poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., imieniny Olimpii, Łazarza, Jolanty

Renault

Aktualności

Dni integracji w "dziesiątce" (zdjęcia)

Fot. SP nr 10 w OstrołęceSzkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce już po raz czternasty zorganizowała Dni Integracji. W tym roku tematem przewodnim była paraolimpiada. Zaplanowano pogadanki i konkursy. Gościem specjalnym wydarzenia był Przemysław Świerszcz kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej amp.

Przez kilka tygodni w klasach odbywały się rozmowy i pogadanki wsparte prezentacją lub filmem na temat paraolimpiady.

ReklamaUczniowie uzdolnieni plastycznie projektowali zwycięskie medale, a literaci pisali rozprawki na temat "Inny nie znaczy gorszy". Uczniowie klas IV i V wykazali się wiedzą w szkolnym quizie wiedzowym pn. "Wiem wszystko o paraolimpiadzie".

W środę 28 listopada odbyło się spotkanie z utalentowanym sportowcem, ostrołęczaninem, który podzielił się swoją historią i przekonywał własnym przykładem sukcesu, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy tylko chcieć. Gościł w szkole kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej amp, brązowy medalista Mistrzostw Europy, Przemysław Świercz.

W czwartek zaprezentowali się utalentowani uczniowie w Szkolnym Przeglądzie Talentów "Jestem wyjątkowy", zaś wieczorem rodzice i nauczyciele spotkali się z autorką wielu książek dla rodziców, Agatą Komorowską pod hasłem "Z miłości do inności".

ReklamaW piątek 30 listopada podczas uroczystego podsumowania wręczono nagrody zwycięzcom konkursów, natomiast szkolny teatr Promyki Dziesiątki zaprezentował spektakl o miłości, strachu i potrzebie akceptacji pt. "Brzydkie kaczątko" na podstawie baśni H. CH. Andersena.

XIV Dni Integracji odbyły się od poniedziałku 26 do piątku 30 listopada.

Zobacz zdjęcia:
XIV Dni Integracji w SP nr 10

Odsłon: 603 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 11:18, 06.12.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót