poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Dalubo

Aktualności

Festiwal teatralny Igła 2018: najlepsi nagrodzeni (zdjęcia)

W ostrołęckim klubie "Oczko" odbył się XIV Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych "Igła". Festiwal był niebywałą okazją do spotkania się z młodymi twórcami, z amatorskimi grupami teatralnymi i artystami, którzy z potrzeby serca tworzą niesamowite spektakle.

Festiwal ma na celu prezentację twórczości teatralnej młodego pokolenia. Jest to także konfrontacja teatrów młodzieżowych działających przy różnych placówkach kulturalnych, oświatowych i wychowawczych z całej Polski.

Reklama "Igła" dla organizatorów jest próbą poznania zjawiska aktywności teatralnej młodego pokolenia. To także próba zachęcenia ostrołęckiej młodzieży do bezpośredniego uczestnictwa w grupach i przedsięwzięciach teatralnych. Przedstawienia oceniać będzie profesjonalne jury powołane przez organizatorów - Ostrołęckie Centrum Kultury i Kurpiowskie Towarzystwo Kultury Teatralnej.

Jury w składzie: Fabian Kocięcki - aktor, Marta Dylewska - aktorka i Jan Zdziarski - Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie, po obejrzeniu czterech przedstawień w kategorii monodram i pięciu przedstawień w kategorii teatr, postanowiło przyznać następujące nagrody:

Reklama W kategorii monodram:
Srebrna Igła ex aequo - Maciej Walter z Grupy teatralnej OFFspring z Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi - spektakl "Munch!" i Paweł Ziegler z Teatru Poświęcony w Katowicach - spektakl "Dobra zwrotka".
Brązowa Igła - Bartosz Rulka z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie - spektakl "Pojedynek".

W kategorii teatr:
Złota Igła ex aequo - Teatr Kaprys z Domu Kultury w Łapach - spektakl "Drwa" oraz Teatr Satyry Zielona Mrówa z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie - spektakl "Niech się miota złość na cię, czyli mówcie prawdę bajki i satyry rzetelne".
Brązowa Igła - Teatr Kaprys z Domu Kultury w Łapach - spektakl "Żubr".

Zobacz zdjęcia:
XIV Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych "Igla"
Wyświetleń: 839 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 02.10.2018, 09:40r. Drukuj
Powrót


ciekawski @ 18:54, 03.10.2018

IP: 178.235...43

Pytanie do Komisji Kultury Rady Miasta Ostrołęki
Czy szanowna Komisja zadowolona jest z tego, że
1. Impreza Ogólnopolska organizowana jest w ubogiej, małej salce klubowej a nie w OCK w którym są dwie sale kinowe?
2. Przez 14 lat Miasto wykłada spore pieniądze " na wiwat"; Należałoby oczekiwać od kierownictwa OCK, by wreszcie po tylu latach jakiś ostrołęcki teatrzyk, czy aktor-amator zaistniał na tej ogólnopolskiej imprezie albo zaproponować przekazanie organizacji tej imprezy np małej miejscowości ŁAPY niedaleko Ostrołęki z której aż 2 prezentacje na 5 prezentacji w tej "ogólnopolskiej" imprezie zostało nagrodzonych " Złotą i Brązową Igłą.
3. W ostrołęckich szkołach funkcjonują różnorodne formy aktywności kulturalnej dzieci i młodzieży nie tylko sztuki teatralnej ale także muzycznej, plastycznej, które w konkursach ogólnopolskich zdobywają znaczące nagrody. Czas najwyższy, by Ostrołęckie Centrum Kultury było nie tylko z nazwy tym "CENTRUM", by nie traktowało propozycji kulturalnych ostrołęckich szkół jako konkurencji. W Informatorze Kulturalnym jakim jest "BYWALEC"pismo dotowane przez Miasto, na próżno szukać chociażby wzmianki o tym co w zakresie działalności kulturalnej dzieje się w ostrołęckich szkołach.

Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
Hiszpański
Sklep Enter
NestBank