poniedziałek, 22 lipca 2019 r., imieniny Magdaleny, Bolesławy, Marii

Aktualności

Internet kpi, ale prezydent musi się tłumaczyć za "Kler"

Internet nieustannie kpi z braku emisji "Kleru" w Ostrołęce, a Rzecznik Praw Obywatelskich zobowiązuje prezydenta do wyjaśnień, skąd w Ostrołęckim Centrum Kultury wzięła się cenzura prewencyjna.

Reklama Prezydent miasta Janusz Kotowski i dyrektor OCK Bogdan Piątkowski nazywani są cenzorami, ale sprawa braku emisji filmu "Kler" jest traktowana coraz poważniej. Rzecznik Praw Obywatelskich podjął z urzędu sprawę niewyświetlania filmu "Kler" w Ostrołęce.

- Władze miasta formułowały krytyczne wypowiedzi dotyczące wskazanego filmu, jeszcze przed jego premierą. Opisana sytuacja może budzić wątpliwości z punktu widzenia zagwarantowanej w art. 73 Konstytucji RP wolności twórczości artystycznej i prawa dostępu do dóbr kultury - napisał przedstawiciel RPO w liście do prezydenta Janusza Kotowskiego.

Zarówno prezydent miasta jak i dyrektor OCK, jeszcze przed premierą mieli o filmie negatywną opinię. Kotowski stwierdził, że nie wpłynie na dyrektora OCK, aby "Kler" pojawił się w Ostrołęce. Dyrektor Piątkowski oficjalnie przyznał, że podjęto decyzję, że filmu "Kler" w Ostrołęce nie będzie. Kilka dni wcześniej OCK grało na zwłokę twierdząc, że repertuar na październik nie jest jeszcze znany.

Reklama O sprawie pisały media w całej Polsce. Reporterzy ogólnopolskich stacji i portali przyjeżdżali do naszego miasta, chcąc poznać przyczyny rzekomej cenzury. Sprawę na poważnie potraktował Rzecznik Praw Obywatelskich, który od prezydenta miasta Janusza Kotowskiego, żąda wyjaśnień.

Rzecznik Praw Obywatelskich pisze na swojej stronie internetowej, że cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

- Sztuka często wyraża krytyczne poglądy artystów na rzeczywistość i wpływa na kształtowanie przekonań opinii publicznej. Dlatego też wolność artystyczna ściśle wiąże się ze swobodą wypowiedzi, która jest chroniona na mocy art. 54 Konstytucji RP. Należy zwrócić uwagę, że wolność wypowiedzi i twórczości artystycznej obejmuje również dzieła poruszające tematy trudne i kontrowersyjne. Tak rozumiana wolność artystyczna jest jednym z podstawowych gwarantów demokratycznego państwa prawa - czytamy w korespondencji RPO.

Reklama Tymczasem internet nieustannie kpi z Ostrołęki. Pojawiające się memy przypisują lokalnym politykom PiS łatkę cenzorów i dyktowania mieszkańcom tego, co mogą obejrzeć w miejskim kinie, które utrzymywane jest z ich podatków. Zdjęcie do niniejszego artykułu pochodzi z facebookowego profilu Memołęka, którego autorzy pokusili się o przeróbkę plakatu do głośnej komedii Larry’ego Charlesa "Dyktator" według scenariusza Sacha Baron Cohen'a, wstawiając na pierwszym planie twarz prezydenta Kotowskiego.

- Jak na Kler nie można, to zapraszamy na Dyktatora... - skwitowali autorzy memu.

Podobny problem pojawił się w Ostrołęce przy okazji premiery filmu "50 twarzy Greya". Wówczas kierownictwo Jantaru okłamało mieszkańców, że wyświetlania zaniechano m.in. z powodów wymagań dystrybutora filmu, który rzekomo chciał jednym tytułem zablokować kino na około trzy tygodnie. OCK kłamało, dystrybutor stanowczo tym stwierdzeniom zaprzeczył, informując nas, że po przesłaniu oferty, kino Jantar w żaden sposób nie skontaktowało się i nie skorzystało z możliwości wyświetlenia historii Christiana Greya i Anastasi Steele. Ostatecznie kierownik kina Jarosław Pasztaleniec postanowił przeprosić widzów i dystrybutora za podawanie nieprawdziwych informacji.

W przypadku filmu "Kler" nadzwyczaj trudno jest uzyskać informacje od przedstawicieli Ostrołęckiego Centrum Kultury. Na odpowiedź z kina Jantar w sprawie emisji "Kleru" czekaliśmy ponad tydzień.

Więcej na ten temat
- W kinie Jantar "Kleru" nie będzie. Producent przewiduje specjalny seans dla ostrołęczan!
- "Kler" nie dla ostrołęczan?

Wyświetleń: 20567 komentarze: 122 Wrzuć na Facebooka 29.09.2018, 11:44r. Drukuj
Powrót


tt @ 11:46, 29.09.2018

IP: 188.146...223

Gdzie jest Kler?

stalker malina @ 11:50, 29.09.2018

IP: 37.47...33

Sosnowiec, Radom i.... OSTROŁĘKA

Arystokrata szos @ 12:06, 29.09.2018

IP: 188.147...143

Nasz prezydent oddał fotel prezydencki walkowerem, konkurenci nawet nic nie musieli robić 😂 Tylko szkoda naszego miasta, że jest teraz pośmiewiskiem na całą Polskę... Panie prezydencie czasy cenzury już się skończyły.

Chrześcijanin @ 12:06, 29.09.2018

IP: 109.248...40

Prezydent, który trzyma 45 tysięcy złotych w reklamówce w szafie w mieszkaniu u znajomego rzekomo na telewizor dla dzieci, chce umoralniać mieszkańców miasta.

A ile ten pan przekazał z reklamówki dla potrzebujących, dla kościoła? Kiedy poszedł do potrzebujący, odwiedził chorych w szpitalu, pomógł chorym? Ile przekazał ze swoich astronomicznych zarobków na cele charytatywne, na Caritas?

To tacy ludzie jak pan prezydent zniechęcają wierzących (nie mylić z tymi co chodzą do kościoła na pokaz, a Boga w sercu nie mają) do uczestnictwa we mszy świętej.

Jak widzę tą całą śmietankę PIS obłudników w kościele, to modlę się do Boga za nich i przepraszam za gniew i odrazę, którą we mnie wzbudzają.

Panie Bożę bądź miłosierny dla tych grzeszników, którzy są obrazą dla Ciebie i twojego kościoła. Oni nie widzą jaką krzywdę czynią Tobie i swoim bliźnim. Amen

KLER i PIS was nie zbawi tylko miłość do Boga i do bliżniego.

Kotek @ 12:22, 29.09.2018

IP: 83.28...87

Tak trzymać
Brawo !!!!
Konsekwencja w działaniu określa kręgosłup człowieka.
Brawo !!!!

Gosc z obok @ 12:23, 29.09.2018

IP: 2a01:110f...1c0e

SKĄD U WAS MIESZKAŃCÓW TAKA NIENAWIŚĆ. PAN PREZYDENT WYŁĄCZNIE NIE NACISKAŁ ABY KLER SIĘ POJAWIŁ A Z ŻADNEJ STRONY NIE ZABRANIAŁ. KAMPANIA WYBORCZA SCHODZI NA PSY. A ŚPIWANKA KOMITETU FRYDERYKA TO PRĘDZEJ NA GMINACH A NIE U MŁODYCH OSTROŁĘCZAN BY SIĘ PRZYJĘŁA.

kk @ 12:38, 29.09.2018

IP: 159.205...166

byłem wczoraj na tym filmie.nie ma tam nic obrażającego kogokolwiek: ksiądz pedofil,ksiądz alkoholik,ksiądz niesłusznie posądzony o pedofilię i biskup umoczony w PRL-owskie układy....samo życie.wiadomo ,że nie wszyscy księża są tacy ale wiadomo również ,że tych z filmu też nie brakuje ;-)

brexit @ 12:47, 29.09.2018

IP: 82.28...1

Pora odejść z polityki, skoro się jej mechanizmów nie rozumie panie prezydencie Kotowski.To nie był nawet błąd, to była rażąca nieudolność.

Ma Pan nie tylko prawo , ale i obowiązek kształtowania polityki kulturalnej, skoro ją Pański urząd współfinansuje.Ale mechanizmem nie może być cenzura prewencyjna.
Ten zakaz tak naprawdę w dzisiejszych czasach nic nie daje.Ludzie mogą pojechać do sąsiedniego miasta, obejrzeć film w necie.
I odpowiedzcie sobie panowie w ratuszu i powiązanych instytucjach na pytanie.
Czy ta decyzja zrealizowała jakikolwiek cel, który był zakładany?
Ściągnęliście sobie na głowę krytykę praktycznie wszystkich środowisk.Krytykę jak najbardziej zasadną.Co w zamian ?

