poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Dalubo

Aktualności

Recytowali poezję Norwida (zdjęcia)

Fot. Starostwo Powiatowe w OstrołęceW Oddziale Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" jak co roku rozbrzmiewały strofy wierszy Cypriana Kamila Norwida, recytowane przez młodzież szkół gimnazjalnych i średnich. Konkurs podzielono na dwie grupy wiekowe. Był to już XXV finał imprezy poświęconej polskiemu poecie.

Pisarcz żył i mieszkał w Laskach-Głuszycah. Wiele lat spędził na obczyźnie, często w nędzy lecz zawsze był pełen miłości, patriotyzmu i wiary. Zmarł daleko od polskiej ziemi, ale powrócił by znów gościć w murach Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Ostrołęce.

Reklama Słowa Norwida niosły ze sobą również ostrzeżenie, naganę, prośbę a nawet łzę. Jak co roku oddano hołd człowiekowi za życia wyśmianemu. Autora dopiero po śmierci uznano za wybitnego poetę i wizjonera. Norwid przemówił przez młodych ludzi, którzy zadali sobie trud poznania i zrozumienia tego, co on zostawił nam w spadku.

Turniej recytatorski ze szkół gimnazjalnych wygrała Izabela Mierzejewska. Na kolejnym miejscu uplasowała się Klaudia Wanat. W turnieju poezji śpiewanej nagrodzono: Olgę Kiersnowską - I miejsce, duet Natalię Marciniak i Daniela Laćkowskiego - II miejsce oraz duet Olgę Kamińską i Karolinę Prusaczyk - III miejsce.

Reklama W turnieju recytatorskim ze szkół średnich nagrodzono: Klaudię Bogdańską - I miejsce, Wiktorię Podbielską - II miejsce, Natalię Koziatek - III miejsce oraz Roksanę Bełdycką - wyróżnienie.

Uczestników finału oceniało jury w składzie: Wiesław Janusz Mikulski - poeta, norwidolog, Tadeusz Żebrowski - kulturoznawca, współorganizator konkursu i Maria Jolanta Kusiak - organizator konkursu. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe w postaci wydań encyklopedycznych, słowników i wydań albumowych, książkę o Norwidzie "Ocalony wieniec" wydania poezji C.K .Norwida oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia zarówno w zdobywaniu nowych doświadczeń na niwie poezji jak również w zdobywaniu wiedzy szkolnej. Życzymy powodzenia oraz sił i wytrwałości w realizacji waszych marzeń.

Finał odbył się 6 kwietnia w "Civitas Christiana" w Ostrołęce.

Więcej zdjęć na stronie Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.
Wyświetleń: 439 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 15.04.2019, 09:35r. Drukuj
Powrót


Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
Hiszpański
Sklep Enter
NestBank