poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Dalubo

Aktualności

Mieszkańcy skarżą się na zły stan przeprawy zastępczej. Prezydent Ostrołęki odpowiada

Do naszej redakcji notorycznie napływają od czytelników skargi w sprawie fatalnego stanu nawierzchni mostu zastępczego. Mieszkańcy głównie informują o powstających ubytkach w przeprawie, które zagrażają bezpieczeństwu kierowców. Cykliczne naprawy niewiele skutkują.

W marcu br. ratusz zapowiedział roboty dwukrotnie, najpierw miały zostać przeprowadzone w poniedziałek 18 marca. Później zmieniono termin. Prace naprawcze miały odbyć się w nocy z 18 na 19 marca. Według mieszkańców, nawierzchnia nie uległa dużej poprawie.

Reklama Odpowiada Łukasz Kulik, prezydent Ostrołęki:
Stan techniczny konstrukcji mostów tymczasowych, jak i nawierzchni na nich wraz z drogami dojazdowymi do przeprawy jest stale monitorowany poprzez sprawowanie nadzoru technicznego przez osobę wyznaczoną przez miasto, w postaci przeglądów bieżących - codziennych i przeglądów szczegółowych - miesięcznych, z których po zakończeniu miesiąca jest składany raport zawierający opis stanu technicznego, jak i wskazania, co do koniecznych napraw bieżących lub wymiany całkowitej nawierzchni. W szczególności raport zawiera stwierdzenia odnośnie powstałych uszkodzeń konstrukcji mostów i elementów wyposażenia, takich jak np. nawierzchnia na mostach, które zagrażają bezpieczeństwu użytkowników.

W ostatnim okresie, tj. w lutym br. oraz na początku marca br. zostały stwierdzone uszkodzenia mające wpływ na bezpieczeństwo użytkowników w postaci uszkodzeń punktowych w płytach pomostowych oraz mające wpływ na komfort użytkowania objazdu, tj. uszkodzenia nawierzchni na moście wjazdowym do miasta w postaci spękań znacznej powierzchni i ubytków warstwy bitumicznej z odsłonięciem elementów kątowników poprzecznych. W oparciu o te informacje od nadzoru technicznego nad mostami i objazdem oraz liczne interwencje od użytkowników zostały skierowane wezwania do wykonawcy, tj. PRD-M "Ostrada" Sp. z o.o. o przystąpienie do usunięcia uszkodzeń mających wpływ na bezpieczeństwo konstrukcji pomostu i użytkowników.

Reklama Ze względu na brak reakcji ze strony wykonawcy, dn. 14.03.2019 r. na wezwanie miasta dokonano komisyjnego przeglądu stanu nawierzchni bitumicznych na mostach oraz punktowych uszkodzeń na płytach stalowych pomostu z udziałem przedstawicieli wykonawcy, inspektora nadzoru technicznego nad stanem mostów i objazdów oraz pracowników tut. urzędu. W wyniku dokonanego przeglądu stanu technicznego nawierzchni i uszkodzeń punktowych stwierdzono konieczność jak najpilniejszego przystąpienia przez wykonawcę do wykonania niezbędnych napraw włącznie z wymianą nawierzchni na moście wjazdowym do miasta, która jest najbardziej zniszczona.

W wyniku wymienionych działań i stwierdzonych zagrożeń dla bezpieczeństwa konstrukcji i użytkowników, wykonawca zadeklarował przystąpienie do prac naprawczych dn. 18 marca br. (w poniedziałek od godz. 9.00) i taką wiadomość miasto przekazało mediom. Po wyjaśnieniu w ciągu dnia, że będą wykonywane prace naprawcze w miejscach punktowych uszkodzeń płyt pomostowych i to w porze nocnej podano informację, że prace odbędą się w nocy z 18.03.2019 r. na 19.03.2019 r.

Prace te zostały faktycznie wykonane po godz. 22.00 dnia 18.03.2019 r. do godzin porannych w dniu 19.03.2019 r. i obejmowały tylko naprawę punktowych uszkodzeń blach płyt pomostowych, w 8 punktach poprzez ich zaspawanie. Należy nadmienić, że uszkodzenia te miały bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo użytkowników, jak i stan konstrukcji pomostu, na którym położona jest nawierzchnia bitumiczna. Po wykonanej naprawie uszkodzeń blach płyt pomostowych pozostawione zostały dziury - ubytki warstwy nawierzchni bitumicznej bez wypełnienia masą, co powodowało utrudnienia w ruchu. W wyniku podjętych interwencji w stosunku do PRD-M "Ostrada" Sp. z o.o., nastąpiło wypełnienie masą ubytków na moście wjazdowym do miasta, jak i największych ubytków na moście wyjazdowym z miasta.

Reklama Odnosząc się do stwierdzeń, że nawierzchnia nie uległa żadnej poprawie i że prawie nic nie zrobiono należy stwierdzić, że dotychczasowe doświadczenia z napraw nawierzchni polegające na ich całkowitej wymianie - wykonano już dwie pełne wymiany w roku 2018 oraz naprawy bieżące wiosną 2018 r., pozwoliły na uzyskanie dłuższego okresu trwałości nawierzchni mostów tymczasowych po ich wymianie. Z obserwacji i porównania stanu nawierzchni mostów w ciągu 2018 r. i tego od ostatniej wymiany całkowitej w VIII i X 2018 r. należy stwierdzić, że uzyskano lepsze efekty trwałości nawierzchni i są one obecnie w dużo lepszym stanie niż w ciągu 2018 r.

Oczywiście nikt nie zaprzeczy, że uszkodzenia na moście wjazdowym powodują znaczne obniżenie komfortu przejazdu i konieczna jest wymiana nawierzchni na tym moście, ale nawierzchnia na moście wyjazdowym z miasta jest w dobrym stanie. Należy także zaznaczyć fakt, że nie są to nawierzchnie ułożone na normalnej konstrukcji drogi - ulicy, tylko na mostach tymczasowych z elementów prefabrykowanych pracujących pod obciążeniem pojazdów i to, że będą wymagały napraw i całkowitych wymian w ciągu założonego okresu eksploatacji był z góry brany pod uwagę. Wykonawca zgodnie z warunkami realizacji przeprawy tymczasowej ma obowiązek dokonania nieodpłatnie jeszcze jednej wymiany całkowitej nawierzchni na mostach.

