poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Dalubo

Aktualności

Poeta Robert Kania w klubie "Przy Studziennej" (zdjęcia)

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce zaprosili na kolejne spotkanie z cyklu Karol Samsel i jego gość w klubie "Przy Studziennej". Tym razem z ostrołęczanami spotkał się poeta Robert Kania, który zaprezentował swoją książkę.

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat książki poetyckiej "Wołynie i inne wiersze", a także włączyć się w dyskusję.

Reklama Robert Kania urodził się w 1964 roku w Opolu Lubelskim. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów poetyckich (m.in. II nagroda w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Jednego Wiersza w ramach Chojnickiej Nocy Poetów 2012) i turniejów jednego wiersza (m.in. I nagroda w XIII Otwartym Turnieju Jednego Wiersza im. Ziemowita Skibińskiego "Srebrna Szyszka" 2012 w Międzyborowie, wyróżnienie w Turnieju Jednego Wiersza w ramach XIX Piastowskiej Biesiady Poetyckiej 2012). Debiutował w 2014 tomikiem "Spot" wydanym przez Salon Literacki.

Tomik "39 haiku" wydał rok później w poznańskim wydawnictwie Kontekst, zaś w 2017 roku ukazała się książka "Wołynie i inne wiersze".

Reklama W 2012 r. miał pierwszą zagraniczną publikację haiku w japońskim internetowym "Asahi Haikuist Network". Publikował m.in. w "biBLiotece", "Pegazie Lubuskim", "sZAFie", "Tekstualiach", internetowych wydaniach "Odry" i "Przekroju" oraz w kilkunastu międzynarodowych magazynach haiku. Juror i laureat międzynarodowych konkursów haiku. Współpracownik Internetowej Gazety "Kulturalnej Salon Literacki". W latach 2015-2018 prezes Polskiego Stowarzyszenia Haiku.

Spotkanie odbyło się we wtorek 9 października w klubie "Przy Studziennej" przy ul. Gomulickiego 13.

Zobacz zdjęcia:
Karol Samsel i jego gość: Robert Kania
Wyświetleń: 599 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 10.10.2018, 15:22r. Drukuj
Powrót


Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
Hiszpański
Sklep Enter
NestBank