sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Maturzyści ostrołęckich szkół zakończyli rok szkolny (zdjęcia)

Młodzież wszystkich ostrołęckich szkół, którzy w tym roku przygotowują się do egzaminu dojrzałości, zakończyli rok szkolny 2018/2019. Wzruszający czas pożegnań połączył się z odbieraniem laurów za szkolne sukcesy oraz snuciem planów na przyszłość.

W tym roku uczniowie nie kończyli roku w jednym terminie. Część z nich zakończyło naukę w piątek 26 kwietnia, inni szkolne mury pożegnali 29 i 30 kwietnia. Przed nimi intensywny czas ostatnich przygotowań do najważniejszego egzaminu w życiu - matury.

Reklama Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce
Dyrektor ostrołęckiej "metalówki" Tadeusz Olszewski - uroczyście i serdecznie przywitał przybyłych gości. Życzył abiturientom wielu sukcesów zawodowych i prywatnych.

- Bardzo się cieszę, że was widzę. Za chwilę przed wami wielki czas, czas w którym złożycie egzamin maturalny, kiedyś był to egzamin dojrzałości - dojrzałości życiowej, stawaliśmy się osobami dorosłymi, kończyliśmy 18-19 lat. I wy wejdziecie w dorosłość, rozpoczniecie pobieranie nauk na poziomie wyższym - mówił dyrektor Tadeusz Olszewski.

Zobacz zdjęcia:
Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w ZSZ nr 1

Więcej zdjęć: Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w ZSZ nr 1

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce
Uczniów żegnał, w imieniu nauczycieli i wychowawców, dyrektor szkoły Grzegorz Żebrowski, życząc im wielu sukcesów i powodzenia na egzaminach maturalnych.

- Pamiętajcie o tych dobrych chwilach w szkole, bo te złe powinny jak najszybciej odejść. Mury szkoły są dla was zawsze otwarte, jesteście jej częścią. Życzę wam powodzenia na maturze, żebyście zdali egzaminy jak najlepiej i dostali się na te uczelnie, na które pragniecie - powiedział dyrektor Grzegorz Żebrowski.

{zdjecia:17214}

Zespół Szkół Zawodowych nr 3 im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Ostrołęce
Tegoroczni abiturienci żegnali mury Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 im. kard. S. Wyszyńskiego. Towarzyszyli im bliscy, nauczyciele, dyrekcja oraz przedstawiciele miejskiego samorządu. Słowa do zebranych wygłosiła także dyrektor placówki Marzena Borkowska.

- Szczególnie gorąco witam was, uczniów którzy po raz ostatni przekroczyli progi tej szkoły. Od dziś będziemy was mianować absolwentami. Drogie dziewczęta, drodzy chłopcy, nikt z nas nie lubi rozstań i pożegnań, ale dla niektórych z was ten czas właśnie nadszedł. Niech w waszych wspomnieniach zostanie nasza szkoła, nauczyciele, koleżanki i koledzy, z którymi spotkacie się jeszcze raz podczas egzaminu dojrzałości, potem rozjedziecie się do nowych, życiowych obowiązków. Dziękuję wszystkim za ciężki, ale i satysfakcjonujący trud pracy - mówiła dyrektor Marzena Borkowska.

{zdjecia:17215}

Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika
Uczniom Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika przyświecały w tym roku słowa: "Całe życie jest szkołą". To znamienne motto, prawdą bowiem jest, że uczymy się przez całe życie, gdziekolwiek się nie znajdziemy, spotykamy nowych ludzi, zbieramy życiowe doświadczenia, nabywamy umiejętności. Maturzystów z "czwórki" żegnała dyrektor Anna Przygoda-Majewska, która życzyła abiturientom powodzenia na egzaminach.

{zdjecia:17212}

I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Józefa Bema w Ostrołęce
Uczniowie pożegnali swoją szkołę w kameralnej sali gimnastycznej, którą wypełniała atmosfera emocji i wzruszeń.