Reklama W odniesieniu do terminu wykonania wymiany całkowitej, czy też naprawy poprawiającej stan nawierzchni, to miasto cały czas podejmuje działania wzywające wykonawcę do wykonania jak najszybciej tych prac. Niestety, miastu trudno uzyskać od wykonawcy podanie konkretnego terminu wykonania prac naprawczych. Z informacji uzyskanych od pracowników PRD-M "Ostrada" Sp. z o.o. wynika, że jedną z przyczyn braku realizacji prac był okres zimowy, gdy pracownicy są na urlopach i dokonywane są naprawy techniczne sprzętu służącego do wykonywania tych prac oraz trudności w realizacji zamówienia na materiały konieczne do naprawy nawierzchni, a które są wymagane przez nadzór techniczny i miasto.

Wyświetleń: 13113 komentarze: 90 Wrzuć na Facebooka 04.04.2019, 12:32r. Drukuj
Powrót


jan kowalski @ 12:50, 04.04.2019

IP: 178.42...157

ale bełkot

sss @ 12:51, 04.04.2019

IP: 195.12...148

W zeszłym roku winny był Kotowski a w tym?

V @ 12:54, 04.04.2019

IP: 194.50...77

a ile jeszcze czasu będzie remontowana ul. Ostrowska ?
Nie dzieje się tam absolutnie nic, a na światłach ludzie stoją. Sam czas, który traci się na tych światłach (transport, autobusy, samochody osobowe) to straty rzędu dziesiątek tysięcy zł miesięcznie.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:03, 04.04.2019

IP: 217.146...86

Bełkot dla tego, kto nie potrafi przeczytać i zrozumieć paru prostych zdań, w tym najważniejszego:

Cyt.:
"Wykonawca zgodnie z warunkami realizacji przeprawy tymczasowej ma obowiązek dokonania nieodpłatnie jeszcze jednej wymiany całkowitej nawierzchni na mostach."

Kuriozum, natomiast jest to:

Cyt.:
"Niestety, miastu trudno uzyskać od wykonawcy podanie konkretnego terminu wykonania prac naprawczych."

To, w jaki sposób została skonstruowana umowa, skoro wykonawca nie jest do tego zobligowany - to jest jakieś, kura, horrendum kto tu, kura, rządzi Leon czy jego dzieci?

Czegoś takiego, to chyba jeszcze nie grali.

do Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:11, 04.04.2019

IP: 109.241...46

Janek przestan pier.... i lec kup wazeline bo sie konczy .
Poprzednia wladza dostawala medialne becki za przeprawe a wy przed wyborami obiecaliscie cos z tym zrobic . Na lepsze mialo sie zmienic i co ? Wielkie NIC . Zamiast wziasc sie za robote i rozwiazac problem , Kulik podpisuje sie pod pismami ktore ktos mu edytuje . Tak wyglada wasza zmiana na lepsze

dobre @ 13:11, 04.04.2019

IP: 83.3...205

"ale nawierzchnia na moście wyjazdowym z miasta jest w dobrym stanie" laughing laughing laughing laughing Taka sama nawierzchnia była w "fatalnym stanie" kiedy obecnie nam panujący byli w opozycji do prezydenta laughing Teraz nagle taka sama dziurawa droga okazuje się być w stanie takim, jak napisano powyżej laughing laughing

Byle zbyć @ 13:13, 04.04.2019

IP: 79.191...75

Wina obecnego prezydenta jest znikoma w stosunku do winy byłego, Kotowskiego. Nie o osądzanie jednak idzie, ale o skuteczne działanie, podpowiadam odpowiedzialnym za most że w Bełchatowie można kupić zezłomowaną taśmę gumową. Skończą się problemy z utrzymaniem kontroli i ciągłe, kosztowne remonty.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:26, 04.04.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"Poprzednia wladza dostawala medialne becki za przeprawe a wy przed wyborami obiecaliscie cos z tym zrobic ."

Co to znaczy "coś zrobić"?

Jeśli umowa, podpisana byłaby z głową, to dzisiaj nie musielibyśmy czekać na dobrą wolę Ostrady, tylko bierzemy wykonawcę z wolnego rynku, a koszty pokrywa Ostrada, dodatkowo płacąc za każdy dzień zwłoki - proste?

Jak została skonstruowana umowa, skoro dzisiaj jesteśmy na łasce i niełasce Ostrady? - przecież to jest jakaś kpina, żeby most w 50-cio tysięcznym mieście, zależał od jakiejś spółeczki, której miasto, stało się zakładnikiem.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:28, 04.04.2019

IP: 5.184...86

Bede pier... Bo jestem wonsatym parchem

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:34, 04.04.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:28, 04.04.2019 IP: 5.184...86

Bede pier... Bo jestem wonsatym parchem".

Nareszcie parę słów prawdy o sobie napisałeś, z tym, że to żadna tajemnica, bo wszyscy o tym wiedzieli, tylko przez grzeczność o tym nie pisali.

R @ 13:44, 04.04.2019

IP: 31.0...5

Najlepiej zrozumieć po pisowsku.:bo się po prostu należy

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:48, 04.04.2019

IP: 217.146...86

Należy, się nie "po prostu", tylko na podstawie zawartej umowy, gdzie miasto musi prosić firmę o wywiązanie się z niej.

