niedziela, 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Radny wnioskuje o nowe oznakowanie poziome ulic

Radny Grzegorz Milewski złożył do prezydenta Łukasza Kulika interpelacje dotyczącą oznakowania poziomego dróg w mieście. Radny wnioskuje, aby po okresie zimowym odnowić część oznakowania poziomego, które uległo zniszczeniu i nie jest dobrze widoczne dla kierowców.

Jak argumentuje w piśmie do włodarza, oznakowanie poziome ma ogromne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa i przejrzystej organizacji ruchu. Ponadto radny prosi o dodatkowe oznakowanie przystanku autobusowego i pasa ruchu dla autobusów na ulicy Hallera.

Reklama - Proszę o rozważenie zasadności umieszczenia na prawym pasie ruchu ulicy Hallera (przed skrzyżowaniem z ulicą 11 listopada) znaku poziomego P­22 "BUS". O ile zasadne jest umieszczenie ww. znaku poziomego to proszę o właściwe oznakowane, czyli umieszczenie również znaku pionowego D-11 "początek pasa ruchu dla autobusów" lub D-12 "pas ruchu dla autobusów". Jednak uważam, że w obrębie przystanku autobusowego wystarczyłoby umieszczenie linii przystankowej tj. znaku P-17 - pisze Grzegorz Milewski.

Interpelacja wpłynęła do urzędu 23 kwietnia br. Oczekujemy na odpowiedź prezydenta.
Wyświetleń: 876 komentarze: 0
30.04.2019, 13:55r. Drukuj
Powrót