piątek, 21 września 2018 r., imieniny Jonasza, Mateusza, Hipolita

Aktualności

Środki unijne na dofinansowanie oświaty w Ostrołęce i powiecie (zdjęcia)

Już niebawem do Ostrołęki i gminy Baranowo trafią pieniądze z unijnego wsparcia na rozwój edukacji w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych. Umowy w tej sprawie podpisali przedstawiciele beneficjentów oraz Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Do Ostrołęki trafi ponad 6,8 mln zł na rozwój edukacji w siedmiu szkołach podstawowych, w tym trzech z oddziałami gimnazjalnymi, w czterech liceach, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym oraz pięciu publicznych przedszkolach.

ReklamaWśród placówek, które otrzymają dofinansowanie z naszego terenu są: szkoły podstawowe nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrołęce oraz przedszkola miejskie nr 7, 5, 8, 16 i 18. W ramach projektu wsparcie na kształcenie i rozwój otrzyma 1228 uczniów oraz 150 nauczycieli. Placówki otrzymają m.in. doposażenie dydaktyczne, prowadzone będą zajęcia wyrównawcze i dodatkowe, warsztaty, zajęcia pozalekcyjne, zwiększona będzie baza lokalowa i oferta edukacyjna w przedszkolach.

Gmina Baranowo uzyska wsparcie w wysokości 660 tys. zł na poprawę edukacji w dwóch szkołach podstawowych - w Baranowie i Zawadach. Podczas spotkania dotacje przekazano też dla Ostrowi Mazowieckiej, która zainwestuje ponad 250 tys. zł w edukację przedszkolną w Komorowie.

Reklama- Dzięki środkom unijnym poprawi się jakość kształcenia w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych uczniów w dwóch szkołach podstawowych: w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie i Szkole Podstawowej im. Aleksandra Kopcia w Zawadach. Wsparciem zostanie objętych 312 uczniów oraz 36 nauczycieli. W ramach projektu uczniowie wezmą udział w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych, logopedycznych, a nauczyciele w szkoleniach i studiach podyplomowych - czytamy w informacji.

Umowy w tej sprawie podpisali: Elżbieta Szymanik - zastępca dyrektora MJWPU, Janusz Kotowski - prezydent miasta Ostrołęki, Henryk Toryfter - wójt gminy Baranowo i Waldemar Brzostek - wójt gminy Ostrów Mazowiecka.

Spotkanie odbyło się w czwartek 13 września br. w oddziale zamiejscowym Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
Podpisanie umów na dofinansowanie placówek oświatowych

Odsłon: 1286 komentarze: 3 Wrzuć na Facebooka 15:08, 13.09.2018r. Drukuj
Powrót


Mural @ 05:01, 14.09.2018

IP: 89.65...225

z Unii podobają się tylko pieniążki!

Ja @ 07:01, 14.09.2018

IP: 95.49...100

To prawdziwe czy wyimaginowane te pieniądze?

Seba @ 07:20, 14.09.2018

IP: 80.55...89

ważne, aby prawdziwe były te inwestycje. Bo jak wiemy, pieniądze mogą się "rozejść."
Jak w latach 70-tych i 80-tych na ratowanie zabytków Krakowa. W puszkach przy Wawelu i w obrębie rynku zostały tylko złotówki. Dewizy się "rozeszły". Przeszły przez zbyt wiele rąk. Środków starczyło tylko na ochlapanie farbą, na osuszenie murów już nie. A była wtedy Huta aluminium w Skawinie i Huta im. Lenina. Dzisiejszy smog to pikuś w porównaniu z tym. Taka dygresja osobista

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Zbyszko
Neo
MKKK