wtorek, 21 maja 2019 r., imieniny Kryspina, Wiktora, Jana

Fat-Bike

Aktualności

Olszewo-Borki: ferie z biblioteką i poradnią dobiegły końca (zdjęcia)

Fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Olszewie-Borkach Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszewie-Borkach i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie jak co roku zorganizowali zajęcia w ramach "Ferii z Biblioteką i Poradnią". Na młodych uczestników czekała moc atrakcji, ale też i zdobywanie praktycznej wiedzy.

Jak czytamy w relacji zamieszczonej na stronie biblioteki w Olszewie-Borkach, młodzi uczestnicy musieli wykazać się sprawnością ruchową, refleksem i koordynacją wzrokowo-ruchową podczas zadań drużynowych.

Reklama Każdego dnia dzieci wykonywały różne prace plastyczne, doskonaląc przy okazji sprawność manualną i wyobraźnię. Tworzyły sowy z masy solnej, malowały zimowy krajobraz. Rozwijały również umiejętności rozwiązywania konfliktów i pracy w grupie podczas tworzenia wymyślonych bajek.

Wśród zabaw i gier nie zabrakło także tematów poważnych, takich jak bezpieczeństwo na drodze. Dzieci zapoznały się z zasadami przechodzenia przez ulicę, przygotowały również znaki drogowe.

Bardzo ważnym elementem zajęć było też czytelnictwo.

Reklama - Młodzi uczestnicy gościli w bibliotece, gdzie mogli wybrać sobie książkę, odgadywali zagadki i słuchali bajek, tworzyli swoje ulubione postaci. Opracowali również regulamin dbania o książki. Zabawy przygotowane przez organizatorki przeplatane były zabawami zaproponowanymi przez dzieci. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy: "chodzi lisek", "gąski, gąski do domu" oraz "głuchy telefon" - czytamy na stronie biblioteki.

Relacja fotograficzna z zajęć znajduje się na stronie GBP w Olszewie-Borkach .

Wyświetleń: 755 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 06.02.2019, 09:11r. Drukuj
Powrót