Maf @ 13:54, 04.04.2019

IP: 94.254...124

Wstyd mi za Ostrołęke i za osoby rządzące w tym mieście. Za kadencji Pana obecnego prezydenta miało byc tak pieknie a niestety jest coraz gorsze bagno, w którym z dnia na dzień coraz bardziej toniemy. Prezydent Kotowski zawsze podcgodził do człowieka z ogromnym szacunkiem miał po prostu klase,ktorej obecjej wladzy brakuje. MAM OGROMNĄ NADZIEJE ZE OBECNY PREZYDENT PODA SIE SIE DO DYMISJI. Za czasów Prezydenta Kotowskiego nikt nie popełniał samobójstwa w urzędzie i nie bylo afer na cało Polskę. Jak narazie jest wielki chaos, żadna placówka nie funkcjonuje jak powinna wszystko jest zaburzone. Nawet obecna władza nie umiala sie zachować podczas wigilii miejskiej. Po prostu wstyd dla OSTROŁĘKI, CHRZEŚCIJAN, ŚMIEJĄ SIE Z OSTROŁĘKI W CALEJ POLSCE

mieszkaniec gminyno troszyn @ 14:03, 04.04.2019

IP: 31.41...214

a może Kulik powinien pociągnac do odpowiedzialnosci za to przeprawe kOTOWSKIEGO i jego wspólpracowników kto wymyslił że 10 czy 12 cm asfaltu wytrzyma jak bedo przejeżdzaly TIR 40 TON powinny być belki drewniane albo specjalne maty gomowe i nie trzeba by remontu co 3miesiące

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:04, 04.04.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"miał po prostu klase"

Która nakazywała mu, skarżyć forumowiczów w trybie art. 212 KK, za nazwanie go "małostkowym".

Gdyby Kulik odznacza l się taką "klasą", to po wpisach na MO, nie wychodziłby z sądu.

Cyt.:
"MAM OGROMNĄ NADZIEJE ZE OBECNY PREZYDENT PODA SIE SIE DO DYMISJI."

Nikt Ci nie zabrania mieć nadziei.

Cyt.:
"Za czasów Prezydenta Kotowskiego nikt nie popełniał samobójstwa w urzędzie"

A, za czasów Kulika ktoś popełnił?

Cyt.:
"nie bylo afer na cało Polskę."

Cała Polska, śmiała się z przeprawy zastępczej i ubolewała na cenzurą - to, nie były afery?

Jak mówiłem znajomym, że zadłużone na 130 mln miasto, zafundowało sobie fontannę za 1,2 mln, to mi nie wierzyli.

Jakie są obecnie afery?

Cyt.:
"Jak narazie jest wielki chaos, żadna placówka nie funkcjonuje jak powinna wszystko jest zaburzone."

Jakieś konkrety?

Cyt.:
"Nawet obecna władza nie umiala sie zachować podczas wigilii miejskiej."

To znaczy?

Cyt.:
"Po prostu wstyd dla OSTROŁĘKI, CHRZEŚCIJAN, ŚMIEJĄ SIE Z OSTROŁĘKI W CALEJ POLSCE"

A, co ma do tego, chrześcijaństwo - kto, z czego i gdzie się śmieje?

Jan @ 14:09, 04.04.2019

IP: 213.238...137

Tak wyglądają ciulikowe rządy i jego popleczników czytaj Jan koniowalski z kulikoleki.

Realist @ 14:16, 04.04.2019

IP: 188.146...161

Do Jana Kowalskiego, red. MO i p. Kulika. Zdecydujcie sue na cos. I badzcie w tym konsekwetni. Najpier wypisylujecie ze most zastepczy to wina niedbalstwa poprzednikow i ostrady teraz piszecie ze taka konstrukcja. Rozumiem ze kotowski odchcodza podmienil most zastepczy. Po drugie p. JANIE skad P. WIE JAK WYGLADA UMOWA z ostrada. Z art. Z odpowiedzi p. Kulika nic nie wynika. Jest tam tylko ogolnikowl napisane ze nie moga sie dogadac. Jakie sa powody tego braku wspolpracy. Moze dlatego ze miasto nie zaplacilo ostradzie naleznych im pieniedzy. Wiec zamiast wypisywac kolejne ogolbiki skupcie sie na kknkretach i chkc raz zaskoczcie mnie rzwtelnoscia w opisywaniu faktow

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:31, 04.04.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"teraz piszecie ze taka konstrukcja."

Przecież to są słowa, dyrektora inwestycji miejskich, że ta konstrukcja wiąże się z pękaniem asfaltu.

Cyt.:
"Jest tam tylko ogolnikowl napisane ze nie moga sie dogadac."

Nie, miasto nie może wyegzekwować zapisów umowy, który obliguje Ostradę do wymiany nawierzchni, gdyby zapis był precyzyjny, to nikt nikogo nie musiałby o nic prosić, ani się z nikim dogadywać - Ty, jak masz gwarancję, to musisz się z gwarantem dogadywać, czy korzystasz ze swego prawa - gwarant na 14 dni na ustosunkowanie się do niej, a jeśli nie, to uznaje gwarancje i ponosi jej koszty - proste?

Cyt.:
"Moze dlatego ze miasto nie zaplacilo ostradzie naleznych im pieniedzy."

Tak, to Ty sobie możesz ustalać warunki ze znajomymi - jak ktoś komuś nie zapłacił, to od dochodzenia swego są w Polsce sądy.

Cyt..:
"Wiec zamiast wypisywac kolejne ogolbiki skupcie sie na kknkretach i chkc raz zaskoczcie mnie rzwtelnoscia w opisywaniu faktow"

Jedynym konkretem jest to, że Ostrada, nie wywiązuje się z warunków umowy, inne konkrety są niepotrzebne - miasto stało się petentem i zakładnikiem jakiejś firmy budowlanej.

do jk @ 14:40, 04.04.2019

IP: 83.28...56

po co to pismo [zly stan nawierzchni i koniec 8 latek by stwierdzil]

Rad @ 14:40, 04.04.2019

IP: 188.146...217

sens tych wypowiedzi prezydenta jest następujący "cały czas się staramy, ale nie nasza wina, że nic z tego nie wychodzi"

Humanoidalny robot Andrzej @ 14:41, 04.04.2019

IP: 5.173...182

Cyt:
"Należy także zaznaczyć fakt, że nie są to nawierzchnie ułożone na normalnej konstrukcji drogi - ulicy, tylko na mostach tymczasowych z elementów prefabrykowanych pracujących pod obciążeniem pojazdów i to, że będą wymagały napraw i całkowitych wymian w ciągu założonego okresu eksploatacji był z góry brany pod uwagę."

I to są słowa prawdy na temat tego mostu, i nic tu nie zaradzi Kotowski a nawet Kulik no chyba że... przed kolejnymi wyborami😁

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:48, 04.04.2019

IP: 217.146...86

Robot, pamiętasz most Syreny w Warszawie?

