wtorek, 19 lutego 2019 r., imieniny Arnolda, Konrada, Mansweta

Aktualności

Szatnia podczas poranków filmowych jest nieczynna

Mieszkańcy wciąż skarżą się na funkcjonowanie kina Jantar w okresie ferii zimowych. Podczas filmowych poranków organizowanych szatnia jest nieczynna, dlatego widzowie nie mają gdzie pozostawić swojej garderoby. Interpelację w tej sprawie do prezydenta złożył radny Waldemar Popielarz.

Poranki filmowe są od lat organizowane przez Ostrołęckie Centrum Kultury o godz. 11.00 w kinie Jantar. Wydarzenie jest kierowane do dzieci i młodzieży. Niestety widzowie nie mają możliwości skorzystania z szatni znajdującej się w kinie, ponieważ jest ona nieczynna w tych godzinach. Sytuacja ta powtarza się każdego roku.

ReklamaW związku z powyższym radny Waldemar Popielarz złożył interpelację do prezydenta Łukasza Kulika.

- W związku z powyższym zwracam się do Pana Prezydenta z gorącą prośbą o poinformowanie osób kierujących ostrołęckim kinem, że nie żyjemy w bardzo ciepłym klimacie i w miesiącach zimowych, takich jak styczeń, luty dzieci oraz młodzież chodzą w grubych kurtkach, płaszczach i paltach zimowych. Noszą również czapki, szaliki i rękawiczki. Chciałbym podkreślić, iż osoby korzystające z kina w okresie ferii w godzinach przedpołudniowych, szczególnie w miesiącach zimowych, kiedy jest bardzo zimno, noszą ciepłe ubrania i chciałyby wchodząc do kina, mieć gdzie je zostawić. Spędzają tam jednak długie godziny, gniotąc na kolanach grube kurtki, wielu z colą w jednej ręce i pudłem popcornu w drugiej, pilnując rozwijającego się szalika czy spadających rękawiczek. Dlaczego tak mają spędzać czas na oglądaniu filmów ludzie, którzy płacą za bilety - napisał w interpelacji samorządowiec.

Oczekujemy na odpowiedź prezydenta Łukasza Kulika. Do sprawy wrócimy.

Odsłon: 1688 komentarze: 6 Wrzuć na Facebooka 06:35, 09.02.2019r. Drukuj
Powrót


wiktor @ 22:49, 09.02.2019

IP: 37.47...236

Czy z takim pytaniem Pan Radny nie mógł się zwrócić do kierownictwa kina i ustalić przyczyn tego stanu. Może można to byłoby rozwiązać bez fatygowania pana Prezydenta. Owszem sprawa jest bardzo ważna i istotna. Ja również już kiedyś poruszałem ten problem. Dzieci od maleńkiego uczą się kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, a do takiego m.in. należy korzystanie z szatni w kinie, teatrze, restauracji itd. Widzę dorosłych w kinie (szatnia jest czynna) a oni targają na kolanach futra, kurki, czapki, torebki itd. To jest też kultura zachowania się w takich miejscach. Jeżeli nie nauczymy tego dzieci, to dorośli nie będą mieli tego nawyku. Ale jednakże myślę, że może warto spróbować najpierw zapytać o to kierownictwo. Prezydent ma tyle spraw na głowie. Dajmy Mu szansę by miał czas na załatwienie tych wszystkich spraw, a kierownictwu kina szansę na naprawienie tej sprawy.

Mieszkaniec @ 06:33, 10.02.2019

IP: 188.147...15

Dyrektor OCK do zwolnienia! Jeszcze pewnie jak Kler w końcu puścicie to nie będę miał gdzie palta powiesić. Szatnia ma być otwarta 24h/24h. To jest ograniczanie naszej wolności, swobody ubierania i rozbierania. Cały świat się z nas śmieje! Do Łomży będziemy jeździć, albo do Bydgoszczy!

Mieszkaniec @ 08:44, 10.02.2019

IP: 188.147...51

A ja miałem sen. Śniło mi się, że ide do kina i grają Kler. Czułem się wtedy taki dumny, szczęśliwy,wolny. Ludzie z łomży, Warszawy, Bytomia i Otwocka kłaniali się do mnie, uśmiechali, gratulowali. Potem pojechałem autobusem z nowym rozkładem na Borki przez nowiutką przeprawę tymczasową. Sobie myślę,ale jest pięknie i nie śmierdzi. Potem dalej mi się śni jak Wiesław pije herbatę z Anką ostrołęcką dziewicą i panną, Jan Kowalski z Janem Kotowskim grają w warcaby, rebeliant remek spaceruje z Tępym Lemingiem pod rękę. Myślę sobie w końcu nastała miłość,sprawiedliwość, spokój,radość,wzajemny szacunek. Myślę sobie w końcu po kościele bêdę mógł sobie w spokoju z rodziną uść do OCK i obejrzeć Kler. Ale budzę się i co? I ch...ja! Dalej śmierdzi, dalej nie ma kler, dalej się z bas śmieje cały świat, dalej dziury,dalej stagnacja i dalej rozdawnictwo stanowiski i dalej obsadzanie lojalnych PiSiorów w Enerdze. O tak mi się kurła właśnie śniło. A swoją drogą to w Biedronce są paluszki z sezamem w dobrej cenie.

mieszkaniec @ 11:22, 10.02.2019

IP: 5.173...49

panie Popielarz są chyba ważniejsze sprawy do zalatwienia i zrobienie dla ostrołęki może czas się wykazać ....a nie składać zapytanie o ola boga jakąś szatnie...

do mieszkaniec @ 09:21, 11.02.2019

IP: 46.170...18

ja mam akurat dzieci korzystające z kina w ferie i chciałabym żeby kurtki zostawiały w szatni a nie trzymały na kolanach. A te ważniejsze sprawy proszę załatwiać panie mieszkaniec nikt panu nie broni :)

mieszkaniec 2 @ 10:25, 11.02.2019

IP: 176.109...114

do interpelacji można by było jeszcze dołączyć pytanie: dlaczego niemożna na salę kinową wnieść kawy w przystosowanym do tego celu kubku! wink

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót