wtorek, 16 października 2018 r., imieniny Gawła, Florentyny, Grzegorza

Aktualności

Poeta Robert Kania w klubie "Przy Studziennej" (zdjęcia)

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce zaprosili na kolejne spotkanie z cyklu Karol Samsel i jego gość w klubie "Przy Studziennej". Tym razem z ostrołęczanami spotkał się poeta Robert Kania, który zaprezentował swoją książkę.

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat książki poetyckiej "Wołynie i inne wiersze", a także włączyć się w dyskusję.

ReklamaRobert Kania urodził się w 1964 roku w Opolu Lubelskim. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów poetyckich (m.in. II nagroda w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Jednego Wiersza w ramach Chojnickiej Nocy Poetów 2012) i turniejów jednego wiersza (m.in. I nagroda w XIII Otwartym Turnieju Jednego Wiersza im. Ziemowita Skibińskiego "Srebrna Szyszka" 2012 w Międzyborowie, wyróżnienie w Turnieju Jednego Wiersza w ramach XIX Piastowskiej Biesiady Poetyckiej 2012). Debiutował w 2014 tomikiem "Spot" wydanym przez Salon Literacki.

Tomik "39 haiku" wydał rok później w poznańskim wydawnictwie Kontekst, zaś w 2017 roku ukazała się książka "Wołynie i inne wiersze".

ReklamaW 2012 r. miał pierwszą zagraniczną publikację haiku w japońskim internetowym "Asahi Haikuist Network". Publikował m.in. w "biBLiotece", "Pegazie Lubuskim", "sZAFie", "Tekstualiach", internetowych wydaniach "Odry" i "Przekroju" oraz w kilkunastu międzynarodowych magazynach haiku. Juror i laureat międzynarodowych konkursów haiku. Współpracownik Internetowej Gazety "Kulturalnej Salon Literacki". W latach 2015-2018 prezes Polskiego Stowarzyszenia Haiku.

Spotkanie odbyło się we wtorek 9 października w klubie "Przy Studziennej" przy ul. Gomulickiego 13.

Zobacz zdjęcia:
Karol Samsel i jego gość: Robert Kania

Odsłon: 499 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 15:22, 10.10.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Kurpia
NestBank