Cyt.:
""cały czas się staramy, ale nie nasza wina, że nic z tego nie wychodzi""

Słyszałeś o czymś taki jak umowa - gdyby ta była precyzyjna, to nikt nie musiałby się o nic starać.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:51, 04.04.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"po co to pismo [zly stan nawierzchni i koniec 8 latek by stwierdzil]"

Żeby było czarno - na białym i za jakiś czas, ktoś nie powiedział, że było inaczej - to są i do tego służą dokumenty.

do jk @ 14:56, 04.04.2019

IP: 83.28...56

dokumentu 8 latek nie zrozumie ale zly stan nawierzchni oceni na tak

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:58, 04.04.2019

IP: 217.146...86

A, co ma do tego 8 latek?

W takich sprawach, nic na gębę, wszystko na papier.

do wszystkich @ 15:00, 04.04.2019

IP: 83.28...56

ten most tymczasowy czy teraz w Ostrolece czy pozniej bedzie gdzie indziej bedzie ten sam problem nawet gdyby i amerykanie to zrobili

OTUA @ 15:01, 04.04.2019

IP: 2a01:110f...bf74

Teraz bedziemy tylko sluchac jaka to poprzednia wladza byla niedobra,i jakie zle umowy podpisala laughing
A dziury jak byly tak są...
I nikt z tym nic nie robi....bo prezydent ma wazniejsze sprawy,czyli obsadzanie stolkow.... laughing

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:02, 04.04.2019

IP: 217.146...86

@up, słyszałeś o moście Syreny w Warszawie?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:05, 04.04.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"I nikt z tym nic nie robi....bo prezydent ma wazniejsze sprawy,czyli obsadzanie stolkow.... "

A co, ma sam wymienić tę nawierzchnię? - robi tyle, na ile pozwala mu, zawarta przez poprzednie władze umowa - nie rozumiesz, tak prostej i oczywistej rzeczy?

Co, Twoim zdaniem, powinien zrobić?

Humanoidalny robot Andrzej @ 15:05, 04.04.2019

IP: 5.173...182

To jest przeprawa tymczasowa(można ją rozebrać i ustawić w innym miejscu) ze wzgledu na specyfikę konstrukcj ..
mj (brak łączeń stałych) nawierzchnia narażona jest na pęknięcia i to jest oczywiste. Każdy za którego kadencji ustawiony byłby taki most stawał by na przeciw tym samym problemom.

AUTOR @ 15:10, 04.04.2019

IP: 176.109...252

...ale nawierzchnia na moście wyjazdowym z miasta jest w dobrym stanie.... CZYLI JAK SIĘ KOMUŚ NIE PODOBA TO Z MIASTA MOŻE ŚMIAŁO I BEZ PROBLEMU WYJECHAĆ BO Z WJAZDEM DO MIASTA JUŻ PROBLEM MOŻE BYĆ.
Łatwo było krytykować poprzedniego prezydenta a teraz jak się w jego fotelu siedzi to robi się to samo :) czyli standard w naszym kraju

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:10, 04.04.2019

IP: 217.146...86

robot, pytam ponownie, słyszałeś o moście Syreny w Warszawie?

Misiek @ 15:13, 04.04.2019

IP: 176.109...163

Prezydenciku nie gadaj a rób ten most i to natychmiast!!!!

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:13, 04.04.2019

IP: 217.146...86

AUTOR, jakie proponujesz rozwiązanie, zrezygnować z Ostrady, wezwać inna firmę i zapłacić jej z naszych pieniędzy, pomimo, że mamy zagwarantowane darmową wymianę nawierzchni oraz naprawy bieżące?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:15, 04.04.2019

IP: 217.146...86

Nie szanowaliście naszych pieniędzy, jak rządziliście i teraz do tego samego namawiacie obecnie rządzących?

jaś @ 15:37, 04.04.2019

IP: 83.28...253

A co ma zrobić obecna władza, ciągać się po sądach z Ostradą? Wiecie ile trwają sprawy w sądach? To jest celowa robota poprzedników i ich kumpli z Ostrady, tak po podpisywali umowy, żeby po przegranych wyborach móc wszystko rozłożyć i krzyczeć na forach - zobaczcie jak Kulig źle rządzi . Po co Czartoryski przed samymi wyborami osobiście do Ostrady jeździł ? Widziałem to na własne oczy ...

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:38, 04.04.2019

IP: 217.146...86

Dzięki tej dyskusji forumowicze mogli sobie uświadomić, że panowała jakaś niewytłumaczalna symbioza między władzami miasta i firma Ostrada.

1. Ostrada wygrała przetarg i realizowała remont ulicy Warszawskiej, w tym ronda - remont ronda, polegający na wymianie nawierzchni, był realizowany, pomimo zakazu, który pisemnie, w dzienniku budowy, zamieścił inspektor nadzoru - mimo to, władze miasta, bez żadnego problemu odebrały prace od wykonawcy.

2. Przedstawiciel władz miasta, skarży się, że nie ma zaufania do firmy Ostrada, jednak jest bezsilny, bowiem ta firma oferuje najtańsze wykonawstwo, a to obliguje władze miasta, do wybierania właśnie ich oferty, co jest oczywistą bzdurą.

3. Przetarg na remont ulicy spacerowej, wygrała inna firma niż Ostrada - w warunkach przetargu, był zapis o tym, że nie można przeprowadzać prac, przy pomocy ciężkiego sprzętu. Na ostatnim etapie remontu, czyli kładzeniu masy bitumicznej, inspektor nadzoru stwierdził, że ta masa nie spełnia stawianych warunków, co było powodem zlecenia badania laboratoryjnego masy bitumicznej, na skutek czego z firmą zerwano umowę.

3. Dokończenie przerwanego remontu, powierzono firmie, nie zgadniecie - Ostrada, która wprowadziła na ulicę spacerową ciężki sprzęt.

4. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie przyczółków oraz nawierzchni przeprawy zastępczej, w SIWZ, umieszczony został zapis, że pale pod przyczółki, nie mogą być posadawiane metodą udarową - szacowna przez miasto wartość robót opiewa na 5,5 mln złotych.

