czwartek, 18 kwietnia 2019 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Aktualności

Recytowali poezję Norwida (zdjęcia)

Fot. Starostwo Powiatowe w OstrołęceW Oddziale Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" jak co roku rozbrzmiewały strofy wierszy Cypriana Kamila Norwida, recytowane przez młodzież szkół gimnazjalnych i średnich. Konkurs podzielono na dwie grupy wiekowe. Był to już XXV finał imprezy poświęconej polskiemu poecie.

Pisarcz żył i mieszkał w Laskach-Głuszycah. Wiele lat spędził na obczyźnie, często w nędzy lecz zawsze był pełen miłości, patriotyzmu i wiary. Zmarł daleko od polskiej ziemi, ale powrócił by znów gościć w murach Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Ostrołęce.

ReklamaSłowa Norwida niosły ze sobą również ostrzeżenie, naganę, prośbę a nawet łzę. Jak co roku oddano hołd człowiekowi za życia wyśmianemu. Autora dopiero po śmierci uznano za wybitnego poetę i wizjonera. Norwid przemówił przez młodych ludzi, którzy zadali sobie trud poznania i zrozumienia tego, co on zostawił nam w spadku.

Turniej recytatorski ze szkół gimnazjalnych wygrała Izabela Mierzejewska. Na kolejnym miejscu uplasowała się Klaudia Wanat. W turnieju poezji śpiewanej nagrodzono: Olgę Kiersnowską - I miejsce, duet Natalię Marciniak i Daniela Laćkowskiego - II miejsce oraz duet Olgę Kamińską i Karolinę Prusaczyk - III miejsce.

ReklamaW turnieju recytatorskim ze szkół średnich nagrodzono: Klaudię Bogdańską - I miejsce, Wiktorię Podbielską - II miejsce, Natalię Koziatek - III miejsce oraz Roksanę Bełdycką - wyróżnienie.

Uczestników finału oceniało jury w składzie: Wiesław Janusz Mikulski - poeta, norwidolog, Tadeusz Żebrowski - kulturoznawca, współorganizator konkursu i Maria Jolanta Kusiak - organizator konkursu. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe w postaci wydań encyklopedycznych, słowników i wydań albumowych, książkę o Norwidzie "Ocalony wieniec" wydania poezji C.K .Norwida oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia zarówno w zdobywaniu nowych doświadczeń na niwie poezji jak również w zdobywaniu wiedzy szkolnej. Życzymy powodzenia oraz sił i wytrwałości w realizacji waszych marzeń.

Finał odbył się 6 kwietnia w "Civitas Christiana" w Ostrołęce.

Więcej zdjęć na stronie Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Odsłon: 316 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 09:35, 15.04.2019r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
II SLO
NestBank