wtorek, 21 maja 2019 r., imieniny Kryspina, Wiktora, Jana

Fat-Bike

Aktualności

"Kurier Mazowiecki": zachorowanie na odrę w ostrołęckim szpitalu (wideo)

Do szpitala w Ostrołęce trafił młody człowiek z objawami odry - bardzo zakaźnej choroby wirusowej. Chory został odizolowany i poddany leczeniu objawowemu a personel, który miał z nim kontakt, zaszczepiono. O sprawie poinformował "Kurier Mazowiecki".

Jak powiedział wicedyrektor szpitala Włodzimierz Kucharski, wszystkie objawy wskazują na to, że jest to właśnie przypadek odry.

Reklama - Jest to młody człowiek, o którym wiemy, że nie był szczepiony, nie dlatego, że nie chciał, ale z przyczyn zdrowotnych nie mógł być zaszczepiony - mówił Włodzimierz Kucharski, wicedyrektor ds. medycznych.

Pacjent przebywa w izolatce, a w całym szpitalu podjęto środki ostrożności stosowane w takich przypadkach.

Więcej na ten temat w "Kurierze Mazowieckim".

Wyświetleń: 5379 komentarze: 35 Wrzuć na Facebooka 15.02.2019, 13:31r. Drukuj
Powrót


stalker malina @ 14:50, 15.02.2019

IP: 37.47...30

to co? zaraz pewnie ogłoszą pandemie, epidemie hahaha a idioci w to wierzą i pozwalają wstrzykiwać jakieś gówno swoim dzieciom apotem żebranie o kasę bo bachory chore na raczka(...) ale już mnie nic nie dziwi w tym pseudopaństwie bo podobno okazuję się że to Polacy wywołali II WŚ a Mike Pompeo naciska na wypłacanie roszczeń jude a pis siedzi cicho ale nakazuje szczepić gównem polaczków

krys @ 14:54, 15.02.2019

IP: 46.170...18

powinni cały personel szpitala pilnie zaszczepić wszystkimi możliwymi szczepionkami :)

Szczepie!!! @ 14:56, 15.02.2019

IP: 188.147...229

Widac tobie zaszkodzilo szczepienie. Moze od psa pomylili. Odra pół biedy. Jak mądre oczytane mamusie dalej nie beda szczepic dzieci to dopiero sie zaczna choroby. Brawo wy

krys @ 15:06, 15.02.2019

IP: 46.170...18

a co w tym złego żeby zaszczepić personel szpitala? mądralo

Anka @ 17:53, 15.02.2019

IP: 5.173...224

CORAZ WIECEJ LUDZI NIE SZCZEPI, CORAZ WIĘCEJ LUDZI TRACI ZAUFANIE DO LEKARZY.
A REAKCJE POSZCZEPIENNE ZDARZAJA SIE DOSC CZESTO I WCALE NIE JEST TAK JAK MOWIA W TV, ZE NOP TO JEDEN NA MILION.
A CO JESLI AKURAT MOJE DZIECKO BEDZIE TYM "JEDNYM NA MILION"?!!
KTO WTEDY POMOZE RODZICOM?
DLACZEGO PRAWIE W KAZDYM NORMALNYM KRAJU JEST PRZRDE WSZYSTKIM DOBROWOLNOSC SZCZEPIEN ORAZ FUNDUSZE DO SORAW POWIKLAN I ODSZKODOWAN.
U NAS SZCZEPIC MUSISZ, ALE HAK NAPRAWDE COS SIE Z DZIECIĄTKIEM DZIEJE-ZOSTAJESZ SAM.
JA SZCZEPILAM, DZIEKI BOGU NIC SIE NIE DZIALO, ALE NA TE CHWILE POSTANOWILAM SIE WSTRZYMAĆ.
DLACZEGO ZADNA TV NUE MOWI O SZYMONKU, KTORY MA POWIKLANIA PO SZCZEPIENIU NA PNEUMOKOKI???DLACZEGO?BO LUDZIE NIE DAJ BOZE, ZACZNA SIE BUNTOWAC?
CZYTAJCIE SKLADY, CZYTAJCIE ULOTKI, SPRAWDZAJCIE DATY WAZNOSCI SZCZEPIONEK, KTORE MA DOSTAC WASZE DZIECKO.
ZADEN LEKARZ SAM Z SIEBIE NIC WAM NIE POKAZE.
LUDZIE ZACZNIJCIE MYSLEC...SERIO.

Tak @ 17:58, 15.02.2019

IP: 31.0...27

To wina kryształowego, rumianego, wielkiego łba

do wyżej @ 18:00, 15.02.2019

IP: 95.49...207

najlepiej podpisz zobowiązanie, że nie chcesz być leczona, możesz też uzdrawiać się modlitwą

Pacjent @ 18:31, 15.02.2019

IP: 5.173...48

Czy to prawda ze w szpitalu bedzie duzo zwolnień?

ak @ 18:37, 15.02.2019

IP: 176.109...114

@Anka
Pani wypowiedź potwierdza jedynie ogromną niewiedzę.Z przerażeniem obserwuję aktywność takich osób jak Pani. "Czekam "na efekty ich działań i nawrót zapomnianych chorób jak odra , ospa, polio czy epidemii gruźlicy itp. Pani pewnie nigdy nie widziała osoby dotkniętej chorobą Heinego-Medina, a może to spowodowałoby zmianę Pani Myślenia . WHO chyba w2001r uznało Europę za wolną od tej jednostki chorobowej i stało się to JEDYNIE DZIĘKI SZCZEPIENIOM. Promocja Pani poglądów spowoduje penie powrót różnych epidemii. Choroba pewnie nie dotknie Pani, bo najpewniej należy Pani do osób zaszczepionych podobnie jak arogancko i wypowiadający się w pierwszym komentarzu stalker malina. A o to zadbało Państwo Polskie w odpowiednim zapewniając bezpłatne szczepienia.Oboje Państwo nie podajecie w swych wypowiedziach danych medycznych opartych na faktach,a jedynie "puste słowa". Odczyn poszczepienny może zdarzyć się zawsze i nie jesteśmy tego przewidzieć natomiast udowodniono w wielu opracowaniach medycznych,że szczepienia zmniejszają śmiertelność,i nie jestem w stanie zrozumieć jak można narażać swoje pociechy nie szczepiąc ich mając tak twarde dane jakie prezentuje np PZH lub specjalista krajowy do spraw chorób zakaźnych. Istotne jest przyjmowanie wiedzy ze zrozumieniem,ale nie można do niczego zmuszać . W USA można nie szczepić,ale osoby nieszczepione mają trudności w kontynuowaniu edukacji na wielu uczelniach oraz w uzyskaniu pracy a wydaje się że USA to kraj wolny" tam można robić co się chce ale ,Państwo nie zawsze akceptuje takie zachowania;-)

Ja @ 18:56, 15.02.2019

IP: 188.147...68

Kocham tych idiotów antyszczepionkowców. Szkoda tylko, że nie poumierają oni, a ich dzieci, nie mające wpływu na bezsensowne decyzje swoich rodziców.

Krzysiek @ 19:06, 15.02.2019

IP: 79.191...173

Bezsensownie to jest wstrzykiwać swojemu ukochanemu dziecku rtęć, aluminium, retrowirusy, adiuwanty i jeszcze kupę innego gowna, mówiąc że to dla jego dobra

