wtorek, 16 lipca 2019 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Aktualności

Szatnia podczas poranków filmowych jest nieczynna

Mieszkańcy wciąż skarżą się na funkcjonowanie kina Jantar w okresie ferii zimowych. Podczas filmowych poranków organizowanych szatnia jest nieczynna, dlatego widzowie nie mają gdzie pozostawić swojej garderoby. Interpelację w tej sprawie do prezydenta złożył radny Waldemar Popielarz.

Poranki filmowe są od lat organizowane przez Ostrołęckie Centrum Kultury o godz. 11.00 w kinie Jantar. Wydarzenie jest kierowane do dzieci i młodzieży. Niestety widzowie nie mają możliwości skorzystania z szatni znajdującej się w kinie, ponieważ jest ona nieczynna w tych godzinach. Sytuacja ta powtarza się każdego roku.

Reklama W związku z powyższym radny Waldemar Popielarz złożył interpelację do prezydenta Łukasza Kulika.

- W związku z powyższym zwracam się do Pana Prezydenta z gorącą prośbą o poinformowanie osób kierujących ostrołęckim kinem, że nie żyjemy w bardzo ciepłym klimacie i w miesiącach zimowych, takich jak styczeń, luty dzieci oraz młodzież chodzą w grubych kurtkach, płaszczach i paltach zimowych. Noszą również czapki, szaliki i rękawiczki. Chciałbym podkreślić, iż osoby korzystające z kina w okresie ferii w godzinach przedpołudniowych, szczególnie w miesiącach zimowych, kiedy jest bardzo zimno, noszą ciepłe ubrania i chciałyby wchodząc do kina, mieć gdzie je zostawić. Spędzają tam jednak długie godziny, gniotąc na kolanach grube kurtki, wielu z colą w jednej ręce i pudłem popcornu w drugiej, pilnując rozwijającego się szalika czy spadających rękawiczek. Dlaczego tak mają spędzać czas na oglądaniu filmów ludzie, którzy płacą za bilety - napisał w interpelacji samorządowiec.

Oczekujemy na odpowiedź prezydenta Łukasza Kulika. Do sprawy wrócimy.
Wyświetleń: 1802 komentarze: 6 Wrzuć na Facebooka 09.02.2019, 06:35r. Drukuj
Powrót


wiktor @ 22:49, 09.02.2019

IP: 37.47...236

Czy z takim pytaniem Pan Radny nie mógł się zwrócić do kierownictwa kina i ustalić przyczyn tego stanu. Może można to byłoby rozwiązać bez fatygowania pana Prezydenta. Owszem sprawa jest bardzo ważna i istotna. Ja również już kiedyś poruszałem ten problem. Dzieci od maleńkiego uczą się kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, a do takiego m.in. należy korzystanie z szatni w kinie, teatrze, restauracji itd. Widzę dorosłych w kinie (szatnia jest czynna) a oni targają na kolanach futra, kurki, czapki, torebki itd. To jest też kultura zachowania się w takich miejscach. Jeżeli nie nauczymy tego dzieci, to dorośli nie będą mieli tego nawyku. Ale jednakże myślę, że może warto spróbować najpierw zapytać o to kierownictwo. Prezydent ma tyle spraw na głowie. Dajmy Mu szansę by miał czas na załatwienie tych wszystkich spraw, a kierownictwu kina szansę na naprawienie tej sprawy.

Mieszkaniec @ 06:33, 10.02.2019

IP: 188.147...15

Dyrektor OCK do zwolnienia! Jeszcze pewnie jak Kler w końcu puścicie to nie będę miał gdzie palta powiesić. Szatnia ma być otwarta 24h/24h. To jest ograniczanie naszej wolności, swobody ubierania i rozbierania. Cały świat się z nas śmieje! Do Łomży będziemy jeździć, albo do Bydgoszczy!

Mieszkaniec @ 08:44, 10.02.2019

IP: 188.147...51

A ja miałem sen. Śniło mi się, że ide do kina i grają Kler. Czułem się wtedy taki dumny, szczęśliwy,wolny. Ludzie z łomży, Warszawy, Bytomia i Otwocka kłaniali się do mnie, uśmiechali, gratulowali. Potem pojechałem autobusem z nowym rozkładem na Borki przez nowiutką przeprawę tymczasową. Sobie myślę,ale jest pięknie i nie śmierdzi. Potem dalej mi się śni jak Wiesław pije herbatę z Anką ostrołęcką dziewicą i panną, Jan Kowalski z Janem Kotowskim grają w warcaby, rebeliant remek spaceruje z Tępym Lemingiem pod rękę. Myślę sobie w końcu nastała miłość,sprawiedliwość, spokój,radość,wzajemny szacunek. Myślę sobie w końcu po kościele bêdę mógł sobie w spokoju z rodziną uść do OCK i obejrzeć Kler. Ale budzę się i co? I ch...ja! Dalej śmierdzi, dalej nie ma kler, dalej się z bas śmieje cały świat, dalej dziury,dalej stagnacja i dalej rozdawnictwo stanowiski i dalej obsadzanie lojalnych PiSiorów w Enerdze. O tak mi się kurła właśnie śniło. A swoją drogą to w Biedronce są paluszki z sezamem w dobrej cenie.

mieszkaniec @ 11:22, 10.02.2019

IP: 5.173...49

panie Popielarz są chyba ważniejsze sprawy do zalatwienia i zrobienie dla ostrołęki może czas się wykazać ....a nie składać zapytanie o ola boga jakąś szatnie...

do mieszkaniec @ 09:21, 11.02.2019

IP: 46.170...18

ja mam akurat dzieci korzystające z kina w ferie i chciałabym żeby kurtki zostawiały w szatni a nie trzymały na kolanach. A te ważniejsze sprawy proszę załatwiać panie mieszkaniec nikt panu nie broni :)

mieszkaniec 2 @ 10:25, 11.02.2019

IP: 176.109...114

do interpelacji można by było jeszcze dołączyć pytanie: dlaczego niemożna na salę kinową wnieść kawy w przystosowanym do tego celu kubku! wink

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter
NestBank