sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Węgorzewska delegacja odwiedziła Kurpie (zdjęcia)

Fot. Projekt RadomirPrzedstawiciele Stowarzyszenia "Projekt Radomir", podczas wizyty w Węgorzewie, zostawili zaproszenie na Kurpie. Tamtejsi samorządowcy oraz uczestnicy projektu "Klub Integracji Społecznej" skorzystali z gościnności i przyjechali do gminy Lelis.

Kurpiowską ziemię odwiedzili: Barbara Dawcewicz ze Starostwa Powiatowego w Węgorzewie, Dorota Giczewska - dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Węgorzewie oraz uczestnicy projektu "Klub Integracji Społecznej".

Reklama - "Projekt Radomir", jako główny koordynator przedsięwzięcia, zaprezentował swoją rodzinną gminę Lelis. W wyniku podjętej współpracy z Katarzyną Wiśniewską - dyrektor Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie, przedstawiono dorobek naszej kurpiowskiej kultury. Doskonała oprawa wydarzenia i dawka doznań kulturalnych zachwyciła gości z Mazur - czytamy w relacji ze spotkania.

Na scenie zaprezentowały się grupy i zespoły działające przy ośrodku kultury w Lelisie, tj.: Zespół Nowe Latko z Lelisa w widowisku pn. "Lany poniedziałek", Klub Seniora z Lelisa z widowiskiem pt. "Darcie pierza" oraz zespół kurpiowski Krzaki i Pniaki z Łęgu Przedmiejskiego z programem "Muzyka na wsi". Ponadto przygrywała i bawiła gości Orkiestra Kurpiowska mistrza Jana Kani.

Reklama - Goście z Węgorzewa zostali obdarowani dawką pięknej kultury kurpiowskiej i poczęstowani regionalną, tradycyjną strawą. Dodatkowo warsztaty z robienia palm kurpiowskich pod okiem mistrzyni rękodzieła Wiesławy Chaberek były pamiątką z miłego spotkania. Każdy uczestnik zachował na pamiątkę własnoręcznie zrobioną palmę. W trackie spotkania swój dorobek sportowy zaprezentowała rada gminna LZS w Lelisie. Jej zarząd w składzie Darek Mróz, Stanisław Szczepanek i Jerzy Dawid opowiedzieli o historii sportu w naszej gminie, a na pamiątkę wręczyli książkę Jerzego Kijowskiego pt. "Dzieje Ludowych Zespołów Sportowych w gminie Lelis" - piszą organizatorzy wydarzenia.

Kurpie i ich tradycje zachwyciły gości. To spotkanie może być inspiracją dla mieszkańców Krainy Wielkich Jezior. Być może kontakty dwóch regionów będą rozwijać się na różnych płaszczyznach społecznych i zaowocują dłuższą współpracą.

Delegacja z Węgorzewa odwiedziła gminę Lelis 13 kwietnia 2019 r.

Zobacz zdjęcia:
Delegacja z Węgorzewa w Lelisie
Wyświetleń: 455 komentarze: 2
17.04.2019, 09:39r. Drukuj




Powrót


Sylwester Świder @ 15:50, 17.04.2019

IP: 87.205...228

Promocja gminy Lelis w dobrym wydaniu!

Lelis @ 23:36, 18.04.2019

IP: 95.40...17

Lelis to piękny przykład integracji społecznej na niespotykaną nigdzie skalę: Tu jesteś przy du pa sem wielmoży wójta albo dalszą kategorią człowieka (jeśli wogóle człowieka...). Węgorzewianie! - nie pobierajcie tu nauk i nie zasmradzajcie się tym leliskim sy fem.

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter