wtorek, 16 października 2018 r., imieniny Gawła, Florentyny, Grzegorza

Aktualności

Greckie praktyki uczniów ZSZ nr 4 podsumowane (zdjęcia)

Ponad pięćdziesięciu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce odbyło miesięczne praktyki zawodowe w Grecji. Dziś w murach placówki podsumowano wyjazd młodzieży. Wspomnieniom nie było końca.

Podstawowym założeniem projektu była organizacja miesięcznych staży zagranicznych dla 58 uczniów ZSZ nr 4 w Ostrołęce. Praktyki były przeznaczone dla uczniów kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa oraz technik ekonomista.

ReklamaUdział młodzieży w projekcie pozwolił na nabycie nowych kompetencji zawodowych i osobistych, z pewnością ułatwi im też wejście na rynek pracy. Wiedza teoretyczna została wzbogacona o umiejętności praktyczne, a zdobyte certyfikaty (takie jak chociażby Europass-Mobilność) ułatwią im funkcjonowanie w międzynarodowym środowisku.

- Projekt ułatwi im znalezienie dobrej pracy w wymarzonych firmach i instytucjach lub prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Staż miał na celu umożliwić uczniom konfrontację, poszerzenie i pogłębienie wiadomości teoretycznych uzyskanych na zajęciach szkolnych oraz umiejętności praktycznych niezbędnych w poszczególnych zawodach nauczanych w szkole - zaznaczają nauczyciele.

ReklamaPodczas dzisiejszego spotkania uczestnicy projektu w pięknej greckiej scenerii opowiedzieli młodszym koleżankom i kolegom o przedsięwzięciu. Stwierdzili, że oprócz nabywania nowych umiejętności i doświadczeń mieli też czas na rozrywkę, gry i zabawy, a także wypoczynek na słonecznych plażach. Wspomnieniom nie było końca, a całość została uwieńczona nauką zorby - greckiego tańca oraz degustacją potraw kuchni greckiej: grecką sałatką, musem truskawkowym czy bagietką maczaną w greckiej oliwie.

Podsumowanie projektu odbyło się w środę 10 października.

Zobacz zdjęcia:
Podsumowanie projektu w ZSZ nr 4

Odsłon: 1325 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 14:13, 10.10.2018r. Drukuj
Powrót


:) @ 09:27, 11.10.2018

IP: 178.42...217

Super!!! Gratuluję Kochani :)

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Kurpia
NestBank