piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Zgubił się w lesie, z pomocą przyszli ostrołęccy policjanci

Duże zaangażowanie funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pozwoliło odnaleźć mężczyznę, który wczoraj zgubił się w lesie, w momencie kiedy zapadał zmrok. Mężczyzna nie wiedział jak wrócić do domu oraz gdzie się znajduje.

We wtorek około godziny 19.00 do dyżurnego ostrołęckich policjantów zadzwonił mężczyzna i powiedział, że zgubił się w lesie. Zgłaszający poinformował, że znajduje się w lesie prawdopodobnie na terenie gminy Lelis w rejonie Białobieli i nie wie jak wrócić do domu. Przekazał także, że nie ma siły wstać i nie wie dokładnie, gdzie się znajduje. Zapadający zmrok i okoliczności zdarzenia wskazywały, że może potrzebować natychmiastowej pomocy.

Reklama W działania natychmiast zaangażowano z policjantów z Ostrołęki, którzy przeczesywali rejony przyległe do miejsca zamieszkania oraz pobliskie lasy. Informacja wraz z rysopisem zaginionego została przekazana także do wszystkich patroli na terenie miasta i powiatu.

- Po niecałej godzinie poszukiwań policjanci z ostrołęckiej drogówki zauważyli zaginionego mężczyznę. W momencie odnalezienia znajdował się ponad kilometr od domu i szedł w przeciwnym kierunku. Policjanci zaopiekowali się mężczyzną i odwieźli go do domu, gdzie został przekazany pod opiekę członkom rodzinie - informuje asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W składzie policyjnego patrolu znajdował się asp. Michał Antczak, który już wielokrotnie odnajdywał osoby zaginione. W wielu przypadkach, gdyby nie szybkie ich odnalezienie, poszukiwania mogłyby zakończyć się tragicznie.

Reklama - Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w wakacje ubiegłego roku, kiedy to odnalazł zaginionego 80-letniego mieszkańca naszego powiatu, który miał problemy zdrowotne i wymagał natychmiastowej opieki lekarskiej. Senior został odnaleziony w krzakach i nie był w stanie samodzielnie wstać - mówi oficer prasowy.

Aspirant Michał Antczak od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy na szczeblu wojewódzkim.
Wyświetleń: 2919 komentarze: 1
08.05.2019, 11:46r. Drukuj
Powrót


ed @ 09:18, 09.05.2019

IP: 91.229...26

Brawo

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter