wtorek, 16 października 2018 r., imieniny Gawła, Florentyny, Grzegorza

Aktualności

"Czwórka" zaprasza absolwentów na obchody 100-lecia szkoły

Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrołęce obchodzi w tym roku setną rocznicę powstania placówki. Historia szkoły była bardzo burzliwa i sięga roku 1912. Placówka przestała funkcjonować na czas pierwszej wojny światowej, aby w 1918 roku ponownie się odrodzić.

Jak czytamy w historii placówki, na miejscu dawnej szkoły ludowej powstała Publiczna Szkoła Powszechna w Wojciechowicach. Po roku została ona przeniesiona do murowanego budynku wojskowego z czasów zaboru rosyjskiego.

ReklamaPrzez lata szkoła przeszła ogromną metamorfozę. Dzięki staraniom kolejnych dyrektorów oraz osób, którym leżało na sercu dobro szkoły, placówka rozwijała się. Historię szkoły przeczytasz na stronie SP nr 4 w Ostrołęce.

W tym roku społeczność szkoły świętowała będzie wyjątkowy jubileusz. To setna rocznica powstania. Z tej okazji dyrekcja zaprasza w swoje progi nie tylko uczniów, nauczycieli i rodziców, ale też wieloletnich przyjaciół placówki oraz absolwentów.

- Dyrekcja, rada pedagogiczna i społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrołęce mają zaszczyt zaprosić absolwentów "czwórki" na uroczystość z okazji 100-lecia szkoły podstawowej w Wojciechowicach - czytamy w zaproszeniu.

Uroczystość z okazji 100-lecia szkoły odbędzie się 19 października br.

Odsłon: 1895 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 10:06, 09.10.2018r. Drukuj
Powrót


ksjdhn @ 18:57, 10.10.2018

IP: 84.40...143

Szkoda, że pani Grażyna Sosnowska, która kiedyś wydawała się bardzo sensowną osobą, teraz wykazuje się obrzydliwym koniunkturalizmem politycznym i startuje na radną z listy PiS - partii niszczącej ład demokratyczny, wprowadzającej cenzurę i opluwającej wszystkich myślących inaczej. Czasami lepiej byłych nauczycieli jednak nie spotykać, bo może zostać poczucie nieodwracalnego niesmaku. Zresztą, co ja piszę, niesmak już jest i to jaki.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Kurpia
NestBank