poniedziałek, 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Aktualności

Czy Ostrołęckie Centrum Organizacji Pozarządowych zostanie powołane?

Na biurko prezydenta Łukasza Kulika wciąż wpływają nowe interpelacje. Kolejną złożył radny Paweł Niewiadomski, w której upomina się o zaadoptowanie budynku na cele działalności Ostrołęckiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Znamy odpowiedź włodarza.

Podczas spotkania z przedstawicielami środowisk kultury i organizacji pozarządowych zgłaszano kolejne postulaty. Jeden z nich zaprezentowali przedstawiciele organizacji pozarządowych. Był on zbieżny z projektem kampanii wyborczej klubu "Nasza Ostrołęka", który polega na stworzeniu centrum organizacji pozarządowych, gdzie instytucje mogłyby prowadzić i rozwijać swoją aktywność.

Reklama - Znaczna część organizacji w Ostrołęce prowadzi swoją działalność w prywatnych domach, czy w wynajętych lokalach, za które płaci wysokie czynsze. Brak jest również infrastruktury technicznej i zaplecza logistycznego, z którego organizacje pozarządowe mogłyby korzystać przy realizacji swoich projektów skierowanych do różnych grup społecznych Ostrołęki. W szczególności młodzieży, aktywnych zawodowo i seniorów - napisał radny.

Paweł Niewiadomski wyszedł do prezydenta Łukasza Kulika z inicjatywą zaadoptowania jednego z budynków na siedzibę Ostrołęckiego Centrum Organizacji Pozarządowych.

- Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że miasto w chwili obecnej prowadzi inwentaryzację lokali i budynków. Jedna z nieruchomości mogłaby przy wykorzystaniu zarówno środków własnych, funduszy zewnętrznych - krajowych i europejskich, zostać zaadoptowana na siedzibę Ostrołęckiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Byłoby to miejsce, w którym swoją energię i aktywność mogłyby prowadzić lokalne organizacje pozarządowe, które realizowałyby projekty obywatelskie, społeczne, kulturalne, czy oświatowe - dodał samorządowiec.

W związku z powyższym radny prosi włodarza o odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Reklama - Czy Urząd Miasta w Ostrołęce planuje wsparcie i realizację powyższej inicjatywy? Czy urząd miasta po przeprowadzeniu inwentaryzacji zaproponuje lokal bądź budynek, który mógłby zostać zaadoptowany na działalność takiego centrum? Czy miasto planuje zabezpieczenie częściowych środków finansowych w ramach budżetu na 2020 bądź 2021 rok na realizację powyższej inicjatywy - napisał Paweł Niewiadomski.

Znamy odpowiedź prezydenta Łukasza Kulika.

- W odpowiedzi na interpelację informuję, że mamy nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych lat miejsce takie w Ostrołęce powstanie. W naszym mieście działa ponad sto organizacji pozarządowych. Problem braku siedziby oraz miejsca, gdzie mogłyby one działać, prowadzić spotkania i integrować się jest mi znany. Po zakończeniu inwentaryzacji poznamy stan budynków, którymi dysponuje miasto i wówczas zdecydujemy czy jeden z nich mógłby zostać przeznaczony na centrum dla NGO. Sprawdzamy również możliwości pozyskania środków zewnętrznych na ewentualny remont i dostosowanie takiego budynku do potrzeb organizacji pozarządowych. Jeśli będzie taka możliwość wówczas samorząd zabezpieczy niezbędny wkład własny - odpowiedział włodarz.

Wyświetleń: 1121 komentarze: 6 Wrzuć na Facebooka 05.02.2019, 13:53r. Drukuj
Powrót


Pristol. @ 19:20, 05.02.2019

IP: 178.235...158

jest jakaś lista ostrołęckich organizacji pozarządowych ?

do wyżej @ 19:29, 05.02.2019

IP: 2a00:f41...107a

Jest, ale mega nieaktualna. Pewna pani z Wydziału Promocji Urzędu Miasta obiecywała ją zaktualizować do końca stycznia, ale najwyraźniej nic się nie zmieniło...

Działacz @ 21:54, 05.02.2019

IP: 188.147...211

Zanim napiszesz - poszukaj. Wykaz stowarzyszeń, klubów i fundacji jest na stronie miasta w zakładce miasto_organizacje_pozarzadowe

@@ @ 06:10, 06.02.2019

IP: 178.235...113

Ja proponuję Panie Prezydencie na ten cel przeznaczyć budynek położony przy ulicy Traugutta. Ten z kładką nad jezdnią. Miejsce wymarzone a i metrażu nie brakuje. Bylibyśmy pozytywnym przykładem dla całego kraju.

Do @@ @ 08:27, 06.02.2019

IP: 31.0...52

Chciałoby się :D ale już za późno hie hie hie :D

buba @ 12:05, 06.02.2019

IP: 95.160...82

Paweł Niewiadomski upomina się chyba o zaadaptowanie budynku, a nie o jego adopcję? laughing