poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Dalubo

Aktualności

Greckie praktyki uczniów ZSZ nr 4 podsumowane (zdjęcia)

Ponad pięćdziesięciu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce odbyło miesięczne praktyki zawodowe w Grecji. Dziś w murach placówki podsumowano wyjazd młodzieży. Wspomnieniom nie było końca.

Podstawowym założeniem projektu była organizacja miesięcznych staży zagranicznych dla 58 uczniów ZSZ nr 4 w Ostrołęce. Praktyki były przeznaczone dla uczniów kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa oraz technik ekonomista.

Reklama Udział młodzieży w projekcie pozwolił na nabycie nowych kompetencji zawodowych i osobistych, z pewnością ułatwi im też wejście na rynek pracy. Wiedza teoretyczna została wzbogacona o umiejętności praktyczne, a zdobyte certyfikaty (takie jak chociażby Europass-Mobilność) ułatwią im funkcjonowanie w międzynarodowym środowisku.

- Projekt ułatwi im znalezienie dobrej pracy w wymarzonych firmach i instytucjach lub prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Staż miał na celu umożliwić uczniom konfrontację, poszerzenie i pogłębienie wiadomości teoretycznych uzyskanych na zajęciach szkolnych oraz umiejętności praktycznych niezbędnych w poszczególnych zawodach nauczanych w szkole - zaznaczają nauczyciele.

Reklama Podczas dzisiejszego spotkania uczestnicy projektu w pięknej greckiej scenerii opowiedzieli młodszym koleżankom i kolegom o przedsięwzięciu. Stwierdzili, że oprócz nabywania nowych umiejętności i doświadczeń mieli też czas na rozrywkę, gry i zabawy, a także wypoczynek na słonecznych plażach. Wspomnieniom nie było końca, a całość została uwieńczona nauką zorby - greckiego tańca oraz degustacją potraw kuchni greckiej: grecką sałatką, musem truskawkowym czy bagietką maczaną w greckiej oliwie.

Podsumowanie projektu odbyło się w środę 10 października.

Zobacz zdjęcia:
Podsumowanie projektu w ZSZ nr 4
Wyświetleń: 1504 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 10.10.2018, 14:13r. Drukuj
Powrót


:) @ 09:27, 11.10.2018

IP: 178.42...217

Super!!! Gratuluję Kochani :)

Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
Hiszpański
Sklep Enter
NestBank