wtorek, 26 maja 2020 r., imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Skrzynka skarg: problemy z funkcjonowaniem przedszkola w Czerwinie

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Chciałabym zgłosić problemy dotyczące Przedszkola Samorządowego w Czerwinie. Jako rodzic dziecka, które uczęszcza do tej placówki codziennie, borykam się z wieloma problemami.

Przedszkole w Czerwinie pracuje od 7.00 do 16.00. W tych godzinach są tylko dwa posiłki: śniadanie o 9.00 i i obiad o 12.00. Dzieci, które zostają dłużej w przedszkolu mogą przynieść w pudelku swoje jedzenie.

Reklama Jednak zdarzyło się, że dziecko tego pudełka nie dostało i chodziło głodne do godziny 15.00 lub dłużej. Powinien być jeszcze jeden posiłek - podwieczorek i nie byłoby wówczas takich sytuacji. W przedszkolu są też dzieci, które nie chcą jeść podawanych tam posiłków a personel nic z tym nie robi, nie pozwala też, aby dziecko przyniosło swoje jedzenie, które jada w domu. Przez takie podejście dziecko siedzi głodne od rana aż do odebrania go z przedszkola. Moim zdaniem, jeśli dziecko nie chce jeść jedzenia przedszkolnego, to nauczyciel prowadzący, dla którego najważniejsze jest dobro dziecka, powinien pozwolić mu na serek lub bułkę, aby dziecko nie było głodne. W innych przedszkolach nie ma takiego problemu i dzieci mogą mieć własne posiłki.

Reklama Kolejną sprawą są opłaty za przedszkole. Dziecko, które dojeżdża autobusem jest w przedszkolu o 7.50, ale trzeba zapłacić za nie jak by było w przedszkolu już od 7.00. Przedszkole jest bezpłatne do godziny 13.00, później za każdą dodatkową godzinę płaci się 1 zł. Według pani dyrektor jest nowa ustawa w której dziecko musi być 5 godzin w przedszkolu czyli od 8.00 do 13.00, ale śniadania i obiadu, które zajmują po pól godziny się w to nie wlicza, dlatego trzeba płacić tak, jakby dziecko było w przedszkolu do 14.00, chociaż jest do 13.00 a nawet krócej. Dzieci do przedszkola muszą przynosić swój papier toaletowy, płyn do naczyń i mydło w płynie! Czy można coś z tym zrobić, aby naszym dzieciom było lepiej w tym przedszkolu?

Odpowiada Beata Zera, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Czerwinie:
Obecnie dyrektor przedszkola nie ma obowiązku podpisywania z rodzicami umów cywilnoprawnych na świadczenie usług przez przedszkole. W związku z tym, na początku roku szkolnego, rodzice byli zobowiązani do zadeklarowania godzin dziennego pobytu swojego dziecka w placówce w roku szkolnym 2018/2019. Wszyscy rodzice wyrazili również chęć, aby ich dziecko uczestniczyło w zajęciach dodatkowych z religii, które to odbywają się w godzinach 13.00-14.00. Nieprawdą jest stwierdzenie rodzica, że "Według pani dyrektor jest nowa ustawa, w której dziecko musi być 5 godzin w przedszkolu czyli od 8.00 do 13.00". Owszem, jest nowa ustawa, ale o finansowaniu zadań oświatowych, która zwalnia dyrektora przedszkola z podpisywania z rodzicami umów cywilnoprawnych.

Przedszkole jest czynne w godzinach 7.00-16.00 i zapewnia dziecku bezpłatne korzystanie z zajęć w ramach realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego w czasie 5 godzin dziennie. Bezpłatne nauczanie, wychowanie i opieka realizowane są w przedszkolu od 8.00 do godz. 13.00. Pozostałe godziny są godzinami płatnymi. O tym rodzice zostali poinformowani na pierwszym zebraniu. To rodzic podejmuje decyzję, o której chce odebrać dziecko z przedszkola danego dnia. Zasady opłat za usługi świadczone przez przedszkole określa uchwała nr XXVIII/3/17 Rady Gminy Czerwin z dnia 3 luty 2017 r. oraz zarządzenie nr 10/2012/2013 dyrektora Przedszkola Samorządowego w Czerwinie w sprawie opłat za wyżywienie w przedszkolu, do których się stosuję. Przedszkole zapewnia dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiad. Przygotowywane posiłki są zgodne z normami żywieniowymi dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz przepisami prawa. (art. 106 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe, Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. z 2017 r., poz. 59 z późn. zm. "Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej" Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie 2016 r. Przerwy między posiłkami nie przekraczają trzy godzin. Myślę, że w każdym przedszkolu znajdują się dzieci, które jedzą wszystko co otrzymają, są takie które wybierają z talerza to co lubią oraz te, które zamykają się w sobie i odmawiają jedzenia. Dziecko w pierwszych dniach w nowym miejscu może czuć się niepewnie. Początki przedszkola to stres dla niektórych dzieci. Dziecko potrzebuje czasu, musi przekonać się, że nic mu nie grozi i wszystko jest w porządku. Zapewniam, że personel przedszkola robi wiele, by zachęcić dzieci do jedzenia. Nigdy nie zmusza a zachęca, jednak nigdy w takiej formie, która mogłaby dziecko przestraszyć. A przyzwolenie na jedzenie potraw podczas posiłków głównych przynoszonych z domu przez dziecko, wprowadzałoby chaos i dezorganizację.

