wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Impreza profilaktyczno-edukacyjna w Troszynie (zdjęcia)

Fot. KMP w OstrołęceW Szkole Podstawowej w Troszynie, miała miejsce impreza profilaktyczno-edukacyjna pn. "Dzień Służb Mundurowych". Spotkanie było pełne atrakcji, lecz przede wszystkim miało nieocenione walory edukacyjne w wielu sferach życia związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, Zakładu Karnego w Przytułach Starych, ostrołęckiej Grupy Ratowniczej Nadzieja, Nadleśnictwa Ostrołęka, Jednostki Wojskowej nr 1460 w Orzyszu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Troszynie oraz lokalnego samorządu. Sprawiło to, że dzień ten był pełen atrakcji dla uczniów z gminy Troszyn.

Reklama - Impreza miała swój początek w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Troszynie. Rozpoczął ją wójt gminy Troszyn - Edwin Mierzejewski, który zwrócił uwagę na to, jak ważne są poszczególne służby w sferze szeroko pojętego bezpieczeństwa. Wskazał również na występujące zagrożenia i podziękował służbom za ich oddaną pracę przekładającą się na budowanie bezpiecznej przestrzeni publicznej - relacjonuje asp. Krzysztof Kolator z ostrołęckiej komendy policji.

W podobnym tonie wypowiedział się zastępca komendanta miejskiego policji w Ostrołęce - nadkom. Jarosław Deptuła, który życzył uczniom i kadrze pedagogicznej szkoły, aby spotkanie z mundurowymi poszerzyło ich wiedzę oraz umiejętności w zakresie właściwego zachowania na miejscu zdarzenia i udzielenia pomocy osobom potrzebującym.

O zagrożeniu pożarowym oraz roli leśników i strażaków w przeciwdziałaniu pożarom oraz ich gaszeniu opowiedzieli Hubert Pawelec z Nadleśnictwa Ostrołęka i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Troszynie.

Reklama Następnie przedstawiciele Grupy Ratowniczej Nadzieja z Ostrołęki przypomnieli, jak zachować się na miejscu zdarzenia, aby uniknąć niebezpieczeństwa utraty zdrowia, a nawet życia oraz udzielić wszelkiej możliwej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego.

Żołnierze z Patrolu Saperskiego Jednostki Wojskowej w Orzyszu przedstawili prezentację oraz filmy ukazujące niewybuchy i niewypały jako materiały niebezpieczne, ich działanie oraz skutki niewłaściwego obchodzenia się z tego typu znaleziskami.

- Jedną z atrakcji tego dnia był pokaz interwencji policyjnej w sytuacji gwałtownego ataku osoby agresywnej na przypadkową osobę oraz pokaz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Niezwykle atrakcyjnym okazał się również pokaz funkcjonariuszy służby więziennej, którzy przedstawili scenkę dotyczącą ucieczki osoby osadzonej z zakładu karnego oraz rolę psa służbowego w obezwładnianiu osoby agresywnej oraz zapobieżeniu ucieczki tej osoby. Pies Cezar wzbudził wiele emocji i ogromne zainteresowanie uczestników tego wydarzenia. Tę część imprezy zakończyły pokazy sprzętu używanego na co dzień przez służby mundurowe, a także wręczenie różnego rodzaju gadżetów i upominków - podkreśla aspirant.

Reklama Następnie uczestnicy udali się na boisko szkolne, gdzie znajdował się sprzęt transportowy, do którego można było wsiąść i obejrzeć jego wyposażenie. Strażacy udostępnili wąż strażacki dla miłośników lania wody.

- Impreza przebiegła w wesołej, miłej atmosferze. Pełna była atrakcji, lecz przede wszystkim miała nieocenione walory edukacyjne w wielu sferach życia związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem - podsumowuje funkcjonariusz policji.

Wydarzenie odbyło się w środę 24 kwietnia. Relacja fotograficzna znajduje się na stronie KMP w Ostrołęce.
Wyświetleń: 1102 komentarze: 0
28.04.2019, 08:51r. Drukuj
Powrót