5. Jedna z firm, chcąca przystąpić do przetargu, informuje inwestora, czyli władze miasta, o tym, że pale do bezudarowego posadawianie, nie są produkowane w Polsce, co znacznie podnosi koszty wykonawcze.

6. Do przetargu przystępuje firma Ostrada, która oferuje wykonanie prac, za 10,5 mln złotych - ta oferta zostaje przyjęta przez miasto.

7. W trakcie wykonywania robót przy posadawianiu pali, pod przyczółki mostu, okazuje się, że do są do tego używane zwykle pale, do udarowego posadawiania i taką metoda są wbijane w ziemię.

8. Dwa tygodnie po otwarciu mostu, okazuje się, że nawierzchnia bitumiczna popękała - trudno chyba winić wykonawcę, skoro inspektor nadzoru pracę przyjął, a miasto odebrało - bo przecież w przypadku ul. Spacerowej, interweniował natychmiast, co skutkowało zerwaniem umowy z wykonawcą.

Tak się bawili w Ostrołęce!

NOO PAGADZI @ 15:41, 04.04.2019

IP: 194.50...34

do Jan Kowalski z Ostrołęki
Co, Twoim zdaniem, powinien zrobić?

Prosta odpowiedź
- przyznać się że umie tylko dokuczać ludziom .
- no. i ..podać się do dymisji..

no i ten filmik z jeepem jak jechał po takich muldach pokażcie z dopiskiem
ze za rzadów Kulika by nie poradził ..

Do Jana Kowalski @ 15:46, 04.04.2019

IP: 83.15...233

Gdyby Pan Łukasz Kulik płacił "Ostrada " to teraz mógłby egzekwować ich działania, a tak to... nic nie może.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:58, 04.04.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"Prosta odpowiedź
- przyznać się że umie tylko dokuczać ludziom .
- no. i ..podać się do dymisji.."

Komu dokucza, Tobie?
A, co z wolą suwerena?

Cyt.:
"Gdyby Pan Łukasz Kulik płacił"

Jak, ktoś komuś nie płaci, to się go podaje do sądu, jako stwierdził Jarosław Kaczyński.

Poza tym, to nie Kulik płaci, tylko płacimy my, bo to nie były zlecenia Kulika, tylko miasta, a miasto ma po Kotowskim 130 mln długu - alzheimer?

jak nowacki z ostroleki @ 16:01, 04.04.2019

IP: 178.42...157

jan kowalski z ostroleki
jeśli Pan Prezydent nie potrafi wyegzekwować od wykonawcy tego do czego wykonawca jest zobowiązany to po co jest Panem Prezydentem? to może poprosi o wyegzekwowanie jakiegoś specjalistę których to już wielu pozwalniał i niby pozatrudniał.
może zleci na umowę zlecenie jakiemuś ekspertowi? ale to może od razu niech zleci ekspertowi sprawowanie urzędu Prezydenta? i wcale nie chwalę tu poprzedniej władzy, że zawarli taką umowę a nie inną ale przecież Pan Prezydent zatrudnił biura prawne, nowego prawnika ma swoich dyrektorów i nie odziedziczonych po poprzedniej władzy tylko już własnych i taki sztab ludzi nie potrafi. Ciekaw jestem jak tak jak wyglądają jego rozmowy z Ostradą musi to być niezła groteska. ale skoro ma takich przydu.....pasów jak Jan Kowalski z Ostrołęki to się nie dziwię - zero kompetencji.
Gdzie można złożyć podpis pod referendum?

🐕 @ 16:06, 04.04.2019

IP: 37.47...194

Ble ble ble ble ble ble

Do Jana Kowalski @ 16:07, 04.04.2019

IP: 83.15...233

A co się stało z pieniędzmi które były przeznaczone na remonty z dofinansowań ?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:07, 04.04.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"jeśli Pan Prezydent nie potrafi wyegzekwować od wykonawcy tego do czego wykonawca jest zobowiązany to po co jest Panem Prezydentem?"

Właśnie, próbuje Ci tłumaczyć, jak komuś rozumnemu, że gdyby umowa podpisana była zgodnie ze sztuką, to niczego nie musiałaby egzekwować i nikogo, o nic prosić.

Cyt.:
"Ciekaw jestem jak tak jak wyglądają jego rozmowy z Ostradą musi to być niezła groteska."

Wychodzi na to, że dzięki umowie, podpisanej przez Kotowskiego, jest w Ostradzie petentem.

Cyt.:
"Gdzie można złożyć podpis pod referendum?"

No, raczej nie na granitowej płycie - pamiętaj również, że referendum można ogłosić, nie wcześniej niż 10 miesięcy po wyborach, ale przecież podpisy można zbierać już.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:08, 04.04.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"A co się stało z pieniędzmi które były przeznaczone na remonty z dofinansowań ?"

Możesz jakieś konkrety?

Do Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:10, 04.04.2019

IP: 83.15...233

Czy umowa nie została zerwana z powodu braku płatności 4 milionów ? Z tego co słuchy dochodzą Ostrada ogłasza lub ogłosiła już bankructwo.

NOO PAGADZI @ 16:11, 04.04.2019

IP: 194.50...34

"Jak, ktoś komuś nie płaci, to się go podaje do sądu, jako stwierdził Jarosław Kaczyński. "

- co się ma do tej sprawy J.K.?
- dlaczego dla Ciebie ma takie znaczenie co powiedział J.K.?


A w życiu każdy z nas tak ma, że jak kogoś się wynajmuje do zrobienia czegoś to mu się płaci ? A jak zamiast zapłaty mówi mu się ze może iśĆ do sądu to raczej dalej nic na robić nam nie będzie.
A za to co zrobił pójdzie do sądu i wygra albo przegra..
Normalne

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:13, 04.04.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"Czy umowa nie została zerwana z powodu braku płatności 4 milionów ?"

To, po co, przedstawiciel Ostrady, uczestniczył w ocenie stanu mostu, ma za dużo czasu?

Cyt.:
"Z tego co słuchy dochodzą Ostrada ogłasza lub ogłosiła już bankructwo."

Nie słyszałem gdzie one chodzą?

