wtorek, 16 października 2018 r., imieniny Gawła, Florentyny, Grzegorza

Aktualności

Festiwal teatralny Igła 2018: najlepsi nagrodzeni (zdjęcia)

W ostrołęckim klubie "Oczko" odbył się XIV Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych "Igła". Festiwal był niebywałą okazją do spotkania się z młodymi twórcami, z amatorskimi grupami teatralnymi i artystami, którzy z potrzeby serca tworzą niesamowite spektakle.

Festiwal ma na celu prezentację twórczości teatralnej młodego pokolenia. Jest to także konfrontacja teatrów młodzieżowych działających przy różnych placówkach kulturalnych, oświatowych i wychowawczych z całej Polski.

Reklama"Igła" dla organizatorów jest próbą poznania zjawiska aktywności teatralnej młodego pokolenia. To także próba zachęcenia ostrołęckiej młodzieży do bezpośredniego uczestnictwa w grupach i przedsięwzięciach teatralnych. Przedstawienia oceniać będzie profesjonalne jury powołane przez organizatorów - Ostrołęckie Centrum Kultury i Kurpiowskie Towarzystwo Kultury Teatralnej.

Jury w składzie: Fabian Kocięcki - aktor, Marta Dylewska - aktorka i Jan Zdziarski - Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie, po obejrzeniu czterech przedstawień w kategorii monodram i pięciu przedstawień w kategorii teatr, postanowiło przyznać następujące nagrody:

ReklamaW kategorii monodram:
Srebrna Igła ex aequo - Maciej Walter z Grupy teatralnej OFFspring z Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi - spektakl "Munch!" i Paweł Ziegler z Teatru Poświęcony w Katowicach - spektakl "Dobra zwrotka".
Brązowa Igła - Bartosz Rulka z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie - spektakl "Pojedynek".

W kategorii teatr:
Złota Igła ex aequo - Teatr Kaprys z Domu Kultury w Łapach - spektakl "Drwa" oraz Teatr Satyry Zielona Mrówa z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie - spektakl "Niech się miota złość na cię, czyli mówcie prawdę bajki i satyry rzetelne".
Brązowa Igła - Teatr Kaprys z Domu Kultury w Łapach - spektakl "Żubr".

Zobacz zdjęcia:
XIV Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych "Igla"

Odsłon: 716 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 09:40, 02.10.2018r. Drukuj
Powrót


ciekawski @ 18:54, 03.10.2018

IP: 178.235...43

Pytanie do Komisji Kultury Rady Miasta Ostrołęki
Czy szanowna Komisja zadowolona jest z tego, że
1. Impreza Ogólnopolska organizowana jest w ubogiej, małej salce klubowej a nie w OCK w którym są dwie sale kinowe?
2. Przez 14 lat Miasto wykłada spore pieniądze " na wiwat"; Należałoby oczekiwać od kierownictwa OCK, by wreszcie po tylu latach jakiś ostrołęcki teatrzyk, czy aktor-amator zaistniał na tej ogólnopolskiej imprezie albo zaproponować przekazanie organizacji tej imprezy np małej miejscowości ŁAPY niedaleko Ostrołęki z której aż 2 prezentacje na 5 prezentacji w tej "ogólnopolskiej" imprezie zostało nagrodzonych " Złotą i Brązową Igłą.
3. W ostrołęckich szkołach funkcjonują różnorodne formy aktywności kulturalnej dzieci i młodzieży nie tylko sztuki teatralnej ale także muzycznej, plastycznej, które w konkursach ogólnopolskich zdobywają znaczące nagrody. Czas najwyższy, by Ostrołęckie Centrum Kultury było nie tylko z nazwy tym "CENTRUM", by nie traktowało propozycji kulturalnych ostrołęckich szkół jako konkurencji. W Informatorze Kulturalnym jakim jest "BYWALEC"pismo dotowane przez Miasto, na próżno szukać chociażby wzmianki o tym co w zakresie działalności kulturalnej dzieje się w ostrołęckich szkołach.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Kurpia
NestBank