Reklama Do przedszkola uczęszcza w tym roku szkolnym 133 dzieci. Większość dowożona jest do placówki autobusem szkolnym. Odwozy dzieci z przedszkola rozpoczynają się od godziny 14.00. W latach ubiegłych po godzinie 14.00 zostawało bardzo mało dzieci. Po rozmowach z rodzicami i za ich zgodą ustalono, że te dzieci, które zostaną dłużej w przedszkolu, będą przynosiły podwieczorek z domu, ponieważ zapewnienie go przez przedszkole, wiąże się z dodatkowymi kosztami. Zarzut, że było dziecko, które nie przyniosło tzw. podwieczorku do przedszkola i chodziło głodne jest nieprawdziwy. Zawsze w takiej sytuacji dziecko otrzymuje kanapkę przygotowaną w kuchni przedszkolnej. Najwyższa opłata za pobyt dziecka w naszym przedszkolu za 1 miesiąc od godz. 7.00 do 16.00 wynosi 190 zł. Zwyczajem większości przedszkoli w kraju, w tym naszego, jest wyprawka przedszkolaka finansowana przez rodziców. Rodzice przynoszą na początku roku szkolnego jednorazowo artykuły znajdujące się na liście wyprawki (m.in. dwie rolki papieru toaletowego, dwa mydła w płynie). Korzystamy z pomocy rodziców w tym zakresie właśnie dlatego, żeby naszym dzieciom było lepiej. Przedszkole również zakupuje środki higieny osobistej, ale nasz budżet nie jest z gumy a taka pomoc rodziców wspomaga działalność przedszkola. Cały personel placówki oraz organ prowadzący dba o odpowiednie warunki dla harmonijnego rozwoju dzieci z naszego przedszkola oraz podejmuje działania, aby dzieciom było coraz lepiej. Do naszego przedszkola dowożone są wszystkie dzieci w wieku 3-6 lat, choć obowiązkiem organu prowadzącego jest zapewnienie bezpłatnego dowozu tylko dzieciom 6-letnim. Część dzieci ma refundowane posiłki, część jest zwalniana z opłacania składki na ubezpieczenie NNW. Szkoda, że rodzic, który widzi w przedszkolu tyle problemów, nie przyszedł z tym do mnie i nie zaproponował konstruktywnych rozwiązań. Jeżeli nie chciał rozmawiać ze mną, to miał jeszcze inne możliwości. W przedszkolu działa Rada Rodziców do której można zgłaszać uwagi a na korytarzu w widocznym miejscu znajduje się "Skrzynka uwag i pomysłów". Rodzic, zapisując dziecko do przedszkola, powinien zapoznać się z ofertą placówki, regulaminami, procedurami i wybrać takie, które najbardziej odpowiada jego oczekiwaniom a rozpowszechnianie fałszywych informacji w mediach przez skarżącego rodzica niekorzystnie wpływa na pracę oraz wizerunek przedszkola wypracowany w środowisku lokalnym.

Wyświetleń: 8085 komentarze: 50
07.10.2018, 10:41r. Drukuj
Powrót


Xxxx @ 13:45, 07.10.2018

IP: 188.146...7

Wkoncu ktos powiedzial to głośno.
Brawo!!!
Ale to mały kawałek nie milej układanki z tego przedszkola

Fiona @ 14:06, 07.10.2018

IP: 87.205...223

To sie w glowie nie miesci taki cyrk ! Oklamuja rodzicow na kazdym kroku. Widze ze nic sie nie zmienia bo w poprzednich latach nie bylo lepiej... jakos inne przedszkola w okolicy licza sie ze zdaniem rodzicow. W koncu trzeba zrobic porzadek

Fuj @ 15:03, 07.10.2018

IP: 178.42...180

Jaka obrzydliwa zupa! Nie dziwię się tym biednym dzieciaczkom że nie chcą tego jeść. Ja mam 16 lat i w życiu bym tych pomyjów do ust nie włożyła.

Szkodadzieci @ 15:36, 07.10.2018

IP: 5.173...137

Moim zdaniem to co się tam dzieje jest straszne!! Nie wyobrażam sobie żeby moje dziecko jechało do przedszkola o 7.50 A wracalo o 15! Jak może być tylko jeden kurs?! A to tylko kropla w morzu z tego co tam się dzieje zajmijcie się tym wreszcie!

Matka @ 16:09, 07.10.2018

IP: 188.147...45

Skarga jest jak najbardziej trafna, może ktoś w końcu się tym zajmie, bo to co się tam dzieje to porazkaaa.... Może nareszcie ktoś się temu przyjrzy

Halo @ 16:15, 07.10.2018

IP: 178.235...67

Wielkie halo, może dla każdego dziecka będą układać menu ???

Tata @ 16:25, 07.10.2018

IP: 188.147...6

Odbierajac dziecko z przedszkola czesto slychac krzyki jednej pani. Ale co sie dziwic jak praca po znajomosci to wszystko wolno. Praca na kuchni potem awans na stanowisko pomocy nauczyciela bez jakiegokolwiek wyksztalcenia.

Www @ 16:52, 07.10.2018

IP: 5.173...14

Jeśli dziecko ma większe zapotrzebowanie na jedzenie to powinno je dostać :/ masakra

123 @ 17:19, 07.10.2018

IP: 188.146...142

Przyprowadzajac dziecko placzace do sali panie zamiast wstac i odebrac dziecko od rodzica to siedza i pija kawke. Nie zwracaja uwagi na placzace dzieci. Wyróżniają sie oczywiscie te dzieci ktorych rodzice znaja sie z paniami. Panie zamiast zajac sie placzacymi dziecmi to trzymaja na kolankach dzieci swoich znajomych ktore dobrze znosza pobyt w przedszkolu.!!!!! Jest wiele rodzicow ktorzy widza nieprawidlowosci. Dziecku nawet nie wolno wniesc na sale swojego plecaczka i panie gdzies maja ze niektore dzieci czuja sie bezpieczniej jak maja cos swojego przy sobie. Chociazby ten plecak. Wiecej empatii

Koles @ 17:36, 07.10.2018

IP: 188.147...254

W lelisie też jest pomoc nauczyciela przedszkolnego bez wykształcenia przedszkolnego i dzieci jej nie lubio

*** @ 19:12, 07.10.2018

IP: 188.146...61

To przedszkole to jedna wielka pomyłka. Ale co się dziwić skoro pracują tam osoby takie jak pani e. pisane przez małe e bo inaczej się nie można. Dlaczego dyrekcja nie reaguje na zachowanie tej osoby na jej krzyki jak już ktoś wyżej o tym pisał. Zero empatii zero zaangażowania w pracę z dziećmi ona chyba wychodzi z założenia " jestem bo muszę" . Swoją złość niech wylewa w domu a nie na dzieci tym bardziej że jest bez żadnego wykształcenia wielka pani. A po drugie w głowie się nie mieści żeby dzieci musiały przynosić płyn do naczyń za chwilę jeszcze będą same zmywać naczynia po obiedzie. Po kolejne dopłaty do godzin jeśli dziecko przyjeżdża przed ósmą i ma jeden odwóz po 14 . Niech wkońcu zaczną wszyscy mówić o tym co tam się dzieje bo sami wiemy że pojedyńcze osoby nic nie zdziałają. A dyrekcja niech zacznie być dyrekcją i zacznie wyciągać konsekwencje z wielu zachiwań i niech nie mówi że nikt jej nic nie zgłasza bo robi śmiech z samej siebie. Pozdrawiam wszystkich świadomych rodziców którym na sercu leży dobro ich dzieci.

O @ 20:10, 07.10.2018

IP: 79.184...221

Niech się ktoś przyjrzyjmy dogłębnie całej sytuacji

###### @ 21:10, 07.10.2018

IP: 188.146...167

Oj dzieje się w Czerwinie tongue

Gość @ 21:20, 07.10.2018

IP: 5.173...89

Moje dzieci chodzą do przedszkola w Krakowie (jestem z Ostrołęki) i opłaty.mam takie same i też kupuje wyprawkę typu papier toaletowy etc więc nie wiem w czym tu problem,wszędzie tak jest. Do tego nikt nie dzieli godziny na minuty i płac i się za godzinę. Dodam że u nas przedszkole jest czynne od 6 do 18 i jest 5 posiłków, 5 na życzenie rodziców o 17. Tu dzieci bynajmniej moje siedzą min 10 godzin w przedszkolu 8 h pracy 1 h dojazd do pracy 1.5 h powrót z pracy .Także porównując nauczycieli z przedszkoli że wsi a zamiast to szacun dla miastowych.

xyz @ 22:02, 07.10.2018

IP: 188.146...79

Nie rozumiem,tych wszystkich roszczeń! Jestem rodzicem i też kupowałam takie wyprawki i dopłacałam za godziny. Pretensji nie ma co szukać w samym przedszkolu tylko w organie prowadzącym. On daje fundusze! jeśli nie wystarcza to jego wina. Dowozy też organizuje i finansuje organ prowadzący. A zawsze przecież można po dziecko jechać wcześniej skoro za późno jest dowóz. Pretensje wieczne o wszystko! Ogarnijcie się w końcu. Zawsze możecie wynająć nianie... przecież jest 500+

rodzic @ 23:11, 07.10.2018

IP: 176.221...78

Otóż to organ prowadzący czyli pan wójt z Czerwina. Niech zainteresuje się tym co dzieje się pod jego nosem a nie robi libacje alkoholowe naganiając sobie wyborców. Tani chwyt wyborczy. Gdyby władza robiła co do niej należy nie musiałaby się bać przegranej w wyborach. A to właśnie może jest dobry moment przed wyborami na interwencję i zainteresowanie przedszkolem w Czerwinie i lepiej je dofinansować. Bo jak piszą gość i xyz nasze dzieci nie chodzą do przedszkola w Krakowie ale w Czerwinie i nie chodzi tylko o dowozy czy przywozy ale osoby tam pracujące i ich podejście do dzieci. Panie tam pracujące pomyliły zakłady pracy i z całą pewnością na pewno nie praca z dziećmi może bardziej ubojnia. Nie ubliżając ludziom tam pracującym. Więc jeśli ktoś się wypowiada to niech czyta całe wpisy, chodzi o całokształt funkcjonowania placówki przedszkolnej w Czerwinie.

Rodzic100 @ 06:55, 08.10.2018

IP: 88.156...169

Panie w przedszkolu nie pracują za darmo , wiec my rodzice nie musimy im się kłaniać w pas , zawsze mogą się przekwalifikować jeżeli jest to dla nich tak ciężka praca. Bardzo dobrze , ze nagłaśnia ktoś ta sprawę , jedzenie i opłaty to najmniejszy problem i rozumiem , ze nauczyciele nie maja na to głównego wpływu . Rodziców , którym nie podoba się zachowanie Pan jest więcej , tylko nie każdy o tym mówi . Więcej pokory , te Panie są dla dzieci a nie odwrotnie ... Oczywiście nie można wszystkich wrzucać do jednego worka . Organ prowadzący powinien sprawdzić kwalifikacje pracujących tam Pan . Dobro naszych dzieci jest najważniejsze i na tym powinnismy się skupić my i nauczyciele .

rodzic @ 06:55, 08.10.2018

IP: 95.49...160

czy wy wszyscy widzicie same wady ? moje dzieci też chodzą do tego przedszkola i jakoś żyją i z głodu nie umierają ! chyba wszystkie dzieciaki w domu też nie wszystko zjadają a jakoś skarg nie ma w mediach . krzyki jednej pani ... a może gdyby dzieci były dobrze wychowane i grzeczne to by nie było słychać pań? ZASTANÓWCIE SIĘ NAD SOBĄ I SWOIMI DZIEĆMI

## @ 07:20, 08.10.2018

IP: 188.146...175

Kazde dziecko jest inne. Praca nauczyciela do czegos zobowiazuje. Trzeba znac inne metody na uspokojenie dziecka.

real @ 08:53, 08.10.2018

IP: 188.146...184

Mamuśkom z 500+ się w głowach poprzewracało.Jak nie odpowiada przedszkole za 190zł z bezpłatnym dowozem i odwozem to zatrudnij opiekunkę albo sama pilnuj, nakarmiaj i wychowuj.

MamaPrzedszkolaka @ 09:24, 08.10.2018

IP: 95.49...146

Czemu ma sluzyc ta skarga... nie rozumiem. Jak Ci nie pasuje to siedz sama z dzieckiem w domu. Czy wiecie jaka to odpowiedzialnosc pilnować cudzych dzieci?? Ja mam do nauczycieli przedszkola wielki szacunek. Moje dziecko chodzi tu juz 3 rok i zadnej skargi nie skladam bo nie widze potreby. A jak Tobie droga autorko tekstu cos nie pasuje to mozna sie zwrocic do predszkola z zalami a nie do netu pisac... i co dumna jestes z siebie??

MamaPrzedszkolaka @ 09:30, 08.10.2018

IP: 95.49...146

Latwo jest tylko wyrazac zle zdanie ale jak jest potrzeba aby zaangarzowac sie np. do 3 klasowej to problem nikt nie chce a potem tylko narzekanie...na zebrania tez rodzice nie przychodza bo po co.... tylko narzekaja i narzekaja....

Ostrołęckanin @ 10:21, 08.10.2018

IP: 5.173...27

Czerwin to grajdołek, cieszcie się że jest przedszkole, posiłki, dowozy.
Personel zróżnicowany ale ogólnie jest ok.
Pozdrawiam p Dyrektor i personel.
Madkom pokolenia + (wszystko mie się należy) życzę minimum empatii.

Mama @ 10:23, 08.10.2018

IP: 5.173...23

Artykuł dotyczy innych ,, problemów,, , ale to co czytam w komentarzach jest wręcz fala hejtu na cały personel przedszkola. Moje dzieci uczęszczały i uczęszczają do tego przedszkola, nigdy nie zauważyłam w/w zachowań wśród personelu. Nie znam sytuacji kto na jakich zasadach jest zatrudniony i kto ma jakie wykształcenie , ale jak ktoś czuje taka potrzebę to niech zapyta p dyrektor przedszkola. Cudowna ciepła osoba z otwartym sercem do wszystkich dzieci . Nigdy nie zostawiła mnie z kwitkiem gdy potrzebowałam jej pomocy . Posiłki - moje dzieci zjadają ze smakiem , oczywiście maja swoje ulubione zestawy i rzeczy których nie lubią , ale to nie świadczy o tym ze jest niedobre . To świadczy o tym ze poprostu czegoś nie lubią. Dowozy są za darmo , aż tak kogoś boli ze musi wydać 1 zł więcej na swoje dziecko? To niech zatrudni nianie i płaci więcej , jest 500+ wiec chyba 190zl za całotygodniowy pobyt w przedszkolu , z posiłkami , dowodami i zajęciami które wspierają rozwój dziecka to nie jest dużo? Co do pan i pomocy wychowawcy , nie raz moje dziecko było pocieszanie przez ,, ciocie,, , mówią ze te ciocie są najlepsze na świecie i są najlepszymi koleżankami . Także moi drodzy nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka , bo czasami to bardzo krzywdzące . Szkoda tylko ze jak są zebrania to wszyscy potulnie na wszystko przytakują i nie maja żadnych zastrzeżeń . A później takie coś .. Dorośli

Anna @ 10:59, 08.10.2018

IP: 37.248...195

Jaki pan taki kram czyt. jaki wójt takie przedszkole. Jest bardzo dobry czas na zmiany - wybory samorządowe tuż, tuż. Nowi kandydaci są. Nie ma co narzekać tylko trzeba zmienić wójta. Za tym pójdą kolejne zmiany....

Iza z matiza @ 10:59, 08.10.2018

IP: 5.173...133

Panie w przedszkolu niech sie zajma praca a nie same pozytywy pisza na przedszkole ip takie same ogarnijcie sie. Prawda juz wychodzi na jaw a to dopiero poczatek.

K @ 14:30, 08.10.2018

IP: 95.49...134

Ale bzdury piszecie .. miałam okazje pracować w tej placówce jako pomoc nauczyciela. Z autopsji wiem, ze personel dokłada wszelkich starań aby to przedszkole funkcjonowało jak najlepiej oraz uczęszczające dzieci miały jak najlepsza opiekę, wyżywienie, możliwość nauki, rozwoju oraz fajnie zorganizowanych zabaw. Posiłki sa przyrządzane naprawdę starannie, sa zdrowe. Dzieci często prosiły o dokładki , nie było z tym problemu, były tez takie , które nie chciały jeść ale chyba nie jest to nic nadzwyczajnego. W takich sytuacjach nauczyciele i pomoc zachęcają do jedzenia ale nie wymuszają nic na dziecku. Uważam , ze należy tez zwrócić uwagę na czystość , która jest istotna i tutaj naprawdę dbają o porządek. W przeciągu ostatnich lat przedszkole dużo również zyskało dzięki zaangażowaniu obecnej Pani Dyrektor, było dużo prac remontowych , nowy plac zabaw, zabawki itp. Itd. Odnosząc sie do samego artykulu pozostaje tylko zostawic to bez komentarza. Pozdrawiam cały personel.

Mama @ 15:12, 08.10.2018

IP: 213.216...125

Gratuluję odwagi osobie, która pomijając nauczycieli i dyrekcję zaczyna "naprawiać" przedszkole na internetowym forum. Czy ktoś, kto nie potrafi sprecyzować problemu w rozmowie, wie co to jest dobro dzieci? Z jednej strony drobne niuanse finansowe, z drugiej brak kanapki(której przecież mama nie zrobiła). Słabe to... Drogie Mamy, jeśli chcemy coś zmieniać, to może jakoś tak bardziej realne. W odniesieniu do przepisów i zaistniałych sytuacji. To, że komuś szkoda kilku złotych na płyn do naczyń i chusteczki nie powinno być powodem prania brudów na stronie internetowej. Proponuję poszerzyć wiedzę na temat wychowania swoich i cudzych dzieci...

ojojoj @ 15:13, 08.10.2018

IP: 83.28...246

Pracuję w szkole. Mam do czynienia z pierwszakami. W przedszkolu można zwariować. Nie wytrzymałabym (i większość z was mamuś, jestem pewna) dwóch dni w przedszkolu. Masaaakra, bardzo trudna praca. Współczuję przedszkolankom. Dzieci nie wynoszą z domu podstaw wychowania! Nie ma w domach norm, wszystko wolno.

mama @ 15:58, 08.10.2018

IP: 188.146...61

Praca w przedszkolu na tym polega a jeśli to zbyt duże obciążenie dla personelu to pracę można zmienić bo niestety przedszkole jest jedno i rodzice wyboru nie mają. Panie tam pracujące mają takie metody a nie inne i czy krzyk na dziecko przynosi zamierzony efekt. Jestem mamą i wiem że krzyk niczego nie załatwi. I jeśli ten artykół przyniesie chociaż wymierny efekt to będzie naprawdę dużo. Bardzo proszę nie pisać głupot że sprawy załatwia się na forum ale nie ma reakcji dyrekcji pomimo zgłaszanych spraw .

Mama @ 16:46, 08.10.2018

IP: 213.216...125

Mam nadzieję że ten cyt. artykół przyniesie wymierny efekt... LUDZIE POZIOM ARGUMENTÓW JAK POZIOM ORTOGRAFII... Zastanawiam się, kto to pisze... Jaki jest jego poziom wykształcenia i wiedzy... Co ma przynieść efekt, jakieś niejasne zarzuty?

Ala @ 17:04, 08.10.2018

IP: 193.0...2

Witam,
czytam i oczom nie wierzę.... nie jestem nauczycielem ,ale moje dziecko uczęszcza do przedszkola. Nie mam żalu do Pani dyrektor, robi to na co jej pozwala oświata.
1)Ludzie, możecie sami wozić dziecko na 7.00 to będzie od 7.00 i jaki kłopot.
2) Trudno ,aby Pani biegała z łyżeczką zupy za każdym dzieckiem, jak mamusia w domu, bo nie chce jeść. Wiem,ze moje dziecko nie jada w przedszkolu bo jest wybredny, to co ja na to poradzę????? zje w domu.
3) A podczas posiłków to rozumiem rodzic ma przyjść i pilnować dzieciątka by się zupą nie zalało , bo to nie jest niby w godzinach pracy przedszkola i odliczymy ten czas.....NONSENS!
3)A co do posiłków to też piszący donos powinien sie klepnąć w czoło, widać,że człek oderwany od realu. SANEPID na to nie pozwoli, by nosić swoje posiłki, bo wystarczyłoby jedno zatrucie i zamykamy kuchnie przedszkolną , a przerzucamy się na katering za 10zł dziennie.
WNIOSEK: JAD AŻ SIĘ ULEWA! A rodzice bardziej rozkapryszeni niż dzieci! Ludzie tak jak napisałam nie jestem nauczycielem i nie pracuję NA SZCZĘŚCiE w oświacie, ale tam jest niezły młyn i niejeden z Was by odpadł po tygodniu.

Mama @ 17:41, 08.10.2018

IP: 159.205...68

Widzę, że autorka artykułu niewiele wie na temat funkcjonowania innych przedszkoli, bo ja znam też takie , gdzie dziecko nie może przynieść nawet własnej wody i uważam , że słusznie. To przedszkole ponosi odpowiedzialność za to, co dziecko spożywa w przedszkolu i nie powinny plątać się tam produkty przynoszone przez rodziców. Jeśli rodzicowi nie odpowiada jadłospis w przedszkolu , to może przynieść własny posiłek i nakarmić dziecko, ale poza salą , w której przebywa reszta dzieci. To też jest jakieś rozwiązanie! Dla dobra dziecka można również nie chodzić do pracy i zająć się nim troskliwie w domu. A poza tym uważam , że opłata za przedszkole jest zbyt niska , należy ją zdecydowanie podwyższyć i wtedy zmniejszyć zakres wyprawki. Wielkie uznanie dla pracy nauczycieli w przedszkolu!