Jeśli już, to nie bankructwo, ale upadłość, czyli zobowiązania będą regulowane z masy upadłościowej.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:15, 04.04.2019

IP: 217.146...86

A, znajesz Ty wołk, szto eto sogłaszenie?

Borys @ 16:47, 04.04.2019

IP: 178.235...74

Janie WONSALSKI HAHA MOZE TY ZALATASZ DZIURY W MOSCIE SMIERDZACYMI WONSAMI PANA ES W KTORYCH SIE TARZASZ OD STULECI?!

po co remontować @ 16:50, 04.04.2019

IP: 83.28...102

Wystarczy jeden złotousty. On wszystko ogarnie, zaklepie, zagłaszcze, zawazelinuje.

Olek @ 17:09, 04.04.2019

IP: 83.28...35

A sznury ciężarówek dalej rozwalaja ta zdezelowana przeprawę, nie ma żadnych kontroli, Strach tamtędy przejeżdżac

~~Ostr @ 17:11, 04.04.2019

IP: 178.235...145

Kulik nie nadaje sie na prezydenta a nawet na soltysa

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 17:13, 04.04.2019

IP: 188.147...155

Jeśli Ostrada taka niedobra to słusznie, że nie naprawia mostu. Zabrakło Kotowskiego, zabrakło Ostrady i to powód dziur w moście.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:22, 04.04.2019

IP: 78.152...118

Tępy, słyszałeś o czymś takim jak umowa?

Z kim Ostrada ją podpisała, z obywatelem Kotowskim, czy z prezydentem miasta?

Realist do jk @ 17:26, 04.04.2019

IP: 37.30...27

Czyli rozumiem ze Ty szary obywtel znasz szczegoly umowy miedzy miastem a ostrada. Czyli jak miasto nie wywiazune sie ze soich zobowian to jest ok. Tu nie widzisz ptonlemu ze brak platnosci na kilka milionow moze zabic kazda firme. Po trzecie prosilem o obiektywizm nie kwestionuje bierzacego wttlumaczenia stanu mostu bo w sumie sie z nim zgadzam kweztionuje Twoja hilomryzje zprzed wyborow gdzie pisales zulelnie co innego przypomnij sobie

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:42, 04.04.2019

IP: 78.152...118

A, co niby pisałem, przypomnij mi.

Pytam ponownie, skoro Ostrada nie zamierza wywiązać się z umowy to po co wysyła pracownika na oględziny mostu i zwodzi Kulika, jakimiś głupimi tłumaczenismi, zamiast powiedzieć jasno - nie płacicie, nie robimy?

Krótko @ 18:01, 04.04.2019

IP: 2a01:110f...604c

Jak się nie ma nic do powiedzenia to się produkuje w odpowiedzi dyrdymały w dużej ilości, a wystarczy wyegzekwować nieodpłatną naprawę i podać jej termin!
Napiszę więc krótko: weźcie się w końcu do roboty, pan i zastępca, to wy odpowiadacie za miasto, z własnej i wyborców woli. Wirtualny lansik nie wystarczy.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:08, 04.04.2019

IP: 78.152...118

Jaką proponujesz formę wyegzekwowania tego zobowiązania?

Może przy pomocy Straży Miejskiej, a może wezwać armię - skoro pomogła przy budowie mostu, to pomoże również wyegzekwować zobowiązania od Ostrady?

... @ 18:13, 04.04.2019

IP: 178.42...87

Miasto nie może wyegzekwować robót polegających na wymianie nawierzchni. W tamtym roku w artykule na MO były zawarte informacje o dwukrotnej darmowej wymianie nawierzchni.
Ale przecież Ostrada już wymieniał dwa razy nawierzchnie. Jeśli dobrze pamiętam to na wiosnę 2018 obie nitki i przed wyborami 2018 obie nitki w kilkudniowym odstępie czasowym.
Czyli co, miasto nie uznało jakiejś wymiany czy próbuje wymusić trzecią darmowa wymianę?

Krótko @ 18:27, 04.04.2019

IP: 2a01:110f...604c

Do roboty Kowalski! Pomysł mam taki, że Ciebie na Lokalną do Ostrady powinien posłać pryncypał, przecież masz niezwykły dar przekonywania i argumentacji? Nie zadziała? Wiedziałem. Real to jednak coś więcej niż klepanie opłaconych komentarzy zza biurka:))

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:48, 04.04.2019

IP: 78.152...118

A, skąd informacja, że gwarancja obejmowała tylko dwie wymiany?

To Ty uważasz, że to takie proste, a więc pokaż wszystkim jak rozwiązujesz takie proste problemy i mną sie nie zasłaniaj.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:50, 04.04.2019

IP: 78.152...118

Wierzący, niech się może pomodlą.

... @ 18:57, 04.04.2019

IP: 178.42...87

Artykuł z 30.04.2018 zamieszczony na MO.
"Prace mają charakter planowy i nie wiążą się dla miasta z dodatkowymi kosztami. Kontrakt z wykonawcą mostu tymczasowego zawiera bowiem zapis o dwukrotnej wymianie nawierzchni w okresie eksploatacyjnym obiektu. Za utrudnienia związane z remontem przepraszamy - poinformował Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy miejskiego ratusza.Prace mają charakter planowy i nie wiążą się dla miasta z dodatkowymi kosztami. Kontrakt z wykonawcą mostu tymczasowego zawiera bowiem zapis o dwukrotnej wymianie nawierzchni w okresie eksploatacyjnym obiektu. Za utrudnienia związane z remontem przepraszamy - poinformował Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy miejskiego ratusza."

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 19:26, 04.04.2019

IP: 78.152...118

Cyt. :
"Wykonawca zgodnie z warunkami realizacji przeprawy tymczasowej ma obowiązek dokonania nieodpłatnie jeszcze jednej wymiany całkowitej nawierzchni na mostach."