Brednie @ 19:09, 15.02.2019

IP: 5.60...65

Proszę jaśnie panią Annę wrócić do czasów kiedy ow szczepionki wymyślono a kiedy były tkz. epidemie ?? Dlaczego szczepienia zaczeły wchodzić w życie po epidemiach ? Same się wyleczyły ? Czy też kto miał dobry organizm i przestrzegal zaleceń przy chorobach tupu odra, świnka czy różyczka - które trzeba wysiedzieć w domu w cieple i wyleczyć tak jak wspomniał pan dr. Kucharski leczeniem objawowym bo na to nie ma lekarstwa a izolacja i tyle ?! Włączcie myślenie i sprawdźcie syf którym chcecie szczepić wasze pociechy! Z czego składa się szczepionka ? No ktoś wie mądry ? A wiecie drodzy rodzice , że przeciwciała pobiera się z np. embrionów ludzkich ? Tego nie powie nikt ? Dlaczego dziecko zdrowe po szczepieniach wymyślanych i w innych krajach zakazanych mutują dzieci zdrowe ? Dlaczego gmera się w ich genach robiąc dokładkę z wielu innych ? To jest chore , że każe się nam szczepić dzieci szczepionkami zatwierdzonymi przez Ministrów zdrowia ect. ktorzy nawet nie mieli czasu i ochoty sprawdzić czemu to jest akazane w innych krajach ? Czemu mamy o wziąć? No to jest odp.. kasa oczywiście kasa. Ciekawe czy Ministrowie i wszyscy inni karmią swoje dzieciaczki tymi świństwami. Dlaczego pani ieleniarka krzyczy na matke która nie godzi się na zrobienie swojemu dziecku szczepionki skojarzeniowej czyli 5 w 1 czy jakoś tak ? Bo co ? Nie zrobi targetu i Hawaje przepadną ? Gratuluje polaczki wojna na nie straszna a sami siebie powinniśmy się bać.

ANKA @ 19:48, 15.02.2019

IP: 5.173...224

KAZDY MA SWOJE ZDANIE.
ALE NIKT NIKOGO DO SZCZEPIENIA NIE ZMUSI.
DO LUDZI, KTORZY TAK MNIE ZAATAKOWALI:
PYTANIE MAM JEDNO.
W JAKI SPOSOB LEKARZ WYKLUCZA PRZECIWSKAZANIA (KTORE SA WYPISANE JAK WÓŁ W ULOTCE PRODUCENTA!), SZCZEPIAC DZIECKO W PIERWSZEJ DOBIE ZYCIA?!
JA WAM POWIEM TAK- NIKOMU NIE ZYCZE POWIKŁAŃ.
SZCZEPIONKI SA BEZPIECZNE, DOPOKI NIC SIE NIE DZIEJE...
CO DO STANOW, NIE JEST PRAWDA, ZE NIESZCZEPIONE DZIECI MAJA PROBLEM ZE SZKOLA, COLLEGE ITP.
MYSLE, ZE KAZDY MA ZNAJO.YCH CZY RODZINE W USA- WYSTARCZY ZAPYTAC.

Taka prawda @ 20:06, 15.02.2019

IP: 31.0...17

Nikt nikogo nie atakuje tylko najwyższa pora otworzyć oczy. Dlaczego ludzie szczepieni naście lat temu na podstawowe szczepienia nie mają problemów ? Skąd się wzięło tyle autyzmu u młodych dzieci , Aspergera itp ? Dlaczego wprowadza się do organizmu tak małego dziecka szczepienia które zawierają w sobie tyle świństwa ? Na jednego małego człowieka taka strzykawka 5 czy6 w jednym ?! Nigdy nie mamy pewności czy w organizmie dziecka nie ma jakiegoś stanu zapalnego. Czy lekarz robi badania by to sprawdzić ? Czy patrząc na dziecko które nie kaszle i nie ma kataru jesteśmy w stanie stwierdzić czy rzeczywiście jest zdrowe ? Czy organizm tak młodego nieuodpornionego dziecka poradzi sobie naraz z tym wszystkim ? Nie. Dlaczego szczepienia nie są podzielone w odległym czasie na małe dawki które rzeczywiście pomogą w przyszłości a kumulowanie ich i podanie jednocześnie wpływa na ich problemy zdrowotne, intelektualne itd ? A tu przykład innej szczepionki na depopulację stosowanej w krajach trzeciego świata gdzie dziewczętom i kobietom w wieku rozrodczym oraz małym dzieciom płci żeńskiej podaje się szczepionki zawierające ganatropine kosmówkowa by takowe nigdy nie donosiły ciąży . O to pomysł ?! I nikt mi nie powie , że to przemysł napędzany pieniędzmi! Epidemie można wywołać w razie potrzeby to tylko produkcja na światową skale. Pieniądz goni pieniądz. Włączmy myślenie to nie boli. Myśleć co się robi a nie we wszystkich wierzyć po prostu zdrowy rozsądek i wiedza, kto pyta ten wie. Wrazie choroby naszych dzieci państwo pomoże ? Ile ? Gdyby nie ludzie dobrej woli , zrzutki składki i tym podobne tyłu dzieci by już nie było. A wtedy tylko płacz i lament.

ak @ 20:08, 15.02.2019

IP: 176.109...114

Polska. Ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakłada obowiązek administracyjny poddania się szczepieniom obowiązkowym. Za brak zgody na szczepienie dziecka rodzicom grozi kara finansowa. Wcześniej podejmowane są wszystkie kroki związane z przekonaniem rodzica do szczepienia dziecka.
Belgia. Szczepienia są dobrowolne. Do szczepień obowiązkowych przeciw wzw B zobowiązani są jedynie pracownicy służby zdrowia.
Czechy. Obowiązują wymagania szczepień przed przyjęciem do przedszkola (6 szczepień do 3 r.ż.).
Finlandia ma kompleksowy krajowy program szczepień i dobrowolne szczepienia. Wskaźniki szczepień należą tu do najwyższych w Europie. Rząd fiński wprowadził ostatnio obowiązek 4 szczepień (przeciw odrze ospie wietrznej, krztuścowi i grypie) dla pracowników służby zdrowia i opieki społecznej polegający na wzmocnieniu prawa wymagania tych szczepień przez pracodawców instytucji zajmujących się zdrowiem.
Francja. Od stycznia 2018 r. obowiązek szczepień został rozszerzony do 11 szczepionek podawanych dzieciom. Dodano 8 dodatkowych szczepień do stosowanym dotychczas szczepieniom przeciw błonicy, tężcowi i poliomyelitis. Brak zaświadczenia o szczepieniu uniemożliwia dostanie się do placówek edukacyjnych oraz klubów sportowych.
Grecja. Wybrane szczepienia są obowiązkowe.
Norwegia ma jeden z bogatszych kalendarzy szczepień, dobrowolne szczepienia i jedne z najwyższych wskaźników zaszczepienia w Europie.
Słowenia ma jeden z najbardziej ostrych systemów szczepień z 9 szczepieniami obowiązkowymi.
Włochy. Obowiązek szczepień rozszerzono do 12 szczepień (przeciw poliomyelitis, błonicy, tężcowi, zapaleniu wątroby typu B, Haemophilus influenzae typu B, chorobie meningokokowej grupy B, choroby meningokokowej grupy C, odrze, śwince, różyczce, krztuścowi i ospie wietrznej). Obowiązek dotyczy dzieci do 6 r.ż. W marcu 2018 r. wprowadzono formę obowiązkowości polegającą na tym, że do włoskich żłobków i przedszkoli przyjmowane są wyłącznie dzieci, których rodzice przedstawią kartę szczepień. Zaostrzono również przepisy dotyczących szczepień dzieci starszych – rodzice odmawiający szczepienia dziecka w wieku szkolnym są karani grzywną w wysokości 500 Euro. Dzieci, których nie można szczepić z powodu stanu ich zdrowia są zapisywane do klas, w których są wyłącznie zaszczepieni uczniowie. Obecnie zastąpiono wymaganie zaświadczeń lekarskich o szczepieniach jedynie oświadczeniami rodziców o tym, że dziecko zostało uodpornione. Bezpośrednią przyczyną zaostrzenia przepisów jest epidemia odry oraz niski stan zaszczepienia, który w przypadku 2 dawek szczepionki przeciw odrze, śwince i różyczce obniżył się z ponad 90% do poziomu poniżej 80%.

ak @ 20:08, 15.02.2019

IP: 176.109...114

cd Niemcy. Wszystkie szczepienia są dobrowolne. W 2017 r. zaostrzono jednak przepisy dotyczące realizacji szczepień. Rodzice, którzy przed posłaniem dziecka do przedszkola nie spotkają się z lekarzem, aby porozmawiać na temat szczepień, są karani wysoką grzywną do 2 500 Euro. Przedszkola mają obowiązek przekazywania władzom informacje o rodzicach unikających konsultacji lekarskiej w sprawie szczepień. Dyrektorzy przedszkoli mogą również odmówić przyjmowania dzieci, których rodzice nie przedstawią dokumentu poświadczającego wykonanie szczepienia.
Rumunia: Nie ma obowiązku szczepień. Rumuńskie władze nie chcą karać rodziców za brak zgody na szczepienia ale zamierzają wprowadzić obowiązek przedstawienia zaświadczenia o dopełnionym obowiązku szczepień przy zapisywaniu dziecka do przedszkola/szkoły. Taki dokument wydawaliby lekarze lub ośrodki wykonujące szczepienia.
Serbia. Obowiązek szczepień obejmuje 6 szczepionek podawanych w wieku do 14 r.ż.
Wielka Brytania: Nie ma szczepień obowiązkowych, chociaż lekarze aktywnie do nich zachęcają, a rodzice, którzy odmawiają, mogą spotkać się z negatywną, wyrażaną otwarcie, postawą pracowników służby zdrowia wobec takiej decyzji.
Kanada. Brak szczepień łączy się z ograniczeniem dostępu do szkół i przedszkoli.
Stany Zjednoczone. Obowiązek szczepień jest realizowany przez pośrednie zachęcanie, dzieci nie szczepione nie są przyjmowane do placówek publicznych.
Australia. Inną formę obowiązkowości przyjęła Australia, gdzie ​​szczepienia, łączą się z płatnościami z pomocy społecznej. Od 2017 r. rząd australijski wprowadził politykę „nie kłujesz, nie płacimy”. Rodzice, którzy nie zgadzają się na szczepienia z przyczyn pozamedycznych tracą prawa do świadczeń wypłacanych na dzieci. Stan zaszczepienia dzieci do 5 lat oceniany jest tam na 92,2%.
Nowa Zelandia. Ciekawym przykładem jest Nowa Zelandia, gdzie wszystkie szczepienia są dobrowolne. Przeprowadzono jednak szeroką akcję edukacyjną (podniesienie świadomości szczepień wskazano jako jeden z głównych celów zdrowotnych) i po 2 latach działań stan zaszczepienia poprawił się do 94%
dane za PZH
warto się zapoznać wink

Pacjent @ 20:17, 15.02.2019

IP: 94.254...213

Szanowni Państwo te całe szczepienia to wymysł koncernów farmaceutycznych tylko i wyłącznie. Nie ma odry. Nie grozi nam epidemia. Szacuje się że w samej Polsce zysk roczny ze szczepień dla koncernów farmaceutycznych to 4 miliardy złotych.

Mariusz @ 21:16, 15.02.2019

IP: 2a00:f41...f6f6

Lekarze nie wiem czy wszyscy ale ten u którego była moja żonka z maluszkiem są obojętni na zdrowie i życie naszych pociech . Lekarz podczas badania dziecka z powodu wystąpienia pleśniawek i ogólnego rozdrażnienia malucha z takiego powodu żona poszła do przychodni wystawił diagnozę czy jakoś tak !!!? Dziecko moim zdaniem kwalifikuje się do szczepienia!!! 🤔😩Co za człowiek¿???????

Pacjent @ 21:39, 15.02.2019

IP: 94.254...213

A czy zastanawialiście się dlaczego utajniono wyniki badań wskazujące, że główną przyczyną zachorowalności na raka są szczepienia? Nawet w 40% przypadkach... Dzisiaj co trzecia osoba choruje na nowotwór... zastanawialiście się dlaczego?
Jaki biznes mają w tym koncerny farmaceutyczne - otóż miliardy dolarów rocznie ze szczepionek.

Kiki @ 21:40, 15.02.2019

IP: 37.248...48

Zarazona jest tez pięlegniarka i lekarka ktora byla u niego

Ppp @ 21:44, 15.02.2019

IP: 94.254...233

Bylem szczepiony te 30 lat temu. Moi rowiesnicy rowniez mieli podstawowe szczepienia. Nie slyszalem o zadnych przypadkach powiklan. Za to slyszalem od rodzicow co sie dzialo jak szczepien nie bylo. Dziecko do piachu i tyle.

Trzeba byc niezlym de.bilem jak gosc dwa komentarze wyzej uwazajacy ze szczepionki nie powinny generowac zysku dla produkujacych je koncernow.
Ty tez pajacu za darmo pracujesz?

Najlepsi sa antyszczepionkowcy jak zachoruje ich dzieciak , wtedy placz i ojeju czemu nie szczepilam haha I dobrze ze sie nie szczepia, selekcja naturalna nastapi.
Trzeba byc naprawde je.lopem zeby w 2019 roku i rozwoju medycyny cofac sie do czasow sredniowiecza. Szkoda dzieci tylko ze maja rodzicow de.bili.

Rtec i aluminium w szczepionkach . Ja pier.dole wez sie moze zabij czy cos. I bez szczepienia masz uposledzenie mozgu

Do pacjent @ 21:47, 15.02.2019

IP: 94.254...233

Ty chyba jestes pacjentem ale odzialu psychiatrycznego. Jestes pier.dolonym schizofrenikiem z mania przesladowcza.

Glowna przyczyna idioto nowotworow sa predyspozycje genetyczne, styl zycia i sposob odzywiania. Co jeszcze utajniono? Przelot ufo nad ostroleka? Puknij sie w ten leb

Mariusz @ 22:00, 15.02.2019

IP: 2a00:f41...f6f6

Do wszystkich wszystko jest jasne ale kiedyś nie było tyle tego g.....a ja też byłem szczepiony i moje rodzeństwo ale po co to tyle tego .

do Ppp @ 22:21, 15.02.2019

IP: 2a02:8071...23b3

Czytajac twoje wypociny od razu widac, ze jestes szczepiony i , ze szczepionki padly ci na mozg...! Nie zapomnij tylko doszczepic sie dawkami odpowiednimi do twojej wagi i doszczepic sie 2 razy do roku na grype ! Jak bedziesz tak " zabezpieczony " to nie masz czego sie bac ale nie zapomnij odpie....ilc sie od innych...! Niech kazdy ma wolny wybor i sam zdecyduje !

kl @ 06:06, 16.02.2019

IP: 178.235...113

Jeszcze nie dawno nigdy bym nie uwierzył, że człowiek może być tak głupi. W tej ,,dyskusji,, ta głupota przeciwników szczepień przekracza wszelkie granice.

Dolek @ 11:15, 16.02.2019

IP: 31.0...131

Od 3 lat jestem w stanie uwierzyć we wszystko, nawet w powrót do średniowiecza i palenia czarownic.

Pacjent @ 15:45, 16.02.2019

IP: 5.173...77

Posłuchaj ludu ciemny... Ja nie chcę być szczepiony na siłę (pod dyktando koncernów farmaceutycznych) i nie chcę szczepić moich dzieci. Wiem jakie są skutki uboczne szczepień. Zapewniam, że więcej osób umiera z powodu powikłań poszczepiennych niż na choroby przeciw którym się szczepi... Wiecie co to choroba tarczycy? Poczytajcie co jest powodem tej choroby. Wiecie co to glejak mózgu? Poczytajcie a zobaczycie powiązanie ze szczepionkami. Są też różne rodzaje raka, do których podejrzewa się (bo wyniki badań utajniono) szczepionki. Zastanawiacie się czym spowodowane są alergie u dzieci pomimo, że nikt w rodzinie nie był alergikiem?

Zobaczcie jak działa propaganda tego lobby... Chce się zabraniać posyłania do przedszkoli dzieci nieszczepionych, bo mogą zarazić inne dzieci szczepione...? Jak można zarazić dziecko szczepione? To od czego są szczepionki? Czujecie to?
Szczepicie się i swoje dzieci, a boicie się osób nieszczepionych? Bo co bo Was zarażą?

