niedziela, 16 czerwca 2019 r., imieniny Aliny, Justyny, Benona

Aktualności

Środki unijne na dofinansowanie oświaty w Ostrołęce i powiecie (zdjęcia)

Już niebawem do Ostrołęki i gminy Baranowo trafią pieniądze z unijnego wsparcia na rozwój edukacji w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych. Umowy w tej sprawie podpisali przedstawiciele beneficjentów oraz Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Do Ostrołęki trafi ponad 6,8 mln zł na rozwój edukacji w siedmiu szkołach podstawowych, w tym trzech z oddziałami gimnazjalnymi, w czterech liceach, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym oraz pięciu publicznych przedszkolach.

Reklama Wśród placówek, które otrzymają dofinansowanie z naszego terenu są: szkoły podstawowe nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrołęce oraz przedszkola miejskie nr 7, 5, 8, 16 i 18. W ramach projektu wsparcie na kształcenie i rozwój otrzyma 1228 uczniów oraz 150 nauczycieli. Placówki otrzymają m.in. doposażenie dydaktyczne, prowadzone będą zajęcia wyrównawcze i dodatkowe, warsztaty, zajęcia pozalekcyjne, zwiększona będzie baza lokalowa i oferta edukacyjna w przedszkolach.

Gmina Baranowo uzyska wsparcie w wysokości 660 tys. zł na poprawę edukacji w dwóch szkołach podstawowych - w Baranowie i Zawadach. Podczas spotkania dotacje przekazano też dla Ostrowi Mazowieckiej, która zainwestuje ponad 250 tys. zł w edukację przedszkolną w Komorowie.

Reklama - Dzięki środkom unijnym poprawi się jakość kształcenia w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych uczniów w dwóch szkołach podstawowych: w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie i Szkole Podstawowej im. Aleksandra Kopcia w Zawadach. Wsparciem zostanie objętych 312 uczniów oraz 36 nauczycieli. W ramach projektu uczniowie wezmą udział w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych, logopedycznych, a nauczyciele w szkoleniach i studiach podyplomowych - czytamy w informacji.

Umowy w tej sprawie podpisali: Elżbieta Szymanik - zastępca dyrektora MJWPU, Janusz Kotowski - prezydent miasta Ostrołęki, Henryk Toryfter - wójt gminy Baranowo i Waldemar Brzostek - wójt gminy Ostrów Mazowiecka.

Spotkanie odbyło się w czwartek 13 września br. w oddziale zamiejscowym Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
Podpisanie umów na dofinansowanie placówek oświatowych

Wyświetleń: 1417 komentarze: 3 Wrzuć na Facebooka 13.09.2018, 15:08r. Drukuj
Powrót


Mural @ 05:01, 14.09.2018

IP: 89.65...225

z Unii podobają się tylko pieniążki!

Ja @ 07:01, 14.09.2018

IP: 95.49...100

To prawdziwe czy wyimaginowane te pieniądze?

Seba @ 07:20, 14.09.2018

IP: 80.55...89

ważne, aby prawdziwe były te inwestycje. Bo jak wiemy, pieniądze mogą się "rozejść."
Jak w latach 70-tych i 80-tych na ratowanie zabytków Krakowa. W puszkach przy Wawelu i w obrębie rynku zostały tylko złotówki. Dewizy się "rozeszły". Przeszły przez zbyt wiele rąk. Środków starczyło tylko na ochlapanie farbą, na osuszenie murów już nie. A była wtedy Huta aluminium w Skawinie i Huta im. Lenina. Dzisiejszy smog to pikuś w porównaniu z tym. Taka dygresja osobista