12, 15, 16, 17, 18, 19, 24, 25 i 26 sierpnia.

Szczegółowe informacje o kąpieliskach można uzyskać w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrołęce, ul. Targowa 4, numery tel. (29) 769-12-95, (29) 769-147-3 oraz na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Odsłon: 799 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 09:59, 10.08.2018r. Drukuj
Powrót


Mural @ 18:07, 10.08.2018

IP: *.*.164.225

słowo kąpać tu nie jest odpowiednia. Chyba popływać?! kąpiel zakłada użycie mydła, płynu do kąpieli, co mam nadzieję nie następuje.

wodnik @ 12:15, 11.08.2018

IP: *.*.169.75

Narew jest czysta ale tylko do O-ki,poniżej to jeden wielki śmierdzący kolektor ściekowy z brunatną pianą,tudzież z unoszącą się na powierzchni wody zawiesiną.
Chemia,brud i smród dokonuje nieodwracalnego zniszczenia fauny i flory,że nie wspomnę nazwać niegdyś modrą rzeczkę Orz,dziś rzeczką okresową,albowiem poprzez głupawe i bezmyślne zatrzymanie wód w Grodzisku,degradacja dokonuje się całej długości.
Bardzo niski stan wody na Orzu a nawet chwilami zupełnego jej braku,powoduje zarastanie w szybkim tempie brzegów i dna.
Rzeczka Orz,niegdyś czysta i przeźroczysta,zasobna w raki i wszelkiego gatunku ryby dziś bezpowrotnie umiera.
pytanie;jaki pożytek jest z kawałka zalewu w Grodzisku,komu i czemu to służy?.Jaką korzyść mają ci,którzy mieszkają nieopodal dziś prawie wyschniętego Orza od
Grodziska,aż do jego ujścia?

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Diamentowa
LUSAR
JAWIX
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Zbyszko