piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Nie będzie już kolejek do Rosaka. Dyrektor oświaty zmienia zajęcie

Mirosław Rosak nie będzie już nadzorował ostrołęckiej oświaty. Od października pokieruje realizacją kilku dużych projektów z wielomilionowym dofinansowaniem zewnętrznym. Chodzi m.in. o projekt Multicentrum w budynku i wokół dworca PKP na osiedlu Stacja.

O tym, że Mirosław Rosak od października nie będzie już kierował Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki poinformowała "Ostrołęka Samorządowa". Jego obowiązki mają przejąć Grażyna Chrzaniuk i prezydent miasta Janusz Kotowski.

Reklama- Codzienne prace wydziału oświaty poprowadzi pani Grażyna Chrzaniuk, a osobisty nadzór nad ostrołęcką oświatą przyjął na siebie prezydent Janusz Kotowski (wcześniej wieloletni nauczyciel, wykładowca i dyrektor szkoły) - czytamy w biuletynie.

Rosak będzie nadzorował projekty, na które miasto otrzymało dofinansowanie zewnętrzne.

- Chodzi o projekt Multicentrum w budynku i wokół dworca PKP na osiedlu Stacja (wartość prawie 1,7 mln euro) oraz o kilka projektów oświatowych z dofinansowaniem sięgającym 7 mln zł - podaje "Ostrołęka Samorządowa".

To właśnie za Mirosława Rosaka ostrołęcka oświata zmieniła się do tego stopnia, że o pracę w publicznych szkołach nauczyciele zaczęli pukać nie do dyrektorów placówek, lecz do jego gabinetu w ratuszu. Przed rokiem szkolnym ustawiały się wręcz kolejki chętnych.

Rosak to mąż radnej Ewy Żebrowskiej-Rosak. Do połowy stycznia 2012 r. pracował w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji, z którego odszedł na emeryturę. W policji miał stopień podinspektora. Jest kolejnym emerytowanym mundurowym, który objął wysokie stanowisko w ostrołęckim urzędzie miasta za prezydentury Janusza Kotowskiego (stanowisko doradcy prezydenta ds. bezpieczeństwa w 2012 roku objął były komendant ostrołęckiej policji Janusz Pawelczyk).

Mirosław Rosak to Absolwent Wydziałów Zarządzania i Bioinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W 1999 roku obronił pracę doktorską z zakresu ekonomiki i organizacji rolnictwa. Ukończył Podyplomowe Studium Oficerskie Ekspertów Kryminalistyki w WSPol w Szczytnie w 1999 roku. Jest również absolwentem Podyplomowych Studiów: Menedżer Jakości, Studiów Pedagogicznych oraz Zarządzania Przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W Policji pracował od 1994 roku. W tym czasie pracował jako ekspert daktyloskopii, Naczelnik Wydziału Techniki Kryminalistycznej KMP w Ostrołęce oraz Kierownik Sekcji w Ostrołęce, Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Radomiu.

Jak informowała witryna internetowa CLKP, od 2008 roku pełnomocnik dyrektora Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP ds. Naukowych i Zarządzania Jakością. Zastępca Redaktora Naczelnego wydawnictw CLK KGP. Członek zespołu ds. opracowania i wdrożenia systemu zarządzania jakością opartego na normach ISO w polskiej kryminalistyce. Wykładowca akademicki - promotor prac licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Autor i współautor około 70 publikacji i doniesień naukowych z zakresu zarządzania, ekonomiki przedsiębiorstw, przedsiębiorczości oraz kryminalistyki. Członek Stałego Komitetu ds. Jakości i Kompetencji działającego przy ENFSI. Od chwili przekształcenia CLK KGP w Instytut Badawczy - Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji do 15 stycznia 2012 r. pełnił funkcję p.o. Naczelnika Wydziału Rozwoju Naukowego.
Wyświetleń: 15735 komentarze: -
15:34, 25.09.2018r. Drukuj