niedziela, 21 lipca 2019 r., imieniny Daniela, Dalidy, Benedykta

Aktualności

Tańsze opłaty za zajęcia w Ostrołęckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku?

Prezydent Łukasz Kulik odpowiedział na interpelację złożoną przez radnego Mariusza Popielarza, dotyczącą wysokich kosztów zajęć na OUTW, które są nieadekwatne do dochodów seniorów. Okazało się, że wysokość opłat reguluje zarządzenie dyrektora Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Nie ustala ich prezydent miasta.

Reklama - Seniorzy ponoszą jedną opłatę wpisową uiszczaną na początku w wysokości 50 zł oraz czesne na semestr w wysokości 40 zł. W ramach czesnego seniorzy korzystają z bezpłatnego pakietu zajęć jeden język obcy - angielski, niemiecki, rosyjski, hiszpański, nordic walking, zajęć teatralno-estradowych oraz zajęć w chórze. Oprócz tego na OUTW organizowane są bezpłatne wykłady dla wszystkich słuchaczy. Seniorzy mogą korzystać również z fakultetów, za które ponoszą dodatkowe opłaty. Jednak dzięki współpracy z I LO, II LO i ZSZ nr 1, zajęcia komputerowe od pięciu lat są bezpłatne dla wszystkich słuchaczy OUTW. Opłaty za aqua-aerobik słuchacze dokonują w kasie parku wodnego i stawka ustalona jest przez dyrektora Aquarium. Opłata miesięczna za większość zajęć, które trwają 60 min. wynosi 25 zł. Lekcje ogólnoplastyczne kosztują 60 zł, jednak czas ich trwania to 180 minut - odpowiedział włodarz.

Prezydent miasta, Łukasz Kulik apel radnego skieruje do dyrektora Ostrołęckiego Centrum Kultury z prośbą o rozważenie zmniejszenia opłat dla seniorów.
Wyświetleń: 1236 komentarze: 4 Wrzuć na Facebooka 07.02.2019, 13:18r. Drukuj
Powrót


Katarzyna @ 14:21, 07.02.2019

IP: 31.1...216

Nie wiem kto przygotował prezydentowi powyższą informację, ale zawiera ona nieprawdziwe informacje. Wykaz oplat za zajęcia na OUTW znajduje się w gablocie na scianie OCK i wyglada nastepujaco: wszystkie języki i gimnastyka relaksacyjna po 50 zl, aquaaerobic 100zl,nordik walking, latino solo, zumba, face lifting po 25 zl, zajecia komputerowe i plastyczne po 60 zl. W ramach oplaty semestralnej za darmo: chór, zajecia estradowe i nordik walking kurs.

Bajka @ 17:07, 07.02.2019

IP: 37.47...125

Katarzyno, jesteś w błędzie. Uczęszczam na zajęcia komputerowe od kilku lat i są BEZPŁATNE!!!!!!!

nutka @ 20:05, 07.02.2019

IP: 176.109...3

Katarzyna ma rację. Zajęcia są płatne i nie stać na nie seniorów. Jeśli dostający emeryturę senior chce uczęszczać na zajęcia np zumby, języka angielskiego i zajęcia plastyczne musi zapłacić 150 zl. miesięcznie, do tego czesne w regularnej wysokości 40zł za semestr. Troszkę dużo. Zajęcia zumby w podobnej cenie - 15zł za 1 wejście można znaleźć w ofercie siłowni w mieście (4x15zł= 60zł za miesiąc).
Dlaczego w innych miastach seniorzy mają zajęcia za symboliczną złotówkę? Najlepiej, w ramach szacunku dla starszych mieszkańców naszego miasta, niech prezydent sam porozmawia z seniorami- wówczas wszystkiego się dowie od samych zainteresowanych;)))). Brawo Panie Mariuszu za inicjatywę.

wiktor @ 22:32, 07.02.2019

IP: 37.47...19

Warto zapytać się jeszcze o powiązanie wpłat z kosztami zajęć, tzn. na co konkretnie organizator wydaje pieniądze zebrane od seniorów. Czy do prowadzenia zajęć zatrudniani są specjalnie instruktorzy i ile to wynosi. Jak się to bilansuje z wpływami od seniorów? Z tego co wiem, większość wykładowców przygotowuje i wygłasza wykłady pro publico bono.