Xzz @ 18:04, 08.10.2018

IP: 188.146...142

Ktoś broni koleżanki ale czy słusznie ? Jesli sanepid nie pozwala przynosic swojego jedzenia do przedszkola to dlaczego dzieci je przynosza??? Czy nie lepiej jakby były podwieczorki??? Wode dzieci musza przynosic same. Na zebraniu byl poruszony temat wody zeby rodzice kupowali wode a panie dawaly dzieciom codziennie świeżą wode ale panie sie nie zgodzily bo poco... Lepiej jak dziecko nazbiera kilka butelek i caly tydzien pije czasami kilkudniowa wode!!!!

XYZ @ 19:14, 08.10.2018

IP: 188.146...239

To przedszkole to jeden wielki nie wypał. A co do wójta to faktycznie. Jego nie interesuje to co się dzieje w oświacie. Jego interesują tylko libacje alkoholowe.

mama @ 19:33, 08.10.2018

IP: 2a01:110f...fba9

Moje dziecko też uczęszczały do tego przedszkola i też uważam, że wcale nie ma tam miłej atmosfery. Panie naburmuszone już na dzień dobry. Faworyzowane były tylko dzieci gdzie mamy znały się z paniami. Wszystkie przyjmowane po znajomości. Jedyna bardzo serdeczna Pani uwielbiana przez dzieci to Pani Marylki. Ciepła serdeczna kobieta, ale odeszła już na emeryturę.
Jeśli chodzi o składanie skarg do dyrektora to nic one nie dawały. Dyrektorka nie widziała problemu a potem odbijało się to na dzieciach. Znam tyle przedszkoli i w żadnym dzieci nie przynosiły płynu do mycia naczyć i papieru toaletowego.

rodzic @ 19:52, 08.10.2018

IP: 188.147...6

Krzyk to oznaka bezsilności i naszej słabosci.Jest też szarpanie i inne metody krzywdzące dzieci. Takie metody wychowania stosują pedagodzy. SZOK. Nie wiem jak w poprzednich latach ale w tamtym roku w przedszkolu nie było Jasełek Bożonarodzeniowych i Dnia Babci i Dziadka. Paniom nie chce się organizować takich uroczystości. Podstawa programowa kłania się szanowne Panie.
Nie rozumiem dlaczego tyle przykrych słów pada pod adresem rodzica, który napisał skargę. Rodzic piszący skargę powinien iść od razu do kuratorium.

real @ 20:57, 08.10.2018

IP: 188.146...179

Mamuśka dostała 500+ a za 150zł na miesiąc oddaje dzieciaka do przedszkola i wymaga 4 posiłków dziennie, takich które pasuja jej dziecku i jeszcze najlepiej jakby pani nauczycielka zajmowała się tylko jej dzieckiem i jeszcze jakby autobus przyjechał do domu po dziecko i odwiózł z przedszkola o pasującej mamuśce godzinie.

Teraz WO @ 22:46, 08.10.2018

IP: 2a01:110f...f5b8

Jak ktoś do dojeżdża do takiej metropolii jak Czerwin to na 100% gumofilec, to nie dziwota że tak narzeka to najbardziej roszczeniowa grupa. Wyjściem byłoby podniesienie "czesnego" do 200 zł. magiczna cyfra 2 skutecznie zniechęciłaby wysłanie pociech do przedszkola.
W swoim życiu spotkałem tylko dwóch porządnych "gumofilców" ( jeden to nawet przyszywany bo z "miasta") potrafiących liczyć na siebie i nie wyciągających rąk po cudze pieniądze.
A pani z problemami powinna się dokształcić w nauczaniu początkowym , zatrudnić się w przedszkolu i wprowadzać swoje cudowne teorie w życie.
Pozdrawiam wszystkich.

Do Teraz WO @ 23:05, 08.10.2018

IP: 37.47...194

A ty WO to kiedy te gumofilce zdjąłeś? Bo ze stylu i trści wnioskuję że całkiem niedawno. A może jesteś w trakcie? Bo widać żeś taki ekspert od spraw wszelkich jak WÓJT Z CZERWINA😭

Pfff @ 23:27, 08.10.2018

IP: 2a00:f41...b386

Nie raz byłam świadkiem jak Panie w przedszkolu krzyczą na dzieci. Rozumiem że dzieci są różne i różnie się zachowują ale może bardziej poskutkowała by spokojna rozmowa niż krzyki i kary na krzesełku przemyśleń i wykluczeniu z zabawy.