To oznacza tylko jedno, ktoś kłamie, ale jeśli Kulik, to dlaczego:

Cyt.:
"Z informacji uzyskanych od pracowników PRD-M "Ostrada" Sp. z o.o. wynika, że jedną z przyczyn braku realizacji prac był okres zimowy, gdy pracownicy są na urlopach i dokonywane są naprawy techniczne sprzętu służącego do wykonywania tych prac oraz trudności w realizacji zamówienia na materiały konieczne do naprawy nawierzchni, a które są wymagane przez nadzór techniczny i miasto."?

kotek @ 19:44, 04.04.2019

IP: 83.24...21

NIE WIEM KIM JESTEŚ KOWALSKI, ALE JUŻ NAJWYŻSZY CZAS, ABY POZNAŁA CIĘ CAŁA OSTROŁĘKA - DOWIESZ SIĘ WRESZCIE ILE KOSZTUJĄ TWOJE WYPOCINY

do maf @ 20:18, 04.04.2019

IP: 46.215...238

Poprzedni pan prezydent miał klasę w podchodzeniu do petentów; bił się w piersi, mówił : mea culpa i nic nie robił. Oby nigdy więcej nie było dane jemu i jego ekipie rządzenie miastem.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 20:34, 04.04.2019

IP: 5.173...125

Pewno Moja ostrołęka zatrudniła gościa który ratuje opinie o naszym nowym Prezydencie xD Sprawa wygląda jasno.

Na ulicę Blachnickiego miasto otrzymało od wojewody mazowieckiego ponad 1 milion 600 tysięcy złotych. Przez niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji, pieniądze nie zostały wykorzystane i miasto będzie musiało finansować finalizację budowy z budżety samorządu, który w tym roku jest już w bardzo kiepskim stanie.

Co do ulicy Ostrowskiej, to dotacja pochodzi z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego 2014-2020 i wynosi ponad 22 miliony złotych. Umowa z firmą Ostrada obowiązuje do 30 czerwca, natomiast termin realizacji projektu upływa pod koniec sierpnia. Wnioskując po obecnym stanie drogi i postępie prac, a właściwie ich braku, mało prawdopodobne wydaje się ukończenie zadania na czas. Kolejne stracone pieniądze!

do Jan Kowalski z Ostrolek @ 21:45, 04.04.2019

IP: 2a00:f41...56f7

Janie jesteś śmieszny.
Śmieszny i gupi.
Gupi i mało inteligentny.
Dyskutujesz tu sam ze sobą.
Ludzie tłumaczą ci a dokładnie plują ci w twarz a ty wszystkim tlumaczysz że to deszczyk pada.
Idź się wyspisz.
Zapewne już nikt tu twoich wypocin nie czyta tylko omija je z daleka.
Wstydź się chłopie jesli wogole wiesz co to wstyd.

Do wyżej @ 22:08, 04.04.2019

IP: 178.235...158

No serio ,ja jak widzę nagłówek „Jan Kowalski „ to aż mnie mdli,nie czytam jego wypocin w ogóle!To jest chyba jakiś nawiedzony typ na usługach kulika i jego bandy!Brrrrr,okropni ludzie

Kolo @ 22:34, 04.04.2019

IP: 159.205...109

Koniowalski to tchórz,którego w końcu wytropimy i podamy jego imie i nazwisko do publicznej wiadomości.Jeżeli kogos znów obrazi bedzie wiadomo do kogo miec pretensję i to go powinno trochę pochamować.Wiadomo ,że pracuje na tym portalu .Gdy bedą dowody podamy czy jest to Krzyś Ch. Nazwisko na właściwa literę.

xXx @ 23:30, 04.04.2019

IP: 185.189...110

Odnośnie zapisów umowy z Ostradą na przeprawę tymczasową, szanowny Pan krytykant Jak Kowalski, zamiast standardowo oskarżać poprzednią władzę, niech pofatyguje się i sprawdzi, że zapisy umowy dostępne na stronie BIP urzędu przewidują zlecenie robót jednostce trzeciej, jeżeli wykonawca nie wywiązuje się z umowy, w tym również jeżeli nie wykonuje we wskazanym w umowie terminie (nie dłuższym niż 14 dni) napraw gwarancyjnych (§ 19 ust. 7 umowy). Po prostu zamawiający nie chce lub nie potrafi ich wyegzekwować.

Kolejna bzdura, to wmawianie, że podczas remontu ul. Spacerowej zakazano wykonawcy używania sprzętu ciężkiego, a tym bardziej zagęszczenia masy bitumicznej. Ponownie, jak wyżej Jan Kowalski nie zadał sobie najmniejszego trudu, żeby sprawdzić zapisy specyfikacji przetargowej. Nigdy i nikomu, nie zakazywano używania sprzętu ciężkiego podczas robót remontowych ulicy.

Nie jestem zwolennikiem, ani poprzedniego, ani obecnego prezydenta. Obydwu Panów znam służbowo i śmiem twierdzić, że poprzedni prezydent pomimo tego, że miał bardzo wiele wad – lecz kto ich nie ma, podejmował różne decyzje – raz lepsze, czasem gorsze, ale odnośnie kultury osobistej i zawodowej oraz doświadczenia samorządowego, to obecny prezydent mógłby się od niego wiele nauczyć. Nigdy nie słyszałem, aby poprzedni prezydent, bez względu na status społeczny, czy zawodowy podległych mu pracowników, prowadził z nimi rozmowy lub podejmował działania, które miałyby na celu ich poniżenie. A o działaniach obecnego prezydenta ciągle słyszy się od podległych mu pracowników tylko negatywne komentarze. Nie można wszystkich, a w szczególności najbliższych współpracowników traktować przedmiotowo i podkreślać na każdym kroku, że wszyscy są źli i działają na szkodę prezydenta. To dzięki tym współpracownikom funkcjonuje prezydent i urząd.

Humanoidalny robot Andrzej @ 23:42, 04.04.2019

IP: 5.173...139

Kilka mądrych słów na tle monologu J.K.
Co się tyczy traktowania podwładnych to niestety ale słyszałem podobne opinie.

Zal @ 05:54, 05.04.2019

IP: 2a00:f41...471f

Ul. Graniczna to samo kur.wa jeździć się nie da ....

~~Ostr @ 07:41, 05.04.2019

IP: 178.235...144

Jan Kowalski z Ostroleki jest" SERWELISTO"

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:13, 05.04.2019

IP: 178.255...107

Cyt.:
"Przez niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji,"

Kto, tego terminu nie dotrzymał?