Jeżeli celem było zmniejszenie liczby osób , które ten film obejrzą, to akurat osiągnęliście odwrotny skutek i dodatkowo całą masę negatywnych skutków ubocznych.

Gdybym był pracodawcą i pracownik którego zatrudniam podjąłby decyzję , o której w momencie podejmowania wiadomo na 100 % , że doniesie odwrotny skutek i dodatkowo narazi firmę na wiele dodatkowych negatywnych konsekwencji to musiałbym takiego pracownika po prostu zwolnić.
Pańskim pracodawcą panie prezydencie są wyborcy. I zapewne część z nich taką decyzję podejmie przy urnach.

Nawet zakładając, że to była autonomiczna decyzja dyrektora Piątkowskiego, to ma Pan obowiązek ingerowania w nią gdy jest społecznie szkodliwa .
A co byłoby gdyby na porankach dla dzieci dyrektor Piątkowski wyświetlał filmy pornograficzne ?
Też by się Pan zasłaniał niezależnością podległych miastu instytucji ?
Różnica jest taka ,że wtedy byłoby złamane prawo , a teraz naruszane są prawa mieszkańców.
Po to w procesie socjalizacji kształtowani są młodzi ludzie, aby gdy proces ten przebiegnie prawidłowo, sami potrafili w dorosłym życiu ziarna od plew odróżnić.
Ale muszą mieć na to szansę.A Pan ich tej szansy pozbawił.

Film sądząc po zwiastunie , to jednostronna prop-agitka, adresowana do osób, nie potrafiących samodzielnie myśleć.Sztuką tego nazwać nie sposób.
Prawdziwa sztuka zawsze pokazuje złożoność świata, czyli świat prawdziwy.
To "dzieło" tego warunku nie spełnia , jak każda nagonka.Ot taka papka, przeżuta już, tak żeby odbiorca nie musiał wysilać się, próbując myśleć.Bo jeszcze to mogłoby komuś zaszkodzić.I proszę mi wierzyć przygniatająca większość widzów do takiego wniosku doszłaby sama.Polacy, o ile lubią krytykować i narzekać, to nie pozwolą na kopanie słabszych , na rażącą niesprawiedliwość. A film koncentruje się na zjawiskach negatywnych-sądząc na podstawie zwiastuna.

Proszę się nie zasłaniać wartościami.Ja przynajmniej tego typu tłumaczenia nie kupuję.W rocznicę Rzezi Wołyńskiej nie widziałem oficjeli z ratusza oddających hołd bestialsko pomordowanym przez Ukraińców Polakom.Czyli zgodnie z linią partyjną.
Już choćby z tego powodu nie ma się Pan prawa powoływać na jakiekolwiek wartości.
Obowiązkiem katolika jest dawać świadectwo prawdzie.

brexit @ 12:47, 29.09.2018

IP: 82.28...1

O ile za most i obwodnicę nie można Pana w żaden sposób winić, skoro była to mafijna dintojra poprzednich polskojęzycznych władz w Warszawie, to teraz sam Pan właściwie się pisząc kolokwialnie zaorał.

Kiedy Polska znowu będzie wolnym krajem i partie takie jak PiS, PO. SLD i cała reszta bękartów Magdalenki znajdzie się na śmietniku historii ?

Wybory @ 12:50, 29.09.2018

IP: 94.254...61

Jak PiS zadzi to nawet konstytucja nie pomoże filmu nie będzie nie wybieram się bo nie interesuje mnie tematyka kościoła ale zakazywanie filmu?? Paranoja moim zdaniem na tym zakazie skorzysta tylko wytwórca bo rzecz zakazana najlepiej smakuje a ten prezydent to miasto..... Szkoda gadać ale trzeba pomyśleć o wyborach i to chyba dobra pora

. @ 12:54, 29.09.2018

IP: 94.254...61

Coś czuję, że w pewnym domu na Kwiatowym padają dzisiaj frazy jak u Gargamela po dostaniu kopa w d od Smerfów

olo @ 13:15, 29.09.2018

IP: 2a01:110f...fa9b

U nas w polityce lokalnej tez pelno kochajacych inaczej... tongue laughing
To i na kler by popatrzyli... tongue

do brexit @ 12:47 @ 13:19, 29.09.2018

IP: 194.99...188

Spytam z ciekawości - gdzie w UK oglądałeś KLER? Chyba nie krytykujesz twórczości, której nie widziałeś? Film dostał wiele nagród, w tym krytyków i publiczności. Całe szczęście, że nikt nie bierze twoich wypowiedzi na poważne. tongue

do olo @ 13:15 @ 13:31, 29.09.2018

IP: 2a00:1a28...1063

Jako aktywny członek PIS, aktualnie przy władzy w mieście twierdząc

'' U nas w polityce lokalnej tez pelno kochajacych inaczej..."

nie masz na myśli o tych, za których przepraszają BiskupiPrymas Polski o walce z pedofilią

W środę prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak zapowiedział programy ochrony małoletnich przed nadużyciami, które mają powstać w każdej diecezji, opracowanie dokumentu prezentującego podejmowane działania prewencyjne i zebranie danych o skali pedofilii w polskim Kościele. - Wiemy, że temat nie jest łatwy. Chodzi o to, żebyśmy się wzajemnie uwrażliwili przede wszystkim na krzywdę ofiar, ale także na budowanie takiego systemu, w którym dzieci, młodzi ludzie będą czuli się bezpiecznie - podkreślił. Arcybiskup Polak przypomniał, że temat nadużyć wobec małoletnich pojawiał się już w pracach KEP, a impulsem do ponownego jego podjęcia był między innymi sierpniowy List do Ludu Bożego papieża Franciszka, w którym stanowczo potępił on przypadki pedofilii w Kościele.

do do olo @ 13:15 @ 13:56, 29.09.2018

IP: 2a01:110f...fa9b

pedofil to pedofil,niezaleznie od tego kim jest,czy to ksiadz,czy znany rezyser,czy inna lajza.Powinien siedziec i juz..A jesli ktos lubi o nich filmy ogladac,to juz jego sprawa... laughing

Imperatyw @ 14:01, 29.09.2018

IP: 188.146...29

Milicjo Obywatelska, POrtalu założyciela Macieja Kleczkowskiego, ta wasza nachalna propaganda obrzydzająco-oskarżycielsko-donosicielska pięknie wam się kiedyś zwróci i nadobnie. Jak powracająca fala. Takie są po prostu prawa życia, nawet jak wam się wydaje, że to wy w Ostrołęce je ustalacie.

skutek @ 14:03, 29.09.2018

IP: 83.28...45

wiocha na całą Polskę

do olo @ 13:15 @ 14:03, 29.09.2018

IP: 2a00:1a28...1063

Katolicy z PIS, Ci z pierwszych ławek ile przeznaczyliście na pomoc dla potrzebujących, dla chorych, dla biednych, dla opuszczonych, dla dzieci, dla Caritasu, dla PCK, dla hospicjów, dla domów seniora, dla domów opieki prowadzonych przez duchownych i zakonnice ze swoich milionowych nagród i premii przyznanych przez prezydenta z pieniedzy odebranych wszystkim POLAKOM nawet tym najbiedniejszym?

Do dnia dzisiejszego prezydent nie może wykrztusić komu, za co przyznał te astronomiczne nagrody.

Piekło jest za płytkie, a smoła za zimna na takich grzeszników.

ss @ 14:22, 29.09.2018

IP: 109.241...46

nie internet kpi tylko Moja Ostrołęka . Kleczkowski i Chojnowski , karma wraca

brexit @ 14:27, 29.09.2018

IP: 82.28...1

do brexit @ 12:47 @ 13:19, 29.09.2018
IP: 194.99...188

Spytam z ciekawości - gdzie w UK oglądałeś KLER? Chyba nie krytykujesz twórczości, której nie widziałeś? Film dostał wiele nagród, w tym krytyków i publiczności. Całe szczęście, że nikt nie bierze twoich wypowiedzi na poważne. tongue"

Naucz się matołku czytać ze zrozumieniem. Poproś kogoś mądrzejszego o przeczytanie Ci mojego posta i wytłumaczenie go.

Reżyser i dystrybutorzy zachęcają mnie do oceny filmu, którego nie widziałem.

Za komuny 1.0 też krytycy i publiczność różne rzeczy nagradzali. To co się za komuny 2.0 , czyli obecnych czasów zmieniło , to ośrodek wydający dyspozycje ,kanały którymi docierają do odpowiednich osób, i światopogląd nachalnie propagowany jako obowiązkowy.

