czwartek, 23 stycznia 2020 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Międzynarodowy projekt Erasmus+ nabiera tempa (zdjęcia)

Fot. ZS nr 5 w OstrołęceDwuletni projekt Erasmus+ "Zbudujmy most między pokoleniami" realizowany przez Zespół Szkół nr 5 w Ostrołęce, został zainaugurowany 10 grudnia br. podczas szkolnej uroczystości. Wzięli w niej udział europejscy partnerzy, władze miasta, seniorzy.

W dniach 10-15 grudnia br. uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce gościli w swoich domach kolegów i koleżanki z Portugalii, Cypru, Turcji oraz Bułgarii.

Reklama Zgodnie z nazwą projektu Erasmus+ "Zbudujmy most między pokoleniami", jego realizacja nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie i pomoc ze strony ostrołęckich seniorów. Zarówno uczniowie polskich, jak i zagranicznych szkół odbyli wiele spotkań z tymi jakże doświadczonymi ludźmi. Wspólne tworzenie prac plastycznych, rozmowy czy tańce, to tylko nieliczne aktywności, w jakich uczestnicy projektu brali udział. Wyjątkowym wydarzeniem, które zjednoczyło przy świątecznym stole wszystkich partnerów projektu: uczniów, seniorów, nauczycieli, wszystkich Europejczyków, była uroczysta wigilia.

Szczególną atmosferę tego wieczoru zbudowało sto dwadzieścia osób, które dzieliły się opłatkiem, wspólnie śpiewały kolędy składały życzenia oraz opowiadały o tradycjach bożonarodzeniowych w innych krajach.

Reklama - Podczas pobytu w Ostrołęce goście złożyli wizytę w urzędzie miasta, odwiedzili miejsca ważne dla mieszańców, zwiedzili zabytki. Goście zza granicy byli pod ogromnym wrażeniem kulturalnego i historycznego dorobku ostrołęczan. Ostatnią wspólną zabawą dyskotekową do późnej nocy uczniowie podziękowali za ciepłe przyjęcie, które na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Wieczór pożegnalny był niezwykle wzruszający. Wspólnie spędzony czas pomógł w budowaniu mostu między pokoleniami. Najbliższa okazja, by zacieśniać nawiązane relacje już w marcu, podczas wizyty u naszych cypryjskich przyjaciół - podsumowują nauczyciele ZS nr 5.

Zobacz zdjęcia:
Realizacja projektu Erasmus+ w ZS nr 5
Wyświetleń: 1108 komentarze: 1
29.12.2018, 04:12r. Drukuj
Powrót


Dolek @ 09:07, 30.12.2018

IP: 5.172...111

Bardzo dobry, Unijny program wymiany doświadczeń, myśli twórczej, kultury i ogólnego kontaktu młodych ludzi z różnych krajów.