Cyt.:
"Umowa z firmą Ostrada obowiązuje do 30 czerwca"

Jesteś pewny, że umowa, a nie aneks i to, zdaję się nie jedyny.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:25, 05.04.2019

IP: 178.255...107

Cyt.:
"niech pofatyguje się i sprawdzi, że zapisy umowy dostępne na stronie BIP urzędu przewidują zlecenie robót jednostce trzeciej"

Czy mógłbyś wrzucić jakiegoś linka, bo nie mogę tego znaleźć w BIP, to samo tyczy remontu ul. Spacerowej.

W przypadku ul. Spacerowej, mój zarzut dotyczył czegoś innego, a mianowicie tego, że na skutek laboratoryjnych badań masy bitumicznej, wykonawca nie został wezwany do naprawienia zaistniałej szkody, tylko wyrzucony z placu budowy, a Ostrada nawet pomimo złamania zapisów inspektora nadzoru w dzienniku umowy, nadal, wbrew tym zapisom wykonując pracę, nie została wyrzucona z placu budowy, a były ku temu podstawy dużo bardziej zasadne, niż w przypadku wyrzucenia pierwszego wykonawcy remontu ul. Spacerowej -- możesz to jakoś wytłumaczyć?

Cyt.:
"A o działaniach obecnego prezydenta ciągle słyszy się od podległych mu pracowników tylko negatywne komentarze."

A, konkretnie od kogo?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:26, 05.04.2019

IP: 178.255...107

Errata - w dzienniku budowy.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:31, 05.04.2019

IP: 178.255...107

Cyt.:
"ciągle słyszy się od podległych mu pracowników"

Za czasów słusznie minionych, każdy sekretarz partii, jak chciał kogoś za coś ukarać, a nie miał za co, to go wzywał i zagajał tymi słowy, podając jakieś niedorzeczne powody:

"wicie, rozumicie towarzyszu, ludzie gadajo" - chyba ich tego tekstu, uczyli na jakichś partyjnych szkoleniach, a Ciebie?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:45, 05.04.2019

IP: 178.255...107

Zgodnie z rankingami "Wspólnoty", za czasów rządów PiS i Kotowskiego, Ostrołęka plasowała się w ścisłej czołówce wydatków na administrację, czyli mówiąc prosto, przejadała nasze pieniądze.

Z kolei w rankingach, zarówno inwestycji jak i pozyskiwania funduszy zewnętrznych, wiecznie ciągnęła się w ogonie - można to sobie sprawdzić na stronach "Wspólnoty".

Przekładając to na Polski, nie pozyskiwała funduszy zewnętrznych, nie tworzyła inwestycji, ale nagradzała się, za pieniądze podatników.

D @ 08:49, 05.04.2019

IP: 37.248...204

Strach jeździć tą przeprawą. Wiele osób woli jechać nowym mostem, którego stan też się pogarsza.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:07, 05.04.2019

IP: 178.255...107

Chyba jedynie Ci, którzy nie dbają o swoje pieniądze, no i kierowcy samochodów służbowych - chodzi o osobówki - jeżdżą przeprawą przestępczą, każdy, komu zależy na tym, żeby nie wydawać kroci na awarie zawieszenia i ogumienie, jeździ - i słusznie, nowym mostem, który - przypomnę, był nie tak dawno remontowany, a już widać jego ponowne zużycie, o braku naprawy zjazdu na Plac Bema, przy okazji remontu, nawet nie warto pisać, bowiem wyobraźnia inwestora nie sięgała tak daleko, żeby ten zjazd naprawić.

Ja bym, naprawdę, chciał coś pozytywnego napisać o 12 latach władzy PiS w Ostrołęce, ale podpowiedzcie mi o czym takim mógłbym napisać?

Kompletnie zideologizowane, upartyjnione i sklerykalizowane, 50-cio tysięczne miast w zapaści - tak wygląda obraz Ostrołęki, przez ostatnie 12 lat.

as @ 15:14, 05.04.2019

IP: 83.19...74

kulik
offfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff
fffffffffffffff

Przejezdny @ 18:49, 05.04.2019

IP: 89.230...81

Kur.. Deski położyć będzie lepiej niż ta przeprawa, firma nadzorująca asfalt chyba jest ślepa...

Zły prezydent @ 18:56, 05.04.2019

IP: 178.235...158

Kulik nie naprawami nam mostu,z tym gościem nikt nie chce gadać.Traktuje ludzi z butą i pogardą.Mysli,ze wszystko mu wolno.Za dużo sobie pozwala!Pomiata ludźmi!Uwaza,ze jest ponad nimi!Nie tędy droga!Na kłamstwie,oszczerstwach i kombinowaniu nikt za długo nie zawojował!Udało się oszukać prawie całe miasto kampanią przedwyborczą,udaje się omamiać i oszukiwać do tej pory (choć ci bystrzejsi zaczynają przeglądać na oczy),ale na dłuższą metę tak się nie da!Kulik nie nadaje się na prezydenta!Ten kto nie potrafi stworzyć (utrzymać) podstawowej komórki społecznej -rodziny,kto nie potrafi zorganizować „własnego podwórka”(Kulik jest po rozwodzie)ten nie będzie potrafił dobrze zarządzać miastem i podejmować słusznych decyzji!

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 19:22, 05.04.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
'Ten kto nie potrafi stworzyć (utrzymać) podstawowej komórki społecznej -rodziny,kto nie potrafi zorganizować „własnego podwórka"

Kaczyński, trafiony - zatopiony :)

walic kowalskiego @ 20:36, 05.04.2019

IP: 87.205...167

do Jan kowalski j.eb.sie w r.ow wkolo bledzisz to samo cyt to samo i pie..r.dolisz to samo wylacz sie bo jestes jak ten robot z pana klexa tongue laughing laughing

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 21:47, 05.04.2019

IP: 78.152...118

Wal, co tam lubisz, mnie nic do tego - możesz go nazwać również "Kowalski" :)

no @ 08:46, 06.04.2019

IP: 185.166...225

Nic nowego

~~Ostr @ 09:00, 06.04.2019

IP: 178.235...162

Kuliknie nadaje sie na prezydenta

Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
Hiszpański
Sklep Enter
NestBank