Mówiąc inaczej.Załóżmy ,że siedzę sobie na ławce w parku.I z po lewej stronie trawnika jest dużo much , a po drugiej nie ma ich wcale, to wiadomo w którym miejscu ktoś rzeźbą w kale się innymi spacerowiczami podzielił.
Po tym gdzie lecą muchy , wiadomo gdzie znajduje się kupa.
Więc odwracając sytuację.Tam gdzie siadają muchy tam i ich obiekt pożądania się znajduje.Skoro takie "autorytety" jak Hołdys kierują się w jedną stronę to nieomylny to znak , że człowiek kierujący się w życiu wartościami musi iść w inną.
Żeby w goowno nie wdepnąć.

Chojnowski skompiluj z Pudelka artykuł o Hołdysie.Zanim to zrobisz to ja wkleję fragmenty :

"Hołdys ZDRADZIŁ MNIE I OKRADŁ! Wydał trefne CD, ZGARNĄŁ CAŁĄ KASĘ"

"Znany telewizyjny ekspert, słynący z bardzo ostrych poglądów i stawiania wysoko poprzeczki moralnej, Zbigniew Hołdys, miewał w życiu różne zakręty. Dziś bardzo surowo oceniający ściąganie plików z torrentów sam przeżył kilka lat temu wizytę policji, która odkryła w jego firmie sporo nielegalnego oprogramowania. Ale to oczywiście szczegół... Hołdys miał też dużo ciekawszy epizod w karierze. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego właściwie zespół Perfect występuje bez niego...? Może warto by od tego zacząć?

Postanowiliśmy przypomnieć tę historię. Prosi nas o to w mailach coraz więcej osób. Z jakiegoś powodu media, od których możnaby oczekiwać pogłębiania wiedzy na temat promowanych przez nie "autorytetów" nigdy o tym nie wspominają."

Więc niech Hołdys stuli buzię, zanim zacznie się wypowiadać jako autorytet

psy @ 14:51, 29.09.2018

IP: 2001:ac8...101c

brexit @ Kolo ładnie masz zryty łeb laughing Chyba w UK czarni i arabusy cię wykorzystują do prostytucji, ale czemu zostawili ci dostęp do neta? wassat straszny błąd laughing Us.rałeś się strasznie na MO widać, że to jakaś bardzo osobista sprawa? Samotność ci doskwiera czy chcesz zaistnieć na 5min? Wizyta u specjalisty i psychoanaliza wskazana. wink Lecz się póki możesz, gdyż twoje zdrowie psychiczne jest mocno nadszarpane.

A wracając do tematu współczuję pięknej, mądrej, wykształconej, wspaniałej kobiecie, matce, żonie jaką jest pani EWA KOTOWSKA, że ma takiego męża, który nie był, nie jest i nigdy nie będzie jej wart. Pozdrawiam cichy wielbiciel. smile

L @ 15:05, 29.09.2018

IP: 5.173...25

To,że obecny prezydent jest przeciwny filmowi nie dziwi mnie.
Bardziej przeraża mnie bierność pozostałych kandydatów na to stanowisko.
Czyż by się bali miejscowego KLERU,żeby w niedzielę z ambony klątwy nie rzucił...

Malina @ 15:41, 29.09.2018

IP: 37.248...245

Piątek z Kotusiem Kleru nie puścili
Czym się Kurpiaczkom nieco narazili
I mniej będzie głosów i zmieni się klika
Być może postawią teraz...na...Kulika

Asd @ 15:50, 29.09.2018

IP: 188.146...145

Dlatego trzeba iść na wybory, wy młodzi zwłaszcza, którzy macie wyebane na wszystko, możecie coś zmienić.

POpieram @ 16:05, 29.09.2018

IP: 94.254...59

Tendencyjny film dla Was ma być wyznacznikiem na kogo zagłosujecie w wyborach? Żałosne!

POpieram Pana Prezydenta, bo film, którego przesłaniem jest nienawiść do Kościoła, księży, katolików, nie powinien być wyświetlany nigdzie.

anty fanatyk @ 16:27, 29.09.2018

IP: 2001:ac8...10cb

Żałosne są te komentarze w akcie desperacji fanatyków z PIS trzymających się kurczowo stołków, którzy filmu nie widzieli, albo obejrzeli po cichu w Łomży zakłamani hipokryci.

Zacznę od tego, że "Kler" w żadnym wypadku nie jest atakiem wymierzonym w Kościół jako instytucję. Nie obraża nawet samych ludzi wierzących. W błędzie są konserwatyści, nazywający go "antypolskim" - jest wręcz przeciwnie. Osoby, które zarzucają Smarzowskiemu, że nakręcił kolejny taki sam film - mają sporo racji. Film nie zaskakuje, ale po prostu wstyd go nie obejrzeć.

Bóg dał ludziom wolną wolę, kościół nie zakazał filmu, a znalazł się nadgorliwy fanatyk w Ostrołęce. Miejmy nadzieję, że wywiozą was na taczkach z tych stołków do których wam zadki przyrosły. Skończą się lukratywne posadki, wysokie wynagrodzenia, przywileje, olbrzymie nagrody i premie za pieniądze odebrane innym pracującym Polakom. Jak ludzie pójdą was ocenzurować to zaboli po pierwsze finansowo, a po drugie nikt na was nawet nie spojrzy. Skończy się gnębienie mieszkańców i podwładnych, pracowników w urzędach i spółkach. Mieszkańcy do zobaczenia przy urnach to wasz czas i rewanż, za to co Wam zrobili ci bezduszni partyjni cwaniacy.

Stan @ 16:35, 29.09.2018

IP: 176.109...101

Tyle hałasu o taką szmirę. Ot co Polaczki lubią dziadostwo!!!!

dziadostwo @ 17:46, 29.09.2018

IP: 37.248...181

Dziadostwem jest także demoralizacja młodych ludzi za 300+ w wieku wyborczym dla uzyskania ich głosów, obiecana publicznie 23.09.br
Dziadostwem jest zadłużenie miasta bez zgody wyborców i mieszkańców i brak wyjaśnienia na co te pieniądze poszły.
Dziadostwem jest płacenie lichwy bankowej od tegoż zadłużenia z kieszeni pracujących mieszkańców i emerytów.
Dziadostwem jest aż taki bój o władzę. Władza daje możliwości ale nie daje autorytetu. Do tego trzeba dorosnąć i go udowodnić czynem.
Dlatego głosować trzeba na narodowców bo to jedyna szansa na zmianę. Partie utworzone z ludzi okrągłego stołu dostatecznie zniszczyły już kraj i naród a ich członkowie nie widzą tego i nadal w świetnych nastrojach, bo smaczna zawartość korytka, przy którym się pasą.
Warto wysłuchać na yt Prof. Jerzego Nowaka -"Jestem za podaniem Andrzeja Dudy do sądu".
Czy jesteśmy wolni? Nie! Mam osobiste doświadczenie i wiem komu to zawdzięczam.

Mieszkaniec @ 17:50, 29.09.2018

IP: 31.0...131

No to kotkowi doszło jeszcze łamanie konstytucji.
I ktoś taki jest prezydentem !!!
Na szczęście już zbliża się jego koniec.
Mam nadzieję że wyląduje na śmietniku historii tak jak na to zasługuje.

Stenia @ 18:00, 29.09.2018

IP: 94.254...156

Stadion,miejski sylwester,dni Ostrołęki...itditd...wystarczy już chyba

Katolik rodzic @ 18:16, 29.09.2018

IP: 2a02:1370...10ba

Prezydent miasta sprawuję władzę nad oświatą.

Czy kościoły i szkoły w Ostrołęce wprowadzą programy ochrony małoletnich przed nadużyciami, w którym dzieci, młodzi ludzie będą czuli się bezpiecznie?

Jakie prezydent podjął działania? Czy nasze dzieci są bezpieczne? Czy pouczono ksieży, że nie mają prawa dotykać naszych dzieci I nie mogą przebywać sam na sam z dzieckiem?

proszę o reakcje radnych i interpelacje w tej sprawie.

ketuks @ 18:20, 29.09.2018

IP: 2a00:f41...552f

popularny serwis na igrek:

watch?v=YAXUAT3fDCc

ja jestem @ 18:20, 29.09.2018

IP: 178.183...58

Katolicy mają problem.
Z jednej strony starają się nie widzieć draństwa Kościoła.
Z drugiej strony dowody na to draństwo mają codziennie.
I teraz ci z nich, którzy wiarę i w katolickiego Boga ( konia z rzedem temu, kto wiej jak katolicki Bóg ma na imię ) i w KK bo tak sprytnie to rozegrano, że te dwie rzeczy u osoby wierzącej są jednym. Więc poczucie winy nawet z powodu pomyslenia, ze coś z tym kościołem jest nie tak. Poczucie winy i strach przed utratą wiary, bo ta ma być najwyższym dobrem….
Niektórzy pomalutku znajdują konsensus: Chodzę do Koscioła dla Boga a nie dla księdza.
Bo ?
Nie chcę trafić do piekła.
Chcę mieć tradycyjny ślub, ochrzcić dzieci, nie mieć problemu z pogrzebem.
A dalej to sobie myślę, co myślę, ale nikomu ani słowa, bo ludzie, bo rodzina.
Ale z wolna zmienia się myślenie…
Coraz więcej ludzi zadaje sobie pytanie : Czy tego potrzebuję ?
I to jest dobry początek na osobiste relację z Boskością a nie z religią.
Świat jest pełen kapłanów a nie ma komu głosić prawdy. Rozum nie ustala prawdy; prawda jest zadana rozumowi do odkrycia. Wiedzę należy wydobywać z Ducha. Troska o rozwój sfery duchowej i o dojrzałość duchową jest ważniejsza niż troska o zdrowie, o wykształcenie i status społeczny, o pracę zawodową i dobrobyt materialny. Człowiek pozbawiony duchowości nie jest w stanie w sposób świadomy i odpowiedzialny kierować pozostałymi sferami swego człowieczeństwa. Punktem wyjścia duchowości jest zrozumienie samego siebie. Duchowość to bowiem zdolność człowieka do zrozumienia samego siebie, czyli do znalezienia odpowiedzi na pytanie: kim jestem, skąd się wziąłem, dokąd zmierzam, w oparciu o jakie więzi i wartości mogę osiągnąć cel mojego życia.

ketuks @ 18:24, 29.09.2018

IP: 2a00:f41...552f

sali nie można wynająć, samej sali nawet jak z własnym sprzętem projekcyjnym przyjadą, obojętnie jakiej sali nawet małej, sale pozajmowane nawet do przyszłego roku, tak działają ludzie pod mocnym wpływem instytucji niedemokratycznej jaką jest Kościół Katolicki. Dawanie zbyt dużej swobody, przywilejów i przestrzeni publicznej KK staje się problemem.

~~Oste @ 18:28, 29.09.2018

IP: 178.235...111

Kodziarze tu na forum plujo krzyczo .Kotowski moze spac spokojnie ma wygrano w kieszeni .Ostroleka popiera Kotowskiego a z kodziarzy sie smieje

Elf @ 18:46, 29.09.2018

IP: 2a00:f41...139

To tylko film. Nie ma się czym karać.

hola hola @ 18:50, 29.09.2018

IP: 87.239...34

Co na to rada miasta? Radni kontrolują poczynania prezydenta i stanowią o kierunkach jego działania. Panowie i panie z listu rzecznika praw obywatelski wynika, że jest łamana Konstytucja RP. Przytulacie po 1500 złotych miesięcznie przez 4 lata z naszych podatków i nie bronicie naszych praw obywatelskich? Podrzędny wam urzędnik, robi co mu się podoba i całkowity brak reakcji? jak nie macie własnego zdania lub nie reprezentujecie interesu mieszkańców to zrezygnować ze stołków. Przyd/upasów prezydenta nam nie potrzeba w radzie. Obudźcie się, albo podzielicie w wyborach los pana prezydenta i pożegnacie się z przywilejami i łatwą kasą z naszych podatków.

Do roboty nadszedł czas działania.

Kurp @ 19:08, 29.09.2018

IP: 83.31...9

Mnie cała ta pseudoafera pokazała, że Prezydent Kotowski ma mocny kręgosłup i jest odporny na nagonki, oraz ma własne zdanie. Panie Prezydencie jestem z Panem w tej trudnej dla Pana chwili i po tym pokazie odwagi tym bardziej popieram.

do Kurp z PIS@ 19:08 @ 19:19, 29.09.2018

IP: 87.239...34

Ma własne zdanie? Właśnie się wykręcił z odpowiedzialności, że on nie decyduje tylko podwładnii.

- Teksty, oskarżenia, insynuacje czy opowieści, że prezydent Kotowski ręcznie steruje wszystkimi miejskimi instytucjami są głęboko przesadzone. Nie zdarzyło mi się, żeby kiedyś układać repertuar kina czy rozkład jazdy MZK czy przyznawać tory na naszym basenie. Przypisywanie mi tej roli jest zwykłym kłamstwem, powtarzanym wielokrotnie, aby niektórzy uwierzyli. I niektórzy uwierzyli, otrzymałem też kilka obelżywych e-maili, które ludzie mi przesyłali, dlaczego ja układam co ma być we czwartek w kinie, a co we wtorek. Ubolewam nad brakiem samodzielnego myślenia - mówił Kotowski.

tt @ 19:25, 29.09.2018

IP: 188.146...245

Dlaczego ktoś ma dyktować, co będzie wyświetlane w naszym kinie? Dlaczego reżyser uruchamia pana Hołdysa czy RPO, może po to, by 30 mln włożone w film się zwróciło? Przyjedź, wyświetlaj i zarabiaj.

do Kurp z PIS@ 19:08 @ 19:28, 29.09.2018

IP: 87.239...34

Odwaga powiadasz? Zrzucić odpowiedzialność na podwładnych zamiast przyjąć na klatę tą decyzje?

Znając doskonale sytuację w urzędzie miasta wszyscy zatrudnieni po znajomości przez PIS mają taką odwagę, zepchnąć odpowiedzialność za porażkę na swojego podwładnego.

do tt @ 19:25 @ 19:39, 29.09.2018

IP: 87.239...34

Wpływy z kina w Ostrołęce dla dystrybutora to 0.000001%, a Ostrołęka to dziura, dzięki waszym rządom. E


Chcieliście się pokazać się przed wyborami, dostaliście po łapach i staliście się pośmiewiskiem całej Polski, a film zyskał darmową reklamę. Ludzie pojechali do Łomży.

Ciekaw jestem jak zareaguje na przegraną w wyborach prezes Kaczyński wielu "nietykalnych" wyleci z partii na zbity pyski wszyscy o nich zapomną. Niech nam podeślą mądrych młodych z PIS takich jak w Łomży czy Siedlcach. Dziadki na emeryturę.

olo @ 19:39, 29.09.2018

IP: 2a01:110f...3169

ten film POwinien u nas leciec codziennie.Niech wszyscy lubiacy filmy o homosiach napatrza sie do woli... tongue laughing

Ogólnie lipa @ 19:43, 29.09.2018

IP: 178.42...70

Cała Polska ma bekę z naszego miasta. Chańba.

tt @ 19:43, 29.09.2018

IP: 188.146...245

No i wiadomo o co chodzi, chodzi o kasę, musi być i basta. Od każdego, a jak ktoś się wyłamie to pogrozimy, uruchomimy tych i owych.

Jak 0,0000001% przepadło w Ostrołęce, to o co ten dym?

Zmieńcie grafikę w tym artykule, wstawcie twarz reżysera i spółkę.

Wkurzony @ 20:06, 29.09.2018

IP: 37.47...63

RZECZNIKIEM PRAW OBYWATELSKICH W POLSCE JEST BANDEROWIEC I JEMU SIĘ COŚ NIE PODOBA?, TO WYPAD NA UPAINE!!!!!!

Mobil3k @ 20:07, 29.09.2018

IP: 178.235...152

Ja mimo to ze jestem za pis, nie popieram blokowania ogladania filmow, to ze komus sie on moze nie podobac to nie oznacza ze Ostroleczanie go niechca obejrzec wolna polska..., ale tak czy siak chyba wystarczy juz panu prezydentowi, niech przyjdzie inny i niech sie stara, moze cos ciekawszego bedzie w Ostrołęce.

Marek @ 20:13, 29.09.2018

IP: 31.0...141

Ciekawe czemu jak nie chcieli puścić pierwszej części "Graya" to nikt do rzecznika nie latał i nie było żadnej afery bo wszyscy to olali, a tutaj jeszcze gorsze badziewie od tego Graya i afera na cały kraj o głupi film? Być może są ludzie co wierzą że emisja tego filmu może mieć wpływ na wynik wyborów i dlatego tak im na tym zależy,

do Marek z PIS@ @ 20:32, 29.09.2018

IP: 185.108...64

Ciekawe czemu PIS w Ostrołęce coraz bardzie stara się kontrolować życie mieszkańców pozbawiając ich możliwości wyboru? Czy uważają, że są bezkarni i mogą nas kontrolować i nami pomiatać? Czy mieszkańcy mają tylko na nich pracować i siedzieć cicho? Zobaczymy w wyborach, kto kogo będzie kontrolował.

PRL-Bis @ 21:26, 29.09.2018

IP: 31.0...131

Macie PiS (czyt. PRL-Bis) i pierwszy sekretarz jedynej właściwej partii robotniczej dla waszego dobra dobierze wam repertuar.

Krzysiek @ 21:44, 29.09.2018

IP: 79.184...93

Brawo Ostrołęka. Dziękuję Panu Prezydentowi i Panu Dyrektorowi OCK, że nie ulegli lewactwu , a stanęli po stronie wiary i kościoła.

