wtorek, 21 maja 2019 r., imieniny Kryspina, Wiktora, Jana

Fat-Bike

Aktualności

Uczniowie wiedzą, jak zapobiegać pożarom (zdjęcia)

W siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce odbyły się eliminacje powiatowe 42 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Dodatkowo rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Zapobiegajmy pożarom".

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej miał na celu popularyzację przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Reklama Eliminacje powiatowe przeprowadzono w trzech kategoriach turniejowych, w części ustnej i pisemnej. Prace uczestników oceniała powołana komisja. Zwycięzcy poszczególnych eliminacji będą reprezentować powiat ostrołęcki na szczeblu wojewódzkim.

W gronie szkół podstawowych w grupie pierwszej (klasy I-VI) najlepsza okazała się Julia Szymczyk ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce, a w drugiej (klasy VII-VIII oraz gimnazja) Arkadiusz Gwara z Zespołu Szkół w Jazgarce. W gronie szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Natalia Krajewska z I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce.

Dodatkowo rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Zapobiegajmy pożarom" w kategoriach przedszkoli i szkół podstawowych.

Wydarzenie odbyło się w środę 13 marca.

Zobacz zdjęcia:
Turniej wiedzy pożarniczej

Wyświetleń: 805 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 14.03.2019, 09:11r. Drukuj
Powrót