- Koniec szkoły był w tym roku wyczekiwany i wytęskniony. W końcu dzisiaj symbolicznie stajecie na loży swojego życia. Za wami trzy lata liceum, na plecach bagaż doświadczeń, emocji, przeżyć. Mam nadzieję, że także wiedzy. Przed wami wiele możliwych dróg. Za chwile dokonacie ważnych życiowych wyborów, podążycie własną drogą. Chce żebyście wiedzieli, że patrząc na was rozpiera nas prawdziwa duma - podsumowała dyrektor Anna Maksimowska.

{zdjecia:17217}

II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce
Swoich uczniów żegnał też dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce.

- Chciałbym żebyście zawsze pamiętali skąd wyszliście i żebyście wracali do nas tak jak wspomniany C. K. Norwid, czy tak jak na przykład nasi uczniowie, wychowankowie z Politechniki Warszawskiej. Kochani jeszcze raz wszystkiego dobrego, nie zapominajcie o nas, wracajcie do nas - powiedział dyrektor II LO Wojciech Domański.

{zdjecia:17211}

Reklama II Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Toniego Halika w Ostrołęce
Podczas zakończenia roku szkolnego życzenia maturzystom przekazał także dyrektor II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Toniego Halika w Ostrołęce.

- Zaczynacie wkraczać w dorosłość. Już tylko egzaminy maturalne dzielą was od dorosłego życia. Lata spędzone w tej szkole były dla was etapem ciężkiej pracy, czasami porażek, czasami sukcesu. Każdy zdaje sobie sprawę, iż nie było łatwo. Trzeba sobie bowiem uświadomić, że świadectwo, które wieńczy zakończenie roku szkolnego, to nie tylko arkusz papieru, na którym są wpisane oceny i podpisy, to wynik złożonego, długofalowego procesu, który poświęcaliście na uczenie się i rozwiązywanie zadań. Nadszedł czas rozstania, podsumowania tego, czego nauczyliście się i tego, co przeżyliście. Nadszedł też czas na wskazówki, wspomnienia i przestrogi. Wreszcie nadszedł czas na opuszczenie szkolnych murów i wkroczenie w dorosłe życie. Życzę wam wiele pomyślności, sukcesów i szczęścia w życiu osobistym - mówił dyrektor Adam Ochenkowski.

{zdjecia:17190}

III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej Ostrołęce
Abiturienci z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej w Ostrołęce zebrali się w wyjątkowym dla siebie dniu by odebrać świadectwa i pożegnać pedagogów, którzy przez ostatnie lata przekazywali im wiedzę i wartości.

- Ciesze się, że w tym roku sto procent uczniów uzyskało możliwość startu i przygotowania się do matury. Z tego miejsca chciałbym podziękować serdecznie wszystkim nauczycielom i wychowawcom za trud wniesiony w waszą edukację. Najważniejsze że dzisiaj siedzicie tu i teraz na tej sali i możecie odebrać świadectwo ukończenia szkoły - powiedział dyrektor Waldemar Salis.

{zdjecia:17219}

Zakończenie roku szkolnego w ostrołęckich szkołach odbywało się 26, 29 i 30 kwietnia br.
Wyświetleń: 5245 komentarze: 5
30.04.2019, 10:43r. Drukuj
Powrót


Korepetycje @ 15:20, 30.04.2019

IP: 178.42...160

Autora zapraszam na korepetycje. Błędy językowe do poprawki. Np. Młodzież (...) którzy...

stalker malina @ 16:33, 30.04.2019

IP: 37.47...215

ok rozumki zryte przez SYSTEM, wyścig szczurów start i gonitwa za bezwartościowymi dobrami- kurpsiaki nazywają to chyba "majątek", podsumuje życie jak będzie wyglądać tych wszystkich absolwentów... "Człowiek poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze, następnie zaś poświęca pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego, jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości; żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera, tak naprawdę nie żyjąc." zrozumie to nawet istota która ma ładnie zniszczoną szyszynkę- zawsze można ją uzdrowić

do stalker malina @ @ 17:13, 30.04.2019

IP: 178.42...252

stalker malina z ust mi wyjęłaś

T @ 18:15, 30.04.2019

IP: 188.147...104

Smutne acz prawdziwe...

Obs @ 06:56, 01.05.2019

IP: 5.173...220

O Pan ekspert od sportu już i na zakończenia jeździ :) to za te 8 k czy jakaś nowa wypłata wjedzie ?