Dziękujemy Polakom @ 22:07, 29.09.2018

IP: 2a03:6300...1051

Skandal za skandalem: miasto bez własnego dworca PKS, ankieta/ inwigilacja w SP6, teraz jakaś cenzura... o czym jeszcze nie wiemy, a dowiemy się po przegranych wyborach przez PIS

Dobrze, że nie jesteśmy sami, a inni Polacy nas wspierają. wink

Teraz my idźmy do wyborów, aby pokazać, że miasto należy do mieszkańców, a nie do partyjnych wybrańców żyjących w luksusach za pieniądze odebrane Polakom nawet tym najbiedniejszym.

ja jestem @ 22:13, 29.09.2018

IP: 178.183...58

Salvador Freixedo to zbuntowany ksiądz, były jezuita i ufolog w jednym. Wydalony z Kościoła za jego krytykę, zajął się badaniem zjawisk niewyjaśnionych, dochodząc do wniosku, że Ziemia to „ludzka ferma” i eksperyment zaawansowanej inteligencji z kosmosu, która manipuluje nami przy pomocy… religii.
Jego zdaniem za powstaniem religii stoją jakieś wyższe, ale niekoniecznie boskie siły. Jeśli porównamy channelingi (wiadomości telepatyczne od duchów lub astralnych bytów) czy przekazy od kosmitów z zawartością świętych ksiąg albo orędziami z objawień, okaże się, że zbytnio się one od siebie nie różnią. Gdyby w Biblii lub Koranie w miejsce Boga jako źródła objawień podstawić inteligencję z kosmosu albo równoległego wymiaru, wszystko nabierze zupełnie innego sensu. Izraelici prowadzeni po pustyni przez dziwne światło czy boski rydwan widziany przez Ezechiela to tylko dwie z wielu poszlak sugerujących, że za częścią wydarzeń z Pisma Świętego stał ktoś dysponujący zaawansowaną techniką. Ten sam ktoś – zdaniem Freixedo – odpowiada za podyktowanie Mahometowi Koranu i za działalność wszystkich proroków, którzy mieli do przekazania prawdy objawione.

Rogaś z Doliny Roztoki @ 22:34, 29.09.2018

IP: 178.235...58

Janusze rozsławiają nas na całą Polskę tongue tongue tongue tongue tongue

tt @ 22:35, 29.09.2018

IP: 188.146...245

Dziękujemy Polakom, miasto nigdy nie miało dworca PKS, czy to był/jest skandal?

Skandalem jest dyktowanie, by jakiś film był wyświetlany w naszym kinie.

brexit @ 22:35, 29.09.2018

IP: 82.28...1

Zaraz się dowiemy ,że prezydent Kotowski to jaszczur z konstelacji Oriona , który przyjął ludzką postać, żeby przy pomocy kleru ogłupić lud i zapanować nad światem.
A Hołdys razem ze Smarzowskim przejrzeli te niecne plany i uknuli intrygę, żeby je udaremnić.Oczywiście nie może, jak w każdym dobrym thrillerze zabraknąć wątku miłosnego.Na końcu okaże się , że Hołdys to tak naprawdę gender-dziewica z galaktyki Andromedy, która w ciele ziemianina przez pomyłkę pazernych korporacji przyjęła męską postać , ale darzy uczuciem reżysera filmu "Kler" , tylko nie ma śmiałości , aby mu to wyznać.

B @ 22:48, 29.09.2018

IP: 178.235...155

Przed chwilą wróciłam z Łomży, film jest ciężki, trudny ,opowiada o cyniźmie, pazerności i obłudzie. układach i zakłamaniu. Ani razu nie poczułam się dotknięta jako osoba wierząca, nikt nie obrażał Boga.Naprawdę nie wiem czego boją się nasi politycy, przecież i tak to wszystko jest tajemnicą poliszynela.

tt @ 23:00, 29.09.2018

IP: 188.146...245

B, no to ja nie wiem czemu jest taki nacisk, by film wyświetlić?

WKurzony @ 23:29, 29.09.2018

IP: 37.47...63

DO B. MOŻE WŁADCY OSTROLEKI TO TEŻ PEDOFILE I TEN FILM TO JAKBY O NICH?

tt @ 23:37, 29.09.2018

IP: 188.146...245

Wkurzony, "może" to jest szerokie i głębokie.

WKurzony @ 23:39, 29.09.2018

IP: 37.47...63

NIE CHCĘ BRONIĆ KOTOWSKIEGO, BO MAM NERWICE PRZEZ ROZKLAD JAZDY MZK A KOTOWSKI SPRAWUJE NADZUR NAD TĄ FIRMĄ, ALE NIEKTORZY KOMENTATORZY SĄ NA 100 % Z INNYCH PARTII, W TYM ZNIENAWIDZONEJ PRZEZ MNIE PO. KTÓRZY WYKORZYSTAJĄ WSZYSTKO ABY DOJŚĆ DO KORYTA, TAM GDZIE JEST MIEJSCE WSZYSTKICH ZDRAJCOW POLSKI!!!!!!!!

do brexit @ 22:35, IP: 82.28...1 @ 01:07, 30.09.2018

IP: 5.172...36

Przestań brać to świństwo (pić , palić , wciągać)
Bo na koniec okaże się po obudzeniu "gender-dziewica z galaktyki Andromedy" zakotwiczyła w miejscu na którym siadasz....
Ogarnij się trochę.

Znajomy brexita @ 01:26, 30.09.2018

IP: 37.248...230

A ja słyszałem że ten cały brexit to nieudacznik który chciał wyjechać do Anglii ale został cofnięty na granicy.
Teraz siedząc przy kompie (od wielu miesięcy bez pracy) udaje anglika.
Rodzice "brexita" starają się o miejsce dla niego w poradni psychologicznej.

tl @ 05:27, 30.09.2018

IP: 178.235...48

,,brexit,, - ty pokręcony pisowsko-katolski trollu czy ty w ogóle oglądałeś ,,KLER,,?

klop @ 06:18, 30.09.2018

IP: 188.146...159

Tylko jego czerwono- lewacka część z ich guru Jerzym Urbanem który jest twarzą promującą ten film.

tt @ 07:30, 30.09.2018

IP: 188.146...245

Ciekawe który kandydat na prezydenta dyktowałby wyświetlanie filmu w naszym kinie?

Do Krzysiek @ 07:31, 30.09.2018

IP: 188.146...96

Po stronie wiary i kościoła to stanął reżyser który ten film stworzył bo czas wyrwać chwasty z tej wiary i z tego kościoła.

tt @ 07:38, 30.09.2018

IP: 188.146...245

Do Krzysiek, masz rację, ten film umacnia chrześcijaństwo poprzez usuwanie czarnych owiec z jego szeregów.

oszukany wyborca @ 08:10, 30.09.2018

IP: 185.225...5

Głosować mieszkańcom jeszcze nie mogą zakazać czy nakazać tongue więc trzeba będzie tym zapyziałym cwaniaczkom pokazać jak wygląda życie na zasiłku, a jak po przegranych wyborach jednego z drugim mądralę z partii pogonią to nieudacznicy przepadną na zawsze. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Teraz my mieszkańcy wyrównami z wami rachunki. wink

do tt @ 07:38 @ 08:37, 30.09.2018

IP: 212.117...76

tępiciel lemingów@ tak mi obrzydziłeś PIS, że całą rodziną będziemy głosować na inny aby nie na PIS czy "bezpartyjne miasto", składające się w części z byłych członków PIS.
Wybierzemy prezydenta i radę miasta, którzy będzie reprezentował interesy mieszkańców, a nie partyjniaków i będą interweniować w razie problemów czy próśb mieszkańców dotyczących działania szkół, MZK, kina, basenu i innych spółek.
Wszyscy mają was dość kumoterstwo, kolesiostwo, łapówkarstwo, zakłamanie, przyznawanie wybrańcom nagród i premii, zastraszanie, poniżanie pracowników i podwładnych, w urzędach i spółkach, ludzie odetchną. Przy urnach nic im nie możecie zrobić, wszyscy inni będą lepsi niż wy chciwi i zakłamani katolicy.

Dolek @ 08:57, 30.09.2018

IP: 37.248...187

Wolałbym sam decydować o tym co mam oglądać, co czytać i czego słuchać w mediach i publikatorach. A Wy ?

tt @ 09:14, 30.09.2018

IP: 188.146...245

Dołek, ale w czym problem? Władze miasta nie decydują, co masz oglądać, co czytać i słuchać w mediach i publikatorach, więc nie mogą zakazać i nakazać emisji filmu w kinie.

Gdzie jest Kler, producencie?

normalny @ 09:27, 30.09.2018

IP: 94.254...75

Panie Prezydencie przegrałeś przez posłuszeństwo i spolegliwość wobec kleru i paradoksalnie KLER Cię załatwił , ale na twoje życzenie , no i PIS owi zaszkodziłeś
a szkoda

Emigrant @ 09:31, 30.09.2018

IP: 2a04:9dc0...100a

Kotowski to nie dyktator, a marionetka i popychadło Czartoryskiego, specjalisty od gwałtów i ROSAKÓW, którzy zbili fortunę na zatrudnieniach w oświacie i na zasiadaniu w radach miasta i elektrowni. Chłop bez jaj, taki słup co nic nie może. Przywieźli nieszczęśnika z malutkiej wioseczki Rozóg, gdzie mieszkał w domku bez bieżącej wody i bez wychodka. Posadzili na posadkę, wykonuje rozkazy partyjne, za sznurki pociąga rumiany poseł. Wszystko to są kret.yńskie pomysły posła jak ten, aby okraść z ziemi Rzekuń, a za rozp.ierniczenie oświaty, inwigilacje odpowiedzialni są ROSAKI. Dziw bierze, że nauczyciele od lat dają sobą poniewierać, a powinni być przykładem odwagi i moralności dla reszty społeczeństwa. Ostrołęka to biblijna Sodoma i Gomora.

Jak dalej chcecie być okłamywani, okradani, poniżani, ignorowani, zastraszani, cenzurowani, inwigilowani, a wasze dzieci tanią siłą roboczą pracujące na nagrody i premie dla wybrańców to głosujcie na PIS. Macie dość to wybierzcie nowego prezydenta i nową radę miasta. Mieszkańcy jesteście jedyną nadzieją dla miasta.

Piszę z innego wolnego kraju, w którym nie ekstradują Polaków do PISlamu.
Mnie nie zniszczycie, ani nie złamiecie jak wielu porządnych ludzi.

Polak @ 09:33, 30.09.2018

IP: 185.66...57

Hahaha ten portal robi jaja z kotka

tt @ 10:14, 30.09.2018

IP: 188.146...245

Emigrant, i co Ci do nas? Czy to źle, że np. ktoś nie chce karania śmiercią dziecka gwałciciela?

Co to za kraj, w którym tego chcą? "Porządny" człowieku.

Robson @ 10:23, 30.09.2018

IP: 185.166...92

Dlatego ja zagłosuje na prawice Frydryka. Tej kato - prawicy trzeba podziękować

do tt @ 10:14 @ 10:26, 30.09.2018

IP: 190.106...40

tępiciel lemingów@ tak mi obrzydziłeś PIS, że całą rodziną będziemy głosować na inny aby nie na PIS czy "bezpartyjne miasto", składające się w części z byłych członków PIS. tongue popieram

Emigrant, nic nie wspomniał o karaniu śmiercią dzieci tongue to tylko wymysł twojego chorego umysłu.
Ile dzieci z gwałtów, porzuconych w szpitalach przez rodziców ciężko chorych dzieciaczków adoptowali lokalni politycy z PIS kotowski, czartoryski, mamątow, rosaki?

Ilu rodzinom pomogli? Róbcie jak mówię, a nie jak robię. Katolicy na pokaz i dla kasy.

Pani x @ 10:34, 30.09.2018

IP: 5.184...43

Tak sobie siedzę i myślę dlaczego pod artykułami nie ma nazwisk dziennikarzy, którzy je piszą. To nie zabawa w "zgadnij kto napisał?".

tt @ 10:40, 30.09.2018

IP: 188.146...245

Pani x, jeśli nie ma nazwisk dziennikarzy, to znaczy, że osoby związane z tym portalem chcą dyktować, co ma być wyświetlane w kinie. Chyba wiesz o kogo chodzi i kto przy pomocy tego portalu chce objąć władzę w mieście.

do tt @ 10:40 @ 10:49, 30.09.2018

IP: 190.106...40

tępiciel lemingów@ tak mi obrzydziłeś PIS, że całą rodziną będziemy głosować na inny aby nie na PIS czy "bezpartyjne miasto", składające się w części z byłych członków PIS. tongue

Co boli was niewygodna prawda w PIS, że nie możecie prześladować, gnębić, zastraszać, nękać, autorów artykułów, ich bliskich i rodziny tongue

I niech tak pozostanie, my mieszkańcy nie wiemy kto w PIS zdecydował o repertuarze kina wassat

" buta kroczy przed upadkiem " 21.10 tępiciel do zatrudniaka po zasiłek wink

czesław @ 10:55, 30.09.2018

IP: 188.146...96

Ostrołęka zrobiła bezpłatną reklamę filmu. Gdyby nie ten cyrk z cenzurą to bardzo dużo ludzi w Polsce nawet nie wiedziało by że taki film powstał, kiedy i gdzie jest wyświetlany i nie przykładało by do niego wagi. Poplecznicy kościoła sami kościołowi zaszkodzili.

tt @ 11:03, 30.09.2018

IP: 188.146...245

Czesław, film nie szkodzi Kościołowi, a go umacnia, więc reklama to dobra robota.

Gdzie jest Kler, producencie?

"Możliwe, że mieszkańcy miasta i regionu obejrzą "Kler" w Ostrołęce, ale nie w kinie "Jantar". - Producent filmu przewiduje specjalny seans dla ostrołęczan - poinformował na Twitterze Zbigniew Hołdys. Na razie nie wiadomo jednak, gdzie i kiedy odbędzie się emisja."

Kasa Ci niepotrzebna?

do tt @ 11:03 @ 11:07, 30.09.2018

IP: 190.106...40

tępiciel lemingów@ tak mi obrzydziłeś PIS, że całą rodziną będziemy głosować na innych aby nie na PIS czy "bezpartyjne miasto", składające się w części z byłych członków PIS. tongue

Ile dzieci z gwałtów, porzuconych w szpitalach przez rodziców ciężko chorych dzieciaczków adoptowali lokalni politycy z PIS kotowski, czartoryski, mamątow, rosaki?

Ilu rodzinom pomogli? Róbcie jak mówię, a nie jak robię. Katolicy na pokaz i dla kasy.

tt @ 11:15, 30.09.2018

IP: 188.146...245

do tt @ 11:03, lepiej nazywać epitetami przeciwników zabijania nienarodzonych: "Czartoryskiego, specjalisty od gwałtów" niż im pomóc?

Ile dzieci z gwałtów, porzuconych w szpitalach przez rodziców ciężko chorych dzieciaczków adoptowali lokalni politycy z antyPIS? Lepiej je zabić?

Wert @ 11:20, 30.09.2018

IP: 37.248...242

To prawda, że decyzja była niefortunna.
A do komentujących- obejrzyjcie najpierw ten film, a później komentujcie.
Bo cóż ten film pokazuje czego nie wiemy? Uwikłana góra, która zawsze spada na cztery łapy i „szeregowi” (tu księża) na „pierwszym froncie”- ze swoimi rozterkami, sumieniem i samotnością.
To nie jest antyklerykalny film. Idźcie (jedźcie) do kina, a pózniej komentujcie. Albo dajcie sobie spokój.

do tt @ 11:15 @ 11:23, 30.09.2018

IP: 190.106...40

tępiciel lemingów@ tak mi obrzydziłeś PIS, że całą rodziną będziemy głosować na innych aby nie na PIS czy "bezpartyjne miasto", składające się w części z byłych członków PIS. tongue

Kto obiecywał godne życie dla chorych dziedziaczków, a zamiast dla niepełnosprawnych rozdał pieniądze Polaków na nagrody i premie dla swoich, bo wam sie nalezy?

Kto chce zabijać dzieci?

Zakopane @ 11:24, 30.09.2018

IP: 83.28...178

z nami

do tt @ 11:15 @ 11:30, 30.09.2018

IP: 190.106...40

tępiciel lemingów@ tak mi obrzydziłeś PIS, że całą rodziną będziemy głosować na innych aby nie na PIS czy "bezpartyjne miasto", składające się w części z byłych członków PIS.

Katolicy z PIS, Ci z pierwszych ławek ile przeznaczyliście na pomoc dla potrzebujących, dla chorych, dla biednych, dla opuszczonych, dla dzieci, dla Caritasu, dla PCK, dla hospicjów, dla domów seniora, dla domów opieki prowadzonych przez duchownych i zakonnice ze swoich milionowych nagród i premii przyznanych przez prezydenta z pieniedzy odebranych wszystkim POLAKOM nawet tym najbiedniejszym?

Do dnia dzisiejszego prezydent Kotowski nie może wykrztusić komu, za co przyznał te astronomiczne nagrody.

Czemu te pieniadze nie trafiły do potrzebujących dzieciaczków czy chorych?

Piekło jest za płytkie, a smoła za zimna na takich grzeszników.

Dolek @ 11:34, 30.09.2018

IP: 37.248...111

Wolałbym sam decydować o tym co mam oglądać, co czytać i czego słuchać w mediach i publikatorach. A Wy ?

tt @ 11:35, 30.09.2018

IP: 188.146...245

Weryfikacja, masz rację, ten film umacnia chrześcijaństwo.

do tt @ 11:15 , najłatwiej nazwać epitetami przeciwników zabijania nienarodzonych "Czartoryskiego, specjalisty od gwałtów" zamiast obiecać godne życie dla chorych dzieciaczków.