Lobby farmaceutyczne i ogromne pieniądze za tym idące nie pozwoli, by na nowo przeprowadzono obiektywne badania nad szczepionkami. Nie zastanawiacie się czemu?

PiSuardessa @ 18:23, 16.02.2019

IP: 2a00:f41...1569

@pacjent
Kr etyn bez elementarnej wiedzy poucza wszystkich, włącznie z lekarzami bo "coś" przeczytał w internecie i uważa się za eksperta.
By z tą tluszcza dojść do ładu trzeba wykluczyć nieszczepione dzieci z możliwości uczeszczania do publicznych przedszkoli i szkół. Za brak szczepień odebrać pincset, nałożyć grzywnę 1000 zł i wyznaczyć kolejny termin szczepienia. Kolejne unikanie zaszczepienia, grzywna 10000 zł i kolejny termin. Za trzecim razem z automatu powinno odbierać się prawa rodzicielskie.

Brak specjalistów @ 19:00, 16.02.2019

IP: 94.254...158

Tu się strach leczyć

do PISuardessa @ 20:01, 16.02.2019

IP: 2a02:8071...4ad6

Nie myslalam, ze w Ostrolece sa tak kopnieci ludzie jak ty...! Brak mi slow na twoja glupote ale to wynik twoich szczepionek / zapalenie mozgu /. Dawki przypominajace sie klaniaja dla ciebie i twoich bliskich ! Czytajac twoje komentarze jest pewne, ze u ciebie to powiklania poszczepienne, moze da to sie jeszcze leczyc...?! Ale nie wierze, tobie juz nic nie pomoze, brak slow...!

Pacjent @ 21:18, 16.02.2019

IP: 5.173...77

PiSuardessa @ 18:23, 16.02.2019

Dlaczego chcesz pouczać innych czy mają szczepić czy nie? Sam się szczep odszczepieńcu jeśli chcesz ale innym daj prawo wyboru.

Jak Ty i Twoje dzieci jesteście zaszczepieni to się przecież niczym nie zarazicie od osób nieszczepionych... To czego się boicie? Nie wy się niczego nie boicie. Wy ulegliście propagandzie i lobby farmaceutycznemu.

Pis @ 22:09, 16.02.2019

IP: 5.173...79

Partia na wymarciu.

dsf @ 22:23, 16.02.2019

IP: 37.58...229

Kto by pomyślał, że mamy tylu nawiedzonych antyszczepionkowców.
@pacjent: dawaj te teksty, na które się powołujesz. Chętnie poczytam.

do dsf @ 10:35, 18.02.2019

IP: 2a02:8071...732f

Kto by pomyslal, ze jest tak wielu niedouczonych i leniwych obywateli. W interneccie jest mnostwo danych na temat NOP, ciagle umieraja dzieci po szczepieniach lub sa do konca zycia okaleczone...! Wystarczy troche poszukac i poczytac ale jestes albo za leniwy albo za glupi. Wybralam dla ciebie z tysiecy danych na Vimeo " Jerzy Zieba, szczepienia" oraz You Tube dr Jaskowski, dr Czerniak, Towarzystwo Medycyny Zintegrowanej, prof.Majkowska, dr Wieckowski, prof. Wiackowski. dr Skoczylas, dr Roland oraz setki innych...! Wystarczy troche poczytac, moze wejdzie ci cos jeszcze do twojej glowki...! Pamietaj, na nauke jet nigdy nie za pozno....! ale czy ty cokolwiek zrozumiesz, to juz inne pytanie....!

ak @ 15:51, 24.02.2019

IP: 176.109...114

do dsf
dane które podajesz i nazwiska to są dane nie mające oparcia w badaniach naukowych, przedstawiają one opinie ww a nie medycynę opartą na faktach . Po przeanalizowaniu treści można stwierdzić ZE TEGO NIE WARTO CZYTAĆ to nie jest nauka to są własne opinie autorów