środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Aplikacja mObywatel - już w twoim telefonie

Fot. Ministerstwo CyfryzacjiMinisterstwo Cyfryzacji zachęca do korzystania z aplikacji na telefon o nazwie mObywatel. Jeśli już planujesz wiosenny wypad na wczasy, to pamiętaj o możliwości posługiwania się swoim dowodem osobistym za pomocą telefonu komórkowego. To rozwiązanie, które każdemu ułatwi życie.

Obecnie obywatele nie muszą posługiwać się zbędnym blankietem dowodu osobistego. Znacznie prostszą formą jest posiadanie dokumentu w telefonie. Możemy posługiwać się nim tak samo, jak jego twardą wersją.

Reklama Złożenie przez internet wniosku o dowód osobisty trwa kilka chwil. Wejdź na stronę i wybierz usługę "Uzyskaj dowód osobisty z warstwą elektroniczną". Od 4 marca wszystkie dowody osobiste to e-dowody, czyli dokumenty z warstwą elektroniczną.

Jeśli urzędnik w twoim wniosku znajdzie braki lub błędy, dostaniesz wiadomość na skrzynkę ePUAP. Sprawdzaj ją jeśli odpowiesz na wiadomość urzędnika, przyspieszysz załatwienie sprawy. Zdjęcie w wersji elektronicznejm- jeśli takie masz, złożenie przez internet wniosku o nowy dowód, zajmie kilka chwil. Aplikacja mObywatel to bezpłatna i oficjalna rządowa aplikacja na smartfony. Pozwala na szybki dostęp do mDokumentów. Możemy jej używać na oprogramowaniu IOS, jak i Androidzie. Używanie aplikacji na telefonie pozwoli okazać swoją tożsamość wszędzie tam, gdzie nie jest wymagany dowód osobisty, czy paszport.

Projekt "Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych" realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK.
Wyświetleń: 857 komentarze: 0
20.04.2019, 10:19r. Drukuj
Powrót