środa, 22 maja 2019 r., imieniny Heleny, Wiesławy, Romy

Aktualności

Dni integracji w "dziesiątce" (zdjęcia)

Fot. SP nr 10 w OstrołęceSzkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce już po raz czternasty zorganizowała Dni Integracji. W tym roku tematem przewodnim była paraolimpiada. Zaplanowano pogadanki i konkursy. Gościem specjalnym wydarzenia był Przemysław Świerszcz kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej amp.

Przez kilka tygodni w klasach odbywały się rozmowy i pogadanki wsparte prezentacją lub filmem na temat paraolimpiady.

Reklama Uczniowie uzdolnieni plastycznie projektowali zwycięskie medale, a literaci pisali rozprawki na temat "Inny nie znaczy gorszy". Uczniowie klas IV i V wykazali się wiedzą w szkolnym quizie wiedzowym pn. "Wiem wszystko o paraolimpiadzie".

W środę 28 listopada odbyło się spotkanie z utalentowanym sportowcem, ostrołęczaninem, który podzielił się swoją historią i przekonywał własnym przykładem sukcesu, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy tylko chcieć. Gościł w szkole kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej amp, brązowy medalista Mistrzostw Europy, Przemysław Świercz.

W czwartek zaprezentowali się utalentowani uczniowie w Szkolnym Przeglądzie Talentów "Jestem wyjątkowy", zaś wieczorem rodzice i nauczyciele spotkali się z autorką wielu książek dla rodziców, Agatą Komorowską pod hasłem "Z miłości do inności".

Reklama W piątek 30 listopada podczas uroczystego podsumowania wręczono nagrody zwycięzcom konkursów, natomiast szkolny teatr Promyki Dziesiątki zaprezentował spektakl o miłości, strachu i potrzebie akceptacji pt. "Brzydkie kaczątko" na podstawie baśni H. CH. Andersena.

XIV Dni Integracji odbyły się od poniedziałku 26 do piątku 30 listopada.

Zobacz zdjęcia:
XIV Dni Integracji w SP nr 10

Wyświetleń: 721 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 06.12.2018, 11:18r. Drukuj
Powrót