Ten chce zabijać dzieci, któremu nie podoba się działalność obrońców nienarodzonych. Kto to taki?

Gdzie jest Kler, producencie? Obiecałeś kilka dni temu.

do tt @ 11:15 @ 11:38, 30.09.2018

IP: 190.106...40

tępiciel lemingów@ tak mi obrzydziłeś PIS, że całą rodziną będziemy głosować na innych aby nie na PIS czy "bezpartyjne miasto", składające się w części z byłych członków PIS. tongue

Prezydent, który trzyma 45 tysięcy złotych w reklamówce w szafie w mieszkaniu u znajomego rzekomo na telewizor dla dzieci, chce umoralniać mieszkańców miasta.

A ile ten pan przekazał z reklamówki dla potrzebujących, dla kościoła? Kiedy poszedł do potrzebujący, odwiedził chorych w szpitalu, pomógł chorym? Ile przekazał ze swoich astronomicznych zarobków na cele charytatywne, na Caritas?

To tacy ludzie jak pan prezydent zniechęcają wierzących (nie mylić z tymi co chodzą do kościoła na pokaz, a Boga w sercu nie mają) do uczestnictwa we mszy świętej.

Jak widzę tą całą śmietankę PIS obłudników w kościele, to modlę się do Boga za nich i przepraszam za gniew i odrazę, którą we mnie wzbudzają.

Panie Bożę bądź miłosierny dla tych grzeszników, którzy są obrazą dla Ciebie i twojego kościoła. Oni nie widzą jaką krzywdę czynią Tobie i swoim bliźnim. Amen

KLER i PIS was nie zbawi tylko miłość do Boga i do bliżniego.

tt @ 11:38, 30.09.2018

IP: 188.146...245

do tt @ 11:15 , lepiej być za zabijaniem dzieci niż im pomóc?

Piekło jest za płytkie, a smoła za zimna dla takich grzeszników.

do tt @ 11:38 @ 11:47, 30.09.2018

IP: 190.106...40

tępiciel lemingów@ tak mi obrzydziłeś PIS, że całą rodziną będziemy głosować na innych aby nie na PIS czy "bezpartyjne miasto", składające się w części z byłych członków PIS.

Kto chce zabijać dzieci? Dlaczego bierzecie milionowe nagrody, a chore dzieciaczki cierpią? Co obiecywaliście?

Piekło jest za płytkie, a smoła za zimna dla takich grzeszników.

tt @ 12:00, 30.09.2018

IP: 188.146...245

do tt @ 11:38 , który kandydat do władz miasta będzie za ochroną życia nienarodzonych i będzie pomagał chorym dzieciaczkom?

do tt @ 12:00 @ 12:13, 30.09.2018

IP: 190.106...38

tępiciel lemingów@ tak mi obrzydziłeś PIS, że całą rodziną będziemy głosować na innych aby nie na PIS czy "bezpartyjne miasto", składające się w części z byłych członków PIS. tongue

Ile dzieci z gwałtów, porzuconych w szpitalach przez rodziców ciężko chorych dzieciaczków adoptowali lokalni politycy z PIS kotowski, czartoryski, mamątow, rosaki?

Oświadczenia majątkowe 2018

Według oświadczeń majątkowych opublikowanych wczoraj w BIP-ie najmniej z trójki prezentowanej w dzisiejszym zestawieniu najmniej w ubiegłym roku zarobił prezydent Kotowski. Na jego konto wpłynęło 160 670,80 zł z tytułu pensji z UM. Ostrołęcki włodarz zgromadził łącznie około 268 tysięcy złotych na bankowych kontach należących do niego i jego żony.

Zastępca prezydenta – Grzegorz Płocha – w ubiegłym roku zarobił aż o 40 tysięcy więcej od swojego szefa (201 526,76 zł – pensja z UM oraz dodatkowo 3 360 zł z innej działalności wykonanej osobiście i 400 zł z tytułu najmu)

Mariusza Prusaczyka – sekretarza Urzędu Miasta. W ubiegłym roku z tytuły pracy w ratuszy zarobił on 193 731,57 zł. Dla porównania zarobki Prusaczyka rok wcześniej kształtowały się na poziomie 172 000 złotych.

Poseł Czartoryski w ubiegłym roku zarobił łącznie 174 530,04 zł (uposażenie poselskie 144 467,64 zł i dieta 30 062,40 zł).

Senator Mamątow w ubiegłym roku senator zarobił 154 387,04 zł uposażenia i 30 647 zł. diety.

Piotr Liżewski z tytułu zatrudnienia na stanowisku komendanta Straży Miejskiej w Ostrołęce uzyskał dochód w wysokości 108 tys. 955 zł, z najmu - 270 tys. 332 zł, dieta radnego przyniosła mu 18 tys. 508 zł oraz inny dochód - 3 tys. 586 zł.

Radna Ewa Żebrowska-Rosak zgromadziła 410 tys. 850 zł oszczędności.

Ilu rodzinom pomogli? Róbcie jak mówię, a nie jak robię. Katolicy na pokaz i dla kasy.

brexit @ 12:21, 30.09.2018

IP: 82.28...1

Pani x @ 10:34, 30.09.2018
IP: 5.184...43

Tak sobie siedzę i myślę dlaczego pod artykułami nie ma nazwisk dziennikarzy, którzy je piszą. To nie zabawa w "zgadnij kto napisał?"."

Ci biedni ludzie muszą gdzieś pracować.Coś do gara trzeba włożyć.
Ale przecież nikt sobie obciachu nie będzie robił przed rodziną i znajomymi, że na tym portalu pisze. Pewnie mówią, że tu tylko sprzątają i kawę parzą.

Jak byłem kiedyś w Niemczech, to wtedy było jeszcze NRD, to rozmawiałem ze starszymi ludźmi tak z ciekawości. Poza jednym wyjątkiem, który powiedział ,że walczył w Wehrmachcie , to reszta oczywiście wcielona była siłą i albo pracowali w kuchni, albo gdzieś na głębokim zapleczu.
Jak się więc okazuje to w 39 wojnę przegraliśmy z kucharzami.

tt @ 12:50, 30.09.2018

IP: 188.146...245

do tt @ 12:00 , kto będzie pomagał chorym dzieciaczkom, kto je adoptuje zamiast zabijać? Na kogo mam głosować?

Kto będzie miał mniej w oświadczeniach majątkowych?

Kto będzie pomagał rodzinom, robił jak mówię, kto nie będzie katolikiem na pokaz i dla kasy? Na kogo mam głosować?

zxz @ 13:59, 30.09.2018

IP: 178.235...124

Nie rozumiem dlaczego Pan Prezydent zabrania aby w naszym mieście nie był oglądany film Kler. Tylko dzieciom można zakazywać i zabraniać. Przecież wiadomo, ze jeśli ktoś będzie chciał obejrzeć to pojedzie do pobliskiego miasta i obejrzy. W internecie też będzie można. No i po co ta cała szopka. Może rzeczywiście by rozreklamować film.

pol @ 14:11, 30.09.2018

IP: 178.42...21

Brawo.Niech lewactwo wyje.

Sygnalista @ 15:17, 30.09.2018

IP: 190.105...138

Politycy PiS i biznes na nieruchomościach. Kulisy "układu radomskiego" - film do obejrzenia w internecie co robi PIS normalnym pracującym Polakom

Ludziom wyburzą domy, aby swoje działki posprzedawać za grubą kasę

superwizjer-uklad-radomski-nieruchomosci-i-p
olitycy-pis

O tym, że ich domy mają zostać wyburzone, a oni sami wysiedleni - mieszkańcy położonej niedaleko Radomia gminy Kowala dowiedzieli się kilka miesięcy temu. Protestują, bo jak mówią, droga miała przejść przez nieużytki. Podejrzewają, że ktoś chce zarobić na spekulacjach nieruchomościami. Ale urzędnicy odpowiedzieli, że sprawa jest już przesądzona. Materiał programu "Superwizjer"

Kiedy i czego dowiemy się o układzie PIS w naszym mieście? O tajemnicach poliszynela dotyczących zatrudniania w oświacie, przetargów, wyprzedaży mienia miejskiego, umarzania podatków w Ostrołęce?

tt @ 15:21, 30.09.2018

IP: 188.146...245

zxz, nie rozumiesz, że Pan Prezydent nie zabraniał aby w naszym mieście nie był oglądany film Kler.

"- Teksty, oskarżenia, insynuacje czy opowieści, że prezydent Kotowski ręcznie steruje wszystkimi miejskimi instytucjami są głęboko przesadzone. Nie zdarzyło mi się, żeby kiedyś układać repertuar kina czy rozkład jazdy MZK czy przyznawać tory na naszym basenie. Przypisywanie mi tej roli jest zwykłym kłamstwem, powtarzanym wielokrotnie, aby niektórzy uwierzyli. I niektórzy uwierzyli, otrzymałem też kilka obelżywych e-maili, które ludzie mi przesyłali, dlaczego ja układam co ma być we czwartek w kinie, a co we wtorek. Ubolewam nad brakiem samodzielnego myślenia - mówił Kotowski."

Ojojoj @ 15:24, 30.09.2018

IP: 178.235...248

Uważam,że każdy Polak powinien ten film obejrzeć. To nie jest film o kościele czy też nie jest antykościelny. To film o ludziach , o nas bo księża to sa nasi synowie i powinniśmy wiedzieć o ich rozterkach, uczynkach czy też o tym, że KK jest doskonałym biznesem. Błądzenie jest rzeczą ludzką i dlatego trzeba wiedzieć ile to kosztuje te osoby. Byłem w piątek na tym filmie i jestem pod wrażeniem tego co pokazał Smarzowski. Chwala mu za to ale i aktorom należy się wielkie podziękowanie. Polecam ten film szczególnie tym, którzy nie widzieli a gadają głupoty. Ludzie idźcie do kin, oderwijcie się od tej durnej telewizji, która serwuje wam ulepione kluski i wciska je wam jako gąsiorowi przed Bożym Narodzeniem. Zacznijcie też myśleć.

do tt @ 15:24, 30.09.2018

IP: 185.166...151

zgadzam się z tt głosować na P Frydryka jest młody może przez kadencję zmieni układy i kumoterstwo w UM Ostrołęki bo obecna władza nie kontroluje i nie panuje nad wszystkim i wszystkimi pracownikami i rodzinami w Ostrołęce. W jednym wydziale potrafią pracować dwie osoby z rodziny to jest do sprawdzenia, a jeszcze radny z rodziny i dyrektor też rodzina , matka z córką bez wyższego wykształcenia tak się zatrudnia, ale ma się znajomości i jeszcze P sekretarzu sprawdzi pan przed odejściem z UM świadectwa i dyplomy uczelni czy są prawdziwe bo z tego co widomo co niektórzy załatwili sobie szkołę lub uczelnię i podają nieprawdę "można to sprawdzić starsze roczniki. A co dotyczy filmu "Kler" to kto będzie chciał to obejrzy nie ma przymusu. U nas w Ostrołęckich parafiach i w powiecie jeszcze lepszy film można nagrać z księżmi i paniami do towarzystwa, ponoć rodzą się i dzieci pod płaszczykiem męża, jest też i alkohol odwiedziny nocami i hazard i po co to zamiatać pod dywan. Ksiądz to też mężczyzna i zawód dochodowy.

tt @ 15:36, 30.09.2018

IP: 188.146...245

do tt, P. Frydryk chce wstawić swoich.

Dziękuję, że umacniasz chrześcijaństwo poprzez usuwanie czarnych owiec z jego szeregów. Zgłoś to gdzie trzeba.

REX @ 15:53, 30.09.2018

IP: 83.28...198

Kiedy pozew? Pamiętamy i czekamy. Widownia w sądzie zapewniona.

otto @ 16:12, 30.09.2018

IP: 94.254...59

kto personalnie zakazał Kleru??? Kto? Pytam.
Film jak film, wszyscy wiedzą jacy są niektórzy księża i co robi "kościół". Nikogo taki film nie zadziwi. WP podaje, że abepe Głódź to tajny agent i współpracownik służb PRL i donosiciel..... a gość ma to w .... i można mu skoczyć.... I takich dzisiaj szanowanych "patriotów" w szeregach KK na stanowiskach bp, proboszczów jest mnóstwo.
Ryba psuje się od głowy......

AntyPOPiS @ 19:20, 30.09.2018

IP: 192.42...13

Opinia z netu:

"Byłem dzisiaj w kinie. Reżyser zastosował świetny zabieg z trailerem - ludzie, którzy idą zobaczyć "komedię" i śmieszkowanie z kościoła bo zobaczyli zabawne urywki w reklamach przy***ą głową w mur po sensie. Gajos, Jakubik, Więckiewicz i przede wszystkim Braciak - majstersztyk. Ludzie, którzy byli ze mną w kinie porządnie odczuli seans, podobnie jak ja. Tak to jest mocny film."

zbędny chaos @ 19:24, 30.09.2018

IP: 94.254...170

nawet w Makowie grają... myślę, że to wszystko przynosi odwrotny skutek, bo o filmie ciągle jest głośno i przez to z ciekawości każdy chce obejrzeć...

Rebeliant Remek @ 21:06, 30.09.2018

IP: 188.146...120

tt. Tępy jak cię teraz czytać? tępy tępy?😀 I dajcie sobie już spokój z tym pozorantem Fryderykiem. To już nawet nie jest śmieszne, a żenujące. Niech dalej układa tandetne przyśpiewki i jeździ po odpustach 😀

Krzyś @ 21:34, 30.09.2018

IP: 37.248...177

A ja myślę że ten zakaz to sprytne posunięcie Kotowskiego.Bilety na film sprzedają się lepiej niż wędlina za komuny.Za kilka dni zgłosi się do producenta filmu o prowizję do reżysera filmu i wtedy już nic nie będzie w Ostrołęce bo NASZ przez 12lat prezydent pryśnie z reklamówkami pełnymi kasy na Kajmany albo innego Monako by odpocząć bez podatku od upierdliwych mieszkańców.

jj @ 00:22, 01.10.2018

IP: 87.205...16

głosujcie tak dalej głosujcie na. bezpartyjne miasto i tpo. to bezpartyjne miasto to zagrywka pis .tylko nasza ostrołęka to bezpartyjny komitet. młodzi nie dajcie się zwieźć bezpartyjne miasto to odłam PIS!

Kubuś PiSdryk @ 03:52, 01.10.2018

IP: 185.24...180

NO nie jest w strukturze partii Pawła Piskorskiego, że pisze o bezpartyjności?

brexit @ 07:05, 01.10.2018

IP: 82.28...1

Głosujcie na bezpartyjnego Łukasza Kulika z SLD i jego bezpartyjnego kumpla Macieja Kleczkowskiego z PO. Nic mi nie wiadomo o tym, żeby ci zacni bezpartyjni fachowcy przestali być członkami partii.

Ostrołęka dla wszystkich , koryto dla wybranych.

Frycek PiSdryk @ 07:34, 01.10.2018

IP: 145.239...27

A ty marudo komu kibicujesz? Bezpartyjnym z PiS, PO, a może PSL?

brexit @ 08:30, 01.10.2018

IP: 82.132...88

Ja jestem narodowcem.
Więc na żadnego bękarta , ani na żadne popłuczyny po Magdalence głosował nie będę.Nie głosuję na PO, PiS, Nowoczesną, SLD, PSL,Kukiza, Razem.

?? @ 08:33, 01.10.2018

IP: 31.0...117

Zakładając że to nie kot decyduje o repertuarze kina I nie ingeruje w to co będzie wyświetlane / w takie coś ciężko uwierzyć/ to kim do h..ja jest kierownik kina żeby cenzurować co ma być a co nie wyświetlane?? Zapomina chyba że kino to nie jego prywatny folwark a jego pracodawcami są podatnicy!!

brexit @ 08:37, 01.10.2018

IP: 82.132...88

Z tym , że na podstawie ostatnich trzech lat, uważam rząd PiS za najbardziej szkodliwy rząd od 1918 roku, czyli w ciągu ostatnich stu lat.
Przebili łajdactwa PO i to znacznie.

do jj @ 09:11, 01.10.2018

IP: 37.248...15

Ubaw po pachy od kiedy Nasza Ostrołęka jest w opozycji do Kotowskiego.Proszę o przykłady z dotyczasowych głosowań i interpelacji.Wchodzi prezydentowi bez mydła.

aa @ 09:19, 01.10.2018

IP: 5.184...84

masz rację materiał Superwizjera "układ radomski" jest porażający crying

brexit @ 09:42, 01.10.2018

IP: 82.132...88

? @ 08:33, 01.10.2018

Ale nie tylko ma prawo, ale i obowiązek decydować.Na tym jego praca polega po prostu.

Ale to bez znaczenia.Prezydent Kotowski , zaprzeczając, że miał wpływ na podjętą decyzję strzelił sobie w kolano.
Ja nie chciałbym mieć takiego przełożonego.
Ale to trochę dłuższy wywód.Na forum może jak będę miał trochę czasu to uzasadnię

do @ 11:38, 01.10.2018

IP: 178.42...172

schetyna obiecuje ludzie wierza wczoraj artykul na wp Polacy oburzeni ze nie wyemitowano [rolnik szuka zony] na rzecz mistrzostw swiata w siatkowce ????????????????????????????????????????????
????????????????????????????????????????????
????????????????????????????????????????????
???kto z taka nienawiscia pisze takie artykuly i sieje nienawisc miedzy nami

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter
NestBank