Do Pani Dyrektor tylko prośba żeby pomyślała nad rozbudową placyku bo jak wszystkie dzieci wychodzą na plac to nie wiem jak mogą się tam bawić

rodzic @ 04:18, 09.10.2018

IP: 188.147...6

do Pfff
Akurat odsunięcie od zabawy i krzesełko przemyśleń to jest dobry sposób na złe zachowanie dzieci. W wielu przedszkolach stosowana jest ta metoda i nie widzę w tym nic złego.
Niestety w tym przedszkolu problemy rozwiązuje się krzykiem, szarpaniem dzieci itp.
Co do zachęcania dzieci do jedzenia Pani dyrektor ma rację, zachęcane są dzieci do jedzenia. Gdy dziecko nie chciało zjeść kanapki Pani powiedziała ,,Jak nie zjesz tej kanapki to schowam Ci ją do szafki i jutro ją zjesz na śniadanie". W taki to sposób Szanowne Panie zachęcają dzieci do jedzenia.

mama @ 07:14, 09.10.2018

IP: 89.74...148

Myślę, że sanepid nie pozwoliłby na noszenie posiłków typu placuszki, kotlecik, zupkę w termosiku itd.tak jest w przedszkolu mojego dziecka, bo to nalezy chować do lodówki itd., chyba Pani wyżej o to chodziło, a nie o niewinne jabłuszko , banana ,czy bułkę kupioną rano po drodze do przedszkola. A tak by the way to opłata za przedszkole bardzo niska, może po prostu należy ją zwiększyć i problem będzię rozwiązany, smile

Przykre @ 18:11, 09.10.2018

IP: 188.147...157

Czytam i nie wierzę. Moje dziecko drugi rok chodzi do tego przedszkola. Co w tym złego że rodzic kupuje płyn do mycia naczyń czy papier toaletowy? Zapisując dziecko do przedszkola licz się z kosztami. 190 zł miesięcznie to na prawdę nie dużo chyba że 500+ nie wystarcza to wtedy macie problem :-D przez te dwa lata nie doświadczyłam aby Panie w przedszkolu krzyczały na dziecko. Owszem jak nie lubi czegoś jeść niech nie je w domu też wszystkiego nie je. Może lepiej zamiast narzekać na przedszkola weźcie się do roboty i doceń jedna z drugą że te Panie w przedszkolu uczą Wasze dzieci czego Wy w domu nie robicie

123 @ 13:47, 10.10.2018

IP: 2a00:f41...6ff8

Ty Boga w swoje sprawy nie plontaj zajmij się sobą a jak chceż wiedzieć to ta PANI EDYTA nie jest ruda i wredna tylko czarna i miła znam ją bardzo dobrze kiedyś z nią pracowałam w tym to właśnie przedszkolu .Ona pracuje już tam ponad 10lat i nikt na nią nie narzekał wręcz przeciwnie a jak ty kobieto masz coś do niej to powiedz jej w oczy .Nie zdziwiła bym się jak te komentarze pisze jedna osoba może ktoś oglądał film "Ranczo''.Edytko trzymam za ciebie kciuki idz z tym na policję on się dowiedzą kto to taki wszechwiedząch. Przecierz ktoś taki nie może zostać bezkarny. Wydaje mi się że i pan Wójt tego tak nie zostawi

Ja @ 15:33, 10.10.2018

IP: 78.152...193

Ja też kiedyś z Edytko pracowałam w tym przedszkolu i to jest super babka i nikt na nią nie narzekał więc. M.o.r.d.y w k.u.b.e.ł pozdrawiam Cię "marcheweczko"😆😘😘
28536;

Mama @ 08:31, 11.10.2018

IP: 95.49...214

Moje dzieci chodziły do tego przedszkola z głodu nie umarły ani krzywda im się nie stała. Na Panią Edytę nie narzekały. To że Panie czasem krzyknął albo stosują krzesełko przemyśleń to nie widzę w tym nic złego przecież nie mogą pozwolić żeby dzieci Wlazły im na głowę. Nie rozumiem czemu przez tyle lat nie przeszkadzały nikomu wyprawki, obiadki i nie było skarg na żadną z Pań a raptem na dwa tygodnie przed wyborami taka AFERA?!

123 @ 12:50, 11.10.2018

IP: 95.49...120

...

Ewa @ 11:18, 12.10.2018

IP: 188.146...173

Jestem osoba postronna nie mam nic do przedszkola .Moj wnuczek tez chodzil do przedszkla nie lubił praktycznie nic np ziemniakow czy makaronu z sosem .Dostawal suchy makaron i ziemniaki bez niczgo bo tak lubił.Byly kanapki on jadł tylko chleb z masłem do kazdego dziecka powinno sie podchodzic indywidualnie .Gdyby te panie pracowaly w prywatnym przedszkolu na pewno chcac utrzymac prace inaczej by postepowały .To jest przedszkole gminne i jest jedna wielka klika .

jaś i małgosia @ 10:22, 13.10.2018

IP: 188.146...209

Ludzie wy tylko narzekacie i narzekacie jak wam źle. Trzeba klikę rozwalić i po wszystkim. Są wybory można to zrobić, a nie tylko biadolić.