wtorek, 16 lipca 2019 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Aktualności

Mazowsze wspiera strażaków. Trwa nabór wniosków

Praca strażaków wymaga nieustającego wsparcia, dlatego potrzebny jest nie tylko nowoczesny sprzęt, ale też solidna baza. Dzięki środkom z budżetu województwa mazowieckiego możliwy będzie zakup nowych wozów strażackich i ubrań ochronnych oraz remonty strażnic. Trwa nabór wniosków.

Strażnice to obiekty, które zazwyczaj wymagają prac modernizacyjnych i gruntownych remontów, a samorząd Mazowsza postanowił wesprzeć takie inwestycje. W tym roku na ten cel przeznaczy aż 2 mln zł. Ale to nie jedyne zadanie, które wspomoże samorząd województwa.

Reklama Na zakup nowych wozów strażackich przeznaczono aż 7 mln zł, a na zakup ubrań ochronnych dla strażaków udało się wygospodarować 1 mln zł. Do mazowieckich Ochotniczych Straży Pożarnych trafi łącznie aż 10 mln zł.

- Co roku wspieramy mazowieckie jednostki OSP. Aby strażacy mogli nieść pomoc potrzebującym, muszą dysponować specjalistycznym sprzętem. Nasz program pozwoli nie tylko na doposażenie jednostek w nowoczesne wozy strażackie i ubrania ochronne, ale także wyremontować strażnice - podkreśla marszałek Adam Struzik.

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?
Wniosek o przyznanie pomocy finansowej może złożyć wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Maksymalna kwota dofinansowania na remont strażnic wynosi do 20 tys. zł, na zakup wozów strażackich i sprzętu specjalistycznego do 50 tys. zł. Pomoc ta może zostać zwiększona do 100 tys. zł w przypadku zakupu nowego, ciężkiego bądź średniego samochodu. Samorząd gminy lub miasta może ubiegać się o wsparcie tylko dla jednej jednostki OSP.

Reklama Wnioski należy składać osobiście lub wysłać pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa lub ul. Skoczylasa 4, 03-464 Warszawa, z dopiskiem "Wnioski OSP-2019". Ostateczny termin składania dokumentów upływa 26 kwietnia br.

Szczegóły, w tym formularz zgłoszeniowy, znajdują się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, w zakładce Bezpieczeństwo.
Wyświetleń: 735 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 14.04.2019, 07:11r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter
NestBank