piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Skrzynka pytań: czy uda się doposażyć rehabilitację w ostrołęckim szpitalu?

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Od kilkunastu lat korzystam z rehabilitacji w ostrołęckim szpitalu. Doceniam dobrą opiekę fizykoterapeutów, masażystów, recepcjonistek. Jednakże ze smutkiem zauważam, iż baza zabiegowa ubożeje.

Chociaż mogę podziękować za dobre podejście i troskę o moje zdrowie całemu personelowi, to martwi mnie zużyty już mocno sprzęt. Wanny do hydromasażu (są dwie), od wielu lat nie spełniają roli leczniczej - terapeutycznej.

ReklamaJuż od roku nie działa krioterapia miejscowa, która dla wielu pacjentów jest często jedynym rozwiązaniem, bo np. mając wysokie ciśnienie nie mogą korzystać z kriokomory. Sprzęty jak orbitrek czy steper są w złym stanie. Od dawna też bieżnia z sali do ćwiczeń została usunięta. Dlaczego nie ma możliwości doposażenia przychodni rehabilitacyjnej - jedynej w Ostrołęce, w której mamy możliwość skorzystania z trzytygodniowego leczenia na tzw. Oddziale Rehabilitacji Dziennej, z kriokomory, grupowych ćwiczeń, masaży czy też wirówki na kończyny dolne i górne. Może pomogłyby np. symboliczne "cegiełki", kwesta, dobrowolna wpłaty pacjentów na zakup i wymianę sprzętu? Sądzę, że nie jestem jedyną pacjentką, której tak bardzo zależy na poprawie stanu wyposażenia poradni rehabilitacyjnej w ostrołęckim szpitalu. Tym bardziej, że czas oczekiwania na rehabilitację ambulatoryjną wynosi około 8 do 12 miesięcy.

ReklamaOdpowiada Włodzimierz Kucharski, wicedyrektor szpitala ds. opieki zdrowotnej
W odpowiedzi na korespondencję dotyczącą stanu wyposażenia sprzętowego w Zakładzie Rehabilitacji, dyrekcja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce informuje, że Zakład Rehabilitacji w obecnym budynku szpitala powstał w 1999 r. i wtedy został wyposażony w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. Z uwagi na czas eksploatacji tj. 5 dni w tygodniu po 11 godzin dziennie, sprzęt uległ częściowemu zużyciu. Codziennie w Zakładzie Rehabilitacji przyjmowanych jest ponad 250 pacjentów, u których realizowane jest ponad 1200 procedur rehabilitacyjnych. Coroczne przeglądy techniczne sprawdzają jakość terapeutyczną urządzeń. Wszystkie spełniają wymogi lecznicze i są dopuszczone do eksploatacji. Jednak po tylu latach placówka wymaga doposażenia w nowoczesny sprzęt. W miarę możliwości finansowych dyrekcja realizuje zakupy niezbędnego sprzętu. W listopadzie br. zostanie zakupiony sprzęt do krioterapii miejscowej. Sugerowane "cegiełki", kwesty bądź dobrowolne wpłaty pacjentów na zakup i wymianę sprzętu, z racji obowiązujących przepisów prawnych, nie mogą mieć miejsca.

Wyświetleń: 4077 komentarze: -
10:16, 03.11.2018r. Drukuj